Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

tebrikler

insülin direncim olduğunu öğrendim canım sıkıldı çok kiloluyum ilaçta kullanamıyorum ne yapacağımıda tam bilemiyorum bu hamilelikte zararları nedir

Benim en büyük korkum belim.. 4 tane vida takılı ve 3 bel fıtığı ameliyatı geçirdim. 3-5 kilo aldığım an bel fıtığım tekrarlıyor,ve yeniden ameliyat olma şansım da yok ! ağrıları dayanılmaz oluyor. insanın intihar edesi geliyor o ağrıdan. dolayısıyla en fazla 6-7 kilo ile tamamlamam lazım benim hamileliğimi. artık gerçekten dikkat etmeye başladım. ve insülin direncimi konuşacağım doktorla.

sen gerçekten çok kilo almışsın ilk gebeliğinde,bir de kilolular az kilo alır derler... umarım bu hamileliğini 127 ile tamamlarsın canım :)

insülin direncim olduğunu öğrendim canım sıkıldı çok kiloluyum ilaçta kullanamıyorum ne yapacağımıda tam bilemiyorum bu hamilelikte zararları nedir

insülin direncinde vücut istesen de istemesen de kilo alıyor, acıkmanı ya da tatlı isteiğini durduramıyorsun.dolayısıyla bunu ilaçla önlemek lazım. ben doktorla konuşucam,ve bir ilaç isticem eğer kullanılabiliyorsa.sen de mutlaka doktorunla konuş. kilon nedir ? gebelik haftan nedir ? ya da hamile misin bilemiyorum tabi,mesajından çok anlayamadım :)

Son düzenleme:
çok kilolu hamile arkadaşlarımmm hepınız allahım nazarlardan korusun maşallah.. ben 5. ayıma giriyorumm yenı evliyimmm.. boyum 1 55 kilomda 73 çocuk yapmak istiyorum ama kilolarımdan dolayı olmadıgını söylüyolar ( ablam, kayınvalidem ...) ne yaptınız da hamile kalabildiniz baa yardımcı olurmusunuz 5 aydır hamile kalmayı bekleyıyorum ama nasip olmadı soğan suyu içmeye başladım evde çeşitli sporlar yapıyorum ve temiz evımı her gun spor olsun die sil süpür yapıyorum.. yardım plss napıyım ben((

calisma zamanini internetten arastir. döllenme icin uygun zamanlar var. o zamanlar calişman lazım.

merhaba,

bence ablan ve kayınvalidenin dediklerini bir kenara bırak ve önce bir doktorla görüş, sana ilk diyeceği korunmasız 1 yıl düzenli ilişki... daha önceki mesajlarımda da belirttim, ben de 9 ay sonunda hamile kaldım... eğer bir doktora gidersen hamile kalmaya engel bir durumun var mı onu öğrenirsin, ondan sonra soğan suyu ya da ne bileyim diğer alternatifleri değerlendirirsin. Şuna inan kilo engel değil, öyle olsaydı biz de kalamazdık...

inşallah en kısa zamanda seni de hamile olarak görürüz aramızda

çok teşekkür ederim bugun benım doğum gunum doğum günüme özel güzel beni umutlandırıcı bir topic oldu bu topic inşallah sizde bebişlerini kucaklarınıza alırsınızzz allahım izniyle .....doktor için biraz daha beklemek istiyorum erken oldugunu düşünüyorum çunku adetlerim çok düzenli hiç şaşmıyor belki yaağlanma olabilir yumurtlarımda ama onu tabı ben bilmemem... ama 2 ay daha bekleyecem doktora gitmek için....inş doktora gitmeme gerek kalmadan size süper haberler veririmmmm...:))) birde rica etsem kilolu hamile arkadaşlarımın ilk belirtileri nelerdi acaba ???

evet kilolu olmak hamile kalmaya engel değil. böyle şeyler düşünme. icini ferah tut. olacak buna inan. inanmak önemli.

ilk belirtim.bulantı ve karın ağrısı idi. adetim gecikmeden test yaptım evde pozitif cıktı. hissediyorsun bunu vücudun uyarıyor.

ilk belirtim.bulantı ve karın ağrısı idi. adetim gecikmeden test yaptım evde pozitif cıktı. hissediyorsun bunu vücudun uyarıyor.

çok teşk ederimmmmm çokk:)) çok umutlandımmmm bat 25 temmuz bakalımmmm ne olur bat mat bakmıyordum artık bu ayda yumurtlama zamanını düşünmeden tespit etmedenn doğaçlama oldu belkide tutmuşturr ..:))

doğum günün kutlu olsun, umarım bütün dileklerin gerçekleşir yeni yaşında

tam calisma donemi :) daha 10 gun var. adetten 12-16 gün sonrasi en verimli dönem diye biliyorum. ben 5 gün önce öğrenmiştim. dogum günün kutlu olsun. en güzel hediyen bebişin olsun.

Son düzenleme:

hamileyim 8+1 hafta doktorumla tel konuştum ilaç önermiyor

cnm benım ılkı tüp bebektı ıkıncısı kendı oldu ALLAH ısterse kılo boy poz hıc etkılı olmuyor dusun bızde bırde sorun var bebek ıcın özel caba harcaba oluruna bırak rahat pskolojı cocugu sebebp oluyor bebeıse ALLAH sanada versın ınsallah ben dıyet boyunca yesıl cay ve su habelrede yayınlanan 9 bıtkısel cay varya ıcıyorsn zayıflıyorsun onu kulanmay basladım o reglda duzenlıyormus bılmıyorum etkısı oldumu ama sanada söyleyeyım dedım hata elma dıyetı sayfasına bakarsan orda bır arkadas bebıs ısteyenler kulansın dıyordu o cayı bır bak ıstersen belkı ıse yarar

Merhabalar ; bende tombiş mombişim arkidişler 98 kilo ile hamiş kaldım. Şincilik 98,4 kg olarak devam ...11+3 haftalığım.Ay yarın kontrole gitcem nediycek acep ???..bu topiği açana çok mersi bu arada !..

Merhabalar ; bende tombiş mombişim arkidişler 98 kilo ile hamiş kaldım. Şincilik 98,4 kg olarak devam ...11+3 haftalığım.Ay yarın kontrole gitcem nediycek acep ???..bu topiği açana çok mersi bu arada !..

Ben açtım ben açtım ben açtımmm yupp piiii heee yoooo :):)

Yarın benim de kontrolüm,hatta 2li testim vaaarrr...hayırlı olur inşallah güzel sonuçlar alırız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…