[çok acil] hamile miyim ??!

T

tinythings

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi tinythings
Arkadaşlar geçen ay tehlikeli günlerde ilişkiye girmiştim. Arkadaşım içime girdi ancak boşalma olmadı.

Sonra psikolojik olarak miğde bulantıları başladı.

Ben de rahatsız oldum ve bir gebelik testi aldım. BNegatif çıktı. Ama henüz adetim olmamıştı.

Bu ay, adetim olası gereken gün oldu ancak 1 gün sürdü (ayın 3'ünde)

Sonraki günler sadece lekelenme kadar oldu.

Miğde bulantılarım hala sürüyor ve başım dönüyor, ama şu aralar gribal bir durumum da var... Yani belki hastalığım bunlara neden oluyor, belki psikolojik, belki de korktupum başıma geldi: Hamileyim ???!!!!!!!!!
Hamile olabilir miyim ? Adet gören birisinin gebelik riski var mıdır (üstüne adeti saymıyorum)

??

22 yaşındayım, cevap bekliyorum, acil.

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi tinythings
içinize boşalmadıysa endıseelnmeyın en ıyı sonucu kan testı verecektır kan testı yaptırın

• Konu Sahibi tinythings
hayır boşalmadı ama kan testi falan yaptıramıyorum şu anda ailevi durumum elvermiyor, açıkçası anlaşılmasını da istemiyorum...
....Yani böyle bir durumda hamile kalma ihtimali var mı ?

• Konu Sahibi tinythings
zevk sivisinin icersinde de sperm oldugu bilnen bir gercek. arkadasinizin ille de bosalmasina luzum yok yani zevk sivisinda da sperm oldugu icin hamile kalinma riski var.

tekrar bir idrar testi alip deneyebilirsin.

• Konu Sahibi tinythings
Hm yani adet gördüğüm halde hamile kalmış olmam mümkün bu durumda ?

• Konu Sahibi tinythings
valla o kadarini bilmiyorum umarim degilsindir.

• Konu Sahibi tinythings
...ya adet görüldüğü halde hamile kalınabiliyor mu :S

Ben olamıyor diye biliyordum ama bütün bu miğde bulantıları baş dönmeleri ve bu adetin azlığı, acaba şu anda grip benzeri bir hastalık gçirdiğim için mi, psikolojik mi, yoksa gebelik gibi bir durum kaynaklı mı öğrenmek isityorum...
....hamile olmiyim yaaaaaaaaaaa !!

• Konu Sahibi tinythings
e al bi test yeniden dene neden denemiyosun onu anlamiorum

• Konu Sahibi tinythings
test yap. ama testi bir saat atma sakın. bazen diğer çizgi geç çıkıyor. silik bi çizgi oluyor.umarım değilsindir.ama olma ihtimali varç yoksa da psikoloik gecelik yaşıyor olabilirsin..

• Konu Sahibi tinythings
Yani kanamada olduğu halde nasıl oalbiliyor ki ?

olma ihtimali varsa şu şartlarda, nedir peki ? ok mu yüksek ?

Yoksa "boşalma olmadı yine de dşük ihtimal" mi

Yani aslında ilşkim ilişki bişe sayılmaz, sadece 1 kere girip çıktı arkadaşım ama yine de rahatsız olduk.. Ciddi birşey olmadı.

• Konu Sahibi tinythings
bence en güvenlisi kan testi yaptırmalısın. alt tarafı bi hastaneye gidip kanda gebelik testi yaptırcam de parasını ver ol. bu kadar. işini riske atma ve bence bundan sonrası için daha dikkatli ol. bu işler çok tehlikeli. olmak istemeyen kimseyi gelir bulur gebelik bunu unutma.

• Konu Sahibi tinythings
Arkadaşlar konu sahibi benim bırakın ben cevap vereyim..

Ailevi durum konusunda -- öylenebilecek birşey olsaydı inanın söylerdim.. Ama hastaneye falan gidemem. Gerçekten yapamam bunu.

Yani burada gördüğüm herkes iyi kötü birşeyler biliyor evet, ama, bazı tavsiyelere gerçekten anlam veremedim.

Ne kötü ya da ne günah, ne doğru ya da ne yanlış lütfen etik düşüncelerinizi başka yerlerde tartışın. Yani, benim sorumu siz soruyor olsaydınız, ve şu anda benim yerimde olsaydınız inanın foruma girip "öyle yapmasın böyle yapsın" diye kişisel mesajlar yazmak inanın kolay olmazdı.

Herkesin bir nedeni var burada olmak için. Anlayabiliyorum. Ama siz de beni anlayın. Cevap almak için geldim.

Pişmanmışım gibi konuşuyorsunuz. Ya da olan biten günahmış gibi. Hayır, değilim, seviyorum onu, o da beni seviyor, günahsa bence bir daha gözden geçirin düşüncelerinizi.

Endişeleniyorum elbete, gencim ve önümde uzun yıllar var, akademik kariyer düşünüyorum.. Umarım olmamıştır böylebir hata, umarım başımıza gelmemiştir ama "oldu bi kere".

Bu o kadar "halt" birşeyse madem; bazı mesajları nasıl cüretkar şekilde yazabiliyorsunuz anlamıyorum. Gerçekten bunun tartışmasına bile girmek istemiyorum.

Cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Kan testi / idrar testi durumuna gelince; şu anda bulunduğum yerden çıkamıyorum arkadaşlar. Kimseyi de gönderemem bana test alması için.

Anlayacağınız, tek sahip olduğum şey bu monitör ve birkaç tuş.

İçimi karartacak birşey varsa, öğrenmek isterim. İçimi karartacak birşey yoksa, onu da öğrenmek isterim. Tek istediğim, soruma cevap. Olduğu kadar.

• Konu Sahibi tinythings
ya benim bildiğim bi bayan adet görüyorsa hamile deildir .. adetin psikolojik nedenlerden dolayıda kısa sürmüş olabilir.. bir sonraki adet gününde eğer adet olmazsan üzgünüm ama sanırım hamile olama ihtimalin var (

• Konu Sahibi tinythings

bu bilgi yanlış.. çünkü üstüne görme diye bilinen birşey var.. hamile kalsanda adet görebiliyorsun bazen.. hatta 9 ay süresince hamile olupta adet görenler bile var..

• Konu Sahibi tinythings
canim bazi kadinlar hamileykende adet görür... mesela benim en yakin arkadasim 7. ayina kadar normal adet gördü....

• Konu Sahibi tinythings
pekı o zaman dıger belırtılerıne bakmaslısın goguslerının etrafındakı kahverengı halkalar koyulastı mı? kasıklarında sancı varmı? atesın yukseldı mı? bır kac gun atesını takıp et ne dıyelım kı baska

• Konu Sahibi tinythings
hamile biri olarak şunu söliyeyim.naçizane fikrim hamile degilsin...ben 4 ay sonunda hamile kalabildim....artı olarak hamilelikte bulantı hemen olmuyor benim 7 veya 8.haftada başladı...yani bence senin iş psikolojik...boşalma olmadıysa vede adet görüyorsa hamile kalma olasılıgın çok çok çok düşük hatta bence hamile degilsin....adetinin azlıgına gelincede herşey etkileyebilir ilaç fılan aldıysan anitibyotik fılanda miktarını azaltabiliyor....

• Konu Sahibi tinythings
arkadaşım senin 1gün süren bence adet değilde yerleşme kanaması olabilir.
kaldıki 3 gün sürdü diyorsun.
miktarı normal adet gibimydi?

• Konu Sahibi tinythings
Hamile olupta adet gören bayanlar oluyo çevremden de biliyorum. idrar testleri % 90 doğru sonuç veriyor . bence hamile kalman çok zor korkma ama içinin rahatlaması için tekrar idrar testi yap.

• Konu Sahibi tinythings
Hamile olupta adet gören bayanlar oluyo çevremden de biliyorum. idrar testleri % 90 doğru sonuç veriyor . bence hamile kalman çok zor korkma ama içinin rahatlaması için tekrar idrar testi yap. endişelenicek bişey yok bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…