Çocuk sahibi olmayı istememek

ya o dertler herkesin başında...30'lu yaşlara yakın bunları daha iyi kavrıyor insan çünkü yaşamsal atılımlar da hatalar da bu dönemde olduğundan ailelerin aslında gurur duymak için çocuk dünyaya getiriğine ayıyorsun.
şimdi annemle dertleşiyoruz kadın çok kendinden emin "şimdiki aklımla ne evlenir ne de seni dünyaya getirirdim, mesleğim vardı; çalışır, kazanır, yerdim. daha az yıpranırdım" diyor. ben elbette anneme kızmıyorum bu düşüncesinden ötürü, çok haklı çünkü...
ama kadınların da aşil topuğu var; "ya ilerde istersem"... elif şafak bile yazmıştı; "ilk çocuğum emir'i dünyaya getirdim. tek kaygım şimdi belki çocuk istemiyorum ama ya ilerde istersemdi" diyor...işte o ilerisi kadınarın doğurganlıklarını yitirdiği bir moment olduğundan geri dönüşü de olmuyor ve korkudan ve bencillikten yapayım bari deniliyor.

AHHHH işte bu söylediğin ne kadar doğru. Bi şu akıllarını kullanıp, bu noktaları düşünseler ve gerçekleri kendilerine itiraf edebilseler zaten olay çözülecek. Çoğu kişi çocuk sahibi olmaktan vazgeçecek.

HA bide şu var. Tabi bunu başaracak olanlar sadece kadınlar değil; evlendikleri adamında bu gerçekleri görmesi şart. Yoksa bayanlara psikolojik baskı uygulayarak, benim soyum devam etmeli mantelitesiyle olaya yaklaşırlar sonuç yine değişmez.

amann boşverin kızlar doğurup dursunlar. ben bu koyun sürüsü içinde yaşayan bir çocuğa oturup ağlarım yeminle.

yani doğuranlar koyun sürüsü değil, ortam koyun sürüleriyle dolu manasında. bunu da yanlış anlarlar şimdi:))))

adam gibi çocuk sahıbı olmak istemediğinizi yazın o zaman.annelere çamur atmasanız gelipte kımse buraya bırşey yazmaz.annenize saygınız olsa bır anneye hakaret edeck şeyler yazmazsınız.bunu bazıları için yazıyorum.görmezlıkten geleceğiz dediğiniz halde okuyup alıntı yapıyorsunuz.tezata bakarmısın.madem kararlı ol.

bebiş forumlarına doğru alalım çünkü sizin yorumlarınız da görünmüyor bu ortamda size algılarım tamamen kapalı yazdıklarınız okunmayacak
banım bebişim en güzel benim bebişim
bebeşimin cicileri
bebeişim ilk kakasını yaptı
en güzel gaz kokusu hangi bebişin konulaı var

bu ne görmüyorsan alıntı yapma yazma bana bende senden şikayetçıyım
sen anne olmadığın için anlayamazsın bu kıymetlı şeylerı

kızlar eskiden hiç çouck sahibi olmayı istemeyen ama şimdi çok isteyen biri olarak sizide çok iyi anlıyorum onlarıda. ama ne siz zavallısınız nede onlar zavallı. herkesin kendi hayatı. niye iki tarafta birbirine yükleniyor anlamıyorum. herkes kendi hayatını yaşamakta özgür.

ılk mesajımı çok ıyı niyetle içimden gelerek yazmıştım isteyen geriye dönüp bakar.hakaret alınca durum böyle oldu

bu benim buraya yazdığım ilk mesaj merak eden geriye dönüp baksın verılen aşağılayıcı cevaplara

merhaba,ben bu forumu açan kişiyım,mesajında birşey yok gibi ama ince birşey var,kendı adına söyleseydın bu kadar uzamazdı iş,tatmış olsaydınız böle demedınız derken başlarının kişisel tercıhlerını keskın bır cümle ile yok saymandan kaynaklı çıkmış butun tartışmalar,ama onun yerıne sızı anlıyorum,ama ınanın çokda mutluyum ben çocuk sevgisi tatdiğim için diye kendı adına kurmuş olsaydınız cümleyi daha hoş olurdu,lütfen uzamasın bu konu,aramızda olabilirsiniz,arkadaşlrım etki tepkiden dolayı size cevao veriyorlar,lütfen artık tatlıya bağlasın iş,

kızlar eskiden hiç çouck sahibi olmayı istemeyen ama şimdi çok isteyen biri olarak sizide çok iyi anlıyorum onlarıda. ama ne siz zavallısınız nede onlar zavallı. herkesin kendi hayatı. niye iki tarafta birbirine yükleniyor anlamıyorum. herkes kendi hayatını yaşamakta özgür.

bebeğiniz hayırlı olsun,çok tşk,zaten bu forum istememeyi tartışma forumu değil,istemeyenlerın bır araya toplanma forumu,aynı fıkırrı paylaşan ınsanların buluşma yeri,sizlerde olabilirsiniz,aramıza hoşgeldınız,

o mesajda hıçbirsey ima edılmıyor.ıyı nıyetten baska hıçbırsey yok.aşagılanan benım ıyı okuyun lütfen.ben hıçbır konuda tartışmaya gırmemiştım bu ılk oldu ıyı nıyetım suistımale uğradı.çocuğu olmayanlara acıdığım,üzüldüğüm bile yazılmış ima edılerek tabı.ısteyen ıstedıgını yapar benı ne ılgılendırır.çamur atmayın hakaret etmeyın yeter

arkadaşlar lütfen boncuklar arkadaşla ilgili kesınlıkle yorum yapmayın,rica ediyorum..

boncuklar lütfen sizde artık yazmayın,

Arkadaşlar..paylaşımlarımızı karşılıklı saygı çerçevesinde sürdürelim,her fikre karşı saygılı olalım lütfen

herkesın geçmiş bayramı kutlu olsun,ben yurtdışında olmam sebebi ile giremedım,forumda kaynamış,ya ilerde istersem,yaa evlenınce fikrin değişir falan gibi kılişe lafları bırakmak lazım,istersekde isterız,şu an bunu tartışmıyoruz,ama bazılarının anlamak istemediği bız bu yüzden evlennemıyoruz bile,yalnız kalıyoruz,ve hala fıkrımızı değiştirmıyoruz,bu çok ciddi bir kararlılık,kızlar bızbıze yetrız,ama fikrinizi söyleyın yanı çocuk sahıbı olan hanımlar,ama şu çocuklardan çok şikayet eden hanımlar nerede ben asıl onları merak ediyorum,neden yazmıyorlar,

hoşgeldin canım seni özledim

Altı tane çocuk doğurmuş kadının bir tanesi neden çocuk yapmadığımı sordu. Sonra da; ''Yaptığına üzüleceğine yapmadığına sevin boşver kızım. Bolcana doğurdum da ne oldu şimdi ne arıyorlar ne soruyorlar kahroluyorum. Bir anaları var mı hatırladıkları bile yok'' dediğinde, kendimi onun yerine koydum ve tüylerim diken diken oldu.
Büyüt, besle, okut meslek sahibi olsun, evlensin anasını unutsun.İş mi yani?
Bunları düşünmek bile beni soğutuyor ÇOCUK denen varlıktan.

Altı tane çocuk doğurmuş kadının bir tanesi neden çocuk yapmadığımı sordu. Sonra da; ''Yaptığına üzüleceğine yapmadığına sevin boşver kızım. Bolcana doğurdum da ne oldu şimdi ne arıyorlar ne soruyorlar kahroluyorum. Bir anaları var mı hatırladıkları bile yok'' dediğinde, kendimi onun yerine koydum ve tüylerim diken diken oldu.
Büyüt, besle, okut meslek sahibi olsun, evlensin anasını unutsun.İş mi yani?
Bunları düşünmek bile beni soğutuyor ÇOCUK denen varlıktan.

canım benım zaten bunu tartışıyoruz,çocuk bızı arıcak sorcak bakcak dıye yapmamalı ınsan,bu kadının başına gelen doğal olan,düşün oda aynı şeyi annesıne yaptı,o kadar çocuğun için annesı ile ılgılenemıştır,anladınmı,kısır döngü bu,insan beklentıye girmeden birşey yaparsa mutlu olur,diğer türlü hep mutsuzluk ınan buna

Bende yaklaşık 1,5 yıllık evliyim..Eşime kalsa hemen korunmayı bırakalım diyor..
Ama ben asla bırakmak istemiyorum..en az 2-3 sene daha çocuk istemiyorum...
Çünkü şu an hamile kalsam çalışmama mani olacak biliyorum..
Oysa ben çalışmak ve birikim yapmak istiyorum...
Bilmiyorum olacaksa hayırlısı olsun ama hemen değil...

X