Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

bende aynı kiloyla hamile kaldım ve çok da alıyorum 92 oldum şuan da yaaaa nasıl olcak sen neler yapıosun kilon ne durumda canım bebeklerimizde yakın 1 hafta var aramızda
Ben maşallah daha hiç kilo almadım ilk 3 ayda 2 kilo vermiştim onlarıda almadım çok şükür. Bişey yapmıyorum kilo almamak için ama bende galiba reflü oluştu karışık yediğim zaman atıyor midem korkudan çok karışık yiyemiyorum yemek yiyorum sadece bide kuruyemiş

Herkese merhaba 122kg ile hamileliğe başladım(ikiz)beslenme uzmanı ile 7 haftada 10kg gitti bebeklerde sağlıklı şimdilik çok şükür
Ayy maşallah sanaaa Harika bi duygudur eminim ki peki normal yollarlami oldu istedgn zaman mi oldu bide :)

Ayy maşallah sanaaa Harika bi duygudur eminim ki peki normal yollarlami oldu istedgn zaman mi oldu bide :)
Valla benim bu minnaklar 2. Birde.9 yaşında kızım var.doğal yolla oldu.testler filan normal çıktı hep kilosu olan biriydim ancak insülin direnci çıkınca dr.hemen beslenme uzmanına dedi o da düzene soktu yeme içmeyi 10 kg hafif olmak ve vererek hamilelik banada süpriz oldu

Allah evlatlarini sana bagislasin bana umut oldun bende 23 yasindaym hic bi problemim yok ama 1senedir olmuyo esimdede sorun yok hep acaba kilomdan olabilirmi diye dusunuyodm çünkü 100 kiloyum doktor engel degl dedi ama bu soru beni icten ice yiyo bazen ama suan bi nebze olsun rhatladm :))

Seni daha da rahatlatayım kızımda 108 ile ilk seferde hamile kaldım ve sorunsuz bir gebelik ve doğum yaşadım.elbette kilo kimse için iyi bişey değil ama bizde insanız kilo yüzünden yaftalanmak çok acı.sana tavsiyem hamile kalmalıyım diye düşünmemen kafan rahat olsun ilk ay kalırsın hiç canını sıkma.bir sorun yoksa ki dr öyle demiş vakti gelmemiştir.çıkar kafandan düşünceleri hamile kal.

Evet bu ay tamamen vazgectm takmamaya ozen gosteryorum sosyal hayata braz agirlk verdm oncesnde hep evde bnu dusunur arastirirdm smdi hic umrumda degl elbet evladm olur ama Allahin ol demesi gereken zaman bu zaman degl demekki. Ustelik ailemde bi cok ikiz var bakarsin banada supriz olur :))

Ya bende 93 kiloyum ve pkoluyum olmaz diye korkuyorum ne yapmak lazım sogannkurune baslicam

Ya bende 93 kiloyum ve pkoluyum olmaz diye korkuyorum ne yapmak lazım sogannkurune baslicam
Bir beslenme uzmanına git bence kanda insüline baktır tiroide baktır varsa sıkıntı ona göre bir liste verir sana sağlıkla verirsin kilolarını 93kg çok çok yüksek bir kilo değil baş edebilirsiniz bence.

Gittim yapıyorum şeker yok ama troit var ilaç kullanıyorum ama veremiyorum kilo

Kızlarr bende hamile olduğumu öğrendiğim gün doktor tartıya çıkardı ve 103 çıktımm bütün testlerimi yaptırdım şeker tiroid falan çok şükür hiç bir sıkıntı çıkmadı tansiyonumda normal. Ama kilom olduğu için diyetisyene yönlendirdi. Oda liste veriyo ama hiç doymuyorum yada canım bambaşka birşey çekiyor yapamıyorum. Bende diyetisyene gitmemeye karar verdim. Beyaz ekmek ağır tatlı pirinç pilavı yemiyorum. Sebze bakla bulgur pilavı falan yiyorum. Şimdi 17 haftalık oldum 104 kilo çıkıyorum. İnşallah son aylara kadar almam. Ben doğumu merak ediyorum. Kilolu olarak normal doğum yapabilir miyiz var mı bilen duyan

Bende ilk doktor kontrolümde 83 çıktı ki o zamanlar ekmek filan da yemiyordum, kan testinde tiroidlerimin az çalıştığını öğrendim ilaç verdi,herşeyden tiksiniyorum. mide bulantısı ve mide ağrısı yanmasıyla birlikte genelde ekmeğe düştüm ekmek ve kahvaltılık şeyler yada çökelekli pide filan yiyebiliyorum ki sonrasında sanki yediklerim mideme taş gibi oturmuş gibi oluyor. Yani muhtemelen çok kısa zamanda kilo aldım. Allah yardımcımız olsun.

Aminn bende kendimden çok kilomun bebeğime zarar vermesindem korkuyorum. Şimdi 19 haftalığım kilom hâlâ aynı inşallah çok almam

Aminn bende kendimden çok kilomun bebeğime zarar vermesindem korkuyorum. Şimdi 19 haftalığım kilom hâlâ aynı inşallah çok almam

Ayy maşallah diyeyim rabbim sağlıklı sıhhatli bir hamilelik geçirmemizi nasip etsin inşallah
Günaydın kızlar bende 116 kilo ile hamile kaldım dün başka bir tartıda 122 çıktım bugün ilk tartildigim tartı ile tekrar tartılarak gideceğim net sonuç yazarım ama umarım 6 kilo almamisimdir gerçi hep yatıyom çok uyuşuk oldum az kilo alanlar tavsiyelerde bulunursanız sevinirim 3 ay dolmak üzere gebelikten önce kilo verdim 129 132 arasiydim o yüzden hedefim en fazla on kilo almak doktorum birşey demedi kilomla alakali

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…