Çok kafaya takıyorum ama aşamıyorum

ben niye kurulayım öyle olsa İstanbul’da eczacılık okurdum, insanlar garip garip tepkiler verince üzülüyorum neden böyle davranıyorlar diyorum, budnan daha doğal ne var. diş hekimliği devlette de %1’le kapatan bir bölüm çünkü zart zurt bir bölüm için gitmedim

Yani aslında demeye çalıştığım buydu hatta bunun bir üstü İstanbul’da herhangi bir bölüm gelmiyor muydu diye soranlar tıp ve diş harici bütün büyük şehirlerde istediğim bölüme girebiliyordum ben diş okumak için ve özelde okuyacak da param olmadığı için bunu tercih etmek mecburiyetindeydim

E kurulmadıysanız neden bu lafları kötü aldınız biz de şehir değiştirince bişi olunca yorumluyoruz ama kötü niyetle değil bu en azından ben öyle bir duygu almıyorum

Ben fen lisesi mezunuyum derslerim çok iyi olmuştu benden hangi tıp fakültesini kazanacak diye bekliyorlardı sonuç sınav senemde hastalandım kafamı toparlayamadım. Mezuna kalmama ailem izin vermedi yarı burslu özel üniversite kazandım. Hiç susmadılar hala konuşuyorlar. Bir de ailem Ankara'da yaşarken İstanbul'a gittim. Madem özel yazacaksın neden Ankara'da kalsaydın dediler fikir sormuşum gibi. Yüksek bir puan almıştım devlette hemşirelik ebelik mühendislik öğretmenlik tutuyordu tmde hukuk geliyordu psikoloji geliyordu ama istemedim ve barajı zor geçmiş muamelesi yaptılar. Hala öyle yapıyorlar atandım memur oldum. Annemin kuzeni yüzüme karşı bizim sizin gibi torpilimiz yokkkk kiii dediler (babam bir siyasi parti üyesi ve babamın amcası siyasetçi diye ve hani iktidar parti değil. Çok az oy alan bir parti ve sağlık bakanlığına atandım merkezi alımla) aynen dedim güldüm amaaaan herkes kendi çocuğuna baksın. Önemli olan bölümdür diş hekimliği çok güzel bir bölüm. Kedi ulaşamadığı yere mundar der. Önemli olan şehirdeki arkadaşların kurduğun ilişkiler. 5 sene geçip gidecek ve iyi maaş alacaksın. Sorduklarında yatay geçiş yapabilirim ama istemiyorum okuldaki hocalar çok iyi de. Bence siz de sevmiyosunuz şehrinizi

E tamam bunu söylediniz bitti siz hayalleriniz için bazı şeylerden vazgeçmişsiniz ne var ki bunda yani bunu çözemedim biz de birbirimize yapıyoruz biri bir yere gidince aaa orada deniz yok napcan ya da gece hayatı yok napcan kız falan gibi bunda fesat bi düşünce yok

Hayır ben seviyorum hatta oradaki ortamım şu an yaşadığım şehirde yok. Ama insanlar öcü gibi tepki verince de açıklamaya çalışmaktan yoruluyorum. Ve zaten yatay geçiş de yapabiliyorum ama başvurmadım bile

Sadece bu değil ki, bununla kalsa neyse. bazen insanların alttan alta sizi küçümsemek için söylediğini anlarsınız ya, öyle bir durumdan bahsediyorum

E kurulmadıysanız neden bu lafları kötü aldınız biz de şehir değiştirince bişi olunca yorumluyoruz ama kötü niyetle değil bu en azından ben öyle bir duygu almıyorum
İki sene boyunca en yakın arkadaşım sanki ısrarla bana söylüyormuşcasına “Anadolu’da asla okunmaz” diyip duruyordu. Bir kere kabul edilir iki edilir ama sürekli aynı muhabbet geçiyor. Anadolu ve doğuda okumam asla diyip duran biri olarak şu an sıralaması o kişinin doğudaki bir dişe yetiyor. Bunun gibi sayısız örnek var/ ben de sizin gibi sağlam bir psikolojide değilim demek ki, hemen üzülüyorum

Siz böyle her şeyi kafaya takarsanız, çok üzerler sizi.
İnsanlar çok seviyor hadleri olmayan konularda yorum yapmayı, fikirleri sorulmadığı halde fikir belirtmeyi. Ben de bayılmıyorum şehre, istediğim bölümü okumak için geldim kazık çakma gibi bir planım yok diyip geçin.

O kişiyi neden hâlâ hayatında tutuyorsun? Ne gerek var.

Açıklama yapma o zaman kaç senen kaldı

İşte mesele tam olarak bu ben fikir sormuyorum ki. Hoş bana bunu diyen ya belasını gördü ya da benim sıralamamın ucundan BİLE geçemedi ama hassas bi yapım var o yüzden yazdım zaten buraya

2 sene, zaten orada geçirdiğim zaman da bana zor gelmiyor gerekirse 10 sene olsun yine ben okurum yani
Aman mezun olunca da peşinde gezerler boşver. Sen seviyorsan sorun yok. Laf edeni de dinlemezden gel AA gözünde ne var de dikkatini dağıt dişinde ne var de o ara laf dağılır. Hem de karşıdaki kendini kötü hisseder. Sana da eğlence çıkar

Hiç öyle biri olamadım ki. Bana bunu diyenlerden bir tanesi üçüncü senesinde Diyarbakır diş okutacak kadar bir sıralama yaptı. Özel ünide %50 burslu okumayı galan düşünüyor. Benim yapmam gereken de onu buradan vurmaktı ama kırılır gücenir diyip yapamıyorum işte

Canım ya sen böyle çok üzülürsün. Hele kaçıncı senen olmuş artık hala sıralama puan konuşmayın hiç.

Sadece bu değil ki, bununla kalsa neyse. bazen insanların alttan alta sizi küçümsemek için söylediğini anlarsınız ya, öyle bir durumdan bahsediyorum
o havayı aldıysanız bilemem ama dümdüz biz de söylediğimizden bana normal geldi

Ya da bir önceki alıntıda dediğiniz gibi alttan alta hissediyorsunuz fesatlığı e siz de az dilli olun anadoluda asla okunmaz diyon puanın ona bile yetmiyo önce sıralamayı tuttur da sonra şehir seçmek kalsın diyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…