cocuklar yuzunden kv ile anlasamak.ben mi abartiyorum?

Eğer onun evınde kalıcaksa zorunda.
Bende aynı seylerı yaşadım çocuğum yok ama başka örneklerle benzer şeyler. Çözüm ayrılmak. Eğer ayrılmıyorsa dediğimin arkasındayım
Iyi de biz onlara sifir ev almasaydik ben suan kendi evimin borcunu oduyor olurdum. Dolayisiyla kendi evim olurdu ,onun evinde kalmazdim. Maaslarimiz buna da musade ederdi. Siz gordunuzmu gelin ve damadin amnesine ev aldigini? Kaldiki dugun borcumuz yeni bitti. Ustune onlara ev aldik biz. Sizce bunu herkes yapar mi? Ben oraya borc odedigimizden cikamiyorum bu evden. Cocuklar yokken boyle degildi aramiz. Iyi alalim madem rahat etsin ailen demistim esime.

İyi de ne yardan vazgeçiyosun ne de serden... Ben bunlara 6 ay daha nasıl dayanıcam diyosun sonra Allah razı olsun diyosun... Ayrı eve çıkma imkanın ya da isteğin yoksa mecburen sabredeceksin.

bebekleri ayirmasi cok cirkin..
onun yardimi olmadan bakmaniz cok mu zor olur? gitsin kendi evine boyle yasanmaz ki ama.
Iki cocuk cook zor. Kaldiki bunun yemegi car,temizligi var. Bizim ailede ikiz genetik ve hepsinin yaninda ya annesi ya kardesi durmus. Kayinvalidem bile soyluyor tek cocuk bakmak bile zorken ikize nasil baksin bir kisi diyor.. kendi de bakilamayacagini kabul ediyor zaten.

Onlarla olmuyor, tek basima baksam hic olmuyor. Onlara ev aldigimiz icin 2700 tl borc oduyoruz esimle. Dolayisiyla suan ne bakiciya ne de ayri eve cikma durumum var.. borcumuz olmasa durur muyum burda. Tek sıkıntı cocuklari benim kadar sahiplenmesi, kendinde soz hakki gormesi, siz yeni yetmesiniz ne anlarsiniz anne_babaliktan demesi.. isin kotusu de hatasini kabul etmeyip inadina diretmesi, gozune sokarcasina ustune basa basa tekrar yapmasi...

Çocuk olduktan sonra tummm aileler değişiyor gelin ve genelde esin ailesi arasında sorun çıkıyor. Bunu gördüm çevremde ve bizdede oldu. 4yildir problem yokken doğumdan sonra neler oldu neler. .Mesele çocuk ortak görünüyor mesela kv m annem der benim çocuğum der sadece dogurmamis yani okadar. Tamam sevilir ama erkek ailesinde abartı oluyor ve bu da yeni anne olmuş bayanların zoruna gidiyor herkes sahipleniyor ama durun ben annesiyim dediğiniz an olay sen tecrubesizsine dönüyor. .aynı evde yasayacaksan sert tepki göster evi kirsin doksun sinirinden bile takma babanneligini bilsin herkes yerini bilsin. Yada çık ayrı eve kuru ekmek ye gerekirse tabiri caizse huzurlu ol kv bakmak isterse senin evde baksin okadar karisamaz ozaman yada calismayip kit kanaat eşinin maasiyla ayrı eve cik

Sagolasin. Daha 15gunlukken kavga ettik esimle cocugun altini bile 10 dk aliosun die. Oysaki cocuklar 8 gun kuvozde kaldi. Kalan 7 gununde son 4 gunu yapmaya calismistim,ilk cocuklarim...
Ozaman da ben sucluydum. Tum gun annesi kosturuyormus, tum gun annemle bana yemek yapiyormus.. biz cocuga bile bakmiyormusuz falan filan.. ne kadar agirima gitti. Annem bile kacti evden ben bunlarla anlasamam, ne kadar nankorler diye.. simdi esim, o bi anlik sinirdi oyle soyledim dedi. Ama ben kac gun agladim. Dusunki dogum yapali 15 gun olmus..

Yapanlar nasıl yapıyor temizliği yemeği bulaşığı çocuğu aynı anda. Sen biraz rahata da alışmışsın bırakmıyorsun. Çık kendi evine kafan rahat stres yok. Ohh

Hata etmişsin işte. Kayınvalideler yok bıze ev almışmış falan dinlemez. Bence çok buyuk bır hata yapmışsınz. Keşke kendınıze ev alsaydınız. Aldığınız ev kimin üstüne bari ?

Ayri eve cikacak gucum yok, kv me ev aldik. O evin borcunu oduyoruz esimle.
Yazdiklariniz beni anlatmis, aynen de oyle oluyor.. cocuklar dogunca bozuldu aramiz.

Oğlum bebekken ağlardı kayınvalidem mutfaktan geldim annem geldim diye seslenirdi. O zaman Nasıl sinir olurdum sanki emzirecek :)

Şimdi oğlum 4,5 yaşında ve geçen gün kayınvalidem yine annem Dedi oğluma. Çocuk baktı baktı babaanne niye annem diyorsun sen benim babaannemsin Dedi kadıncağız kalakaldı.

Şimdi sinir olduğun şeyleri ilerde takmayacaksın bile. Yeni anneliğin verdiği bir hassasiyet var. Ama bir çözüm bulup ayrı eve çıkın.

Bazen annemizin yaptigi gpzumuze batmayip kv nin yaptigi gozumuze batabiliyor bu bi gercek. Bence daha normal karailama calisin , kara dese nolucak ,dana dese nolcak ...Evet keske sevmediginiz bildigi halde soylemese ama belki onun da bebek sevme sekli oyledir diyip gecseniz. Ne desem bilemedim , kv degil anne olarak gormeye calisin , size davranmasini iatediginuz seilde davranin belki biseyler yoluna girmeye baslar, Allah kolaylik versin

bazı yerleri abartılı buldum
ne dediyse dedi desin bende dana diye seviyorum bunun nesi kötü annem de her çocuğu çirkin ya yerim ben onu diye sever ne var bunda
bir süre gidin ailenizde falan kalın bu şekilde düzelemezsiniz
ya da söyleyin siz gidin bir süre köyde kalın aileniz yanına gidemiyorsanız....
ama bu saatten sonra herkes inatlaşmış millet laçkalaşmış hepiniz silkelenmeye ve hepinizin büyük olduğunuzu konuşmayla aslında herşeyi halledebiliyor olmalısınız

Hata etmişsin işte. Kayınvalideler yok bıze ev almışmış falan dinlemez. Bence çok buyuk bır hata yapmışsınz. Keşke kendınıze ev alsaydınız. Aldığınız ev kimin üstüne bari ?
Olay soyle oldu. Arsa alip yatirim yapalim dendi. Ucuza bulmuslar bitane. Sonra alalim dendi ,iyi dedik. Esim_ben_kp oderiz dedik. Sonra o arsanin borcu bitsin(5 yillik kredili)ustune tek katli ev yapiverin bize bagimiz bahcemiz olur,tatillerde gelirsiniz dediler. Iyi ok dedik. Apartman dairelerini satip az para ekleyip yapariz evi dedik. Arsayi aldik 1 yil borcunu odedik, biz tupbebekle ugrasirken apar topar evini satiliga cikardi. Evi satti, ama ac gozlu kv napti??? Oglum vazgectim, tek katli degil de uc katli ev yaptiralim. Siz de geldiginizde ayri katta yatarsiniz dedi. Diger kati da yazlik kiraya veririz dedi!!! Allem etti kallem etti krediler cekildi... benim aptal kafam. Cok kizdim oldu bittiye getirmelerine,cakalliklarina.. hani arsa bitince alinacakti,hani tek katli olcakti? Resmen apartman dikiyorlar. Enayi gelin_oglan odesin. 2700 oduyoruz. Arabayi da sattik. Dugunumuzu de yapmadilar. Ben evlendigimden beri borc oduyorum onun ailesine.
Esime tek cocuksun,senden baska kimimiz var, annene bi ev aliver dunya gozuyle oturayim,evlat acim var diye acitasyon yapiyor esime.
En yakin aile dostu bile demis, kusura bakma da annen duygu somurusu yapiyor,iyi niyetini kullaniyor. Sen evli barklisin o kadar da borca girmeyin diye.
Esim ne dedi? Ben tek cocugum,onu almak zorundayim. Annemin benden baska cocugu yok,acı gormus bir insan kafasi dagilsin istiyorum dedi...
Gene acidim ok dedim. Zaten bu olaydan bi gicik kaptim, simdi de cocuklar yuzunden sorun yasiyoruz.

Tapu esimin ustune. Zaten kp_kv ölse o ev yine bize kalacak. Bir de tapu sizin ustunuze biz ölünce ev sizin,bak sizi de ev sahibi yaptik diye gozumuzu boyuyorlar akillarinca. Ben onlarin memleketine ne giderim ne gelirim. Madem bizi dusunuyorlar bizim oturacagimiz eve para katsalardi, biz onlarin oturacagi eve para katiyoruz ama. Sonra da ama siz de bedava evde oturuyorsunuz deniliyor. Ben o paraya kendi evimi alirdim oysa!!
Insan bir sagolun der..

Ne kadar sinirim bozuldu ya hele size Allah sabrın en büyüğünü versin iki çocukla lohusalık bir de kaynana aman aman.. Az görüşmek her zaman iyidir ne zaman çok vakit geçirirsin o zaman anlarsın ne mal olduğunu. Eşinde az üç kağıtçı değilmiş hani, sen onu azarlamışsın öyle mi bak bak kendi yaptıkları ne peki ne yani. Kimse sana suç bulamaz bu konuda herkes haddini bilsin babaanelik yapsın analık değil. İçin paramparça olmasında ne olsun vallahi bir annenin gözü döndüğü zaman ne varsa yakar yıkar ortalığı mevzu çocuğuysa. Poposunu açıp bekletmeler senden habersiz alıp götürmeler . Sen o öle şeyler yapıca videoya çek akşam kocana izlet. Ve buna bi çare bul arada ben bırakmıyorum seni kim bırakıosa ona ağzını aç ve bu konu kapansın de.

Yoo kara ,dana,sari demesini gectim artik. Lohusayken fena takilmistim bu duruma,sutum bile kesilmisti. Ama soranlara adlarini bilmiyorum bu kara bu sari diyor hala. Bazilarina da soyluyor ama isimlerini.bunu esimde biliyor ve domuzluguna demiyor annem dedi.
Sulalede herkes bu kara bu sari diye biliyor. 2 aylik cocuk bunlar. Isimlerini nasil bilmezsin diyenler de oldu hatta. Ben buna takiliyorum,nereye kadar? Herkesi alistirdi buna.
Ailem 18 saat mesafede. Hava da soguk.gitsem 1200 maliyet. Ailem yuvani birakma diyor. Gitsem hic dönmek istemeyebilirim. Aramiz daha da bozulursa diye endise ediyorum. Gitsem en kotu 3_4 hafta kalirim..bilemedim. donunce peki onlar da duzelecek mi,gitmek kesin cozum mu?

Gozlerim doldu.. kv, nolmus ev sicakti oglum, goturmiyim diye bahane buluyor demis. Kaldiki ben ona cocuk buyusun ozmn bol bol gidersiniz dedim. Ben ise gidince gitmeyin desem de gidecek. Simdiden boyleyse ilerde nolcak diye tedirgin oluyorum.
Ilk basta goturme usutur dedim.ok dedi. Ben uyurken 3 saat sonra alip gitmis. Bu inatlasmak degil de ne? Aciklamasini da yaptim oysa,sonra bol bol gidersiniz bugun olmaz demisken hem de.. benle inatlasiyormusun anne sen deyip cocuk azarlar gibi azarlamisim onu. Ustune birde kapi carpti,birseyler tekmeledi,kendi kendine soylendi,mutfakta tezgaha birseyler firlatti... ustune olayi cikaran ben,suclu olan ben oldum yine.
ben bunlari alir kacarimm diyor bazen. Ben bunlara takiliyorum.okdr sey okuyrm cocugu babaannesi alan..
Kotu dusunmiyim diyrm ama ben bunlari lohusayken yasadim..

Aynenn.. dusun ki ne kadar mutluydum...
Cok degil 4 ay once demistim bunu. Ama cocuklar olunca boyle oldu.. ne dese yanlis anliyorum artik,yada bilmiyorum niyetlerini..
Son durumumuza bak bir de.. cocuklar olmasa yine mutlu olurduj biz.cocuklari benden fazla sahiplenmesine tahammul edemiyirum. Sanki o anne.
Hastaneye gittik hemsire annesi cocugun boynunu tut dedi. Elimde diger cocugum vardi,farketmediler ...

Bak
bAk birak takilma iste ben takildim bu yuzden kavga cikti. Birakk der der durur. O oyle deyince deki ohh uyudummm valla.. gul gec o daha cok sinirlenir sen takilinca o ustune ustune geliyo. Ama anladigim kadariyla o da sana gicik olmus benimkide oyleydi. Relaxxx

Cocuk kakasini yapamamis, altini acip bacaklarini bukunce rahat yapiyormus. Oyle yardim ediyormus. Bunu esim de kabullendi. Kaka yapiyor oyle.
Benim anlamadigim bu bezi kaoaliyken olmuyor mu, cocugun altini acip 10 dk bekletmek niye? Usuyor da. Hem de surekli yatip yoruldugu icin feryatfigan bagiriyor, kucagima alayim da aglamasi kesilsin diyemedi. Anne kucagina al bari drdim. Alti acik alamam dedi! Ve esim bile bisey demedi niye aglatiyorsun diye.
Kv de ahhh yavrum kakasini yapamadi ondan aglio dedi hala.
Ha gecen gun emzirmeye calistim, cocuk memeyi alamadi agladi.. hemen odaya daldi niye aglio oglum bu cocuk,naptiniz dedi.. kaldiki ben emzirmeye calusiyordum, sen karsisina gecerek aglattin durduk yere hem de 10 dk.

Son düzenleme:
Ev üstüne ev olmaz bu bu gerçek insan yeri geliyor kendi ailesine tahammül edemiyor!!!!

Çocuklarını sahiplensin takılma boşver ne yaparsa yapsın onların annesi sensin ve senin yerini kimse alamaz!!!

o sekılde rahat gazını çıkarır ama bu havada o sekılde bekletmek doğru degıl....benım evım sıcacık ona rağmen kızımın altını cok acele degıstırırım kaldıkı 2 yasında artık
hasta edecekler çocuğu.IZIN VERMEYIN NET OLUN

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…