Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

mrb arkadaşlar...bende 75 kg.ile hamile kaldım...şimdi 9.haftamızın içindeyiz...önce kilo verip sonra hamile kalmayı düşünmüştüm aslında ma olmadı :KK43:

ahhh ahhh hep aynı şeyler güya bende kilo vericektim spora gidicektim sonra tedaviye başlıycaktım bi baktım 84 kilo ile doktorun kapısındayım canım boşver Allah kısmet ettikten sonra hiç anlamadan hamile kalıyosun yeterki tek derdimiz kilo olsun

ahhh ahhh hep aynı şeyler güya bende kilo vericektim spora gidicektim sonra tedaviye başlıycaktım bi baktım 84 kilo ile doktorun kapısındayım canım boşver Allah kısmet ettikten sonra hiç anlamadan hamile kalıyosun yeterki tek derdimiz kilo olsun

çok haklısın canım burada yazılanları okuyunca sadece ben değilmişim diyorum biraz içim rahatlıyor :KK43:

ben daha da kilo almaya başladım. 20-30 kilo almazsam iyidir. bu halde dogum nasıl yapacam. keske 80-90 la kalsaydım. ama 103 kilo ile hamile kaldim ve simdi 104 oldum.

ben daha da kilo almaya başladım. 20-30 kilo almazsam iyidir. bu halde dogum nasıl yapacam. keske 80-90 la kalsaydım. ama 103 kilo ile hamile kaldim ve simdi 104 oldum.

Ben de kilo alıyorum gittikçe ,sonumuz hiç iyi değil.
Bir de ben de bel fıtığı var,korkunç bel ve bacak ağrısı çekiyorum 2 gündür :KK43: çok mutsuzum..

4 haftalık hamile olduğumu öğrendiğimde 81 kiloydum.şimdi yedince haftanın başındayım.
Fakat şöyle bi durum oldu.İşimden ayrıldım 2 haftadır evdeyim.Şu an 82-83 arası gidip geliyorum.
gebelikten değilde evde kaldığımdan dolayı aldığımı düşünüyorum bu 2 kiloyu.

ohhh bi tek kendim bu durumdayım sanıyordum :KK43: rahatladım okuyunca :) konuyu açandan Allah razı olsun :)
ben de kilolu hamişlerdenim 99 la hamile kaldım. şimdi kaç oldum hiç bilmiyorum. son 20 güne kadar bulantım falan yoktu ama kendime nazar ettim bulanmıyo çok iyiyim diye. 20 gündür anamdan emdiğim süt burnumdan geliyo valla. bulantı çok kötü habire öğürüyorum kusamıyorum da zorla , bebişime bi zarar veriririm diye, beslenemez diye. ne olucak hiç bilmiyorum valla :KK43:

yine de yanlız olmadığımı bilmek güzel. allah bebişlerimizi sağlıkla , sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin

kızlar nasılsınız nasıl gıdıyor kılo durumlarınız ben 9+3 oldum 119.900 grmdada kaldım kılo almamayı takınca daha cok yedıgımı farketım oyuzden bıraktım sımdı aksamları meyveyle gecıstırıyorum tabı aksam yemegını degıl ben cok gec yatıyorum sabah 4-5 gıbı gecelerı meyveyle gecıstırıyorum desem ıyı olcak aksam yemekleını yıyıyıyorum yoksa..ak hıc kılo almadan hata zayıflayarak bebegıme zarar vermeden keske doguma gıtsem cunku ılk bebegımde resmen yuruyemıyordum bacaklarım dev gıbıydı sımdı sporla zayıfladıgım ıcın eskısıne nazaran daha sıkıyım 120 kıloluk sıkılık ıste anlayın sız:KK1::KK1::KK1:yanı doguma gıtıgtım halımden ıyıyım neolur bana dua edın busefer cok kılo almadan bıtıreyım cunku benım bunyem kılo almaya cok musaıt neyazıkkı:KK14::KK14:

ben 13+4 oldum ve 1 kilo aldim.103 tum 104 oldum. orda tutmaya calisiyorum. bakLim ne kadar basarili olacagim. ilk bebekte normal dogum mu yaptin?

Son düzenleme:
Ben açtım ben açtım ben açtımmm yupp piiii heee yoooo :):)

Yarın benim de kontrolüm,hatta 2li testim vaaarrr...hayırlı olur inşallah güzel sonuçlar alırız

Birazcık geç dönüş yaptım kusuruma bakma cnm yaaa...:KK53:
Herşey inş. gönlümüze göre olur...!

Bu arada şu 14+0 a kadar 98 den 99,1 kg oldum...inş almam yaaa ay..!
Kociş sen 110-120 ile tamamlamazsan iyidiyo Uyuz şey..!!..ama oda benle tatlıya aş eriyo oh yaa hehehe...!!!
Oda alsın kilo ben ona yapcamı biliyom arada takılıyom ne o sende mi diyom hamişsin yoksam....:KK52:

Şimdilik bel ağrılarım yok ilk zamanlar oluyodu ...henüz göbüşten bebişde belli olmuyo saklı duruyo bakan anlamaz hamiş olduğumu
Yalnız bugün çok terledim ve tansiyonum çok düştü hala toparlanmış değilim..sizin tansiyonlar ne alemde..ben 12 /8 le başladım sonra 11/7 gibi devam etti
ama benim şu sıralar düşük seyrediyooo...

Birazcık geç dönüş yaptım kusuruma bakma cnm yaaa...:KK53:
Herşey inş. gönlümüze göre olur...!

Bu arada şu 14+0 a kadar 98 den 99,1 kg oldum...inş almam yaaa ay..!
Kociş sen 110-120 ile tamamlamazsan iyidiyo Uyuz şey..!!..ama oda benle tatlıya aş eriyo oh yaa hehehe...!!!
Oda alsın kilo ben ona yapcamı biliyom arada takılıyom ne o sende mi diyom hamişsin yoksam....:KK52:

Şimdilik bel ağrılarım yok ilk zamanlar oluyodu ...henüz göbüşten bebişde belli olmuyo saklı duruyo bakan anlamaz hamiş olduğumu
Yalnız bugün çok terledim ve tansiyonum çok düştü hala toparlanmış değilim..sizin tansiyonlar ne alemde..ben 12 /8 le başladım sonra 11/7 gibi devam etti
ama benim şu sıralar düşük seyrediyooo...

Ben de girmiyorum ne zamandır foruma çünkü bel ve kalça ağrılarından resmen ölüyorum... 14. haftada top yapan relaxin diye bir hormon varmış ve kalça eklemlerini serbest bırakıp doğuma hazırlarmış.. ağrılara da o sebep olurmuş ve bebek ne taraftaysa ağrı o kalçada olurmuş.benım de solda....ama yok böyle bir ağrı,sanki kalçam kırıldı un ufak oldu,bütün kemıklerım havada sallanıyo..bacağıma da vuruyo ağrı.. ne uyuyabılıyorum ne yatabılıyorum ne dönebiliyorum.. belimden de 3 kez ameliyat oldum,4 tane vida takılı.. acaba hamilelikle mi ilgili ,yoksa belimde mi yine fıtık nüksetti bilemedim.. minoset kullanmaktan başka yapacak hiçbirşey yok dedi doktor..Minoset nedir ki benim ağrılarımın yanında..kutu kutu voltaren yutardım hamile olmasan..çekiyorum işte.. bi de çalışıyorum,mecburum..

bebekte de down sendromu riski çıktı, cuma günü 3 lü test var,tekrar bakılacak..

anlayacağın dünyam karardı..

sağlığın yerindeyse istersen 130 kilo ol, inan önemli değil !!

Ben de girmiyorum ne zamandır foruma çünkü bel ve kalça ağrılarından resmen ölüyorum... 14. haftada top yapan relaxin diye bir hormon varmış ve kalça eklemlerini serbest bırakıp doğuma hazırlarmış.. ağrılara da o sebep olurmuş ve bebek ne taraftaysa ağrı o kalçada olurmuş.benım de solda....ama yok böyle bir ağrı,sanki kalçam kırıldı un ufak oldu,bütün kemıklerım havada sallanıyo..bacağıma da vuruyo ağrı.. ne uyuyabılıyorum ne yatabılıyorum ne dönebiliyorum.. belimden de 3 kez ameliyat oldum,4 tane vida takılı.. acaba hamilelikle mi ilgili ,yoksa belimde mi yine fıtık nüksetti bilemedim.. minoset kullanmaktan başka yapacak hiçbirşey yok dedi doktor..Minoset nedir ki benim ağrılarımın yanında..kutu kutu voltaren yutardım hamile olmasan..çekiyorum işte.. bi de çalışıyorum,mecburum..

bebekte de down sendromu riski çıktı, cuma günü 3 lü test var,tekrar bakılacak..

canım çok üzüldüm. çok geçmiş olsun. inşallah temiz çıkar 3 lünün sonuçları. soğru söylüyorsun. bazen gereksiz yerlere takılıyor insan. Rabbim beterinden korusun. inşallah sağlıkla kucağına alırsın yavrunu.

canım çok üzüldüm. çok geçmiş olsun. inşallah temiz çıkar 3 lünün sonuçları. soğru söylüyorsun. bazen gereksiz yerlere takılıyor insan. Rabbim beterinden korusun. inşallah sağlıkla kucağına alırsın yavrunu.

inşallah cümlemiz sağlıkla ve sağlığımızla alırız kucaklarımıza yavrularımızı..

Çok geçmiş olsun..!!!:nazar:
Ağrı nedir bilirim cnm ya çok zor işin...:KK59:..Heleki kalça ağrısı sol bacağıma basamadığımı birde öyle dekere işe gittiğimi bilirim
İnsanı perişan ediyo ne sinir ne moral bişiy kalmıyo haklısın...
Hamilelikten dolayı ağrı oluyo bilmiyorum bel için korse yada ona benzer destekleyini bir aparat kullandın mı yada önerdiler mi ?
Bir sor istersen doktoruna...Hamileler iin bel destek bantları var belki iyi gelir.

Umarım test sonucun iyi çıkar... Sınır 3 mm ense kalılığında sen içini elinden geldiğince temiz tut...Herşey iyi olacak inş.
Ne bu olasılıklarla bebişler dunyaya geliyo sapa sağlam seninde öyle olacak bak...:nazar::emir_bebek:

Kilo evet bunların yanında tetikleyici unsur olmasına rağmen gerçekten en son kafaya takılacak cnm..

Selamlar. Ben de kilolu hamilelerdenim. Bu 2. hamileliğim. Şubat ayında ilk bebeğimim kalbi durduğu için kürtaj yapıldı. İlk hamileliğimde de şimdi de son adetime göre bebeğin görünümü uymsuz. Yine bebeğimi kaybedeceğim diye korkuyorum. Son adetim 19 Haziran. Bugün HCG ölçümüm yapıldı yine 10.000 lerde çıktı. Doktorum sınırda dedi. Umutsuzum anlayacağınız. Kile ve yaş olayı birlişince sanki bir daha hamile kalamayacağım diye çok korkuyorum. :KK50:

Çok geçmiş olsun..!!!:nazar:
Ağrı nedir bilirim cnm ya çok zor işin...:KK59:..Heleki kalça ağrısı sol bacağıma basamadığımı birde öyle dekere işe gittiğimi bilirim
İnsanı perişan ediyo ne sinir ne moral bişiy kalmıyo haklısın...
Hamilelikten dolayı ağrı oluyo bilmiyorum bel için korse yada ona benzer destekleyini bir aparat kullandın mı yada önerdiler mi ?
Bir sor istersen doktoruna...Hamileler iin bel destek bantları var belki iyi gelir.

Umarım test sonucun iyi çıkar... Sınır 3 mm ense kalılığında sen içini elinden geldiğince temiz tut...Herşey iyi olacak inş.
Ne bu olasılıklarla bebişler dunyaya geliyo sapa sağlam seninde öyle olacak bak...:nazar::emir_bebek:

Kilo evet bunların yanında tetikleyici unsur olmasına rağmen gerçekten en son kafaya takılacak cnm..

Ağrılarım %50 hafifledi, yine de var ama buna Allaha binlerce şükür. 3 lü test sonucum da güzel geldi, sadece nöral tüp defekti riski sınırdaymış, ona da 2 hafta sonra ultrasonda bakılacak.
O da temiz çıkarsa rahatız dedi doktorum.

Korseyi sordum , maalesef bizim ülkemizde her medicalcide yok, getirteceklermiş.

Şu 9 ay biter mi acaba ????

Selamlar. Ben de kilolu hamilelerdenim. Bu 2. hamileliğim. Şubat ayında ilk bebeğimim kalbi durduğu için kürtaj yapıldı. İlk hamileliğimde de şimdi de son adetime göre bebeğin görünümü uymsuz. Yine bebeğimi kaybedeceğim diye korkuyorum. Son adetim 19 Haziran. Bugün HCG ölçümüm yapıldı yine 10.000 lerde çıktı. Doktorum sınırda dedi. Umutsuzum anlayacağınız. Kile ve yaş olayı birlişince sanki bir daha hamile kalamayacağım diye çok korkuyorum. :KK50:

Canım kese görünmedi mi , kalp atışlarını duymadın mı ?
ilk gebeliğinden dolayı korkuyosun ama Allah sana o yavruyu bahşedecek sonunda, sakın stres yapıp bebeği etkileme.

selam kızlar bende tombalak hikayemi sizlere yazayım dedim:) 2yıllık evliyim uçağa binme ve trafik korkularım özetle ölüm korkusu dayanılmaz hale geldiğinde psikiyatrise gittim ve tedavi olmazsam bu korkuların çığ gibi büyüyeceğini söyledi ve bana bir ilaç verdi ilacı 11 ay kullandım ve 17 kilo aldım çok üzüldüm ama gerekliydi doktorum ilacı bıraktıktan 3 ay sonra eski kiloma dönmeye başlayacağımı söyledi metabolizma hızım eskiye dönermiş. neyse ben ilacı aralık ayında bıraktım ve kilo almam durdu nisan ayında hamile kaldım şuan 19 haftalık hamileyim hiç kilo almadım:) 81 ile hamile kaldım ki eskiden bu kiloya geleceğimi hayal bile etmezdim çok mutsuz oluyorum aynaya baktığımda hep 59-60 kilo biriydim. neyse doktora utana sıkıla ne yapacağımı sordum doktorda diyet yapamazsın kendini kısıtlama ama bol su iç az tuz ye ve hareketli ol dedi. zaten çok hareketliyim yerimde duramam işe devam ediyorum evimin işini yapıyorum vakit bulunca mutlaka yürüyorum, çikolatayı kestim normalde çok yerdim geçende canım çok istedi bi kare yedim:) doktorum 4. ayımı bitirdiğimi ve kilo almadığımı görünce aztuz bolsu ve hareketli olmanın faydası dedi bende kesinlikle buna inanıyorum kızlar tuzu tatlıyı kesinve çok su için 3lt altına kesinlikle düşmeyin,doktorum doğumada bu kilo ile gidebileceğimi söyledi, şimdi bulantılarım hala devam etmesine rağmen iştahım açılmadı ama çok çok dikkat ediyorum yediklerimin hesabını yapıyorum bebeğimle birlikte eski kiloma döneceğimi düşünüyorum:) allah sağlık versin kızlar kiloda gider herşeyde. buarada kilo almama rağmen popom büyüdü gibi ve göbeğim çıktı ve de göbeğimin altında 3cmlik bir çatlak oldu hiçbirşeye değilde o çatlağa çok çok üzüldüm :KK43:( şimdi bişeyler kullanıyorum ama daha fazla çatlamam umarım.

çekirdekçim ben ocak şubat annesi değilim ama kilolu dayanışması bi başka oluyo dayanamayıp yazıyorum.ben 30.haftamdayım ikinci gebeliğim.her ne kadar göstermediğim söylensede(en azından bu kadar)134 kilo ile hamile kaldım:KK70: şu ana kadar yazılan cevapların rekoru değil mi?seni o kadar iyi anlıyorum ki sorularını meraklarını özelliklede göbüş merakını:KK70:

öncelikle senin bel sorunun varmış malesef ama onun olmadığını düşünsek kilolu hamile kalmak aman aman farklı geçirtmiyor süreci gerçekten aldığın kilo daha önemli.duygusal yaşamın önemli, pozitifliğin önemli.mesela kilolu hamişin karnı herkesten geç belli oluyo:KK43:çünkü malum kat kat yağlar var arası dolunca ancak görünüyor ama o da zayıfların ki gibi top gibi olmuyo.bende en çok ona özenirdim ama üçüncüye olucak inşallah:KK70: 6aylık olunca anlaşılıyo hamile oluşun fakat bazıları hala göbek sanabiliyo 7.ay daha garanti şekil alıyo:KK70:

bu arada ben hala 133-134 üm hiç kilo almadım.çünkü hamur işi tatlı aburcubur yemiyorum.yediğim meyvenin haddi hesabı yok.birde yoğurtlu çorbalar ve yemekler baştacım.ihtiyacımız olan da bu değil mi zaten:)

bütün testlerimde güzel çıktı elhamdülillah.sorun olursa cevaplarım.malum bi doğum geçirmişiliğimde var ayrıca hemşireyim.

hepinize mutlu ve sağlıklı gebelikler...

X