Çocuk sahibi olmayı istememek

Ağladım,öyle masumdu ki.. Annesi lavobadaydı o da acıkmıştı ve parmağımı emdi.
Hatırladıkça garip oluyorum..

Demek ki şöyle planlı çok çok arzu etmeden bile hamile kalınsa sonradan öyle bir şak vakıf oluyor insana öyle değil mi..?

Teşekkür ederim yorumunuz için :13:

Size ait olmayan bır bebegın bıle elınızı emmesı sızı ağlatıyoır

bırde sıze ait olan bebegın sıze gulumsemesı sıze bakmasını tarfı yok

manik depresyon ya üstünden atacak yada ömür boyu ilaç kullanacak

Geçmiş olsun.Hastalığın detaylarıyla ilgili bilgim yok ama üstünden atmak derken şu an psikolojik tedavi görüyordur sanırım ayrıca ilaçta alıyorsa tedavisi mümkün müymüş bu şekilde doktorlar ne diyor?

Geçmiş olsun.Hastalığın detaylarıyla ilgili bilgim yok ama üstünden atmak derken şu an psikolojik tedavi görüyordur sanırım ayrıca ilaçta alıyorsa tedavisi mümkün müymüş bu şekilde doktorlar ne diyor?

hiç birşey demiyorlar ama ilaçlar azaldı okulu 1 yıl dondurduk en çok üzüldüğün konu kaynımın hanımı söylediği sözler artık kızım üni . Gidemezmiş lise mezunu olup çalışması gerektiğini söylemesi en yakındakinler acınızın üstüne tuz döküyorlar

Evli ,Bekar ,Çocuksuz ve Mutlu Topiği Olsun :)

yorgun savaşçım :)

hiç birşey demiyorlar ama ilaçlar azaldı okulu 1 yıl dondurduk en çok üzüldüğün konu kaynımın hanımı söylediği sözler artık kızım üni . Gidemezmiş lise mezunu olup çalışması gerektiğini söylemesi en yakındakinler acınızın üstüne tuz döküyorlar

Geçmiş olsun.İnsanların ne dediğine çok takılmayın.Bende iki kez ameliyat oldum bende çok şey duydum ama önemli olan sizin ve çocuğunuzun ne düşündüğü.Gerisi boş

Son düzenleme:

Umarı en kısa sürede iyileşir..Bakın çok klasik bir laftır çevrenizin söylediklerine aldırış etmeyin ama bir o kadar da doğrudur.Ben bel fıtığı ameliyatımdan sonra neler duydum.Benden 15-20 yaş büyük 2 çocuklu biriyle evlen seni başkası almaz artık (sanki çok meraklıydım da.. ) evinin işini göremezsin dediler..İnsanlar acımasız,soğuk ve vicdansızlar..Ve söyledikleri bazen komik olsa da kalp kırıyor işte inanın sizi anlıyorum bende zamanında çok yıprattım kendimi ama artık öğrendim.Biz ne durumda olursak olalım çevreden kalbimizi kıracak bir söz illa ki gelecektir..Bu durumda en doğrusu aldırış etmemektir.Yoksa güçsüz düşersiniz..Siz kızınızla ilgilenin sizin moraliniz yüksek olsun ki ona da verebilin.Çevrenin dedikleri sizin gücünüz yanında ufacık kalsın,bunu yapabilirsiniz yeter ki gülüp geçmeyi bilin.
Neden üniversiteye gidemeyecekmiş hem..Benim üniversite okuyan panik atak arkadaşlarım var.İlaç kullanıyorlar gayette iyiler..Çevre çok konuşur ama genelde boş konuşurlar bunu unutmayın.

Geçmiş olsun.İnsanların ne dediğine çok takılmayın.Bende iki kez ameliyat oldum bende çok şey duydum ama önemli olan sizin ve çocuğunuzun ne düşündüğü.Gerisi boş

tşk emu herşeyi allaha havale ediyorum burdaki sanal arkadaşlar daha paylaşımcı ve positif ben kk yı ve bayanları seviyorum iyiki varsınız

Umarı en kısa sürede iyileşir..Bakın çok klasik bir laftır çevrenizin söylediklerine aldırış etmeyin ama bir o kadar da doğrudur.Ben bel fıtığı ameliyatımdan sonra neler duydum.Benden 15-20 yaş büyük 2 çocuklu biriyle evlen seni başkası almaz artık (sanki çok meraklıydım da.. ) evinin işini göremezsin dediler..İnsanlar acımasız,soğuk ve vicdansızlar..Ve söyledikleri bazen komik olsa da kalp kırıyor işte inanın sizi anlıyorum bende zamanında çok yıprattım kendimi ama artık öğrendim.Biz ne durumda olursak olalım çevreden kalbimizi kıracak bir söz illa ki gelecektir..Bu durumda en doğrusu aldırış etmemektir.Yoksa güçsüz düşersiniz..Siz kızınızla ilgilenin sizin moraliniz yüksek olsun ki ona da verebilin.Çevrenin dedikleri sizin gücünüz yanında ufacık kalsın,bunu yapabilirsiniz yeter ki gülüp geçmeyi bilin.
Neden üniversiteye gidemeyecekmiş hem..Benim üniversite okuyan panik atak arkadaşlarım var.İlaç kullanıyorlar gayette iyiler..Çevre çok konuşur ama genelde boş konuşurlar bunu unutmayın.

tşk lilium morel verdiğin için sanırım zaman her şeyin ilacı

tamam evlenirsin bi süre çocuk yapmazsın ama sonucunda uğraşacak
bişeyin kalmıyo ben 2 buçuk yıl çocuk istemedik her konuda kendimizi düzene
sokmak için ve bi kızım oldu dünyalara bedell onsuz ben bu zamana kadar ne yapmışım
diye düşünüyorum gençliğinde anlamıyosun zamanın nasıl geçtiğini
gez eğlen ya yaşlandığında herkesin çocuğu yanındayken sen tek başına
geçiriyorsun hiç olmassa bi tane çocuk şart ki bu annelik duygusunu tattıktan sonra
ahh neden daha önce yaşamamış bu duyguyu dersin bence evlen 5 yıl çocuk istemiyosan yapma ama ondan sonra eşinlede paylaşacak bişeyin olmuyo monotonlaşıyo hayatın
artık gezmektende zevk almıyosun kızım ilk anne dediğinde dünyalar benim oldu
o kadar tuhaf vede paha biçilemez bi duyguki sorumluluğu çok ama sevgiside çok
moralim bozukken bile onun şebeklikleriyle gülüyorum
şuan eşim şehirdışında çalışıyo yanımızda yok yaa diyorum kızım olmasa ne yapcaktım ben
nasıl vakit geçirecektim kimle uğraşacaktım iyiki doğurmuşum diyorum
zaten çok ince düşünürsen hayattan zevk alamazsın Allaha emanet hepsi
adaletsiz bi dünyada yaşıyoruz ama çocuksuzda hayat geçmez
kızımla yeniden doğdum sanki ondan öncesini hiç yaşamamışım
gibi bi çocuğa bakacak bütçesi yoksa bi erkeğin evliliğede atılmamalı bence
dünyada en güzel eşi benzeri olmayan tek duygu annelik ver her bayanında tatması gereken bi duygu yaşamadan anlayamazsın yaşamak gerekli

çocuk yapmanın mantıksal bir nedeni yok nasıl mutlu isen öyle yaşa ama bu babasız büyüyen çocuklara üzülüyorum

zaten mantık aramıyosun duygusal bi bağ bu
çocuksuz nasıl mutlu olunur onuda bilemiyorum
bi süre mutlusundur ama hayatında eksik bişey olduğunu zamanla anlarsın
senden bi parça bi can senin genlerini taşıyan bazen senin gibi hareket eden
bi insanla dahada çok mutlu oluyosun bi tek başına yaşlanmak var bide
çocuklarınla yaşlanmak onların gurur verici hayatıyla yaşamak dahada ayrı bişey
yaşamadan bilemez insan

benim en çok saygı duydum insanlar hekimler ve bilim ile uğraşan insanlar ki biliyorum çok yoğun çalışıyorlar çocuk yapmasalar anlarım zaten onlar kendilerini insanlara adamışlar mesleklerinde hata yapmamaları gerek veya iş kadınları sabancı gibi

ahh ahh, ben anlatsam roman olur bu insanların densizliklerini. akraba akrep diye boşa dememişler, eltiniz hanım sanırım tezini bu rahatsızlık üzerine yazmış :KK22:

ben de gerek geçirdiğim ağır ameliyattan sonra (16 yaşındaydım, çok ciddi hasarlar kalabilecekti, şükür biraz kafayı sıyırmakla atlattım :KK53: o zamanlar şu anki gibi filtre takamıyordum kulaklarıma, dediğiniz gibi zaman her şeyin ilacı, insan böyle böyle öğreniyor, böyle insanlara gülüp geçmeyi...

kk'da özellikle bu ve bazı topiclerde yapıcı arkadaşlar çok ama bakmadım üyelik tarihinize, kk da dacan acıtmaktan zevk alan insanlar olabiliyor, aynen normal hayatımızda etrafımızda olduğu gibi. bir sıkıntımı paylaştığımda aman allahım burada da mı bu tipler var diye düşünmüştüm ama sonuçta sanal ortamda olsak da insanlar gerçek :)

heemn şu geyik topiği kurallarına bakayım, benim de çok hoşuma gitti seçtiğin başlık, diğer arkadaşlar da beğenir sanırım. ama emu senin fikrin sen açsana, ama dur bakalım önce orada da uyarı almayacaksak açalım, ama sanki kazen demişti geyik topicleri var diye di mi ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa:44:

tşk emu herşeyi allaha havale ediyorum burdaki sanal arkadaşlar daha paylaşımcı ve positif ben kk yı ve bayanları seviyorum iyiki varsınız

en güzeli ema, allaha havale edip üzerimizden atmak öyle asalakları :KK36:

zaten mantık aramıyosun duygusal bi bağ bu
çocuksuz nasıl mutlu olunur onuda bilemiyorum
bi süre mutlusundur ama hayatında eksik bişey olduğunu zamanla anlarsın
senden bi parça bi can senin genlerini taşıyan bazen senin gibi hareket eden
bi insanla dahada çok mutlu oluyosun bi tek başına yaşlanmak var bide
çocuklarınla yaşlanmak onların gurur verici hayatıyla yaşamak dahada ayrı bişey
yaşamadan bilemez insan

sizin de dediğiniz gibi siz de çocuksuz mutlu olmayı bilemiyorsunuz. sonuçta her insanın sevdiği renk, müzik farklı olduğu gibi, herkesin aynı şekilde hayattan zevk alması da beklenemez...

ahh ahh, ben anlatsam roman olur bu insanların densizliklerini. akraba akrep diye boşa dememişler, eltiniz hanım sanırım tezini bu rahatsızlık üzerine yazmış :KK22:

ben de gerek geçirdiğim ağır ameliyattan sonra (16 yaşındaydım, çok ciddi hasarlar kalabilecekti, şükür biraz kafayı sıyırmakla atlattım :KK53: o zamanlar şu anki gibi filtre takamıyordum kulaklarıma, dediğiniz gibi zaman her şeyin ilacı, insan böyle böyle öğreniyor, böyle insanlara gülüp geçmeyi...

kk'da özellikle bu ve bazı topiclerde yapıcı arkadaşlar çok ama bakmadım üyelik tarihinize, kk da dacan acıtmaktan zevk alan insanlar olabiliyor, aynen normal hayatımızda etrafımızda olduğu gibi. bir sıkıntımı paylaştığımda aman allahım burada da mı bu tipler var diye düşünmüştüm ama sonuçta sanal ortamda olsak da insanlar gerçek :)

heemn şu geyik topiği kurallarına bakayım, benim de çok hoşuma gitti seçtiğin başlık, diğer arkadaşlar da beğenir sanırım. ama emu senin fikrin sen açsana, ama dur bakalım önce orada da uyarı almayacaksak açalım, ama sanki kazen demişti geyik topicleri var diye di mi ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa:44:

en güzeli ema, allaha havale edip üzerimizden atmak öyle asalakları :KK36:

sizin de dediğiniz gibi siz de çocuksuz mutlu olmayı bilemiyorsunuz. sonuçta her insanın sevdiği renk, müzik farklı olduğu gibi, herkesin aynı şekilde hayattan zevk alması da beklenemez...
çocuğun varmı annelik duygusunu tattınmı???
yaşadıktan sonra anlaşılıyo o zamanda mutluydum ama ama şimdi dahada mutluyum
çocuksuz mutlu olamadım diye bişey demedim çocuksuz bi ömür nasıl gçer
bir ömür nasıl mutlu olunur anlamında dedim siz farklı anlamışsınız
evet herkesin zevkleri aynı herkesin yaptığı tek ortak şeyde çocuk sahibi olmak :KK34:

morel için sağol yorgunsavaşcı sanada geçmiş olsun

NisaNurum daha gecenlerde esinin seninle hamile oldugun halde ilgilenmedigini yazmistin buraya.

Son düzenleme:
ben de cogu zaman istemiyorum bebek sahibi olmayi. hayatimi bir cocuga adamak, okulu dersleri evliligi her seyi basli basina sIkIntI. kendimden biliyorum hele bir de sorunluysa benim gibi, anacigima cektirdigim gibi o da bana cektirir. hem doguran kadinlar erken yaslanio. ne gerek var canim. ama evlenmeyi cok istiyorumm

NisaNurum daha gecenlerde esinin seninle hamile oldugun halde ilgilenmedigini yazmistin buraya.
:KK1::KK1: hahaha çok komik geçenlerde derken ne zaman başka birisiyle karıştırdın galiba ben doğum yapalı 17 ay olucak 1 buçuk sene olucak hangi geçenden bahsediyosun ve bu konuyla bunun ne alaksı var benim dediklerimle ne alakası var :KK60::KK60:

Vaybe o kadar zaman olmusmu? Ne bilim daha 1 hafta önce esim bilgisayarin önünden kalkmiyor, benimle ilgilenmiyoru okumustum.
Tamam canim, haklisin, sana mutluluklar diliyorum, yanliz bu konuda yanlis yerdesin burada bizim gibi düsünen hemcinslerimizle dertlesiyoruz.
Senin icin en uygun cocuk bölümü var, orada anneler cocuk egitimi vs. konusuyorlar. Sana bu bölümde cok büyük faydamiz olmayacaktir.
Herhalde konumuzu basindan sonuna kadar okumadin, yoksa iyi niyetinle burada bize cocuklarin ne kadar güzel sey oldugunu anlatmak istiyorsun. Onu inan bizlerde biliyoruz ama tatmak istemiyoruz o veya bu nedenden dolayi.
Iyiki sizler varsiniz, düsünsene herkes bizim gibi düsünse, Türkiye`de cocuk sayisi azalir. Tükeniriz vallahi.
Sakin yanlis anlama gercekten tüm kalbimle iyi niyetimle sasirdigim icin yazdim, alinacak bir tarafi yok.

Son düzenleme:
Vaybe o kadar zaman olmusmu? Ne bilim daha 1 hafta önce esim bilgisayarin önünden kalkmiyor, benimle ilgilenmiyoru okumustum.
Tamam canim, haklisin, sana mutluluklar diliyorum, yanliz bu konuda yanlis yerdesin burada bizim gibi düsünen hemcinslerimizle dertlesiyoruz.
Senin icin en uygun cocuk bölümü var, orada anneler cocuk egitimi vs. konusuyorlar. Sana bu bölümde cok büyük faydamiz olmayacaktir.
Herhalde konumuzu basindan sonuna kadar okumadin, yoksa iyi niyetinle burada bize cocuklarin ne kadar güzel sey oldugunu anlatmak istiyorsun. Onu inan bizlerde biliyoruz ama tatmak istemiyoruz o veya bu nedenden dolayi.
Iyiki sizler varsiniz, düsünsene herkes bizim gibi düsünse, Türkiye`de cocuk sayisi azalir. Tükeniriz vallahi.
Sakin yanlis anlama gercekten tüm kalbimle iyi niyetimle sasirdigim icin yazdim, alinacak bir tarafi yok.

ne kadar da dogru soylemissiniz. 'anne olmak dunyanin en guzel duygusu tatmaniz lazim aa' cilardan gicik kaptigim kadar herhalde kimseden kapmam. herkeste zaten baskalarinin dusuncesini degistirme istegi var ya.. saniyolar ki biz onlari okuyucaz ve 'ay cocuk yapmaliyim' dicez. biraksinlar allah askina

valla bekarken cocuk ben de istemezdim cok uzak ve anlamsız da gelirdi..ama evlenince hormonlar mı içsel bir güdü mü nedir bilemiyorum istiyorsun evlenip de istemeyen bir kadın yoktur galiba...

X