Çocuk ve çalışmak

Acikligin icin tesekkur ederim. Inanin bu tarz hayat hikayeleri insani bir sekilde yinede etkiliyor. Senin ve ailen icin en guzel seyleri umuyorum. Umarim zamani dogru oldugunda yine kendine zaman ayirir ve bu gunlerine gurur ile geri dönüp bakabilirsin. Teşekkür ederim.

Özel degilse bisey sormak istiyorum. Ilk olarak gebeligin guzel gecer insallah. Ayni dusunceleri sahibim. Daha once gebe olmak istermiydiniz? 2 sene idealmi? 2 çocuk sizi korkutuyormu? Yine ayni fedakirliklari yasamak, isine yine uzak kalmak vs?

Benim 34 yasindayim. Daha ilki bekliyorum.. tek ile de kalmak istemiyorum bir yandan. Tabi en dogrusunu Allah bilir. Diger yandanda hayatim cok alt ust olcak diye cok korkuyorum.

Yasimdan dolayi da cok beklemek de istemiyorum.. fikirlerinzii alabilirmiyim?

Anliyorum. Inanin daha yasamadigim icin hic bir fikrim yok. Fikir alisverisi icin tesekkur ederim

Evet haklisiniz. Cok siyah beyaz dusundugumu fark ettim. Ve zaten simdi 2 ay evdeyim, inanin cok bunaldim. Cocuk bile olmadan. Bu yasima kadar hep calistim.. simdi ufak bir ara. Belki annelik duygusu bastiriyor ve o yuzden endise olustu.

Sanirim 1/2 sene cocuga odaklanip ondan sonra devam edecegim

Tamamen katiliyorum. Teşekkürler

Benim ilk gebeliğim çok zor geçti, ama bebeğimi kucağıma alınca unuttum. Oğlum da kolikti. İnsanlıktan çıktığım zamanlar oldu. Ama yine de ikinci çocuğu istedim, nasip oldu. Bekarken de düşünürken, çocukları arka arkaya doğururum, hayatımın belirli bir döneminde kendimden vazgeçerim, daha sonra tekrar yoluma bakarım diye düşünürdüm. Yani rahata alışmadan, yeniden doğurmak istedim.
Mesela eltimin büyük çocuğu 5 yaşında, tekrar doğum yaptı. O çok zorlanıyor. Çünkü rahatlamıştı, her şey düzene girmişti. Tekrar baştan uykusuz düzensiz hayata başlayınca zor geldi ona.
Annelik çılgınlık gerçekten. Her şey değişiyor hayatınızda. Ama çocuğunuzun size bakışını görünce unutuyorsunuz her şeyi. Allahım isteyen herkese nasip etsin. Sağlıklı olsun tüm yavrularımız

Akışına bırakacaksınız. İlkin izne ayrılın. İzin tarihi bitince sürece göre ya çalışırsınız ya izni uzatırsınız (oluyorsa) ya da istifa edersiniz. Mesleğinizi bilmiyorum ama belki uzaktan da kısmen yönetebilirsiniz. Devletteyseniz yarım gün çalışma durumu da var.

Bir tanıdığım arş görken istifa etti. Çocuğuna kendi baktı. Şu anda çocuğu 3 yaş üstü. İstifa etmeseydi de izne ayrılsaydı şu anda işe dönebilirdi. Aklı arada işine takılı kalıyor. Bulmak istese iş bulur ama.
Aynı konumdan biri de hamileyken izne ayrıldı, bayağı bir süre dönmedi. Şu anda aktif çalışıyor. Her ikisi de 3 yaşa kadar çocuklarına baktı.

Ayy sizin çevrenizdeki insanların ışığı sönmüş, çocukları orda burda.
Benim çevremde 1-2-3-4 çocuklu arkadaşlarım hem çalışıyor hem de mis gibi cıvıl cıvıl yaşıyorlar.
Ben tek çocuk doğuracağım, bir daha bu günleri geri gelmeyecek diye işi bıraktım 2-3 sene çalışmamak iş yönünden bana bir şey kaybettirmeyecek.
Bebeğim doğdundan beri evde en güzel meşguliyetim o .

Çalışırken sönen gözümün ferini aydınlattı.Onunla birlikte cıvıldıyorum

Sizin bakış açınız biraz farklı.

Canım isterse bugün bile dönebilirim yurtiçi lisanslı kıytırık işime

Bebekten sonra dönersiniz neden bu kadar karamsar oldunuz ki ?

Konuşacak birşey kalmaz zamanla ,paylaşım azalır , aktif olmak iyi .

Siz ne yaparsanız yapın ama yok kadınlar çalışıyor dişil enerjisi düşüyor yok kapitalist sistem bizi buna zorluyor vs demeyin. O kapitalist sistemde kadınlar çalışmak eğitim almak için çok çaba harcadı. Kendilerini birey olarak topluma zor kabul ettirdi. Bu zihniyet varsa 34 yaşında niye yaptınız çocuğu? Ücretsiz izin var doğum izni var süt izni var. Çocuğa bakıcam diyip işten ayrılan kadınların çocukları annesine teşekkür de etmiyor hiç. Ayrıca çalışan anneler de çocuklarının eğitimi ve bakımı ile uğraşıyorlar. Eskisi gibi değil ki. Ev hanımı olan da yolluyor çocuğu kreşe çünkü sosyalleşmesi lazım çocuğun

Ablacım direkt ben bırakıp ev hanımı oluyorum deseydin, ne burda çalışan annelere dişil enerji şu bu diye garip gurup şeyler yazmak?

Ben çocuğun kariyere engel olduğunu düşünmüyorum okadar kadın hem çocuk hem iş yapabiliyor annemin eski kuşak olmasına rağmen yapmış çalışmış hala çalışıyor üstelik 3 evlat evlendirdi:) istersen herşey olur.. bu arada çocukları ard arda yaparsan çocuklarla çok büyük sıkıntı çekebilirsin çocuklar daha senin sevgine doymadan başka bir çocuk aileye katılmasına tahammül edemezler kıskançlık başlar bu ayrı bir konu da olsa söylemek istedim.cevremde sıkıntı çeken cok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…