Çocuk sahibi olmayı istememek

canım çocuğun nasıl bir nimet olduğunu nekadar anlatırsan anlat burası
buna zıt kurgulu bir topic..bende birkaç mesaj yazmıstım burda durumun abarttıkları
kadar vahim olmadığını ifade etmek için..bekar olduğum halde tek hayalimin çocuk olduğunu
ifade etmiştim ama..aksi cevaplar ard arda geliyor..oyusden bence kimseyi ikna etmeye
çalışma burda..çünkü anti bebek psikolojisi hakim burda..
hayırlısı herkezin hakkında..istemeyene zorla vermez inşaallah Allah..
isteyenlerin de gönlünce ömür boyu güzel günler geçireceği
çocukları olur umarım..bir hayatı hayat yapan değerler vardır..
anne olmak gibisi varmıdır ya..hayırlısı ..umarım Rabbim nasip eder bana da..

Sorun şu burdaki insanların neden istemediklerini anlamak için empati yapmıyorsunuz.İlk bir kaç sayfa devamında direkt fikir beyanı.
Dünya güzeldi ailelerimiz süperdi ve biz gelecekten umutluydukta mı istemedik.
Bizi korkutan yoran düşündüren sebepleri başkaları da düşünmüş olsa belki şuan dünya daha güzel olurdu...
Kaç tane insan çıkıpta benim süper ailem var hiç gelecek kaygım yok dedi...
Var mı araştırması ?

Sorun şu burdaki insanların neden istemediklerini anlamak için empati yapmıyorsunuz.İlk bir kaç sayfa devamında direkt fikir beyanı.
Dünya güzeldi ailelerimiz süperdi ve biz gelecekten umutluydukta mı istemedik.
Bizi korkutan yoran düşündüren sebepleri başkaları da düşünmüş olsa belki şuan dünya daha güzel olurdu...
Kaç tane insan çıkıpta benim süper ailem var hiç gelecek kaygım yok dedi...
Var mı araştırması ?

kimsenin hayatı kimseye benzemek zorunda değil..
s,iz mükemmel bir aileden gelmemiş olabilirsniz..ama mükemmel
bir aile oluşturmak için çabalayabilirsiniz..
felaket senaryolarının kimseye faydası yok..
kimse nasılsa öleceğiz diye hayatından vazgeçmiyor
yada kimse neolur ne olmaz belki aç kalırım diye bugünden
bir haftalık yiyeceğini tüketmiyor..
hayata biraz iyimser bakmak bardağın dolu kısmınında boş kısmına
oranının olduğunu görmek yeterli..
yoksa dünya bu rezalet deyip kimsenin rezalete girdiği de yok..
aman yap sokağa at çocuğu diyen de..
sadece evlilik beş yıl da sürse on yılda sürse biryerden birşekilde açık verecek..
ve bu açığı ya çocuk sahibi olmak için tedavilerle kapatacaksınız
veyahut artık birşeylerin yolunda gitmediğni düşünüp ayrılmayı düşüneceksiniz..
nekadar severseniz sevin bir yemeği üstüste beş on tabak yiyemezsiniz..
ve evlilik de böyle sevseniz de üst üste aynı aynı gitmez..
ama tercihlerinize saygım var..
sadece fikir beyanı..illaki muhalefet olmak için fikir beyan edilmez..
burda farklı fikirlere de açık olun..her anti düşünceye hucumla yaklaşılıyor burda
nedense..sanki günahkar ilan ettik..:KK25:
herneyse Allah herkezin gönlüne ümidine göre versin..

kimsenin hayatı kimseye benzemek zorunda değil..
s,iz mükemmel bir aileden gelmemiş olabilirsniz..ama mükemmel
bir aile oluşturmak için çabalayabilirsiniz..
felaket senaryolarının kimseye faydası yok..
kimse nasılsa öleceğiz diye hayatından vazgeçmiyor
yada kimse neolur ne olmaz belki aç kalırım diye bugünden
bir haftalık yiyeceğini tüketmiyor..
hayata biraz iyimser bakmak bardağın dolu kısmınında boş kısmına
oranının olduğunu görmek yeterli..
yoksa dünya bu rezalet deyip kimsenin rezalete girdiği de yok..
aman yap sokağa at çocuğu diyen de..
sadece evlilik beş yıl da sürse on yılda sürse biryerden birşekilde açık verecek..
ve bu açığı ya çocuk sahibi olmak için tedavilerle kapatacaksınız
veyahut artık birşeylerin yolunda gitmediğni düşünüp ayrılmayı düşüneceksiniz..
nekadar severseniz sevin bir yemeği üstüste beş on tabak yiyemezsiniz..
ve evlilik de böyle sevseniz de üst üste aynı aynı gitmez..
ama tercihlerinize saygım var..
sadece fikir beyanı..illaki muhalefet olmak için fikir beyan edilmez..
burda farklı fikirlere de açık olun..her anti düşünceye hucumla yaklaşılıyor burda
nedense..sanki günahkar ilan ettik..:KK25:
herneyse Allah herkezin gönlüne ümidine göre versin..

Yorumsuz eğer ideal erkeği bulursak ve birde mükemmel baba olursa söz yapacağım :82:

bu memlekette herkesin istediğini istememe lüksüne dahi sahip değiliz işin tuhafı. ben tamamen birebir topicte konuşan arkadaşlar gibi düşünmüyorum açıkcası, ama burayı ne zaman okumaya gelsem "aaa nasıl istemezsiniz öyle şey mi olur" cinsinden yorumlarıyla konuya turp sıkanları görüyorum ne hikmetse. işin diğer tuhaf yanı, "çocuk istemiyorum" diyen ve toplumda bu lafı bu kadar acaip görülmeyen çok erkek duydum, gördüm. tamam babalar doğurmuyor ama, baba olmak için yanıp tutuşan erkekler de var.

bu bayanların da ilerde hayatlarında neler yaşayacaklarını ne biz ne kendileri bilir şu anda, ama müneccimlik oynayıp da "ilerde kesin istersin/isteyeceksin/istemelisin" demek de bir o kadar saçma. bir derdim var bölümünde bugün kocasına bela okuyup ertesi gün bizim negatif yorumlarımızı görünce kocasına toz kondurmayan denge yoksunu fikirli hanımları eleştireceğinize gelip bu insanların kendi hayatları için istemediği şeyleri eleştiriyorsunuz ona hayret ediyorum. ama tabi, bizim yapmadığımızı yapmaya kalkan mutlu olursa, biz geçmişe dönüp onun gibi yaşayamadığımız için pişmanlık duyarız. o yüzden farklı yaşamlara izin vermememiz lazım. nasıl bir psikolojidir ya, aklınızdan geçse bile nasıl buraya yazabiliyorsunuz anlamıyorum. maksat konuyu saçma bulmaksa, bilen bilir benim de gayet abuk subuk ortama dalıp konu mahvetmişliğim var, ama hepsi saçma konulardı gerçekten (kocam beni aldattı ama onu çok seviyorum napiim, veyahut da gerçek olamayacak kadar saçma "gerçek kesit"vari senaryolar gibi). böyle kendi halinde konuşan insanların içine atlayıp hepsini kınamadan geçirmedim hiç, sadece "benim gibi" değiller diye. bi durun bakın ben napıyorum diye Allah aşkına ya.

derdim var bölümünde ve oyun bölümünde birde sanata merakım var sağol arkadaşım

hmmm msj alınmıştır ema'cım:92:

, aklınızdan geçse bile nasıl buraya yazabiliyorsunuz anlamıyorum. maksat konuyu saçma bulmaksa, bilen bilir benim de gayet abuk subuk ortama dalıp konu mahvetmişliğim var, ama hepsi saçma konulardı gerçekten (kocam beni aldattı ama onu çok seviyorum napiim, veyahut da gerçek olamayacak kadar saçma "gerçek kesit"vari senaryolar gibi). böyle kendi halinde konuşan insanların içine atlayıp hepsini kınamadan geçirmedim hiç, sadece "benim gibi" değiller diye. bi durun bakın ben napıyorum diye Allah aşkına ya.

Evet bak sap kalmamı sağladın adam gitti hemşom :KK48::82:

Son düzenleme:
ya bi tane daha geldi anne olmaya bayilan biri tamam siz anne olun da bizi de anne olmaya ikna etmeye calismayin yahu. bence bulasacaginiz seye baskalarini da cekmek istiyosunuz, olay bu.

İyi de zaten burada yazanlar bir sorun olduğu için değil isteyerek çocuk yapmayanlar, zaten kesinlikle yapmayacağız da demiyorlar ileride düşünceleri ve şartları da değişebilir ya da değişmeyebilir.
Ha bir de benim gibi çocuk istememe nedenlerini anlayan anneler de fikir paylaşımında bulunuyoruz. Son cümlenize de dumur oldum. "İsteyen, istemeyen herkese versin" nasıl bir dua Allah aşkına. Herkes sizin gibi düşünüp çocuk yapmak zorunda mı? bu şekilde mi kabul ettireceksiniz çocuk sahibi olmanın güzelliğini :KK20:

o kadar güzel yazmışsınız ki... :KK16:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?p=16115594#post16115594

çocukları evde bırakıp topiğe gelin... :KK4:
Gündüz görüşürüz iyi geceler

:92::KK52::KK9:

arkadaşalr emu'nun da dediği gibi lütfen sinirlenmeden geyik topğimizde her telden çalalım (her konuda fikir alışverişi yapalım) hoşça vakit geçirelim. haydi bakalım görelim, gözlerimize filtre takmayı başarabilecek miyiz?:82:

Cocuklu olupda bizimle empati kuran tüm hemcinslerime buradan tesekkür ediyorum.
Biz burda mutlu mutlu sohbet ederken ( hayret degilmi, cocuksuz oldugumuz halde ) kendimiz gibi düsünen arkadaslar oldugumuz icin cok neseleniyoruz, dertlesiyoruz. Simdi birden konuyu bilmeden dalip bize annelik duygularinizi anlattiginizda, inanin hic birimizin ilgisini cekmiyor.
Cokmu zor anlamaniz yoksa cok utopik bir konumu bu? Uzaylimiyiz yoksa biz?
Anlata, anlata dilimizde tüy bitti, sizler hala nasil olur diyorsunuz. Bal gibide olur iste. Bu topik cocuksuz ama mutlu olanlarin yeri.
O kadar mutluyumki bu sihiri bozmak istemiyorum bile. Baska mutluluk aramiyorum. Belkide cocugum olmadigi icin bu kadar mutluyum, kimbilir?

yazan bı cok arkadasım cocuk ıstememkten cok cocugu olmasından ve ona bakamamktan korkanlar sanırım.
cocuklgumu hatırlıyorumda bır once buyusem keske dıyen bı cocuk . cocuklugumdan bu denlı ne bezdırmıskı bukadar ıstemısım . aynı duruma bır canlı daha sokmak bencıllk olur dıye dusunuyorum. keske hersey 4/4 olsa

evlensek anlayıslı eslerımız olsa bebeklrımız olsa

kımse onlara kotu seyler yapmasa
eslerimiz bu guzel hedıyeler ıcın hep tesekkur etse
arınsa dunya kırlılıkten
en yakınalrımızdan kotuluk gormesek
ve belkıde cocuklugumuza donup mutlu cocukluk geceırebılsek
.................. belkıde o zaman ısterız bızlerde .
..... içimizdekı cocuk oylesıne ıncınmıskı , saklanmıs koltuk arkasına endıselı gozlerle bızlerın hayatlarını seyredıyor. belkde cocuklarımız olsa içimişzdekı cocugun ortaya cıkmasından ve yıne onu uzmelerınden korkuyoruz

Ne güzel yazmışsın:nazar:

huzur evinde tanidik bir teyzemiz var kaldgi huzur evinde her ay dogum günü olanlara parti veriliyomus gecen mayis ayinda bizide cagirdi ben gittim mayis ayinda doganlarin dogum günü partisine
orda 2 arkadasiyla tanistirdi beni 82 ve 85 yasinda 2 kizkardes teyze
82 yasindaki teyzenin 4 cocugu var 85 yasindakinin hic yok eside kendiside istememis ama 2side huzur evinde kaliyor .....
bayagi bir sohbet ettim bu teyzelerle cocugu olmayan hic pisman degildi yegenlerim ve ögrencilerim (emekli ögretmenmis) bana yetti dünyada herseye doydum cocugum yok diye hic eksiklik hissetmedim dedi diger teyzede ben 4 tane dogurdum ömrümü onlara adadim ama yine ablamla beraber burdayim demisti cok tatli sempatik teyzelerdi ikiside cok asildi

o kadar güzel yazmışsınız ki... :KK16:

:92::KK52::KK9:

arkadaşalr emu'nun da dediği gibi lütfen sinirlenmeden geyik topğimizde her telden çalalım (her konuda fikir alışverişi yapalım) hoşça vakit geçirelim. haydi bakalım görelim, gözlerimize filtre takmayı başarabilecek miyiz?:82:

Ben öyle yaparım işime gelmiyorsa yazı görmemezlikten gelip inceden laf kondurup çıkıyorum:KK1:

ya çocuksuz ömür nasıl geçer deniliyorda,çocuk zamanı durduran yada ilerleten bi varlık mıki?öyle yada böyle zaman akıp gidiyor.kim durdurabilir bu zamanı yada çok çabuk ilerletebilirki?:KK50:

3.131 msjın var bu kdar yorumu nereye yazdın engin arkadaşım benim:KK48:

Hiç paylaşmayayım. Şikayet etmek istemiyorum. İnsanın istediği bir şeye sahip olmasından sonra şikayet etmesi nankörlük gibi geliyor bana.

huzur evinde tanidik bir teyzemiz var kaldgi huzur evinde her ay dogum günü olanlara parti veriliyomus gecen mayis ayinda bizide cagirdi ben gittim mayis ayinda doganlarin dogum günü partisine
orda 2 arkadasiyla tanistirdi beni 82 ve 85 yasinda 2 kizkardes teyze
82 yasindaki teyzenin 4 cocugu var 85 yasindakinin hic yok eside kendiside istememis ama 2side huzur evinde kaliyor .....
bayagi bir sohbet ettim bu teyzelerle cocugu olmayan hic pisman degildi yegenlerim ve ögrencilerim (emekli ögretmenmis) bana yetti dünyada herseye doydum cocugum yok diye hic eksiklik hissetmedim dedi diger teyzede ben 4 tane dogurdum ömrümü onlara adadim ama yine ablamla beraber burdayim demisti cok tatli sempatik teyzelerdi ikiside cok asildi

kızımın ortaokulda sonda yazdığı komposisyon aklıma geldi öğretmen herkese farklı ödev vermişti kızımın ödevi huzurevi ziyareti! Pasta alıp arkadaşı ile gitmiş sonra yaşlılarla konuşmuş orada bulunanların çoğunun çocuğu yüksek makamlarda imiş hepsininde çocuğu varmış kızım yazarken çok üzüldü ve bana dediki anne ben seni oralarda bırakmam dedi ama ben açıkça dedim kalabilirim sana yük olmak istemem sen gezmek istiyeceksin yaşlıya bakmak umduğundan zordur pis takma dişlerimi ortada bırakıpta miğdeni bulandırmak istemem!veya senin benim altımı bezlemeni istemem !olsun varsın huzurevi! dedim .Bu ödevden kızım 1
00 aldı

X