ÇOK İYİ GİDEN BİR İLİŞKİDE SADECE AİLE SORUNUNU NE YAPMAM LAZIM, EVLENMEK ÜZEREYİM (LÜTFEN YARDIM EDİN)

ladylady12

Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
29
-1
merhaba, artık bu işin içinden çıkamadığım için size sormak istiyorum arkadaşlar.

benim çok iyi giden bir ilişkim var kendisini 7 yıldır tanıyorum fakat 4 yıldır birlikteyiz. Normalde bu kişiyle baş başayken o kadar iyiyiz ki gülüyoruz eğleniyoruz tam ben ona uygunum o da bana. bunu birbirimize aşırı hissettiriyoruz. ama gelin görün ki annesi ve 3 kız kardeşiyle aramız aşırı kötü. benden nefret ediyorlar, zaten babaları da vefat etti fakat en büyük abi var ve o eve bakıyor onların başında. neyse bunlarla zamanında daha tanışmamızın ilk yıllarında 3 kardeşiyle ve annesiyle büyük kavgalar ettik saç baş girdik kardeşleriyle ya da annesiyle birbirimize salladık ettik(daha doğrusu o bana ağza alınmayacak şeyler söyleyince bende tutamadım kendimi) ama erkek arkadaşım sorunun benden kaynaklanmadığını biliyor. hani erkek tarafı ister ya oğlumuz elimizde kalsın aman gelini hiç sevmesin oğlum onun peşinden gitmesin diye. onlarda hep bu yüzden sırf seviliyorum sırf yönetilemiyorum çalışan birisi olmak yerine ev hanımı olup başımı kapatmıyorum namaz kılmıyorum diye nefret ediyorlar benden. Fakat şöyle bir durum var erkek arkadaşım hep evinden ayrı büyüdü yani onların karakterlerini hiç almamış kendi kendini yetiştirmiş karakteri oturmuş biri. Ailesi ne zaman bana haksızlık yapsa onların karşısında duruyor, ya da ben ailesine bir sebepten haksızlık yaparsam bana söylüyor. cidden çok hakkaniyetl birisi, beni hiç kırmıyor hep yanımda hep destek oluyor beni hep koruyor hakkımı hiç yedirmiyor yıllardır konu ne olursa olsun hep bu tavırdaydı

fakat işte arkadaşlar ailesi bu kadar tuhaf biriyle ilişki çok iyi olsa bile evlenilir mi? çünkü bunların örf adeti yani erkek arkadaşım hariç olarfak söylüyorum bizimkine hiç uymuyor. ailemle absürt absürt konuşuyorlar herkesin canını sıkıyorlar. erkek arkadaşımda elinden geldiğince herşeye engel oluyor annemi babamı kardeşlerimi atamam ama bu kötü halleri yüzünden bize evliliğimize zarar vermeyecek kadar uzakta dururuz onları bir şeye krıştırmayız diyor. ilişkide de bunu yapmaya çalışıyor fakat bu insanların patavatsız ve çirkin karakterlerinden o kadar midem bulandı ki artık kaldıramıyorum sanki. ne zaman bir araya gelsek genelde sadece özel günlerde bir araya geliyoruz) (mutlaka can sıkacak bir şey yapıyorlar ama artık midem kaldırmıyor bu insanları görmek dahi istemiyorum hayatımdan ebediyen defolsunlar istiyorum ama erkek arkadaşımı da tek başına aşırı çok seviyorum o benim hayatımın aşkı. Hayatımdaki arkadaşlarım ailem falan bazıları bırak bu çocuğu ailesi başına dert olur diyor bazıları ailesi gibi değil zaten o seni koruyor her şeyin farkında onlardan uzakta olursunuz çok mutlusunuz onlar için ayrılmayın diyor. ne yapmayalıyım sizce?

Son düzenleme:
Ülkemizde evlendiğiniz kişinin ailesi ile de evleniyorsunuz.
İleride eşiniz olabilecek kişinin anneci olma ihtimali de var - inanın bu çok ciddi sorunlara yol açıyor. Onlardan uzak olma ihtimaliniz olduğuna pek emin olamadım çünkü baba figürü yok ve tek erkek çocuk o. Anne ve kızları onu görmek isteyecekler - siz sık sık görüşmelerini razı olacak mısınız ? Bunların hepsi potansiyel problem ilerisi için

Ülkemizde evlendiğiniz kişinin ailesi ile de evleniyorsunuz.
İleride eşiniz olabilecek kişinin anneci olma ihtimali de var - inanın bu çok ciddi sorunlara yol açıyor. Onlardan uzak olma ihtimaliniz olduğuna pek emin olamadım çünkü baba figürü yok ve tek erkek çocuk o. Anne ve kızları onu görmek isteyecekler - siz sık sık görüşmelerini razı olacak mısınız ? Bunların hepsi potansiyel problem ilerisi için
hemen o bilgiyi de ekledim en büyük abi eve bakıyor abisi var ben sadece şundan emin olamıyorum çok iyi bir ilişkideyim doğru insanlayım farkındalıkları olan ve doğruyu savunan bir adamlayım diye böyle bir aileyi kabul etmeli miyim yoksa ailesi için bu insanı kayıp mı etmeliyim

Şöyle Bi laf var bilir misiniz; önce cicim ayı
Sonra s**kim ayı .

Şuan evli olmadığınız için erkek arkadaşınızın size hak vermesi kadar doğal başka bisi yok.
Ama evlenince her şey zamanla
Öyle Bi değişiyor ki
Sasirir kalırsınız.

Hayatınızın tam orta yerine s*carlar

hemen o bilgiyi de ekledim en büyük abi eve bakıyor abisi var ben sadece şundan emin olamıyorum çok iyi bir ilişkideyim doğru insanlayım farkındalıkları olan ve doğruyu savunan bir adamlayım diye böyle bir aileyi kabul etmeli miyim yoksa ailesi için bu insanı kayıp mı etmeliyim

Çok riskli ya inanın... acele etmeyin derim. Burada çok fazla örnek var bu duruma ilişkin. Ben evlenmeden önce eşim önemli ailesi değil derdim hep - hiç öyle olmadı. Annesi evliliğimizin çok büyük bir parçası oldu her zaman ve mutsuzlukla sonuçlandı

Şöyle Bi laf var bilir misiniz; önce cicim ayı
Sonra s**kim ayı .

Şuan evli olmadığınız için erkek arkadaşınızın size hak vermesi kadar doğal başka bisi yok.
Ama evlenince her şey zamanla
Öyle Bi değişiyor ki
Sasirir kalırsınız.

Hayatınızın tam orta yerine s*carlar
bende bu tür şeylerin farkında olan biriyim fakat işte uzun zamandır böyle olması dolayısıyla kafam karışıyor

Çok riskli ya inanın... acele etmeyin derim. Burada çok fazla örnek var bu duruma ilişkin. Ben evlenmeden önce eşim önemli ailesi değil derdim hep - hiç öyle olmadı. Annesi evliliğimizin çok büyük bir parçası oldu her zaman ve mutsuzlukla sonuçlandı
uzun yıllardır birlikte olduğumuz için artık evlenme arifesine girdik ne yapacağım bilmiyorum

uzun yıllardır birlikte olduğumuz için artık evlenme arifesine girdik ne yapacağım bilmiyorum
acele etmeyin, ilerde pişman olmaktansa şimdi bekleyin... geç olsun güç olmasın. Ailenin size karşı bu denli olumsuz yaklaşımı ilerde düzelir diye beklentiye girmeyin.

Vazgeçebiliyorsan vazgeç derim evli biri olarak söylüyorum sana doyunca illa doyuluyor bu arada sende ona doyuyorsun sevgi aşk geçici önemli olan saygı anlayış ailesinle aranı düzeltmemi isteyebilir maalesef sadece erkekle değil ailelede evleniyorsun. Ama çok seviyorum vazgeçemiyorum dersende 3 4 yıl çocuk yapma derim bi evlendikten sonraki halinizi bi gözlemle evliliği sürdüremessen çocuk için katlanmak zorunda kalmassın veya boşanırsan çocuk arada mahfolmaz

Daha ilişkinin başında saç saça nasıl birbirjnize girdiniz ve bu ilişki bunca olandan sonra nasıl bukadar sürdü şaşırdım.Erkeklerin çoğu evlendikden sonra ailesine karşı başka bir düşkünlüğu başlıyor ben sanırım cesaret edemezdim böyle bir aileyle bir ömür çok zor

Daha ilişkinin başında saç saça nasıl birbirjnize girdiniz ve bu ilişki bunca olandan sonra nasıl bukadar sürdü şaşırdım.Erkeklerin çoğu evlendikden sonra ailesine karşı başka bir düşkünlüğu başlıyor ben sanırım cesaret edemezdim böyle bir aileyle bir ömür çok zor
çocukluk hali işte onlar bana bir şey diyince bende onlara dedim sonra fiziki kavga oldu

X