Çocuk sahibi olmaktaki motivasyonunuz nedir?

Önünüze gelene "beğenmedim" ibaresi bırakıyorsunuz da sizin söylediğiniz bu laf mı şimdi?!
Beğenmedim demek bile yetmez.
İnanılmaz......

Sen dişi incel misin ? Ne o kelle melle?

Sanki anne olanlara ayrı bir nefreti var. İlginç.

Bunun dışında sorunuza gelirsek maddi ve manevi yeterliliğimize baktık. Eşim ve ben çocuk yetiştirebilecek kapasitede insanlarız. Kendi çapımda olur da bir gün yol ayrımına gitsek dahi tek başıma çocuğumla yolda yürüyebilecek imkanı sağladım. Elimden geleni yapacağım, bundan sonrası ahlaklı ve iyi bir insan olmasını dilemekten geçer.

Aynen.. Bi yerde son derece olağan, doğanın kanunu gibi birşey.
Ha olunca da, iyi bir insan olması için mücadele ediyorsun, emek veriyorsun. Gerisi ona kalıyor.

Bu nasıl bir cümle? Gerçekten düşünmeden mi yazıyorsunuz napıyorsunuz ya? Biz de senin her gün önüne gelenle sevişmen konusunda empati kuramıyoruz mesela. Anlamsız buluyoruz. Böyle mi yaklaşalım olaylara? Sen de bir gün tanıştığın biri yüzünden bu tarz kötü durumları yaşayabilirsin? Hiç bunun önlemini alıyor musun ki burda çocuk yapmakla ilgili ürememeleri gerektiğini konuşabiliyorsun?

mümkünse sen üreme lütfen

Biz annelere çok iş düşüyor.
Baen çalışıyorum ama iki kızımıda okula ben bırakıp ben alıyorum.
Tek başlarına bi yere göndermiyorum kapı önündeki parka bile.
Doğudayken böyle bi derdim yoktu hep dışardalardı da neyse
3 yaşımdan itibaren değerler eğitimini verdim ikisinede.
Var olmamızın sebebini,vicdanı merhameti bunun önemini hatta dünyadaki kötülüklerden kötü insanlardan bile bahsettim hep.

Her gün bıkmadan usanmadan ne kadar yorgun olsam da günlük derslerini tekrar ediyorum ödevlerini yapıyoruz.
Önemli olan anne olmak değil ki.
Sonrası.
Benim motivasyonum bu dünyaya bir canlıyı hakkıyla büyütmek.
Onlar olmasaydın birçok tattan mahrum kalacaktım,bie boşluğun içinde olabilirdim.
Var oluş sebeplerimizden biri işe yarar hissetmek.
Evet çalışıyoruz üreriyoruz ama dünyaya temiz nesil yetiştirebilme duygusunun verdiği haz beni mutlu ediyor.
Cidden ikiside yaşlarının ötesinde saf merhamerli çocuklar.

Etradta ki kötülüklerden ise önce Allaha sonra kendimiz dikkat ederek ilerliyoruz.
Rabbim korusun hepsini

O erkek! O kötü muamele yapan olur! Ben bu kişinin kadın olduğuna asla inanmıyorum! Bir de kelle melle ne demek ya! Niyeti çıktı ortaya!

Bundan 100 yil once de dunya yasanilacak gibi degildi 500 yil once de… 500 yil sonra da yasanilacak bir yer olmayacak… yapmak gereken sey eldeki en iyi imkanlarla en huzurlu hayati yasamak ve cocuklarimiza sunabilmek. Biz yurtdisinda, herkesin birbirini tanidigi, esnafla, market calisanlariyla veya yoldan gecen insanlarla selamlasabildigimiz, kucuk bir kasabada yasiyoruz. Bir bebegim oldu ve en buyuk motivasyonum da dunyadaki ennn guzel sey olmasi… yasamak icin daha guzel bir sebep dusunemiyorum…

ben de sizin gibi dusunuyorum. hala cevremde cocuk cocuk diye olup bitenler var. ki yurtdisinda yasiyorum, esim yabanci ve duzgun bir ortamda yasiyoruz. buna ragmen asla cocuk istemiyorum. sanirim asla empati yapamayacagim.
Asla çocuk istemiyorsanız ve asla empati yapamayacağınızı düşünüyorsanız, başkalarının çocuk yapma motivasyonlarını neden soruyorsunuz ki? Konunun amacını anlamadım.

Türkiye ve genelde Asya kadınlar için kötü, erkeklerden de alt gelir grubu hariç erkekler için gayet iyi. Sosyal sistem kadınları baskilıyor, erkeklerin çarkını çeviriyor. 3 farklı kıtada yaşamış bir insan olarak net söylüyorum, Türkiyede kadınlar 'adam' yerine asla konmuyor. Yasal sistem zaten şaka gibi , ölü ya da diri hangi kadın mahkemede bir erkege karşı kazanabilmiş?? Kadının cesedi dahi adamı haksız bulmaya yetmiyor, kravatı takan erkek mazlum oluveriyor.

Asyada kız çocuk dünyaya getirmenin gerçekten bir anlamı yok. Özgür yaşamak isteyen kadınlar da göç edip gidiyor zaten. Herkes göç edemeyeceğine göre, Avrupa da herkesi alamayacqğına göre geriye tek seçenek kalıyor, kadınların ataerkilliğin çarkını kırması.

Motivasyonunu beğenmediklerinizi niye dislike yapıyorsunuz yav herkeşlerin motivasyonu kendine.

Ben hırslı bir insanım. İşim mühendislik olmasına rağmen çok çok iyi bir öğretmenim. Doğruyu yanlışı çok sağlam öğrettiğime ve çocuğumu sağlam yetiştirdiğime inanıyorum. Kimbilir belki de geleceğin Zübeyde Anası benimdir,belli mi olur? Hedefimiz o en azından.

O katillerin de anneleri katil doğuracağım diye üremiyordur zaten.
Neden her çocuk isteyen normal konuşan insanlarin yorumlarina beğenmedin atdın ki? Herkes senin gibi çocuk istemeyecek değil ya bu şahsi bir karar.Mesela sen istemiyorsun kimse birşey diyemez bu senin kararın ama aynısı senin içinde geçerli karşılıklı.

İki çocuğum var, şimdi olsa asla çocuk yapmazdım. Ama şu da var, kimileri bilinçsizce ürüyor, bence çok çocuk yapmak da sorun değil eğer düzgün yetiştirebilirlerse, ama bir yozlaşma var toplumda bunu engelleyecek olan devlet, bizim çocuk yapmamamızla çözülmeyecek sorun. Hatta kötüler çoğunlukta olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…