çok zor durumdayım

ben sizi haklı buldum. evet boşanacak gemileri yakacak bir durum değil ama abarttığınızı düşünmüyorum çünkü ben de titizim. titiz olmaktan da ziyade istemediğim halde her gün yatağımda yatıldığını bilmek rahatsız etmez mi yani? hemen hallolur umarım.

Bence bu kabul edilemez. Bazı hanımlar yetim diye çok savunmuşlar ama koca adam. Yaptığı iğrenç bence. Annesinin de göz yumması bir garip. Hey allahım ya.

Cocuguna bakmadigi taktirde para falan vermek zorunda degilsiniz. Kayinvalideniz cok yasli degilse eger calisacak, ha yok derseniz eger yasli calisamaz o zaman da kayniniz calisacak. Oyle hazir para falan yemeyecek beyefendi. Ne demek ya sizin yataginizda yatmasi! Bu nasil igrenc bir rezilliktir. Evde kanepe mi yok ya. Birinin yatagina habersiz yatmaktansa yerde yatarim daha iyi. Ay bi de erkek ya kiz olsa bi nebze, cok igrenc. Allah kolaylik versin ne diyim :/

Evet neden çalışmıyor ? Yarı zamanlı da olsa çalışamaz mı bu adam?

Bırakın yatağında yatmayı bir kadının yatak odasına Mahremi olmayan hiç bir erkek giremez.. Kaynın çocuk değil yetişkin bir erkek bunu bilmesi gerekir. Kayınvaliden iyi bir insan belli ama bu konuda ben onu hatalı buluyorum oğlunu uyarmalı ama bana sorarsan orada yatmasını ilk kayınvaliden önermiş te olabir.
Şahsen benim babam dahi odama girmez.

söyledim canım ne oluyor bu yataga yahu sabah bıraktıgım gibi değil dedim düzeltiyorum kızım dedi.
bende bırak anne ugrasma nasıl topladıysam öyle kalsın diyorum ee elime yapışmaz ya topluyorum işte diyor.
Ane yatagim yatak odam benim mahremiyetim senin duzeltmenden rahatsiz oluyorum Allah razi olsun ama hic duzsltme odayada girme bazen daginik falan birakiyorum kendimi rahatsiz hissediyorum

Kardesi erkek dimi,ben olsam direk derdim,yatakta koku var,anne senmi yattin o mu vs diye,bende tik var yatamiyorum derdim,nevresimleri degistirirdim dikkat cekerdim vs

Esime anlattim olayi kendi basina gelmis gibi sinirlendi. Ne demek yatak odamiza erkek kardesi yatacakmis. Kesin kocasina soylemeli hicbir erkekte bu yuzden bosanmaz zaten dedi. Sen hic haber izlemiyor musun allah korusun hadi yengesinden hoslansa filan dedi

Kendine resmen dert ariorsun kayinvalidende cok iyimis ne kadar guzel bi hayatin var bence o is arkadaslarin seni gaza getirmis gelme uzak dur yazik biri yetim bir kocasiz kalmis kotude deil yat kalk sukret haline

Bir kac is arkadasinin uyelik alip burada yazdigini dusunur oldum bazi yorumlara istinaden :))
Bir cok kisi kapi kilitleme demis ama ben katilmiyorum
Kv niz duzgun naif bir kadin yada yazinizdan oyle bir tablo cikiyor diyelim

Birseyimi kayboldu bir seyini alacagimizdan mi supheleniyor diye dusunebilir uzulur
Siz ne kadar anne iste daginiklik yok camasirlar ortada vs desenizde aklina ilk gelen o olur (birde maddi konusmada gecmis aranizda o ben yetemiyorum falan demisya)birde esiniz yazdiginiza biraz agresif bir yapida niye kilitliyorsun ki diye size atarlanabilir Once tatli tatli konusun baktiniz devam o zaman kitlersiniz alinma olayininda onunu kesersiniz

Gündüz kaynınız evdeyken eve gelip yakalayabilirsiniz.
Ya da kayınvalidenizden anahtarı geri alıp çocuğu kendi evinde bakmasını isteyebilirsiniz.
İğrenç bir durum.

Bence abartiyorsunuz. Tamam rahatsiz olabilirsiniz ki bende olurdum ama cozulmeyecek bir sey degil. Beraber otururken yatagi geldigimde hep biri yatmis gibi hafif daginik buluyorum kizmayin ama ben hic hoslanmiyorum yatagima yatilmasindan vs gerci pek beceremedim ama kendi cumlelerinizle sanki anlamis gibi uyarin. Yada kv yenc cocuk yatmasin lutfen sen gir ama baskasi girmesin odama diye tek basina uyarin. Kameradan bence de bhsetmeyin hem cok ayip olur hem de suc.

arkadaşlar merhaba iş yerinden bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sizlere danışmak istediğim çok önemli bir konu var...

öncelikle size kendimden bahsetmek istiyorum.eşimle yaklaşık 6 yıldır beraberiz 3 sene önce babasını kaybettiği için annesi ve kardeşiyle beraber yaşamak istediğini söyledi evlenirken kabul ettim sonra rahat edemediğimi ama alt katındaki daireyi alıp aynı apartmanda yaşayabileceğimizi söyledim eşimde kabul etti..

kayınvalidem çok iyi bir insan bugüne kadar neredeyse hiç sorun yaşamadık diyebilirim.. fakat çocuk olduktan sonra bazı hareketleri bana batmaya başladı.

çalışıyorum işimi seviyorum evde oturmak bana göre değil bu yüzden bebeğimiz olduktan 7 ay sonra işe döndüm.
kayınvalidemin durumu çok iyi olmadıgı için ve kendisine çok güvendiğim için bebeğimi ona emanet ettim. kendi evinde masraf çıkmasın ve bebeğim kendi evinde büyüsün düşüncesiyle de bizim evimizde bakmasını rica ettim o da seve seve kabul etti..
kendisine her ay 500 lira para da veriyoruz aynı zamanda. bunu vermemizin sebebi de zaten eşinden kalan maaş çok az ve okul okuyan bir oğlu var bir nevi destek oluyoruz denebilir..,
yeme-içme bizim evde. kayınvalidem oğluma çok güzel bakıyor evimi temiz tutuyor yemeğimi yapıyor akşam işten geliyoruz yemeğim hazır oğlum tertemiz yani benden güzel bakıyor desem yalan olmaz..
evde bazı şeylerin yerini değiştiyor falan ama hiç önemsemiyorum bile.. neyse.. asıl mevzu şu.

eşiminde üniversite okuyan bir de kardeşi var kendisini kardeşim kadar severdim ama son yaşadığım olaydan sonra ne tepki göstermeliyim ne yapmalıyım hiç bir fikrim yok.

son 1-2 haftadır işten döndüğümde banyoda bazı eşyaların kurcalandığını yatak odama girip yatagımın sabahki halinde olmadıgını gördüm.
kayınvalideme söyleyip gücendirmek istemedim. uykusu gelmiştir çocugun yanına kıvrılmıştır vs diye düşündüm ama içime bir kurt düştü. çünkü bebeğimin odası var orada bir kanepede var pekala orada yatabilir diye geçirdim içimden.. ama bazı sabahlar bebeğim uyanmıyor bizim odada beşikte kalıyor kadının da uykusu gelip kıvrılmıştır belki diye ses çıkarmadım ki yatak odamda birinin yatması konusunda müthiş hassasım.. beraber yaşarken de odama bi kaç girilmişti ve çok sinirlenmiştim.

burayı tavsiye eden arkadaşım yatak odana kamera koysana hiç mi merak etmiyorsun evde sen yokken neler olup bitiyor dedi.. töbeler olsun keşke dinlemeseydim.. göz görmeyince gönül katlanır derler ya keşke kör olsaydı bu gözlerim görmeseydim...

sabah biz işe gidiyoruz saat 11 gibi eşimin kardeşi eve geliyor giriyor bizim yatağa yatıyor üstüne battaniye örtüp uyuyor akşam 3-4 gibi kalkıyor.. bazen eşimin parfümlerini sıkıyor bazen yeğeni ile uyuyor yatak üstünde oyun oynuyor.. gidince de kayınvalidem gelip topluyor ortalıgı çıkıyor odadan.

acaba tesadüf mü diye 3-4 gün arka arkaya kontrol ettim hayır bildiğin neredeyse hergün aynı şey oldu..
kayınvalidem doğalgazı açmıyor ödeyemem vs diye evleri çok soğuk bi kaç kez kış geldi acaba demirle ben kışın sizine mi kalsak dedi.. bende anne alınma kırılma senin başımın üstünde yerin var ama ben rahat edemiyorum kalacak olsam ev alıp masrafa girmezdim sana para veriyoruz zaten açın oturun güzel güzel dedim.. yetmiyor kızım falan dedi bende gerekirse biraz daha veririm ama lütfen bir daha bu mevzu açılmasın dedim..

gerçekten biri dul diğeri yetim eşimle elimizden geldiği kadar yardımcı olamaya çalışıyoruz maddi manevi.. ama bu benim kaldırabileceğim bişey değil eşime göstermek istiyorum kardeşini deli gibi döver.. kayınvalideme söylesem eve kamera mı koydun diye gücenir.. ama böyle bişeye göz yummasına çok kırıldım..

o kadar huylandım ki artık evin her yerine kamera koyup neler olup bitiyor görmek istiyorum resmen.
iş yerinde mideme ağrılar giriyor..

emin olun bebeğimi evde bırakıp işe dönmek yeterince zordu birde bu durumlar olunca kendimi çok kötü hissediyorum.
böyle şeyler söylenmez ama eve yaptıgımız alışverişi bile yiyemiyoruz ne çerez ne meyve kalıyor kayınvalidemin hiç sevmediği şeyler ama eşimin kardeşi sanki bizi kullanıyormus gibi hissediyorum.
bir yandan yapma etme çocuk yetim bırak yatarsa yatsın belki hevesleniyordur yeni ev yeni eşya bilmem ne diyorum ama midem almıyor. insanın yukarıda kendi evi varken neden gidip abisinin yatagında yatar ?

eşime söylesem kardeşi ile arası bozulur banada kızar kamera koymak nedir sen benim aileme nasıl böyle şeyler yaparsın bilmem ne der.. haklı oldugumu bilse bile kamera koymama acayip bozulur bu sefer iş boşanmaya kadar gider..

iş yerinde 2 arkadasım biliyor ikiside boşanırsanız boşanın bu sebepten yak gemileri diyor..
lütfen bana akıl verin..

arada sormak istediğiniz atladıgım bazı şeyler olabilir acele acele yazdım..
yerimde olsanız ne yapardınız ?

bakıcıya vermem oğlum çok küçük.. bakıcı tutsam bile yine kayınvalideme para yardımı yapmak zorunda kalırız kadın zor geçiniyor, bu sefer benim çalışmam saçma olur kazandıgımı bakıcı ve eşimin alesine vereceksem niye çalışayım?
işi bırakayım dicem sektör 3 yıl ara vermeyi kaldıran bir sektör değil..

ne yapayım :KK43:
Öyle bir anlattın ki,sonunda eve birini alıyor sandım.Düşüncesizlik yapmış yatıyormuş.Hoş değil ama söylenilebilir.Bunun için kamera yerleştirmke bile ne tuhaf bir hareket.Yatağım hep dağınık kim yatıyor desen kırmadan ne vardı ki.Ya da kırılsın bi daha yapmaz unutlur bi süre sonra.Ablalık yapıp güzellikle konuşulabilir.Bir de eşinin deli gibi dövmesi nedir.Nasıl döver ya.Kendi öz kardeşini hem de yetim hem de nüversiteli bir genç delikanlıyı yatağında yattı parfümünü kullandı diye dövecek zihniyette adam sana neler yapar.
500 lirayla evin temizleniyor EVLADIN İYİ TEMİZ BAKILIYOR,yemeğin pişiyor,hem de öz babaannesi..Bazen hep bana hep bana istiyor insanoğlu.Bu kadar detaylara takılmamak gerek.Varsa bi sorun güzelce öğretilir anlatılır.Kamera koymak v.s
Bir de arkadaş çevreni değiştirmeni öneririm.Bu kadar bi mevzu için bebeği de olan birine boşanırsan boşan yak gemileri ne demektir ya.Bu derece önemliyse senin için o zaman birşeyden vazgeçeceksin.Çocuğuna kendin bakacaksın.

arkadaşlar merhaba iş yerinden bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sizlere danışmak istediğim çok önemli bir konu var...

öncelikle size kendimden bahsetmek istiyorum.eşimle yaklaşık 6 yıldır beraberiz 3 sene önce babasını kaybettiği için annesi ve kardeşiyle beraber yaşamak istediğini söyledi evlenirken kabul ettim sonra rahat edemediğimi ama alt katındaki daireyi alıp aynı apartmanda yaşayabileceğimizi söyledim eşimde kabul etti..

kayınvalidem çok iyi bir insan bugüne kadar neredeyse hiç sorun yaşamadık diyebilirim.. fakat çocuk olduktan sonra bazı hareketleri bana batmaya başladı.

çalışıyorum işimi seviyorum evde oturmak bana göre değil bu yüzden bebeğimiz olduktan 7 ay sonra işe döndüm.
kayınvalidemin durumu çok iyi olmadıgı için ve kendisine çok güvendiğim için bebeğimi ona emanet ettim. kendi evinde masraf çıkmasın ve bebeğim kendi evinde büyüsün düşüncesiyle de bizim evimizde bakmasını rica ettim o da seve seve kabul etti..
kendisine her ay 500 lira para da veriyoruz aynı zamanda. bunu vermemizin sebebi de zaten eşinden kalan maaş çok az ve okul okuyan bir oğlu var bir nevi destek oluyoruz denebilir..,
yeme-içme bizim evde. kayınvalidem oğluma çok güzel bakıyor evimi temiz tutuyor yemeğimi yapıyor akşam işten geliyoruz yemeğim hazır oğlum tertemiz yani benden güzel bakıyor desem yalan olmaz..
evde bazı şeylerin yerini değiştiyor falan ama hiç önemsemiyorum bile.. neyse.. asıl mevzu şu.

eşiminde üniversite okuyan bir de kardeşi var kendisini kardeşim kadar severdim ama son yaşadığım olaydan sonra ne tepki göstermeliyim ne yapmalıyım hiç bir fikrim yok.

son 1-2 haftadır işten döndüğümde banyoda bazı eşyaların kurcalandığını yatak odama girip yatagımın sabahki halinde olmadıgını gördüm.
kayınvalideme söyleyip gücendirmek istemedim. uykusu gelmiştir çocugun yanına kıvrılmıştır vs diye düşündüm ama içime bir kurt düştü. çünkü bebeğimin odası var orada bir kanepede var pekala orada yatabilir diye geçirdim içimden.. ama bazı sabahlar bebeğim uyanmıyor bizim odada beşikte kalıyor kadının da uykusu gelip kıvrılmıştır belki diye ses çıkarmadım ki yatak odamda birinin yatması konusunda müthiş hassasım.. beraber yaşarken de odama bi kaç girilmişti ve çok sinirlenmiştim.

burayı tavsiye eden arkadaşım yatak odana kamera koysana hiç mi merak etmiyorsun evde sen yokken neler olup bitiyor dedi.. töbeler olsun keşke dinlemeseydim.. göz görmeyince gönül katlanır derler ya keşke kör olsaydı bu gözlerim görmeseydim...

sabah biz işe gidiyoruz saat 11 gibi eşimin kardeşi eve geliyor giriyor bizim yatağa yatıyor üstüne battaniye örtüp uyuyor akşam 3-4 gibi kalkıyor.. bazen eşimin parfümlerini sıkıyor bazen yeğeni ile uyuyor yatak üstünde oyun oynuyor.. gidince de kayınvalidem gelip topluyor ortalıgı çıkıyor odadan.

acaba tesadüf mü diye 3-4 gün arka arkaya kontrol ettim hayır bildiğin neredeyse hergün aynı şey oldu..
kayınvalidem doğalgazı açmıyor ödeyemem vs diye evleri çok soğuk bi kaç kez kış geldi acaba demirle ben kışın sizine mi kalsak dedi.. bende anne alınma kırılma senin başımın üstünde yerin var ama ben rahat edemiyorum kalacak olsam ev alıp masrafa girmezdim sana para veriyoruz zaten açın oturun güzel güzel dedim.. yetmiyor kızım falan dedi bende gerekirse biraz daha veririm ama lütfen bir daha bu mevzu açılmasın dedim..

gerçekten biri dul diğeri yetim eşimle elimizden geldiği kadar yardımcı olamaya çalışıyoruz maddi manevi.. ama bu benim kaldırabileceğim bişey değil eşime göstermek istiyorum kardeşini deli gibi döver.. kayınvalideme söylesem eve kamera mı koydun diye gücenir.. ama böyle bişeye göz yummasına çok kırıldım..

o kadar huylandım ki artık evin her yerine kamera koyup neler olup bitiyor görmek istiyorum resmen.
iş yerinde mideme ağrılar giriyor..

emin olun bebeğimi evde bırakıp işe dönmek yeterince zordu birde bu durumlar olunca kendimi çok kötü hissediyorum.
böyle şeyler söylenmez ama eve yaptıgımız alışverişi bile yiyemiyoruz ne çerez ne meyve kalıyor kayınvalidemin hiç sevmediği şeyler ama eşimin kardeşi sanki bizi kullanıyormus gibi hissediyorum.
bir yandan yapma etme çocuk yetim bırak yatarsa yatsın belki hevesleniyordur yeni ev yeni eşya bilmem ne diyorum ama midem almıyor. insanın yukarıda kendi evi varken neden gidip abisinin yatagında yatar ?

eşime söylesem kardeşi ile arası bozulur banada kızar kamera koymak nedir sen benim aileme nasıl böyle şeyler yaparsın bilmem ne der.. haklı oldugumu bilse bile kamera koymama acayip bozulur bu sefer iş boşanmaya kadar gider..

iş yerinde 2 arkadasım biliyor ikiside boşanırsanız boşanın bu sebepten yak gemileri diyor..
lütfen bana akıl verin..

arada sormak istediğiniz atladıgım bazı şeyler olabilir acele acele yazdım..
yerimde olsanız ne yapardınız ?

bakıcıya vermem oğlum çok küçük.. bakıcı tutsam bile yine kayınvalideme para yardımı yapmak zorunda kalırız kadın zor geçiniyor, bu sefer benim çalışmam saçma olur kazandıgımı bakıcı ve eşimin alesine vereceksem niye çalışayım?
işi bırakayım dicem sektör 3 yıl ara vermeyi kaldıran bir sektör değil..

ne yapayım :KK43:

dayanamadım bu konunu da okudum, iş yerindeki arkadaşların çok fena! sende onları dinleyip dinleyip gaza geldiğine göre niyetini sorgulamakta fayda var. kamera koymak çok iğrenç bir şey, kayınvaliden melek gibiymiş, özür dilerim ama seni vicdanen de yetersiz gördüm ve üzüldüm o insanlara.

arkadaşlar kendi evleri var imkanları maddi açıdan evet çok iyi değil ama biz zaten yediğimizden yedirip giydiğimizden giydiriryoruz yetmiyor babanesi olmasına rağmen bebek bakımı yapıyor diye para veriyorum daha ne yapayım ?

dediğim gibi çocugu anlamaya calsııyorum kırmadan incitmeden halletmeye calsııyorum ama çok zor olacak gibi..

:işsiz: gerçekten lütfediyorsun canım, bebek bakımı yapsa yine iyi, temizlik yemek her iş kadıncağızda. ya gerçekten normalde böyle yorumlar yapmam ama böyle olmaz ki, bide bu sebeplerden "boşan yak gemileri" diyormuş arkadaşları. töbee töbeee.

bence bu konu boşanmayı gerektirecek kadar değil

uyarın sizin uyarınızı dikkate alacaklardır muhakkak
dikkate almazlarsa tamam söylenin ama uzatmazlar diye düşünüyorum birde
üniversite okuyan kardeşim var
sırf yük olmamak için zaman buldukça iş kovalar günü birlik garsonluk falan bu kardeşi hiç böyle yönlendirme yapmıyr musunuz? Biz ilk üniversiteye yazılırken okul harçlıklarını sen kazan demiştik
(şuan dersini yap otur diyoruz o ayrı )
o çocuk haftasonu falan hiç çalışmıyor mu? en azından kendi harçlığını çıkarsın
kendi harçlığı çıkarsa evde kalmaz

Okuyunca camasirlarini mi karistiriyor
Sapiklik mi yapiyor diye dusundum
Aklim cikti
Oyle vahim anlatmissiniz ki :110:
Sonuc ?
Battaniyeyi ustune cekiyormus
Parfum sIkIyormus aman ne buyuk mevzu
Derhal bosanin:kahve:
aynen katılıyorum size yahu genc cocuk ne olacakki iki parfüm sıkmıs belki imrenmiştir
oda evlilik hayali kuruyor abisinin evine imrenmiştir.
bide kamera taktırmanız cokkk abest
bunu nasıl akıl ettin bu ne alicengizlik:KK62:
sende az değilsin
yavruna o kadıncağız bakıyor daha ne istiyorsun
bari onun hatrı için birz eşinin kardesinede anlayıslı ol:sinirli:

Ben kimsenin yatagina yatmam heleki evli...bence rahat diye kv yatirmistir..ben de ortaokuldayken genis diye annemlerin yatagina girer uyurdum..ama ben cocuktum..ama kayniniz koca adam...terbiyesiz...erkek sonucta ...midem bulandi...
İlk senelerde gorumcem de kv de yatmaya meraklidirlar..hemen ayar cektim...anladilar...muhtemelen anlayis farkliligi..kamera koydugunu sakin soyleme..sen halledebilirsin ama kirmadan...

X