Çok bunaldım... Yardım lütfen

ilginize çoook tşk arkadaşlar
bakalım bu akşam kesin konuşucam. yarın detaylı olarak anlatırım size bence gene tamam diycek beni hemen yumuşatıcak olan gene bana olucak.
bugün öğlende konuştuk nbr nasılsın falan dedim ii yemek yedim oturuyorum dedi
sen napıyosun dedi bana bende işler az oturuyorum dedim. öyle böyle konuştuk. sonra sesslik oldu bende bittiyse kapatayım dedim. yok daha bitmedi dedi SENİ SEVİYORUM dedi
bende sevmiyorsun dedim. sevsen azcık benle ilgilenirsin beni önemsersin bana süprizler hazırlarsın dedim sevdiğin falan yok dedim
oda dedi söylesen bir türlü söylemesen bir türlü dedi. bende dedim gerçek anlamda bana değer verdiğini görmek istiyorum lafta değil dedim tamam dedi acele etme yapıcam dedi. gene yalan söylüyor bana :KK43::KK43:

İnş bu soruna bi çözüm bulursunuz. Kesinlikle erkeği fazla şımartmamak gerekir. Bence paranın ortak hesaba birikmesine olumlu yaklaşmazsa evinize mobilya, veya ihtiyacınız olan eşyaları onun kredi kartına borçlanarak alın ki ailesine yardım edecek parası kalmasın.

arkadaşım püsük
yazdıklarını okuduğumda tüylerim diken diken oldu inan. adına çok üzüldüm sorumsuz bi koca çok zor. benimki ben ödemesem borç bulur gider o kartları yatırır. hayatta son ödeme gününü geçirmedi bu güne kadar.
bende akşma ufaktan konuştum. bu hafta bide ücretsiz izine çıkarıcaklarmış moreli bozuktu bayağı 350 ytl kredi ve elden alınan borcu sen yatır dedi. bende kıyamadım gene :1hug: dedim bu aydan sonra artık 1 lira vermiycem sana tamam dedi zaten bu aydan sonra 300 milyon borçlar azalıyor dedi. ilgiye gelince akşam hep laf kaktım. sonra sende bişey var anlat bakalım dedi. dedim niye beni önemsemiyorsun beni sevdiğini sürekli söylüyorsun ama bir türlü göremiyorum dedim. ben neler neler alıyorum eksiklerini tamamlıyorum. ya ne olur sende bigün maaşını aldığında 1 gül alıp yada ufak bir hediye toka olur, 3 , 5 milyona bişey olur neyse artık niye alıp benim gönlümü yapmıyorsun dedim. bukadarcık değerim yokmu dedim. bak artık bunaldım iş ev bana yardımcı ol. ufak tefek süprizler yap.mutlu et beni. karı koca birbirine hediye almayacakta kime alıcak. dedim parayı herşeye harcıyorsun acımadan, bana gelince kuruşun hesabını yapıyorsun. bundan sonra aldığın her maaştan ufak tefek hediyeler istiyorum. tamam karıcığım haklısın dedi biz erkekler bazen bunları düşünemiyoruz dedi. bende çok bunaldım artık dedi borç borç düne kadar borçlarımız çoktu yavaş yavaş azaldı. artık inş sana daha ii bi hayat verebilirim dedi. bakalım yaşayıp görücez inş böyle olur.

inşallah canım. senin adına çok sevindim. inşallah herşey dilediğin şekilde olur bundan sonra a.s.

Ben bu maaşları ayrı ayrı elde tutmayı anlamıyorum valla.Ben şunu ödüyorum o bunu ödüyor diye... Benim bildiğim ki biz öyle yapıyoruz maaşlarımızı alır getirir biaraya koyarız evin belli bir miktar mutfak masrafı ve harçlık ayırırız 250-300 gerisini olduğu gibi bankaya koyarız.Bankadan evin kredisi faturalar falan yatar kalanla fon alınır.Elimizdeki parada bize yeter.Bunu teklif etmişsin tamam demiş ama yapmıyor.Ozaman şöyle yap.Maaşını aldığın gibi kendine bi hesap aç oraya yatır.Çok az ayır cebine.Hiçbir şeyide ödeme.Neden ödenmedi derse onun söylediğinin aynısını söyle ne bileyim anlamadım nereye gitti paralar elde harcandı gitti galiba falan de.Nasıl gider falan derse ne bileyim seninki nasıl gidiyorsa benimkide öyle gidiyor de.O ay mecbur kalıp yatıracak.Bir dahaki ay yine yap aynısını.Böylelikle sorumluluk alacak.Ailesine para vermeye fırsat kalmayacak.Oda olmadı çık valla işten.Sen deli gibi çalışacaksın yorulacaksın o o kadar borcunuz varken ailesine verecek.Hiç adil değil bence.Sen herşeyi üstlendikçe o daha rahat davranacak bu fırsatı ona verme kendini de yıpratma...

ahh canım ya bizim kadınların hep derdi bu aynı dert bendede varr bazen bende hiç anlamıyorum eşimi bende çalışıyorum romantizmden uzak bi evlilik yaşıyoruz ama bende eşime çok fedakarlık yapıyorum ama artık yapmak istemiyrum hayatım geçiyo yaptığım fedakarlığı bilmiyo görmemzlikten geliyo işine gelince canım işine gelince offf diyoo sigara içmeyi bilirler hergün 5 ytl verirler ama bir çiçek ka.ç para hesaplarlarr onlar sadece kendini düşünürler sen şöle yap KENDİNDEN EMİN KONUŞŞ SAKİN OL ÖNCE SAKİN YANAŞŞŞ HERZAMANKİNDNE FARKLI YANAŞ VE KARARLI OLDUĞUNU GÖSTER ONA BAĞIRMA KIRMA AMA DİKATLİ KONUŞ GAYET SAKİN KONUŞKİ ANLASIN CİDDİ OLDUNU

valla okuyunca gittim benimkini öptüm yanaklarından sabah sabah. noldu diye şaşırdı ama pohpohlamadım :)

biz ingilteredeyiz, çalışmıyoruz, öğrenciyiz. benimki fransız asıllı. her ay babası benimkinin hesabına 1200euro yatırıyor. Yatırılan parayı hep ben gidip çekiyorum. önce kirayı faturaları ödüyorum, sonra gidiyoruz aylık yiyecek alışverişimizi yapıyoruz. para benim cüzdanda olduğu için ben çıkarıp ödüyorum. ingiltere şartlarıyla da geriye çok birşey kalmıyor. 200 euro falan kalıyor. sonra ben benimkinin cüzdanına her hafta 10 euro para koyuyorum harçlık niyetine. 1 hafta geçiyor cüzdana bakıyorum 10 euro hala orda :) canım ya, hiç para harcamayı sevmiyor. bazen kaktüs alıp getiriyo(kaktüs seviom diye). bazen diyorum çıkalım sana kazak alalım diyorum, yok kazağım var ne gerek var diyor(halbuki 3-4 kazak var başkada yok). kalan paramızla da bazen sinemaya gidiyoruz bazen publara. öyle geçinip gidiyoruz işte. benim bankada epey param var ama hiç demedim param var diye. beni çulsuz sanıyo. gidip kıyafet kozmetik alınca da 3 liraya aldım 5 liraya aldım diye geçiştiriyorum

ben sana bi tavsiye vereyim. artık maaşları ortaya koyup oturup hesap yapalım olayına girme. 8 ay önce ilk evlendiğinizde yapacaktın onu. şimdiden sonra biraz zor.
sen maaşını al 700 lira, 200ünü sakla bi yere. 500ün 300ünü ver ona, borç ödüyo ya. fazla da verme sakın. kalan 200ü de söyleme elinde 400 var sansın. sen o 200ü harca yiyeceğe falan, artık 2 haftada mı 3 haftada mı harcarsın bilemem. hediye falan da alma sakın. yiyecek parası bitince, para bitti ne yicez şimdi falan de. mecbur para bulup vericek, vermezse de kayınvalidenlerde yersiniz artık :) madem seni zora sokuyo, sende onu zora sok. kalanıyla da napıyosa yapsın, nasıl ödüyorsa borçları ödesin. ödeyemiyom yetmiyor derse de, ay napıcaz bu borçlarla falan diye üzülüo numarası yap. ama her ay kenarına 200 koy. yiyeceğe para olmayınca ve para vermezse de aç kalmazsın, kenardaki paranla kebap ısmarlarsın kendine :KK70: arada kendine de kıyafet falan al, işten kız arkadaş hediye etti ya da mağaza kapanıyormuş indirimden aldım falan dersin. ne de olsa kadın kıyafetlerinden kozmetik fiyatlarından çakmıyolar. giyinip süslenmez aylardır eskileri giyer dudağına bi ruj almazda hep paraları onlara kaptırırsanız gider başkasını bulur, siz de bakarsınız karşıdan öyle. ben valla bankamdaki paramla alıyorum güzel kıyafetleri seksi iççamaşırları kozmetikleri. ucuza aldım diyorum anlamıyo. sonra da süslenip püslenip geçiyom karşısına, göbek dansı yapıyorum şarkı söyluyorum neşeli takılıyorum, beni neşeli görünce o da bi sevinio bi seviniyo, kul kölem oluyo.

kızlar uyanık olun biraz. bu adamlar ayrılsalar ya da aldatsalar napıcaz. sap gibi beş parasız kalcaz ortada. vermeyin paranızı, siz onlarınkini yiyin. kenarada gizliden para koyun.

haksızmıyım allah aşkına!

canım yanlıs anlasılmısım sanırım sorumsuzlugu borclarını ödememesınde degıl öyle ödemeyım dıye bır sey yok ama zaten borc gırtlaga kadarken bana kemer sıktırırken gıdıp de aılesne sacması benım canımı sıkan ha bır de onlardan kıbrıt copu görmedgımz halde hep onlarn dugunumz yuzunden borclarının oldugunu zorda oldugunu savunması kı ortada öyle bır durum da yok..benım esım memur cocgu kendı de memur..hayatı borcla gecmıs zaten sıkınıtyla..ondan alıskanlık olmus benm kadar rahatsz etmıyor ya da umursamıyor ama ben ömur boyu bunu yasamak ıstemıyorm..sorumsuzlugu sorumlu oldugu kısılerı karıstrmasından kaynaklanıyor yanı..

:eek: kusura bakma yanlış anlamışım. valla benimde zoruma gidiyor ben 5 lira 10 lira hesabı yaparken o gidip ailesinin birikmiş faturalarını ödüyor. sinir oluyorum para bitincede karıcığım harçlığım bitti :eek:klava: bigün oklavayı alıcam elime olan olcak o zaman

pelitze çok güldüm yazına valla. bi okadar da ders aldım hayatı iyi yönetiyorsun valla. ama benimde az çok bankada param var çocukluğumdan beri biriktirdiğim. onu yok bildim bankada bi köşede duruyor. param bitincede hayatta almam çünkü bi el alıştımı hep çekiyor insan. hatta kocamda şüpheleniyor sen ne kirli çıkısın sende para var diye. birazda onun rahatlığı var onda. senin herzaman paran var diyo. bende kızıyorum ben bankamıyım bende nerde olucak diyorum bana arada sor paran var mı diye. yani az çok tahmin ediyor bankada param olduğunu ama miktarını tahmin edemiyor.zaten evlenmeden önce biriktirdiğim para onu ilgilendirmez. bigün lazım olur diye bugüne kadar 1 lira çekmedim hesaptan.
çalışıyorken para kazanıyorken niye alıyım ki. benim kızdığım kazandığım parayı harcayamam. cebimde kalmaması.

Son düzenleme:
valla okuyunca gittim benimkini öptüm yanaklarından sabah sabah. noldu diye şaşırdı ama pohpohlamadım :)

biz ingilteredeyiz, çalışmıyoruz, öğrenciyiz. benimki fransız asıllı. her ay babası benimkinin hesabına 1200euro yatırıyor. Yatırılan parayı hep ben gidip çekiyorum. önce kirayı faturaları ödüyorum, sonra gidiyoruz aylık yiyecek alışverişimizi yapıyoruz. para benim cüzdanda olduğu için ben çıkarıp ödüyorum. ingiltere şartlarıyla da geriye çok birşey kalmıyor. 200 euro falan kalıyor. sonra ben benimkinin cüzdanına her hafta 10 euro para koyuyorum harçlık niyetine. 1 hafta geçiyor cüzdana bakıyorum 10 euro hala orda :) canım ya, hiç para harcamayı sevmiyor. bazen kaktüs alıp getiriyo(kaktüs seviom diye). bazen diyorum çıkalım sana kazak alalım diyorum, yok kazağım var ne gerek var diyor(halbuki 3-4 kazak var başkada yok). kalan paramızla da bazen sinemaya gidiyoruz bazen publara. öyle geçinip gidiyoruz işte. benim bankada epey param var ama hiç demedim param var diye. beni çulsuz sanıyo. gidip kıyafet kozmetik alınca da 3 liraya aldım 5 liraya aldım diye geçiştiriyorum

ben sana bi tavsiye vereyim. artık maaşları ortaya koyup oturup hesap yapalım olayına girme. 8 ay önce ilk evlendiğinizde yapacaktın onu. şimdiden sonra biraz zor.
sen maaşını al 700 lira, 200ünü sakla bi yere. 500ün 300ünü ver ona, borç ödüyo ya. fazla da verme sakın. kalan 200ü de söyleme elinde 400 var sansın. sen o 200ü harca yiyeceğe falan, artık 2 haftada mı 3 haftada mı harcarsın bilemem. hediye falan da alma sakın. yiyecek parası bitince, para bitti ne yicez şimdi falan de. mecbur para bulup vericek, vermezse de kayınvalidenlerde yersiniz artık :) madem seni zora sokuyo, sende onu zora sok. kalanıyla da napıyosa yapsın, nasıl ödüyorsa borçları ödesin. ödeyemiyom yetmiyor derse de, ay napıcaz bu borçlarla falan diye üzülüo numarası yap. ama her ay kenarına 200 koy. yiyeceğe para olmayınca ve para vermezse de aç kalmazsın, kenardaki paranla kebap ısmarlarsın kendine :KK70: arada kendine de kıyafet falan al, işten kız arkadaş hediye etti ya da mağaza kapanıyormuş indirimden aldım falan dersin. ne de olsa kadın kıyafetlerinden kozmetik fiyatlarından çakmıyolar. giyinip süslenmez aylardır eskileri giyer dudağına bi ruj almazda hep paraları onlara kaptırırsanız gider başkasını bulur, siz de bakarsınız karşıdan öyle. ben valla bankamdaki paramla alıyorum güzel kıyafetleri seksi iççamaşırları kozmetikleri. ucuza aldım diyorum anlamıyo. sonra da süslenip püslenip geçiyom karşısına, göbek dansı yapıyorum şarkı söyluyorum neşeli takılıyorum, beni neşeli görünce o da bi sevinio bi seviniyo, kul kölem oluyo.

kızlar uyanık olun biraz. bu adamlar ayrılsalar ya da aldatsalar napıcaz. sap gibi beş parasız kalcaz ortada. vermeyin paranızı, siz onlarınkini yiyin. kenarada gizliden para koyun.

arkadaşım bende aynen öyle yapıyorum senin uyguladıklarının aynısı yapıyorum bende
vede çook ama çok haklısın aldığım maaşı daha düşük söylüyorum az biraz yatırım yapıyorum vallahi napayım yavrum vede kendim için ileriyi düşünüyorum
hayat bu ne göstereceği belli değil
lülülülülülü

valla canım ayakta alkışlıyorum seniii kaydirigubbakcemile5 hayran kaldım yaaa ben böyle bir şeyi aklımdan geçirmedim hiç gerçi saolsun eşim öle bişey yapmadı bana ama bu taktikler aklımda olsun neme lazım ilerde uygulamam gereken durumlar olur :jeyyar::jeyyar: hayat bu belli olmaz ne olacağı değilmi

pelitze çok güldüm yazına valla. bi okadar da ders aldım hayatı iyi yönetiyorsun valla. ama benimde az çok bankada param var çocukluğumdan beri biriktirdiğim. onu yok bildim bankada bi köşede duruyor. param bitincede hayatta almam çünkü bi el alıştımı hep çekiyor insan. hatta kocamda şüpheleniyor sen ne kirli çıkısın sende para var diye. birazda onun rahatlığı var onda. senin herzaman paran var diyo. bende kızıyorum ben bankamıyım bende nerde olucak diyorum bana arada sor paran var mı diye. yani az çok tahmin ediyor bankada param olduğunu ama miktarını tahmin edemiyor.zaten evlenmeden önce biriktirdiğim para onu ilgilendirmez. bigün lazım olur diye bugüne kadar 1 lira çekmedim hesaptan.
çalışıyorken para kazanıyorken niye alıyım ki. benim kızdığım kazandığım parayı harcayamam. cebimde kalmaması.

aynen canım benim de çocukluğumdan beri biriktirdiğim bir miktar param var bankada, ben eli sıkıyımdır param olmayınca kendimi hiç güvende hissetmem..evlenirken çeyizime alınacakları alırım bankadaki paramla, geri kalan da aynen bankada durmaya devam eder diye düşünüyorum..evlilik paylaşmaktır, ayrı gayrı olmaz derdim ben de önceden ama kendi ailemden aldığım dersler var...annemin kıyıda köşede biriktirdiği paraları babama kaç kez verdiğini hatırlamıyorum(ve hepsi yüksek meblağlardı), ilk başlarda annem tabi ki vermeli derdim, evlilik böyle birşey derdim..ama baktım ki babam aldıkça alıyor, işleri batırdıkça batırıyor.bir nokta geldi annemin parası kalmadı, ya da babama öyle dedi bilmiyorum..o andan itibaren annem hala birikim yapıyor ama babamın bundan haberi yok..anladım ki en iyisi buymuş..
ne olursa olsun hele kadın çalışıyorsa kesinlikle ama kesinlikle kendine birikim yapmalı diye düşünüyorum..yarının ne getireceği belli olmaz...

Senzacım çok haklısın benim babamda öyle annemin parasını yemeye bayılır. Annem babama o kadar çok para verdiki babamda hep batırdı.. Annem eğer baban olmasaydı bi kaç apartmanımız ve kaçtane yazlığımız olurdu der. Babam çok sömürdü annemi.Eve birşey yapılacak olsun hep anneme ödettirir. Arabasını bile annemin parasıyla aldı ve satıp kumarda bitirdi. O yüzden annem babama artık hiç parasını göstermiyor.

Eğer erkek sizden para almaya alışmışsa, bu çark asla ve asla değişmez..

Nereden mi biliyorum, çünkü tam 20 yıl aynı şeyleri yaşadım da ondan.. :))

Sonunda da, üç kızımı alıp çıktım evden.. Ve madden beş parasız.. Manen göçmüş durumda..

Halihazırda, 9 aydır tek kuruş vermedi..

Kısaca; bence alıştırmayın, sonra siz üzülürsünüz.. Ve değişmez kimse bunu da unutmayın.. Evlilikte paylaşım kadar, gizliliklerin de olmaması mutlak gerekliliktir. Bugün parasını gizleyen, yarın kim bilir neler gizler ve haberiniz olmaz..

Umarım çözümlersiniz ama hiç umudum yok!

Sevgiler,

valla arkadaşlar benim annem öğretti bana para biriktirmeyi. kadının o kadar canı yanmış ki babamdan ben daha çocukken bayram paralarımı harcatmazdı kızım bankaya koyalım ilerde paran olsun lazım olur derdi. bende annemi dinler harcamazdım.bankadaki paramın içinde çocukluk bayram paralarım bile var şeker çikolata almazdım bankaya yatırırdım. bunu eşimle paylaşmam hiçte adil değil. kaç yaşına kadar çalışmış 1 kuruşu yok bankada. yemiş içmiş gezmiş. bense çocukluğumda biriktirdiğim parayı avucuna vericem. çok bekler daha paramın olduğundan haberi bile yok. olamazda zaten.
onun parasını saklasam biriktirirsem haram olur haberi olmak zorunda. ama bu para benim bildirmesine hiç gerek yok. erkekler çok sorumsuz ileri pek düşünmüyorlar şimdi param olduğunu öğrense yakama yapışır değerlendirelim sermaye yapalım der ama bi bakmışım para yok olmuş. benim babamda yıllarca çalıştı zamanında çok yüksek maaşı vardı hesabında 1 lirası yoktu annem zavallı pazar parasından kısa kısa biriktirmiş onu zorla borca sokmuş 3 katlı bi evi zorla yaptırdım dedi. ailesine çok yedirirmiş bütün erkekler böyle.

valla aynı sorunları bende yaşıyordum...sonra babam sıkışık falan dedim hakkatende o ara öyleydi sağolsun oda onay verdi babama verdi onda birikti işte biraz paramız....yoksa çekici ailesine paramı dayanır...şimdi bakalım bankaya atıcam harcamıcam diyo ama bakalım inşallah...bi kaç ay denicem baktım olmuyo vermicem nolcaksa olsun madem çalışıyoruz bişeyimiz olsun dimi...bende sinir oluyodum 3 senedir onunla evliyim ama bişey yoktu...neyse şimdi birz bişeler var babacım sağolsun inş. akıllanmıştır ve böyle devam eder...

valla arkadaşlar benim annem öğretti bana para biriktirmeyi. kadının o kadar canı yanmış ki babamdan ben daha çocukken bayram paralarımı harcatmazdı kızım bankaya koyalım ilerde paran olsun lazım olur derdi. bende annemi dinler harcamazdım.bankadaki paramın içinde çocukluk bayram paralarım bile var şeker çikolata almazdım bankaya yatırırdım. bunu eşimle paylaşmam hiçte adil değil. kaç yaşına kadar çalışmış 1 kuruşu yok bankada. yemiş içmiş gezmiş. bense çocukluğumda biriktirdiğim parayı avucuna vericem. çok bekler daha paramın olduğundan haberi bile yok. olamazda zaten.
onun parasını saklasam biriktirirsem haram olur haberi olmak zorunda. ama bu para benim bildirmesine hiç gerek yok. erkekler çok sorumsuz ileri pek düşünmüyorlar şimdi param olduğunu öğrense yakama yapışır değerlendirelim sermaye yapalım der ama bi bakmışım para yok olmuş. benim babamda yıllarca çalıştı zamanında çok yüksek maaşı vardı hesabında 1 lirası yoktu annem zavallı pazar parasından kısa kısa biriktirmiş onu zorla borca sokmuş 3 katlı bi evi zorla yaptırdım dedi. ailesine çok yedirirmiş bütün erkekler böyle.
arkadaşım çok iyi etmişsin eşine paranı söylememekte. ileride başımıza ne geleceği belli değil. benim de bankada param var benimkinden habersiz. bu yüzden kendimi güvende hissediyorum. hani allah korusun aldatsa veya beni dövse (ki sanmam benimki melek gibi bi bebek :ecrin_bebek: ), o zaman bankadan çeker paramı dönerim türkiyeye ailemin yanına. ama param olmasa, mecbur çekmezk zorunda kalırım. bu işler böyle valla kızlar. eşlerin parasını yiyin demiyorum ama kendi çalıştığınız parayı en azından biriktirin, koyun kenara haber de vermeyin. eğer çalışmıyorsanız da mutfak parasından birazcık kısıp köşeye koyun. epey sonra söyleyin, senin verdiğin mutfak parasından biraz birikim yaptım ama sana vermem, ben de harcamıcam haberin olsun deyin.
evlenmemiş olan arkadaşlara da tavsiye, bankada paranız varsa sakın ama sakın söylemeyin. benim bi arkadaşımın başına geldi, evlendikten sonra eşi buna diyorki, bankadaki paranı ver de altınlarınkiyle birleştirip borçlarımızı ödeyelim. sonra ben kredi çekip sana araba ve gerdanlık seti alıcam demiş. arkadaşım saf tabi, tamam diyo. adam alıyo paraları borcun çeyreğini ödüyo, işini bırakıyo, kalan parayı hergün arkadaşımdan gizli yiyo. adam sabah evden gidip akşam geliyo, arkadaşım da işe gitti sanıyo. adam 3-4 ay böyle geziyo. borçlar daha da birikmiş durumda. sonra arkadaşım öğreniyo, ayrıldılar evlendikten 6 ay sonra. olan arkadaşımın yıllarca çalışıp kenara koyduğu parasına oldu.

yapacağın tek şey bir ke daha konuşmak durumunu anlatmak bak hayatım ıkıızde calsııyoruz ama ben gunde uc kurusla ıse gıdıyorum mazallah bırsey olsa para yok ustumde calsııyorum ama geldıgı gıbı gıdıyor. seklınde konusmalısın ama yenı evlısınız esın daha aılesının gudumunden cıkamamıs aynı bınayı paylasıyorsunuz hala onların gudumunde...en azından senın aldıgın maası elınden cekıp alıp sana harclık vermıyor bıde oyle dusunelım...valla gecıcı calıstım ama oğrenım kredım den çalıştıgım paraya hepsı esımde ...ben ısteyınce bınbır kavga edıyoruz öle alıyorum harclık calıstıgım halde...gucume gıdıyor sonuc olarak bır erkegın evıne esıne bakmakla yukumlu oldugunu bılıyoruz tamam hayat musterek sartlar agır...bızlerde calısıyoruz ama calısmayadabılırım ona gore hesabını yapmalı ve napıyorum calısmıyorum sımdı okuluma gıdıyorum okulum bıtıncede adam gıbı bır ıs olmadan calısmayacagım....bana yazık el kapısında calısp yorulayım yaptıgım hayra yaramasın ben de aynen aılesı gıbı yuk olurdum esıme madem ılgılenmıyor anlasın ..dedım yerınd e olsam

Bence de evlilikte senin paran benim param muhabbeti olmaz, olmamalı. İdeal olanı budur. Ancak bu pratikte her zaman mümkün olmuyor. Sanırım eşin ailesine karşı kendini borçlu hissediyor ve ailesi de bunu sağlamak için elinden geleni yapıyor. Bu durumda eşinle konuşarak sorunu çözeceğine inanmıyorum. Buruma göre bir strateji geliştirmelisin.
Tamam 2000 lira kimisi için çok para sayılmayabilir ama kimisi için ulaşılamaz bir servettir.
Ayrıca para biriktirmek sadece çok parası olanın yapacağı birşey de değildir. Hatta kendi adıma daha az kazandığım dönemlerde daha çok biriktirdiğimi de söyleyebilirim. Madem senin dışında kimsenin parası yok, senin de olmasın o zaman. Maaşını alır almaz elinden uçup gidebilecek parayı baştan ayır ama bir şeye yatır, bir küçük altın da olsa, 20 dolar da olsa ani bir kararla harcanamayacak birşeye çevir. Zaten parasız kalıyorum diyorsun, kaybedecek bir şey yok o zaman. Senden para gelmeyeceğini bilirse eşin de bir iki ay daha savurur sonunda kendine çeki düzen verir. Senin de bir kenarda 3-5 kuruş paran birikir. "Eşimden para saklıyorum" diye vicdan azabı çekmene gerek yok. Sen bu parayı evin için, ailen için biriktiriyorsun sonuçta. Yarın alacağınız bir evin arabanın vs. nin temeli olur bu para.
Bu önerilerimin senin sıkıntılarının tamamına çözüm değil biliyorum . Sen eşinden sembolik küçük hediyelerle de olsa sevgisini göstermesini istiyorsun. Çok da haklısın ama ne yazık ki erkeklerin büyük bir kısmı bunun bizim için ne kadar önemli olduğunu anlamıyorlar ne yazık ki. Eşinin bu isteklerine bir anda hakvermesini bekleme. Ama olay çıkarmana da gerek yok tamamen ters tepkilerle karşılaşabilirsin. Yıllar da sürse yavaş yavaş ince ince işleyerek sorunu çözebilirsin.
Unutmayın hanımlar
EĞİTİLEMEYECEK ERKEK YOKTUR. AMA EĞİTİME DİRENÇLERİ VE KAPASİTELERİ FARKLIDIR. KİMİ 6 AYDA KIVAMA GELİR KİMİ 60 YILDA:)))

Son düzenleme:

Helal olsun. Çözmüşsün güzelim sen bu yaşta işi. Ben bu ve benzer yöntemlerle ev aldım. Biriktiremeyiz alamayız yapamayız diyordu. Bir kenara attığım paraları o askerdeyken evin peşinatı için yatırdım. Taksitler için için de senetleri imzaladım. Karanlık odaları olan küçücük bir daireydi.Ya ödeyeceğiz ya da beni boşamak zorunda kalırsın dedim. Şimdi sahip olduğumuz evimizin temeli benim saklı saklı bir kenarda biriktirdiğim paralar ve çılgınca imzaladığım senetlerdir.

X