Çok bunaldım... Yardım lütfen

mylo ya da katılıyorum ayrıca ısı ve yol masrafları+sağlık falan filan bende çok artabileceğini düşünemiyorum.

canım senle aynı duurmdayız..bende evlenelı 5 ay oldu..esımle benım aldıgım maas toplamı 2000 ytl aylık 850 falan odememız var..ama bız maaslarımızı aldıgımız gun..hesap yaparız..borcları falan kagıda yazarız...ödemeleri ayarlarız.alısverıs paramızı ayarlarız..harclıklarımız ayırız haftalık gerıye gerı kalan parayıda saklarız..ıhtıyacmız oldukca ordan alır harcarız ama bırbırımızden heberlı bır sekılde..sonucta bır bırıkımımız olması gerkıyor bence sende oyle...ve en mantıklısı bu yoksa..o para geldıgı gıbı gıder..senın paran benım paran muhabbetı oldukca..

bence çok sakince başla benim seninle konuşmak istediklerim ve aşamadığım konular var diyerek konuya gir ve ona şunu ekle senden birşey saklamaması gerektiğini ona hatırlat ve her zaman ona yardımcı olacağını söyle onu biraz yumşatarak gir konuya bence sonrası en azından kolay olur ama kırıcı olma

önce otur bir konuş
sonra baktın dewam ediyor
ben olsam işten çıkarım
o sana her şekilde bakmak zorunda
hiç kusura bakmasın

kesinlikle konuşmalısın cnm
ama güzel bir şekilde konuşun işi kötüye çevirmeyin sakin olun
belki parayı bilmediğin bir yere harcıyordur
belki ailesine veriyordur
ama ailesine yardım etse bile bunu sana söylemeli eşler arasında böyle şeyler olmamalı herşey açık olmalı
2 milyar şu devirde çok iyi para
millet asgari ücretle 3-4 çocuğun geçimini sağlamaya çalışırken eşinin para konusunda yakınması çok anlamsız
hem karısının gönlünü alsa ufak hediyeyle çok mu zor,herşey para demek değildirki 5ytlde olsa maksat gönül almak sevgini göstermektir,heleki maddi imkanı varken yapmaması kötü :sm_confused:
Allah yardımcın olsun a.s.

eşinin ailesine maddi destek sağlamasını şu anda çokda doğru bulmuyorum..8 aylık evlisiniz..artık siz bi aile oldunuz zaten..madem eşinin ailesinin borcu harcı vardı,durumları kritikti,evlenmeyi ertelesydi..çalışıp onlara yardım etseydi önce..siz kendi borçlarınızı kapatın,düzlüğe çıkın,sonra zaten aile içinde yardımlaşma olur zaten..onlar alır siz verirsiniz,siz alırsınız onlar verir filan..benim n çok takıldığım nokta eşinin bencilliği ve düşüncesizliği..arasıra gönlünü alması,seni mutlu edicek hareketlerde bulunması lazım..ben evleneli bir buçuk sene oldu ama eşim hala ara sıra elinde hediyelerle gelir eve..izinli gün mutlaka dışarı çıkar dolaşırız..hala kur yaparız birbirimize sevgili gibi..bazı konuları okudukça ne kadar şanslı olduğumu anlıyorum hep eşden yana ..baştan nasıl alışırsa öyle gider evlilikte herşey..

canım benim masraflarımız
800 borç
15 su faturası
25 elektrik
100 sigara
60 yol parası
mutfak masrafı bana ait
aklıma gelenler bunlar elektrik ve suyuda ben yatırıyorum

eşimle beraber çalışmadan önce ben bir dershanede çalışıyordum geçen sene.biz 1,5 yıllık evliyiz bu arada.evin her ihtiyacını o karşıladığı halde maaş aldığım halde hep sorardı bi ihtiyacın varmı diye.yok dediğim halde vestiyerin üzerine para bırakırdı zorla bende o paraları biriktirirdim.yaklaşık 8 aydır birlikte kendi şirketimizde çalışıyoruz benimde yanında olmamı istedi.şimdi sürekli sorar paran varmı diye.bakın dün akşam işyerinde para verdi bana sabah tekrar sordu paran varmı diye.eşiniz bu konuda çok yanlış yapıyor.tamam çok paralar veremeyebilir ama bir eş olarak sorması gerek.hani bir atasözü vardır "yağmasanda gürle" derler.8 aylık evlilikte bu kadar ilgisinin az olmasıda üzücü tabi.mutlaka konuşmalısınız ama kırmadan nazikçe konuşun.bakın eğer siz de herşeye kapris yapıyor en ufak bir konuda bile dırdır ediyorsanız bu ilgisini azaltmış olabilir.bakın evliliğimin ilk 6 ayı herşeye söylendim sürekli bir kapris hali içerisindeydim o büyük aşkla evlendiğim adam yorulmuştu ve ilgisini kaybediyordu çünkü ben herşeyde şikayet edecek birşey buluyordum.6 ayın sonunda bunu fark ettim ve asla kapris ve huysuzluk etmedim.neredeyse evleneli 2 yıl olacak eşim sana kurban olurum diye arkamda dolaşıyor.isterseniz sizde bi gözden geçirin belki benim hatalarıma sizde düşmüş olabilirsiniz.allah mutluluklar versin sevgiler....

apple arkadaşım,
ben ona dır dır yapmıyorum kendi kendimi yiyorum sabah kalktım sinirden dudaklarım titriyor. ona sürekli sevecen davranıyorum. kızıyorum belli etmiyorum bu zamana kadar hep sabrettim arada anlattım kavga ettik gene barıştım kocam dedim değişir dedim. ama hep ben fedakarlık yaptım. o bana ilgi göstersin diye hep ben yaptım. mumlar yaktım dans ettim ufak hediyeler süprizler bir çok şey yaptım. dedim ben yapayım oda heveslenir yapar ama tııkk yok
geçenlerde dedim aşkım çok bunaldım bana biraz ilgi göster ihtiyacım var iş ev sıkıldım yoruldum dedim. işten bi geldim ben maça gidicem dedi bende defol git dedim başladım ağlamaya sinirlerim boşaldı tamam gitmiyorum dedi senden değerlimi dedi. odaya gitti radyodan dinledi. ben gene 11 e kadar temizlik yaptım.umrunda olmadı. 3 hafta geçti bir gül bile almadı. beni mutlu edicek bişey yapmadı.
nasıl konuşacağımıda bilmiyorum. eğer içimi bi dökersem çok rahatlıycam bu seferde aramız bozulacak
ne yapayım ben böylede mutsuzum

fatıralarınız ne kibar canım yaa:)) bizim 120 den aşağı elektrik gelmez..
su 30-40..
telefonlar ve net 200
kira 350
eski eşe nafaka 450
extra masrafı ilk çocuğuna 100
15 güne bir 100 market alışverişi
extralar 150

ayy bunaldım bak yazrkennnnnn....daha neler neler...ve tek maaş..
biz yanmışızz :)))))

valla canım bizim öyle geliyor zaten durdığumuz yok 7 ayda ilk defa tüp değiştirdik. onun için şaşırıyorum ya bu kadar az masraf gene yetmiyor. ya tabi ufak tefek masraflar oluyor onlarda en fazla 100 tutmaz

Bence hani 300 veriyorum diyorsun ya borçlara onu kes ve verme. Bana lazım para de. Benim de ihtiyaçlarım var de. Bakalım nolucak bence bi de böyle dene:)

Ha bi de aklıma geldi niye ev işlerinin hepsini sen yükleniyosun enayi gibi? Ev hanımı olsan hadi neyse bu zamanda çoğu kişi ev işlerini paylaşıyor eşiyle. Sen süpürdüysen o viledayla silsin mesela. Şımartma herifi:))))))))))))))

Belkide aldığı maaşı bile düşük söylüyordur sana ...Bencede bir hesabınız olsun oraya yatsın ,sizin faturalar ödenir,geri kalanıda harçlık yaparsınız,hem bilirsiniz ne geliyor ne gidiyor .. Bence kesin ailesine yardım ediyor ...Ama burda kızılması gereken eşinn değil , onun ailesi...Kusura bakma eğer gerçekten eşinden para alıyorlarsa çok anlayışsızlarmış...Siz daha yeni evlisiniz,borçlarınız var ,evinize giren parada öyle ahım şahım bir para değil canım , kendinizi anca geçindiriyorsunuzdur,hele birde ev kira ise...Onların size destek olması gerekirken ,sizden birşeyler beklemeleri ki durumunuz ortada,çok garip...Aynı şey benim de başıma gelmişti...Konuştukları telefonun parasını bize ödettiler ve emri vaki yaptılar,kredi kartlarını da ödetmeye çalıştılar...Ben çok tepki göstermeden ,bir daha böyle birşeyi kabul etmeyeceğimi ,telefon faturalarını ilk ve son kez ödediğimi , kart harcamalarına gelincede ödeyemeyecekleri şeyleri almamaları gerektiğini eşime söyledim ve bir daha böyle bir şeyle karşılaşmadım .... Kusura bakmasınlar bizde sokaktan toplamıyoruz parayı , bayılırlar 3 kuruş havadan gelsin onlara diye ki durumlarıda müsait ..Hiç demezler ya sizinde bir ihtiyacınız var m ı diyee....Ayyy canım yaa kusura bakma amma uzun yazmışım ama çok dertliyim bu konudan , hala daha onları görünce aklıma bunlar geliyor ve saçlarım dikiliyor ....Kolay gelsin ,eşinle halletmen gereken bir konu , unutmaki ne kadar yumuşak olursan önüne hayatta geçemezsin..

güzel bir dille konusursun
eğer anlamıyorsa cık işten evinde rahat rahat otur
yada kriz dolayısıyla maaşları düşürdüler de birikim yap.

Tabiki ilgiye ihtiyacın var ya,sen yüzüne karşı ilgi istiyorum de açık açık,o gidip maç izlesin.klava: konuşuyorum olmuyor diyosun ,ne diyeceğimi bilemedim ama bi şekilde anlamalı.Hem ondan hiçbir karşılık göremiyosun hem çalışıp ona bakıyorsun gibi bir durum var,eşin işsiz falan olsa bunun lafı bile olmaz bu durum farklı.blöf yap işten ayrılmayı düşünüyorum de,çok yoruldum,mutlu değilim,senden de hiç anlayış,ilgi ,destek görmüyorum de.tepkisi nasıl olcak acaba..

Bizim evede 1500 para giriyor üstelik hiç borcumuzda yok ama para nasıl gidiyor anlamış değilim, eşime diyorum nereye gidiyor bu para diyorum alıyorum elime kalem kağıt tek tek yazıyorum ama para bi şekilde gitmiş oluyor, eşimede hak veriyorum, paranın hiçbir değeri yok.

canım aynı şeyleri bende yaşadım. faturaları veriyordum onlar bile ödenmiyordu cezaya kalıyordu paralarda yok oluyordu. herşeyi ben ödüyordum. benim eşim ailesinin düğün için yaptığı borçları ödüyormuş. ben kızarım onu terkederim diye de bana söylememiş. hatta burda bile Dr.Meltem hanıma sormuştum. eşim yalan söylüyor napayım diye. anlayışlı bir şekilde konuş dedi.bende aynen öyle konuştum ve herşey döküldü birbir. benim kayınvalidem düğünde takılan altınlarımı bile almışken mobilyaları bile bize ödetmişken üstüne borçları çıktı. kızdım bağırdım çağırdım ama eşime değil neyse. konuyu kapattım. şimdi nereye borcu varsa ödüyoruz yavaş yavaş. ama huzurum yerine geldi. sana tavsiyem keyfi yerindeyken otur güzelce sinirlenmeden konuş. bana açık ol senin borcun ikimizin borcu. öderiz ama böyle yapman beni çok üzüyor de. anlatsın. baştan kızıp bağırır ama sakın ona uyup kavga etme. bak nasıl anlatacak. ben eşimi çok seviyorum onun üzülmemesi için bu borçları kabul ettim. sonuçta evlilik bu ortak bi hayat paylaşılıyor herşey ortak olmalı. sen ben olmaz . hakkında hayırlısı olsun canım.

sevgiler a.s.

anladım canım.kusura bakma ama eşinde biraz kozalaklık var sanırım.peki sana şöyle bir tavsiyede bulunsam;demekki ilgi istediğini belli ettikçe bu adam inadına yapmıyor havalara giriyor belli.sende hiç oralı olma.gelmiş ,gitmiş ,aramış ,aramamış hiç bişi sorma burnun havada davran umrumda değilsin gibilerinden konuş.maçamı gidicem dedi hoşçakal de bırak gitsin.bu nie benle ilgilenmiyor die bak nasıl dönecek etrafında.en azından öyle olacağını tahmin ediyorum.zaten eşin sana karşı çok ilgili olsa sana maddi konularıda bu kadar sorun etmezsin belkide.:1hug:

benim bildiğim maaşler bir yerde toplanır ve herşey öyle ödenir..
eşiniz biraz savurdgan galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…