Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

122 ile kaldım 106yım şuan.ikizlere hamileyim.beslenme uzmanı sağolsun.hareket ve dengeli beslenme ile ilerlerseniz daha az sorun yaşanıyor

122 ile kaldım 106yım şuan.ikizlere hamileyim.beslenme uzmanı sağolsun.hareket ve dengeli beslenme ile ilerlerseniz daha az sorun yaşanıyor
Bende bugün görüştüm testleri alınca görüşelim dedi kilo verme niyetinde değilim sadece çok almayayım yeter 129 u geçmek istemiyorum moralim çok bozuldu Protestan kullanıyorum kanamam oldugunda hep yedim içtim yattım Dr öyle dedi ondan aldım bu kadar

Nasıl geçiyor hamilelik bende 116 ile kaldim
Ben suan 112 kiloyum. Sadece 2 kilo aldım oda bebeğin suyu kilosu :) ama ben çok zor bir dönem geçirdim 4 ay boyunca kustum yemedim sizin iyi geçiyor bu dönemler galiba çok fazla kilo almışsiniz tavsiyem diyet yapmanız ve bol bol yürüyüş ve su icmeniz ben suan diyet yapıyorum ve her gün yürüyüş yapıyorum en fazla 115 kilo ile doğuma gitmeyi hedefliyorm. Gebelik şekeri çıktı bende umarım sizde çıkmaz kilolu olduğumuz için daha çok risk var sizde de. 20 haftalar da ortalama 6 kilo almayi öneriyor doktorlar .

Merhaba bende hamile kaldığımda 103 kiloydum şimdi 107 yim 25 haftalık oldum. Doktorum kilo alımın iyi dedi. Ama geceleri acıkınca muz yiyorum ve süt içiyorum kahvaltı da yumurta peynir domates falan yiyorum beyaz ekmek hiç yemiyorum. Akşamlarıda pilav makarna yemiyorum sebze yada et. Tek korkum bebeğime bisşey olmasın malum kiloluyuz şeker ve tansiyon ilk bize çıkar

Şeker yüklemesi yaptirdiniz mi

şu an 110 kiloyum ilk yavruma 105 ile hamile kalıp 122ile doğum yaptım. bu evladıma da 110 ile hamile kaldım ilk gebeliğimde şeker çıkmamıştı. inşallah bu gebeliğimde de şeker falan çıkmaz. boyum da 185

Benim önümüzdeki on haftada hiç kilo almamam lazım bende bulantı yok başlarda riskliydi o yüzden hep yattım o yüzden aldım

Çok iyi bende bugün çok az ekmek yedim domates salatalık Dr a gidicem birazdan sonuçlar için diyetisyen De var bakalım ne derse o

Vallahi gittim ilk 3 ay kilo verilir ama sonrasında dikkat edilir dedi bilmiyorum listeyi maille yollayacak yazıcı bozulmuş iki haftan kalmış dedi onermedi öyle

122 kilo çıktım malesef daha on haftada 6 kilo çok fazla
Moralini bozma biraz fazla almışsın ama stres bebeğine zarar verir bende 135le hamile kaldım şu an 119 kiloyum ve son ayım kaldı şükür kilo almadan tamamlıycam inşallah .Sana bilgiçliklık yapmak istemem ama birazcık yaptıklarımından bahsediyim belki yardımım olur .Sabhaları yumurta-peynir-zeytin ,bol domates salatalık, ceviz süt 2 dilim tam buğday ekmeği kahvaltım 8 aydır bu şekilde acayip doyurucu sabah kahvaltısı çok önemli atlarsan daha çok acıkıyosun çünkü.Öğlenleri çorba yoğurt Akşam çorba sebze veya et yemeği her akşam muhakkak salata yogurt . Şekerli gıdalar aburcubur pirinç sabah dışında ekmek yok . Meyvede sayıyla örneğin ara öğünde 1 elma 1 portakal yanındada yogurt veya süt .. muz gibi şeker oranı yüksek meyvelerde yemedim. Haftada 4 günde kısa mesafeli yürüyüşler ama 2 haftadır yapamıyorum kasılmalrım var çünkü evin içinde hareketli olmaya çalışıyorum .Bu arada şeker yüklemesi yapmadı doktorum gereksiz gördü zaten insülin direncim var diyetimide yapıyorum kiloda almadın diyerekten gereksiz gördü şeker yüklemesini ama düzenli olarak ölçmemi istedi bi alet aldım sabah açlık ve 1.saat tokluk şekerimi ölçüyorum parmak ucundan kan alarak şu an şükür normal kilolu oldugum içinde hergün tansiyon ölçüyorum oda normal şükür tuzu kullanıyorum malesef vazgeçemedim ama günlük 2 lt ve üzeri su içemye çalışıyorum ödem olmasın diye.

Çok beğendim beslenmenizi bende yapmaya çalışıyorum suan sizin dediginiz gibi maşallah peki bebeğin kilosu nasıl

Sizin boyunuz kaç doktor ne dedi peki . Yürüyüş yapın bol bol ekmek pirinç patates şeker kesin mutlaka çok sıkıntı olur allah korusun
Doktor hiç birşey demedi ama ben kendim diyetisyene gittim liste vericek ilk 3 aydan sonra kilo verimini önermiyoruz ama en azından fazla kilo almanıza engelleriz dedi

Vallahi cnm iyi bence bende dün dikkat ettim ama bazen cnm çok tatlı istiyor dayanamıyorum ama yazdıklarını dikkate alirim 135 le başlayıp 119 çok iyiymiş ben almayayım bebiş alsın yeter :) eski kilom 129 dün onu geçmeye yım yine yeter dedim diyetisyene liste vericek bugün

selam kızlar.. 24 haftalığız bizde.. 94 ile hamile kaldım şuan 99um..5 kilo almışım.. yine iyi diyorum. ilk hamilelikte 118le doğuma gitmiştim ve 30 kilo almıştım. sezaryen oldu zaten. o zaman ki doktorum hiç frenlemedi beni..ama şimdiki doktorum her seferinde uyarıyor. açıkçası böyle olsun istemiştim. memnumum valla.. bugün şeker yükleme yapıldı sonucu merak ediyorum. yarın çıkacak bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…