Pilav Tarifleri CookPlus Sponsorluğunda : Pilavlar !

En başarılı bulduğunuz Pilav tarifi

• Ankete Katılan
    175
candancım Bzdende sevgiler
ne kadar güzel bir yorum olmuş öyle
hepimize ayrı ayrı cok güzel cümleler kurmuşsun
eline,diline,yüreğine sağlık
çok sevindirdin emin ol:)
çok teşekkürler
ayrıca sayfanın sonunda yaptığın güzel dileklerede
ayrıca katılıyorum ,çok incesin:)

Son düzenleme:
Ben birşey sorayım izninizle
Şimdi yarışma bittikten sonra tarifler siliniyor muu:26:
Yani şey için soruyorum kaldırılıyolarsa daha şimdiden arşivime kopyalıcam da
Vaktim olunca yapmak isterim bende

Yine yetişemedim yarışmaya tüh
Ama katılım patlaması olmuş maşallah
Tek tek yazmaya çalıştım başlıklara ama buradan da yarışmaya katılan herkese topluca başarılar dilerim

Hanimim da cekilmis yarismadan, pegasus da cekildi.

Ben sahsen insanlari anlamiyorum, nedir bu kazanma hevesi? Tamam herkesin amaci kazanmak nihayetinde ama kusura bakmasin kimse kimin oy topladigi gayet belli oluyor ki zaten.

Yarisma denen seyin, illa ki kriterleri olur, herhangi bir yarismaya katildiginizda belli kriterler üzerinden puanlama yapilir degil mi? Söyle bir yemekleri, cabayi, sunumu, fotograflanan asamalari, anlatimi vs. gözden gecirin bakalim, herkes hak ettigi oyu almis mi?

Insan oy toplamaya niye ihtiyac duyar, bunu kendine nasil yedirir o kismini da anlamis degilim ben. Sahsen bana tanidik biri oy verdiginde bile -yemegime ne kadar güvensem de- insallah tanidik diye oy vermemistir diye düsünüyorum. Hatta belki de arkadaslarimin cogu katildigimi bile bilmiyorlar bu sitede, o derece.

Niye söyleyeyim yahu?

Kendime o kadar güvensiz miyim ben?

Emek verdigim icin, bana oy veren arkadaslar da oldugu icin, ve de baskalari topladiklari oylarla mutlu olsunlar diye, yarismadan cekilmeyecegim. Evet, insan bir yandan üzülüyor, o kadar emek verdim zaman harcadim diyorsun kendine, haksizliga gelemiyorsun ama benim amacim eglenmekti, kimse de bu eglencemi bozamaz. Buna izin vermeyecegim.

Umarim bu cekilmeler de kisilere bir ders olmustur. Insanlarin emeklerini ve zamanlarini calmayin, topladiginiz oylarla da mutlu olacaginizi sanmayin. Bu yarismayi da Allah askina bu kadar insafizca cekismeli hale getirmeyin, aksine eglenin ve eglendirin.

Bu yorumları okumak o kadar mutlu etti ki beni.Hiç üşenmeyip hepimizin pilavına tek tek yorum yapmışsınız.Keşke bu kadar çok bayanın olduğu bir forumda diğer bayan arkadaşlarımız da gelip iki satır bir şey yazsa.Bu hem yarışmamız için hem de katılanlar için büyük şevk olur.Benim hakkımdaki güzel fikirlerinize de ayrıca çok mutlu oldum.Güzel yorumlarına,oyunuza çok çok teşekkür ederim.Çok tatlısınız.:119:

Son düzenleme:
Bu arada Canndann herkese ayri ayri cok güzel yorum yapmissiniz. Vakit ayirdiginiz icin cok tesekkür ediyoruz.
Bu arada sponsor sarkimi dinleyen var midir acaba diye düsünmeden edemiyordum, sizin bu ayrintiyi yakalamis olmaniza cok sevindim.

Ben birşey sorayım izninizle
Şimdi yarışma bittikten sonra tarifler siliniyor muu:26:
Yani şey için soruyorum kaldırılıyolarsa daha şimdiden arşivime kopyalıcam da
Vaktim olunca yapmak isterim bende

Tarifler silinmiyor.Başlıklarına taşınıyor canım.

ben hemen ilk defa dinlemiştim şarkıyı, hatta 'Sen beni hiç merak etme anne, dünya bayram yeri,yanımda sevgilim.' kısmı dikkatimi çekmişti, gurbette özlem gelmişti aklıma ama söylemeye çekinmiştim, madem sordun söyledim

Micra'ya da oy için çok teşekkür ederim.

Tesekkür ederim Asli. Icindeki nüanslari bile fark etmissin, sarki ne kelime.
Özlem kisminda kesinlikle haklisin.

Not: Bu arada oyun icin de tesekkür edeyim hazir sohbet ediyorken burada. :)

Son düzenleme:

Dikkat bizim işimiz
Özlem gerçekten güç ve güçlü bir duygudur, Allah kolaylık versin ve tez zamanda kavuştursun ailene inşallah.

Not: Bu arada oyun icin de tesekkür edeyim hazir sohbet ediyorken burada. :)

Rica ederim canım, gerçekten beğendiğim için oy kullandım bu arada ben teşekkür ederim ilk pilavımın tarifini verdiğin için.

Tweety sana şarkı armağan etmiştim gördün mü?

Birinci olacak arkadaşa bu şarkıyı armağan ediyorum.Sözleri çok manidar.

[video=youtube;NvuEunyFDVc]http://www.youtube.com/watch?v=NvuEunyFDVc[/video]

Arkadaslar ben de oyumu kimden yana kullaniyorum aciklayayim.

Öncelikle yarismadan cekilen arkadaslardan sonra iki kisi arasinda gidip geldigimi belirtmek isterim. Dilaraginosssss ve Adraaaaa:)

O kadar zor oldu ki karar vermek, 4-5 kere gittim geldim.

Oyumu Dilaraginosss`tan yana kullaniyorum. Böregin icinde pilav nasil olur ya, düsüncemi icten aciklamasi ile yerle bir etmisti en basta zaten. Benim icin önemli olan kriterlerden biri de asama asama fotograflanmasiydi. Bazi yarismacilarin dogru düzgün fotograflamadigini görünce, -tek basima- elimi dakika basi silip tekrar makineyi alip fotograflamaya calismakla bos yere ugrasmis gibi hissetmistim. ((((Mesela Sultan Pilavi cok cok görkemli ve harika görünen bir pilav olmasina ragmen, fotograflama olmayisi benim direk oy verme alanimin disina cikti malesef. :44::44::44::44:))))

Dilara farkli yemeginin asamalari aktarirken emek sarf etmis, önemli ip uclarini da belirtmis. Patlicanlar asabilesiyor aman ha cok kizdirmayin yagi demis mesela.

Yani yemegin farkli olusu, asama asama fotograflamalar, güzel bir dille aciklamalar, salgam ile birlikte sunum ve sunumu ask temasina uydurmasini ben cok basarili buldum. Bir de biberleri cok severim söylemesi ayip olsa da yesek dedim.

Adra`ya gelince, Adra`da yine güzel bir sekilde asamalarini bize sunmus, icerisine kattigi malzemeler cok dikkatimi cekti ben cok begendim ve eminim yapmis oldugu secimler yemege farkli bir kat tatmistir. Onun disinda etler de cok can alici bir sekilde yumusacik görünüyordu. Sonunda da emek vermis cok hos bir sunum hazirlamis. Üstelik pilavin vazgecilmezi hosaf ile birlikte. Ben üzümlerini yiyecegim, adra suyunu icecek öyle anlasmistik.

Dilara ile Adra arasinda secim yapmak zorunda kalinca dogal olarak birinde bir seyin eksik olmasi gerekiyordu ki oylama yapabileyim. Onu da aciklamalarda buluverdim. Yemek secimi, sunum, fotograflamalar cok güzeldi... Birinin bir yerden kazanmasi gerekiyordu, Dilara aciklamalari ve sunumdaki (son anda fark ettigim pecetedeki ayrinti) ask temasiyla beni gülümsetince oyumu ona vermeye karar verdim.

Ikinizin de yemegini en kisa sürede deneyecegim söz veriyorum.

(Not: Kendine oy veren arkadaslar oldugunu da gördüm, agzim acik kaldi. :) )

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…