Çözüm boşanmak mı sizce?

Kavga sebebiniz nedir ? Hiç terapi aldınız mı peki

Home office çalışıyorum kendi işim var. İnşallah karşılayabilecek durumdayım. Nafakayida düzenli hatta fazlasıyla verir.

Nafaka konusunda o kadar emın olma sankı gelmeyecekmış gibi hesap yaparak hareket et gelınce bir kenara atarsın erkekler çok çirkefleşiyorlar onların canını al parasına dokunma

Nafaka konusunda o kadar emın olma sankı gelmeyecekmış gibi hesap yaparak hareket et gelınce bir kenara atarsın erkekler çok çirkefleşiyorlar onların canını al parasına dokunma
Mesleğim ve kazancım güzel. Yani geçirebiliriz ailemde destek olur aksi durumda. Dediğin doğru olabilir canım sadece ona bel bağlamam.

Rica etsem herhangi bir olayınızı anlatır mısınız sebeb ne mesela kaynana mi maddiyat mi ilgisizlik mi alkol mu konu nereden başlayıp nasıl küfürlesmeye gidiyor çok üstten gecmissiniz biraz detay verir misiniz arada çocuk olduğu için de yanlış yorum yapıp yavrucağızın vebalini almak istemiyorum.

Ya siz ne tatlısınız ALLAH kalbinize göre versin
Mesela eve geliyor.
Bir yere dokunmadan ellerini yıka diyorum. Bişey alıp bırakıyor
ellerini yıkamadan neden dokunuyosun diyorum.
O da sende bu kadar takıntılı olma diyo bende ne var yikadiktan sonra dokunsan diyorum
o kadar titizsen oda niye dağınık diyo
Bende bununla o bir mi diyorum
O da sen takıntılısn diyo
Bende sende pissin diyorum
O da senin sorunların var diyo
Bende evet sen gibi diyorum
O da senden büyük sorun mu var diyo
Bundan sonrası bipli gelişiyor.
Gibi minicik bişey bi anda büyüyor

Gerçekten bu meseleden şiddete kadar gidiyor mu ya? Birbirinize zerre tahammülünüz kalmamış demekki. Hakkınızda hayırlısı olsun iama hayatınızı bir anda tepetaklak değiştirmeyip adım adım gidin derim. Önce boşanın yeni düzeninize adapte olun sonrasında şehir değişikliği düşünürsünüz belki. Çocuğa da yazık çünkü umarım bundan sonrası için bahtınız açık olur

Sanirim yaslariniz cok genc. Seviyor musunuz? Onunla devam etmek istiyor musunuz? Eger hayirsa bosanin ve yolunuza devam edin. Eger evetse ikinizd kendinizi degistirmek icin calisin. Birbirinizi memnun/ mutlu edecek seyler yapmaya odaklanin vs.

Sadece bu olayda yaptığınız 3 hata var. Etiketleme(Eşinizi pis diye etiketliyorsunuz o da sizi takıntılı olarak ,temiz yaptığı şeyleri görmezden gelerek o da sizin takıntı yapmadığınız şeyleri yabana atarak.)
Üstünlük kurma(Ellerini yıkaması onun inisiyatifinde kalmıs bir durum yıkamasa kendine zarar yıkasa kendine yarar. Kontrol sağlamaya çalışıyorsunuz eşiniz üzerinde)
Sen Dili kullanma ( her iki tarafta birbirine bu dille yaklaştığı için olayın boyutu büyüyor. Ben diline geçmeniz gerekiyor.)
Terapi alın. Hatalarınızın farkına varın dilinize mukayet olun. Terapi alamıyorsanız 2 kitap önerim var. Evlilikte Sınırlar ve İyi Hissetmek. Bu süreçte eşinize asla sen söylesin böylesin diye etiketlemeler yapmayın. Bir konu olup sizi takıntılı olarak mı suçluyor "sen demesen fark etmiyordum bu durumu bu takıntımı azaltmak için bana yardımcı olur musun ?" Ya da ellerini yıkamıyorsa "Hay Allah ellerimi yıkamayı unuttum. Canım ben ellerimi yıkayıp geliyorum sofrayı sen tamamlar mısın ?) gibi Ben dili cümleleri kullanın. Muhtemelen siz zinciri kırıp değişirseniz eşiniz de değişimin farkına varıp kendine çeki düzen verecektir. Ne olursa olsun birbirinize küfretmeyin. Saygı sınırını aşmışsınız şuanki adım bunu yavaş yavaş geri yapmakta. Sabırlı olun boşanmak en son çareniz olsun.

Nafakayi gec ilerde canın yanar o konuda tecrubeyle sabit burdaki konular . ilk etapda babadan uzaklasmasa daha iyi duzen va bildiğinizbir yer belki ilk okula vs gecince ddüşünürsün tasinmayi birikim yapip cocuk buyuyince masraflari o kdr cogalacak ki
Belki bilmiyorim bu sure ayri yasayip terapi alsaniz nasil olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…