Çok Düşük Karb Menüler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Paleo diyet mi oluyor böyle 🙂
Sosyal ortamlarda ne yapıyorsun nasıl başa çıkıyorsun cnm?
İf+low carb oluyor. Haftanın iki günü de tek öğün yapıyorum. Sosyal ortamlarda kendimi böyle kabul ettirdim. Sağlık için diyorum, kimse de ısrar edemiyor. 😊
Eşimle gezilere katılıyoruz, iste o zaman yöresel olan yemekleri kararında yiyorum.
Diğer türlü çok şükür yaşam tarzı haline getirdim. 😉

İf+low carb oluyor. Haftanın iki günü de tek öğün yapıyorum. Sosyal ortamlarda kendimi böyle kabul ettirdim. Sağlık için diyorum, kimse de ısrar edemiyor. 😊
Eşimle gezilere katılıyoruz, iste o zaman yöresel olan yemekleri kararında yiyorum.
Diğer türlü çok şükür yaşam tarzı haline getirdim. 😉

Anladım nohut mercimek yiyorsun o zaman 🙂
Anlayışlı arkadaşların da var süper :super:
Doğru aslında diyetteyim deyince bayağı ısrar ediyorlar, benim de gönlüm varsa yiyorum 😁 ama sağlık deyince tabi farklı :KK66:
Sana özenenler de oluyordur o zaman 💗
Darısı bize bu fitliğin 😘 🧿

Anladım nohut mercimek yiyorsun o zaman 🙂
Anlayışlı arkadaşların da var süper :super:
Doğru aslında diyetteyim deyince bayağı ısrar ediyorlar, benim de gönlüm varsa yiyorum 😁 ama sağlık deyince tabi farklı :KK66:
Sana özenenler de oluyordur o zaman 💗
Darısı bize bu fitliğin 😘 🧿
96 kilodan bu kiloya düştüm, bana hiç bir güç artık yediremez. Ölümü gör deseler, hayır derim. 😁
Baklagilleri haftada bir kez yemeye çalışıyorum. Hiç olmadı salatalara katıyorum...

Süper 😍
40 kilo mu :eek: maşallah
Eşin de destek oluyor mu :KK16:
Eşim de 26 kg verdi. O ekmek ve tatlıdan tam olarak vazgecemedi. Bir haftadır sanki biraz daha gayretli...
Sabahları t.bugday ekmeğinden yapılmış tostu bırakamıyor. Bir haftadır akşamları ekmek yememeye ve taze-kuru meyveyi daha dikkatli yemeye başladı. Çok şükür...🤲

Eşim de 26 kg verdi. O ekmek ve tatlıdan tam olarak vazgecemedi. Bir haftadır sanki biraz daha gayretli...
Sabahları t.bugday ekmeğinden yapılmış tostu bırakamıyor. Bir haftadır akşamları ekmek yememeye ve taze-kuru meyveyi daha dikkatli yemeye başladı. Çok şükür...🤲

Ona da tebrikler 👏👏👏
Canım özel değilse, neden tahıllara antipatin oluştuğunu sorabilir miyim 🙂
Tabi saygı duyuyorum, kendine en iyi olan düzen bu şekildeyse ben de destekliyorum seni 💗 ama merak ettim

Ketojenik ekmek denedin mi? 😍

Ona da tebrikler 👏👏👏
Tabi saygı duyuyorum, kendine en iyi olan düzen bu şekildeyse ben de destekliyorum seni 💗 ama merak ettim

Genetiklerinin değiştiğini düşündüğüm için. Ayrıca ne zaman herhangi bir tahıl grubu yesem, o gün ve ertesi bir kaç gün, dahafazla acikip, daha fazla tatlı isteği duyuyorum. Bu konuyu merak ediyorsanız inst'da Dr Rengin Borekci'yi takip edebilirsin. Kendisi biyokimya uzmanı bir hanım. Onun önerdiği beslenme modelini uygulayan bir çok diyabet, tansiyon vb metabolik hastalik sahibi olanlar ilaçlardan kurtulmuş. Benim annem 86 yaşında, ekmeği minumuma indirerek insulinden kurtuldu. Keşke tamamen bırakabilse... Belki şeker ilaclarindan bile kurtulabilecek ..

Aynı gün yedim canım :KK66:
Vücudum beyaz una hasret kalmış :)
Ama vegan olduğu için yine eksildim kuzucum, üstüne et de yeseydim artı gelebilirdim 😱
O yüzden et yediğimiz gün net karbonhidratı 100 ün altında tutmak faydalı 😍
Beyaz et sağlıklı olduğu gün ve vejetaryen günde de net 150 altı kurtarıyor
Canım ya ben bu sayım işlerini pek beceremiyorum nasıl olcak bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Ona da tebrikler 👏👏👏

Sorunu atlamışım. Ekmeğin eksikliğini hissetmedigin için denemedim. Ama tarifini arşive kaydetmiştim. ☺️

Genetiklerinin değiştiğini düşündüğüm için. Ayrıca ne zaman herhangi bir tahıl grubu yesem, o gün ve ertesi bir kaç gün, dahafazla acikip, daha fazla tatlı isteği duyuyorum. Bu konuyu merak ediyorsanız inst'da Dr Rengin Borekci'yi takip edebilirsin. Kendisi biyokimya uzmanı bir hanım. Onun önerdiği beslenme modelini uygulayan bir çok diyabet, tansiyon vb metabolik hastalik sahibi olanlar ilaçlardan kurtulmuş. Benim annem 86 yaşında, ekmeği minumuma indirerek insulinden kurtuldu. Keşke tamamen bırakabilse... Belki şeker ilaclarindan bile kurtulabilecek ..

Ben de çok araştırdım zamanında cnm 😘
Peki o zaman güzel menülerini bekliyoruuz 😍

Çok özel menulerim yok canım. Saglikli pişirilmiş sıradan ev yemekleri işte...
Sloganımız: Bizi yediklerimiz değil, yemediklerimiz kurtaracak. 😍
Olsun olsun nefis 😋 resim at yine :KK66:
Senin kadar kısıtlı yapamayabilirim ben cnm 😘 ama pazartesi bi detoksa girebilirim 2-3 gün :KK66:

Eskiye nazaran en çok yediğim günün 1800-1900 kalori olması bile bir mucize benim için 😇 çünkü 2500 oluyodu normalde hatta 3200 e kadar çıkıyordu cnm
Sağlıklı gıda yoğunluğu arttıkça daha rahat doymaya başladım 🙂

Screenshot_2022-07-30-21-34-43.png

Olsun olsun nefis 😋 resim at yine :KK66:
Senin kadar kısıtlı yapamayabilirim ben cnm 😘 ama pazartesi bi detoksa girebilirim 2-3 gün :KK66:

Eskiye nazaran en çok yediğim günün 1800-1900 kalori olması bile bir mucize benim için 😇 çünkü 2500 oluyodu normalde hatta 3200 e kadar çıkıyordu cnm
Sağlıklı gıda yoğunluğu arttıkça daha rahat doymaya başladım 🙂
Bu noktaya kademeli şekilde geldim, birden olmadı. Karbonhidrat ve şekeri kesince, kalori saymaya da gerek kalmıyor. Fazla kilon varsa veriyorsun, yoksa koruyorsun.
Senin de dediğin gibi doya doya kilo veriliyor.
Zaten süreklilik olmayacak beslenme de, spor da yanlış.
IF benim hayatımı kolaylaştırdı.
Karbonhidrat ve şekeri kesmem, 16-18-23 saatlik acliklar da bedenime hafiflik ve enerji verdi. Herkese tavsiye ederim.
86 yaşında diyabet ve tansiyon hastası annem bile kısmen de olsa uygulamaya calisiyor ve şifa buluyor. 🥰

Bu noktaya kademeli şekilde geldim, birden olmadı. Karbonhidrat ve şekeri kesince, kalori saymaya da gerek kalmıyor. Fazla kilon varsa veriyorsun, yoksa koruyorsun.
Senin de dediğin gibi doya doya kilo veriliyor.
Zaten süreklilik olmayacak beslenme de, spor da yanlış.
IF benim hayatımı kolaylaştırdı.
Karbonhidrat ve şekeri kesmem, 16-18-23 saatlik acliklar da bedenime hafiflik ve enerji verdi. Herkese tavsiye ederim.
86 yaşında diyabet ve tansiyon hastası annem bile kısmen de olsa uygulamaya calisiyor ve şifa buluyor. 🥰

Çok tatlısın yaa 🥰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X