çok zor durumdayım

arkadaşlar kendi evleri var imkanları maddi açıdan evet çok iyi değil ama biz zaten yediğimizden yedirip giydiğimizden giydiriryoruz yetmiyor babanesi olmasına rağmen bebek bakımı yapıyor diye para veriyorum daha ne yapayım ?

dediğim gibi çocugu anlamaya calsııyorum kırmadan incitmeden halletmeye calsııyorum ama çok zor olacak gibi..

İnanın sonunu daha farklı biter diye düşündüm. Anladığım kadarıyla kv her iki tarafı da idare etmeye çalışan uyumlu bir insan. Kimseyi kırmadan idare etmeye çalışıyor. Siz kamerayı hiç çıkarmadan başka yöntemlerle çözmelisiniz. Bence kapıyı kitleme işi olmaz bu sefer eşinizden tepki görebilirsiniz durduk yere ne oluyor gibisinden. Kv odada çamaşırlarınızın olabileceğini utandığınızı söyleyin olmazsa bir arkadaşta söylemişti gün içinde aniden gelin ama lütfen sakin olun çünkü çok büyütülecek hele ki boşanmaya gidecek bir konu asla değil

arkadaşlar kendi evleri var imkanları maddi açıdan evet çok iyi değil ama biz zaten yediğimizden yedirip giydiğimizden giydiriryoruz yetmiyor babanesi olmasına rağmen bebek bakımı yapıyor diye para veriyorum daha ne yapayım ?

dediğim gibi çocugu anlamaya calsııyorum kırmadan incitmeden halletmeye calsııyorum ama çok zor olacak gibi..
Kirilmayin ama siz biraz is yerinden gaz aliyor gibisiniz
Kimse zaten yataginizda yatsin demiyor hos da degil ama bu erkek nami deger salak saka yapmiyorum kadin kadar ince dusunmezler 7 de aynidir 70 de hangimizin babasi abisi kocasi kardesi yok duz mantik olur bazen ssst denmesi uyarilmalari gerekir bu kadar uzulucek bise yok ki cekin kenara yengem galiba bizim yatakta yatiyorsun ben huyluyum her guzelin Bir kusura var iste yatma yatakta yorgun oluyorsan ben bebek odasindaki kanepeye carsaf falan serer ayarlarim derste calisirsin deyin birde goz kirpin gecin.O zaten akil edemediginden utanir yatmaz hatta gelmeyide azaltabilir bilerek yaptigini dusunmuyorum diyorum ya duz varlik olayi ne kaynanaya ne koca sessizce hallolur

Giderken yatak odanin kapisini kilitlesen nasil olur özel esyalarim var kaynim falan girer o yuzden kilitliyorum de kayinvalidenede ve sakin ol pire icin yorgan yakma

Ben hiç de büyük bir zorluk görmedim durumunuzda Allah beterinden saklasın
İş arkadaşlarınızın gazına gelmeyin lütfen
Aklı başında kimse bu anlattıklarınızdan boşanmaz!
Kv ile konuşurken "anne ben yokken yatağa x mi uzanıyor yastıkda yorganda farklı bir ten kokusu oluyor sanki bana mı öyle geliyor bilemedim huyum kurusun bilirsin bu konuda cinsim "diyebilirsin
Ya da diğer bir ihtimal suç üstü yapabilirsin ama onda da sakın aşırı tepki verme bir daha olmasın de sakince
Bir diğer ihtimal evde bilerek birşey bırakıp o saatte eşinin gidip getirmesini istesen suç üstünü o yapsa senden habersiz çözer konuyu ( öyle sanar) :-)

Bi kere " yak gemileri bosan" diyen arkdasini dinlemiyceksin.
Eminim oda bu actigin konuyu takiptedir.
Ve bekara kari bosamak kolay derler buna.
"Bosaniyorum cunku.." ne? yani bosanma sebebi ne? mantikli olun azcik.

Yatak odanızı kilitleyip gidin işe kilidide yanınıza alın. ben olsam direk böyle yapardım o size soruyormu odanıza girrbilir miyim diye? Hayır. O zaman sizde yanlış anlarlar mı diye düşünmeyin

arkadaşlar merhaba iş yerinden bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sizlere danışmak istediğim çok önemli bir konu var...

öncelikle size kendimden bahsetmek istiyorum.eşimle yaklaşık 6 yıldır beraberiz 3 sene önce babasını kaybettiği için annesi ve kardeşiyle beraber yaşamak istediğini söyledi evlenirken kabul ettim sonra rahat edemediğimi ama alt katındaki daireyi alıp aynı apartmanda yaşayabileceğimizi söyledim eşimde kabul etti..

kayınvalidem çok iyi bir insan bugüne kadar neredeyse hiç sorun yaşamadık diyebilirim.. fakat çocuk olduktan sonra bazı hareketleri bana batmaya başladı.

çalışıyorum işimi seviyorum evde oturmak bana göre değil bu yüzden bebeğimiz olduktan 7 ay sonra işe döndüm.
kayınvalidemin durumu çok iyi olmadıgı için ve kendisine çok güvendiğim için bebeğimi ona emanet ettim. kendi evinde masraf çıkmasın ve bebeğim kendi evinde büyüsün düşüncesiyle de bizim evimizde bakmasını rica ettim o da seve seve kabul etti..
kendisine her ay 500 lira para da veriyoruz aynı zamanda. bunu vermemizin sebebi de zaten eşinden kalan maaş çok az ve okul okuyan bir oğlu var bir nevi destek oluyoruz denebilir..,
yeme-içme bizim evde. kayınvalidem oğluma çok güzel bakıyor evimi temiz tutuyor yemeğimi yapıyor akşam işten geliyoruz yemeğim hazır oğlum tertemiz yani benden güzel bakıyor desem yalan olmaz..
evde bazı şeylerin yerini değiştiyor falan ama hiç önemsemiyorum bile.. neyse.. asıl mevzu şu.

eşiminde üniversite okuyan bir de kardeşi var kendisini kardeşim kadar severdim ama son yaşadığım olaydan sonra ne tepki göstermeliyim ne yapmalıyım hiç bir fikrim yok.

son 1-2 haftadır işten döndüğümde banyoda bazı eşyaların kurcalandığını yatak odama girip yatagımın sabahki halinde olmadıgını gördüm.
kayınvalideme söyleyip gücendirmek istemedim. uykusu gelmiştir çocugun yanına kıvrılmıştır vs diye düşündüm ama içime bir kurt düştü. çünkü bebeğimin odası var orada bir kanepede var pekala orada yatabilir diye geçirdim içimden.. ama bazı sabahlar bebeğim uyanmıyor bizim odada beşikte kalıyor kadının da uykusu gelip kıvrılmıştır belki diye ses çıkarmadım ki yatak odamda birinin yatması konusunda müthiş hassasım.. beraber yaşarken de odama bi kaç girilmişti ve çok sinirlenmiştim.

burayı tavsiye eden arkadaşım yatak odana kamera koysana hiç mi merak etmiyorsun evde sen yokken neler olup bitiyor dedi.. töbeler olsun keşke dinlemeseydim.. göz görmeyince gönül katlanır derler ya keşke kör olsaydı bu gözlerim görmeseydim...

sabah biz işe gidiyoruz saat 11 gibi eşimin kardeşi eve geliyor giriyor bizim yatağa yatıyor üstüne battaniye örtüp uyuyor akşam 3-4 gibi kalkıyor.. bazen eşimin parfümlerini sıkıyor bazen yeğeni ile uyuyor yatak üstünde oyun oynuyor.. gidince de kayınvalidem gelip topluyor ortalıgı çıkıyor odadan.

acaba tesadüf mü diye 3-4 gün arka arkaya kontrol ettim hayır bildiğin neredeyse hergün aynı şey oldu..
kayınvalidem doğalgazı açmıyor ödeyemem vs diye evleri çok soğuk bi kaç kez kış geldi acaba demirle ben kışın sizine mi kalsak dedi.. bende anne alınma kırılma senin başımın üstünde yerin var ama ben rahat edemiyorum kalacak olsam ev alıp masrafa girmezdim sana para veriyoruz zaten açın oturun güzel güzel dedim.. yetmiyor kızım falan dedi bende gerekirse biraz daha veririm ama lütfen bir daha bu mevzu açılmasın dedim..

gerçekten biri dul diğeri yetim eşimle elimizden geldiği kadar yardımcı olamaya çalışıyoruz maddi manevi.. ama bu benim kaldırabileceğim bişey değil eşime göstermek istiyorum kardeşini deli gibi döver.. kayınvalideme söylesem eve kamera mı koydun diye gücenir.. ama böyle bişeye göz yummasına çok kırıldım..

o kadar huylandım ki artık evin her yerine kamera koyup neler olup bitiyor görmek istiyorum resmen.
iş yerinde mideme ağrılar giriyor..

emin olun bebeğimi evde bırakıp işe dönmek yeterince zordu birde bu durumlar olunca kendimi çok kötü hissediyorum.
böyle şeyler söylenmez ama eve yaptıgımız alışverişi bile yiyemiyoruz ne çerez ne meyve kalıyor kayınvalidemin hiç sevmediği şeyler ama eşimin kardeşi sanki bizi kullanıyormus gibi hissediyorum.
bir yandan yapma etme çocuk yetim bırak yatarsa yatsın belki hevesleniyordur yeni ev yeni eşya bilmem ne diyorum ama midem almıyor. insanın yukarıda kendi evi varken neden gidip abisinin yatagında yatar ?

eşime söylesem kardeşi ile arası bozulur banada kızar kamera koymak nedir sen benim aileme nasıl böyle şeyler yaparsın bilmem ne der.. haklı oldugumu bilse bile kamera koymama acayip bozulur bu sefer iş boşanmaya kadar gider..

iş yerinde 2 arkadasım biliyor ikiside boşanırsanız boşanın bu sebepten yak gemileri diyor..
lütfen bana akıl verin..

arada sormak istediğiniz atladıgım bazı şeyler olabilir acele acele yazdım..
yerimde olsanız ne yapardınız ?

bakıcıya vermem oğlum çok küçük.. bakıcı tutsam bile yine kayınvalideme para yardımı yapmak zorunda kalırız kadın zor geçiniyor, bu sefer benim çalışmam saçma olur kazandıgımı bakıcı ve eşimin alesine vereceksem niye çalışayım?
işi bırakayım dicem sektör 3 yıl ara vermeyi kaldıran bir sektör değil..

ne yapayım :KK43:
Kv nin evine bi beşik koyun çocugu sabah asagıya indirip beşigine koyun

akşamda alin ewinize cıkin
Ya da çocugu odasinda yatırin kendi odanızın kapısi kilitleyin.bende yatak

odası dolabm cekmecelerim konusunda hassasimdir ki nerde kaldi erkek cocugu benim yatagimda

yatacak ayip yahu tabiki izin vermeyin bu duruma

Valla ben kayinvalideni cok sevdim masallah diyorum allah herkesede böyle tatli kayinvalide versin allah da aranizi bozmasin.

Iş arkadaşlarinizi takmayim böyle arkadaşmi olur allah askına ozaman hepimiz düzelebilir konulardan eşlerimizi boşayalım öyle insanlarla arkadaşlık etmeni bile gözden geçir derim..

Demek ki kendi evleri gibi görüyorlar allah razı olsun kendi cocugu gibi bakiyor cocuguma gözum arkada kalmıyor diyorsun ne kadar güzel gönlun rahat.Allah razı olsun kayınvalidenden.

Kapıyı kitlemek olmaz kayınvalidene ayip olur.cocugun sizin odada besigi var mi?varsa o besigi cocugun odasına koyun.Evden cıkarkende yatagınizi duzeltip öyle cikin o gun bakin yine kayniniz yatiyor mu orada? ve esinize sakin odaya kamera koydum demeyin huzurunuz kaçmasın.

Esinizle bi dertleşme anında sor yatakta yatarmi kardesin sence de? bilmem falan derse de yatmasın olmaz bizim mahremimiz de. PArfüm isine gelincede kaldirin parfümleri biraz.Ergen işte meraklaniyor abimin mali benim diye dusunuyor. duzelmicek seyler degil cok sukur ama o kamerayi ortadan kaldirin artik vesveseye yol aciyor. Baktin hic icin almiyor ucretsiz izme cik biraz daha cocuk buyuyunceye kadar böylelikle evde ki dengeyi saglamis olursunuz

Buyuk bir sorun goremedim gencligine cahilligine verebilirsin.uyarman guzel olacak hersey yolundayken evliligini sekteye ugratma arkadaslar cok guzel fikirler vermiş denemelisin mantigina en yatani.

Iyi de bu çocuk daha doğrusu adam her gün nasıl sizde

Yani yatmasa da her gün sizde olduğunu biliyor musunuz

Ayrı ev gibi bir durum yok ki Kv çocuk bakıp ev işi yapıyor yiyip içiyor gece yatmaya evine gidiyor sanki

Yalnız sadece uyuyor ise sorun yok ben uygunsuz bir şeyler yapıyor odada sandım annesinden de gizli

mrb ..yatak odası özel bir yer ..kayninizin bırakın yataga yatmasini odaya bakması bile uygun değil..benim yatak odama kendi erkek kardeşlerim bile giremez asla..biran önce agirliginizi koymalisiniz.bebeğinize bir tane daha yatak alın salona koyun.yada yer yatağı yapın.yatak odanızi kilitleyin.ne dusunurse düşünsün.kamerayida salona takın ..bir sürede böyle takip edin...baktiniz hâlâ sizi sinir eden durumlar oluyor.artık esinizle konuşma vakti gelmiş demektir.

canım parfüm olayını söyledim kayınvalidem demir abisine özenip istedi bi kaç bende verdim dedi gittim ona da aynı parfümden aldım hediye ettim ama yine abisininkileri sıkıyor.

yatak dağınık olmuyor işte sorun o sabah bıraktıgım gibi bulamadıgım için şüphelendim..
Kimseyi kırmak istemiyorsunuz belli ki, en temizi yatak odanıza kilit yaptırmak, sabahları çıkarken kilitleyin, anahtarı da sizde dursun, bebeğiniz sabah sizin odanızdaysa kendi odasına yatırın.
Bu durumda başka çare yok gibi.

arkadaşlar merhaba iş yerinden bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sizlere danışmak istediğim çok önemli bir konu var...

öncelikle size kendimden bahsetmek istiyorum.eşimle yaklaşık 6 yıldır beraberiz 3 sene önce babasını kaybettiği için annesi ve kardeşiyle beraber yaşamak istediğini söyledi evlenirken kabul ettim sonra rahat edemediğimi ama alt katındaki daireyi alıp aynı apartmanda yaşayabileceğimizi söyledim eşimde kabul etti..

kayınvalidem çok iyi bir insan bugüne kadar neredeyse hiç sorun yaşamadık diyebilirim.. fakat çocuk olduktan sonra bazı hareketleri bana batmaya başladı.

çalışıyorum işimi seviyorum evde oturmak bana göre değil bu yüzden bebeğimiz olduktan 7 ay sonra işe döndüm.
kayınvalidemin durumu çok iyi olmadıgı için ve kendisine çok güvendiğim için bebeğimi ona emanet ettim. kendi evinde masraf çıkmasın ve bebeğim kendi evinde büyüsün düşüncesiyle de bizim evimizde bakmasını rica ettim o da seve seve kabul etti..
kendisine her ay 500 lira para da veriyoruz aynı zamanda. bunu vermemizin sebebi de zaten eşinden kalan maaş çok az ve okul okuyan bir oğlu var bir nevi destek oluyoruz denebilir..,
yeme-içme bizim evde. kayınvalidem oğluma çok güzel bakıyor evimi temiz tutuyor yemeğimi yapıyor akşam işten geliyoruz yemeğim hazır oğlum tertemiz yani benden güzel bakıyor desem yalan olmaz..
evde bazı şeylerin yerini değiştiyor falan ama hiç önemsemiyorum bile.. neyse.. asıl mevzu şu.

eşiminde üniversite okuyan bir de kardeşi var kendisini kardeşim kadar severdim ama son yaşadığım olaydan sonra ne tepki göstermeliyim ne yapmalıyım hiç bir fikrim yok.

son 1-2 haftadır işten döndüğümde banyoda bazı eşyaların kurcalandığını yatak odama girip yatagımın sabahki halinde olmadıgını gördüm.
kayınvalideme söyleyip gücendirmek istemedim. uykusu gelmiştir çocugun yanına kıvrılmıştır vs diye düşündüm ama içime bir kurt düştü. çünkü bebeğimin odası var orada bir kanepede var pekala orada yatabilir diye geçirdim içimden.. ama bazı sabahlar bebeğim uyanmıyor bizim odada beşikte kalıyor kadının da uykusu gelip kıvrılmıştır belki diye ses çıkarmadım ki yatak odamda birinin yatması konusunda müthiş hassasım.. beraber yaşarken de odama bi kaç girilmişti ve çok sinirlenmiştim.

burayı tavsiye eden arkadaşım yatak odana kamera koysana hiç mi merak etmiyorsun evde sen yokken neler olup bitiyor dedi.. töbeler olsun keşke dinlemeseydim.. göz görmeyince gönül katlanır derler ya keşke kör olsaydı bu gözlerim görmeseydim...

sabah biz işe gidiyoruz saat 11 gibi eşimin kardeşi eve geliyor giriyor bizim yatağa yatıyor üstüne battaniye örtüp uyuyor akşam 3-4 gibi kalkıyor.. bazen eşimin parfümlerini sıkıyor bazen yeğeni ile uyuyor yatak üstünde oyun oynuyor.. gidince de kayınvalidem gelip topluyor ortalıgı çıkıyor odadan.

acaba tesadüf mü diye 3-4 gün arka arkaya kontrol ettim hayır bildiğin neredeyse hergün aynı şey oldu..
kayınvalidem doğalgazı açmıyor ödeyemem vs diye evleri çok soğuk bi kaç kez kış geldi acaba demirle ben kışın sizine mi kalsak dedi.. bende anne alınma kırılma senin başımın üstünde yerin var ama ben rahat edemiyorum kalacak olsam ev alıp masrafa girmezdim sana para veriyoruz zaten açın oturun güzel güzel dedim.. yetmiyor kızım falan dedi bende gerekirse biraz daha veririm ama lütfen bir daha bu mevzu açılmasın dedim..

gerçekten biri dul diğeri yetim eşimle elimizden geldiği kadar yardımcı olamaya çalışıyoruz maddi manevi.. ama bu benim kaldırabileceğim bişey değil eşime göstermek istiyorum kardeşini deli gibi döver.. kayınvalideme söylesem eve kamera mı koydun diye gücenir.. ama böyle bişeye göz yummasına çok kırıldım..

o kadar huylandım ki artık evin her yerine kamera koyup neler olup bitiyor görmek istiyorum resmen.
iş yerinde mideme ağrılar giriyor..

emin olun bebeğimi evde bırakıp işe dönmek yeterince zordu birde bu durumlar olunca kendimi çok kötü hissediyorum.
böyle şeyler söylenmez ama eve yaptıgımız alışverişi bile yiyemiyoruz ne çerez ne meyve kalıyor kayınvalidemin hiç sevmediği şeyler ama eşimin kardeşi sanki bizi kullanıyormus gibi hissediyorum.
bir yandan yapma etme çocuk yetim bırak yatarsa yatsın belki hevesleniyordur yeni ev yeni eşya bilmem ne diyorum ama midem almıyor. insanın yukarıda kendi evi varken neden gidip abisinin yatagında yatar ?

eşime söylesem kardeşi ile arası bozulur banada kızar kamera koymak nedir sen benim aileme nasıl böyle şeyler yaparsın bilmem ne der.. haklı oldugumu bilse bile kamera koymama acayip bozulur bu sefer iş boşanmaya kadar gider..

iş yerinde 2 arkadasım biliyor ikiside boşanırsanız boşanın bu sebepten yak gemileri diyor..
lütfen bana akıl verin..

arada sormak istediğiniz atladıgım bazı şeyler olabilir acele acele yazdım..
yerimde olsanız ne yapardınız ?

bakıcıya vermem oğlum çok küçük.. bakıcı tutsam bile yine kayınvalideme para yardımı yapmak zorunda kalırız kadın zor geçiniyor, bu sefer benim çalışmam saçma olur kazandıgımı bakıcı ve eşimin alesine vereceksem niye çalışayım?
işi bırakayım dicem sektör 3 yıl ara vermeyi kaldıran bir sektör değil..

ne yapayım :KK43:
Esinizin erkek kardesiyle guzel bir sekilde bu konuyu konuşabilirsin. Olayin buyuyecegini de sanmıyorum biraz utanir ama yapmamasi gerektigini ogrenir en azindan yada yatak odanızi kilitleyebilrsiniz sonuçta orasi mahremiyet bölgesi ve ozel esyalariniz var neden kilitledin diye soracaklarini sanmıyorum sorarlarsada hersekilde kendinizi savunursnz. Kameralri da kldirin bence esiniz yada kv niz ogrenmeden. Tatsizlik olmasin. Kpderinizin art niytli yaptigini dusunmuyorum bu yuzdn pek buyutmeyin gozunuzde.

Ben de sandım ki çocuk senin iç çamaşırlarınla fantezi yapıyor. :KK70:
Neyse öyle aşırı bir şey olmamış. Tabi hoş değil de yani gemileri yakacak kadar bir durum yok.
Bence ya çat kapı eve gidin bir gün izin alıp. Yatak odanızı kitleyip çıkabilirsiniz.
Kocanızın kardeşi çocuk değil, üni öğrencisine çocuk denmez. Ya kardeşine ya da annesine evde özel eşyalarınızın kardeşi tarafından kullanılmaması konusunda uyarı yapın. Ya siz uyarın ya da annesi uyarsın. Ya da sert bir dille başbaşa kaldığınızda bir daha kesinlikle yatak odama girmeni istemiyorum deyin.
Kamera olayı da açığa çıkarsa, kardeşinin yatağınıza yattığından şüphelendiğini bu yüzden koyduğunu ve şüphelerinde haklı çıktığını söylersin. Yatağımız bizim mahrem alanımız, yaptığı büyük terbiyesizlik dersiniz. Eşinizin diyecek bir şeyi kalmaz.

Ya tamam esinin annesi ve kardesi ama bukadarida olmaz resmen sirtlarini size dayamislar herkesin bi ozeli vardir saygi duymalari gerekir sizde o kalmamis artk uygun bir dille kv ni uyarmani rahatsizligini dile getirmeni oneririm esini hic bosuna kardesiyle takma sen annesine soyle

X