Çocuk sahibi olmaktaki motivasyonunuz nedir?

Asla çocuk istemiyorsanız ve asla empati yapamayacağınızı düşünüyorsanız, başkalarının çocuk yapma motivasyonlarını neden soruyorsunuz ki? Konunun amacını anlamadım.
He aynen ben de bunu anlamadım. Sanane kardeşim yani. Kendileri yapmadıkları için başkaları da yapmasın istiyorlar. Çünkü herkesi yönetmek istiyorlar

Bu motivasyon gerektiren bir durum değil, dünya var olduğundan beri savaş kıtlık salgın kölelik neler neler gördü günümüze geldi. Tutup ortaçağda bile üreme devam etti. Doğa ve fıtrat bunu emrediyor hayvanlar bitkiler inanlar soy devam ettirme üreme fıtratıyla doğuyor. İnsan iradesiyle diğer canlılardan ayrıldığı için esas çocuk yapmayı tercih etmeyenler bir motivasyon ile irade ortaya koyuyor.
Dünya kötü o zaman çocuk yapmayım demek inanılmaz saçma çünkü dünya 100yıl öncede 500yıl öncede 1000yıl öncede kötüydü.
Dünyaya gelecek her insan zaten yaratıldı bize sadece irademizide ortaya koyarak bu döngüye ayak uydurmak kalıyor.
Ben bir anneyim ve çocuk yapma sebebim tamamen derin bi sevgiye dayalıydı, kızım dünyaya gelince anladım ben onun annesi olmak için doğmuştum. Bu tamamen benim fıtratımda olan bir şey ile alakalı başka bir kadın bambaşka hissedebilir, bir başkası hiç istemeyebilir.

He aynen ben de bunu anlamadım. Sanane kardeşim yani. Kendileri yapmadıkları için başkaları da yapmasın istiyorlar. Çünkü herkesi yönetmek istiyorlar
Hayır hani kararsız olur, acaba yanlış mıyım der merak eder başkaları ne düşünerek yapıyor. Ama asssla istemiyorum asla empati yapamam dediği noktada neyi öğrenmeye çalışıyor gerçekten anlamadım.

yok.kızınin kellesi önüne atılan kadın da kesin amann olur öyle şeyler dünya böyle zaten diyordur.

Aysenimi umarım bilinçli olarak bunları sırf insanı sinir etmek yazıyorsundur. Herhangi bir insanın -kadın/erkek fark etmez- kızı katledilen bir anne, aile için böyle iğrenç bir yazı yazabilmesi için çok ciddi sorunları olması gerekiyor.

Seninle zorunlu olarak iletişimde kalmak durumunda olan eğer varsa ailene, iş arkadaşlarına Allah sabır versin.

Pislik her zaman vardı. Siz dünyaya gelmeden de vardı ben dünyaya gelmeden de vardı. Şimdi sosyal medya olduğu için alalen biliniyor her şey.
Bende bir anneyim. Günlerdir üzüntüden uykularım kesildi. Kafamda hep bir felaket senaryosu dönüyor, anne olmanın verdiği ekstra bir özellik sanırım bu.
Ama bir yandan da bütün gücümü, bütün zamanımı ve varlığımı onun iyi bir insan olması için harcıyorum. Ona doğruyu göstermek, daha küçükte olsa onu elimden geldiği kadar doğru egitebilmek için çaba gösteriyorum. Dünya da kötülük hep var. Bütün bunlara dur diyebilecek bir nesil olmazsa sonumuz ne olur? Sen korkarsan ben korkarsam kötüler kol gezer ortalıkta. İnşallah evladım haksızlığa dur diyebilen doğru yoldan ayrılmayan biri olur. Bunun için çaba göstereceğim ömrüm yettikce. Allah'ım hepimizin evladını korusun, hayırlı insanlarla karşılaştırsın inşallah

Bizden ne çıkacak merak ettik hemde iki defa sonuç güzel

Ben de anlayamadım isteyen yapar, istemeyen yapmaz, herkesin kendi seçimi. Istemeyen birinin bence tu kaka sahi senin sebebin neydi demesi saçma

Ve Allah bu kişiden o aileleri çocuklarını vs korusun. Vahşice Katledilen bir kızcağızdan kelle diye bahsetmek kimlerin işidir herkes bilir!

O erkek! O kötü muamele yapan olur! Ben bu kişinin kadın olduğuna asla inanmıyorum! Bir de kelle melle ne demek ya! Niyeti çıktı ortaya!
Kadın olduğu yönetimce teyit edildi üyenin. Tabi söylediği çok korkunç.

Resmen katledilen kızcağızın ailesini onu yaptıkları için suçlu buluyor! Katilde suç aramıyor çünkü ona göre haklı! Aman Allahım korkunç mahluk!

Akıl noksanlıgı cektıgını biliyordum, pes.

O erkek! O kötü muamele yapan olur! Ben bu kişinin kadın olduğuna asla inanmıyorum! Bir de kelle melle ne demek ya! Niyeti çıktı ortaya!

Ben de erkek olduğunu düşünüyorum. Bunun doğrulamasını nasıl yapabilir, sonuçta telefon, tablet, bilgisayar üzerinden hesaplarımızı kullanıyoruz, bir tanıdığından doğrulama için rica eder yine erkek kullanıcı yazılar yazar.

Bu kadar taze ve acı bir olay için normal insan öyle kolayca o lafları internette, anonim, sanal bir ortamda yazmaz.

mümkünse sen üreme lütfen
Aslında üremek için yanıp tutuşuyor bir kabul etdiremedik kendisine hep çocuklu bir konu oldumu hemen orda beğenmedimler yağdırıyor fikrini belirtiyor yok çok anlamsızmışta falan filan.Bu konudan bir kuyruk acısı olduğu belli. Biz çocuk yapanlar olarak akılsızız en akilli karar veren kendisi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…