Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

Merhaba tombis hammisler... Burayi tesadufen gordum ay kisitlamasi yapmissiniz ama yinede yazayim dedim....
Bende 82 kilocukla hamile kaldim suan 87 kilodayim... Surekli yatarak gecirdim hamileligimi bebegimin plesentsi asagida oldugu icin kanamalarim oluyordu cok sukur plesentam yukari ciktida yataktan kurtuldum...
Bendede bir cogunuz gibi seker var gizli seker... Ilk hamileligimi 75 kiloyla baslayip 77 kiloyla tamamladim... Bundan yattigim icin 5 kilocuk almis bulunmaktayim....

Sizlere tavsiyem az kilo almak icin ha bu arada az kilo aldim ama oglum 4.kilo 100 gr dogmustu...
Ne yaptima gelince... Tam bugday ekmegi yedim. Her ogunde.. sabah bi dilim peynir 5 zeytin domates salatalik acik sekersiz cay... 2 saat sonra sut ve meyve ..

Oglen et gurubu var buna baklagillerde dahil 8 kasik baklagil et tavuk balik 4 kofte kadar bol salata ayran veya bir kase yogurt.
Arada meyve ayran...

Aksam mutlaka sebze 2 dilim ekmekle yogurt salata..

Gece sut ve meyve....

Sabahla Oglen arasinda cok acikilirsa 2 dilim Tam bugday ekmegine beyaz peynirli tost yenilebilir.....

Bu diyetisyenimin bana verdigi 2200 kalorilik gebelik diyetim sekerle nasil dertte olanlar icin...

Son düzenleme:
ne güzel bi topik açmışsınız arkadaşlar tebrik ederim. Bende oldukça kilolu (113kg) hamile kalanlardanım. bizim 6 sene çocuğumuz olmadı doktorlar tüp bebek yapılması lazım dediklerinde bu kilo ile hayatta olmaz dedim. tedaviye başlayacağımız zaman doktoruma kilo vereyimmi diye sorduğumda gerek yok biz ne kiloluları hamile yaptık dedi. bende doktora kilolarımla beraber teslim oldum.Allahıma çok şükür ilk denememizde hamile kaldım. tabi kilolu olduğum için bebiş geç görüldü doğru dürüst ultrason fotosu bile çekilemiyo. ama kızım çook sağlıklı teyzelri. şu an 21 haftalık gebeyim. çok bulantıları ve tiksinmem olduğu için ilk 4 ay nerdeyse 7 kilo verdim ama nasıl diye sormayın resmen kan kustum ölüyodum bulantıdan.şimdi 108 kg oldum ve doktorum herşey çok iy gidiyo diyo.umarım herşey yolunda gider ve bebişlerimizi alırız kucağımıza.

ne bileyim chekirdekk ciğim. internette bir çok sitede mide bulantılarının gebeliğin devam ettiğinin göstergesi olduğu, bebeğin sağlıklı olduğu anlamına gelir falan diyor. bir de bulantıdan dolayı kilo verenleri duydukça özeniyorum yahu :)) teşekkür ederim içimi rahatlattın. bu arada çekirdek (ay çekirdeği : ki biz egeliler buna çiğdem deriz :) ) folik asit asit bakımından çok zenginmiş haberiniz olsun şekerler.

benim bulandilarim 7 haftada basladi ama etrafimdaki hamile arkadaslarimdan hicbiri hamilelik boyu bulanti cekmedi

bir kaç yerde daha okudum yorumlardan ilk 6 hafta bulantı yaşamayıp 7 hafta hatta 8 haftadan sonra yaşayanları. ama dedim ya belrti de olmayınca insan gerçekten çok garip hissediyor. sanki hiç bir şey yokmuş gibi :)

bulantıları takmayın bendede hiç olmadı diğer oğlumdada dr olacak diye bişey yok dedi .. hem annemin de olmazmış 3 kardeşiz 3 ümüzdede bulantısı olmamış ...

her hamilenin midesi bulanacak diye bir kaide yok ki, ya da her midesi bulanan kilo verecek diye... benim hamileliğim boyunca bulanmadı ama kilo verdim, son haftalarımdayım ve şu an bulantılarım var... her hamilelik farklıdır, lütfen sorun arayacağımıza içimizde büyüyen mucizeler için şükredelim...

canım maşallah

darısı başıma benimde birkaç ay sonra göbişim böyle olucak sanırım

amin inşallah allahım isteyen herkese versin aratmasın senin çok yeni daha allah gönlüne göre versin
ben tombik hamile kalanlardanım arkadaşlar merak ettide koca göbüşümü koyayım dedim

amin inşallah allahım isteyen herkese versin aratmasın senin çok yeni daha allah gönlüne göre versin
ben tombik hamile kalanlardanım arkadaşlar merak ettide koca göbüşümü koyayım dedim

amin canım inşallah

bence çok şirin görünüyorsun

doğuma az kalmış vallahi ben heyecanlandım

kendimi öyle düşündümde birden

Allah kolaylık versin kolay doğum yaşarsın inşallah

sağol canım az kaldı sezeryan olacağım ama gününü bekliyoruz yinede:44: bir sorun yok allahtan rahatım kendisi gelmek istediği zaman gelecek inşallah
zaman o kadar çabuk geçiyor ki hiç anlamayacaksın bir bakmışsın zaman gelmiş en zoruda az kaldığı zaman doğuma geçmek bilmiyor bir türlü

ne kadar az kalmıs benim daha aylarım var gecmiyor zaman. cabucak gecse de hemen bebişleri kucagımiza alsak.kız mı erkek mi?

ne kadar az kalmıs benim daha aylarım var gecmiyor zaman. cabucak gecse de hemen bebişleri kucagımiza alsak.kız mı erkek mi?

geçiyor geçiyor zaman çook çabuk geçiyor daaaaa son 1 ay hiiiç geçmiyor
benim kız canım 2.kızım olacak kızmetse

selam kızlar bende 97 kg hamile kaldım 12 haftadayım ve tam 100 kg olmuşum çok kilo almışım gerçi 2 haftadır kanamam var diye yatıyorum.az yememiz lazım dr um tansiyon problemi yaşamaman için günde 1,5 dilim ekmek ye dedi uymaya çalışıyorum dediklerine.hepimize allah kolaylık versin öptüm hepinizi şimdilik bye bye....

çoook şiriiiinn..ama hiç 100 kg gorunmuyorsunn ??

genelde kilomu göstermediğimi söylüyolardı zaten normalde de ama fotoda da biraz az gibi çıkmış sanki
doğumdan hemen sonra 6-7 kilo arası gidiyo zaten emzirebilirsekte bayağı bir gider eskisinden daha fit olurum inşallah

canım benimde ilk 7. hafta gibi midem bulandı bir haftalık gibi bişeydi ama onunda öğün atladığımdan olduğunu sanıyorum aç kaldığımdan dolayı daha sonra ne bulantı ne kusma hiçbişey yok şu an 10 haftalığım sadece göbiş çıktı onun haricinde hiçbişey hissetmiyorum ne güzel rahat geçiyo işte boşver bulantıyı napıcaksın

tmmmmmmmmmmmmmm cnmmm :)

mrb arkadaşlar...bende 75 kg.ile hamile kaldım...şimdi 9.haftamızın içindeyiz...önce kilo verip sonra hamile kalmayı düşünmüştüm aslında ma olmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…