Çocuk sahibi olmaktaki motivasyonunuz nedir?

Ben de erkek olduğunu düşünüyorum. Bunun doğrulamasını nasıl yapabilir, sonuçta telefon, tablet, bilgisayar üzerinden hesaplarımızı kullanıyoruz, bir tanıdığından doğrulama için rica eder yine erkek kullanıcı yazılar yazar.

Bu kadar taze ve acı bir olay için normal insan öyle kolayca o lafları internette, anonim, sanal bir ortamda yazmaz.
Bir de böyle şeylerden zevk alanlar olur ya hah öyle biri bu. Zevk almış gibi kelle diyor ya! Allah bildiği gibi yapsın ne diyim!

Artık yurtdışı veya Türkiye hiç farketmeden heryerde ayrı bela var .. ben yurtdışında yaşıyorum son zamanlar çok soğudum çocuk olayından. Yıllardır bekliyorum bebeğim olsun diye ama olması nasip be şuan aşırı korkuyorum olmayan çocuğum için endişeleniyorum. Allahım korusun bütün kötülüklerden çoluk cocuğu ben daha kendimi kadın olarak koruyamıyor iken , el kadar çocuğa nasıl sahip çıkarım diye günlerdir düşünüp duruyorum haberler psikolojik olarak beni mahf etti başım ağrıyor günlerdir narinin olayını daha sindirmeden üst üste bu olaylar çok kötü oldu. Bir yandan devlet hiç sesini çıkarmıyor hiç bir parti den konuşma yok bakın hiç bir parti diyorum hepsinden bahsediyorum tek bir insan bile çıkıp bundan sonra biz bir daha böyle bir şeyin olmaması için mücadele edeceğiz yada daha sıkı bir tedbir alacağız demiyor veya heryere polis görevlendireceğiz sakın korkmayın evlerinize kapanmayın demiyorlar.. sanırım hedef de bu herkes eve kapansın korksun.. kimsenin umrunda değil biri panik atak mı oldu biri acaba anksiyete mi geçiriyor hiç kimsenin s**nde değil kusura bakma ben uzakta olmama rağmen aşırı üzüldüm. Bu haberi de ilk kadınlar kulübünde bir genç kızın yazdığı yazıdan öğrendim olayı anlamadım ve bi kaç gün sonra Instagram da yayılmaya başladı haber. Narin olayından sonra ben haber izlememeye başlamıştım taki şu olaya kadar kanım çekildi bu kafayla acaba bu hayvan oğlu hayvan nasıl yaşadı merak ediyorum neyin kafası bu ..

Bana da çok tuhaf geliyor.her taraf çoluk çocuk dolu cehennem gibi ülkede.hâlâ daha milyonlarca çocuk yapmaya çalışan, yapamazsa kafayı yiyen kadın var ülkede.hayatım boyunca empati yapamadığım tek konu.
Empati yapmak zorunda değilsin, kürtajı korunma yöntemi olarak uygulayan bi kadının “annelik,çocuk doğurma” adı altında yaptığı yorumlar beş para etmez çünkü.

Birde çocuk yapmak istemeyen evli kadınların, çocuklu kadınlara üstten üstten cahil,bencil mesajı vermeye çalışması çıktı son moda😄
Herkes sevişebilir herkes doğurabilir ama herkes “anne” olamaz.

Var tabi öyle bir saçmalık, en entel benim sen cahilsin şeklinde tepeden bakma🤐 benim çocugum yok ama topluma insan yetiştiren anne babalara saygım sonsuz. Işin cogu annelere kalıyor o yüzden saygının çoğu onlara gidiyor🥰her şey mantık değil, anne sevgisi olmayan bir dünya korkunç soğuk bir yer olurdu💗

Bazıları yaşayamıyor işte onu diyoruz.ürememiz de gerekmiyor ayrıca.neslimizin tükenmesinin herhangi bir sakıncası yok.kızınin kellesi önüne atılan kadın da kesin amann olur öyle şeyler dünya böyle zaten diyordur.
Şu konuşma baştan aşağı rezillik kokuyor. Kelle ne ya? Üremesin zaten senin gibiler mümkünse. Sadece yaşanan olaylardan değil, sizin gibi kafalardan da korumak gerek çocukları

Kızım benim bu hayata dayanma eşiğim. İşime, gücüme ve hayatıma konsantre olabilme ve katlanabilmedeki en büyük motivasyonum. Bi yerde izlemiştim anne olan kadınların amigdalası çalışmaz diye hah tam olarak o noktayım. Bu berbat evrene, kendisi ve güzel dünyası sayesinde katlanabiliyorum☺️ Hayattaki gücümü O’na borçluyum 👏Benim gibi düşünen birçok anne bulursunuz. Sevgiler

İyi yetiştirilen insanlara da ihtiyaç var. Toplum böyle kurtulabilir. Atatürk’ün annesinin “zaten ülke yıkılıyor” deyip çocuk doğurmadığını düşünün mesela.
Tabi ki motivasyonum bu değildi ama ben özellikle iyi ahlaklı, eğitimli insanların çocuk yapması gerektiğini düşünüyorum. Kendi adıma oğlumu iyi, vicdanlı, cömert, kadın haklarına saygılı ve eşitlikçi biri olarak yetiştirmeyi hedefliyorum.

Aslında en temel yaşam göstergelerinden biridir bu. Biz üzerine çok düşünüyoruz ama her canlının içgüdüsü neslini devam ettirmek üzerine işler. Ben de çocuk sahibi olmayı şu an için düşünmüyorum ama bu gerçeklere de bu denli karşı duramıyorum.

Ülke'nin hatta dünyanın gidişatı hiçbir zaman kusursuz olmuyor ki. Ben de bu ülkeye çocuk doğurmak istemiyorum diyorum ama tüm kötülüklerin önüne %100 geçemiyorsun. Asıl soru şu olmalı; '' Ben çocuğuma vicdan, merhamet duygularını aşılayabilir miyim? Onu eğitip başkalarına huzursuzluk vermeyecek kadar terbiyeli yetiştirebilir miyim? Ona iyi bir anne, baba olabilir miyim? İyiliklerle birlikte kötülüklerin de olduğu bilinciyle buna hazırlıklı olması gerektiğini düşündürebilir miyim? '' yani sen gerçekten doğurup salmak yerine ilgili bir ebeveyn olursan evladın da doğru yoldan gitmek için uğraşacaktır.
Tabi bu tür psikopatlardan kurtulmak için de önce Allah'a emanet sonra da doğru arkadaş çevresiyle birlikte kendisine emanet yaşayacak. Sürekli korkarak yaşamakta çok kötü. Ama tabi ki imkanım olsa yine de ruh hastalarının az olduğu daha doğrusu adaletin olduğu bir ülke de çocuğumu yetiştirmek isterim.

Ülkemizde ve dünyada çocuklara, kadınlara yapılan zulümler o kadar umudumu bitirdi ki… hele şu son gündem…
Bi ara ben de sizin gibi hafiften yumuşayıp acaba bi denesem mi ? Acaba sadece ben mi bu kadar umutsuzum ? Diye etrafımdaki ebeveynlere fikirlerini sormayı düşünüyordum. Şu son gündem sonra sosyal medya pisliğine kapılıp giden gencecik çocukların büründüğü şeytanlıklar her şeyi bitirdi her şeyi. Bi dönem öğretmenlik de yaptım. Bu çocuklar sosyal hayatlarında o kadar farklılar ki. İnanın ki öğretmenlerine sorsanız sessiz içine kapanık deyip geçerlerdi haklarında. Hiç bir şey gördüğümüz gibi değil. O kadar çok kontrol etmemiz gereken şey var ki. Bırakın çocuk doğurmayı ben kendim nasıl yaşayacağım diye endişeleniyorum. Anksiyetem öyle tavan yaptı ki. Gözümü kapadığım an gündemdeki olaylar geliyor gözümün önüne. Hafta sonu toplam uyku saatim 6 saati geçmemiştir. Kendimi düşünüyorum, annemi, kız kardeşimi, etrafımdaki kadınları, çocukları düşünüyorum. Bi çoğuna biber gazı aldım. Artık onun da yeterli gelmeyeceğini düşünüyorum. Hepsini Allah’a emanet etmekten başka bir şey gelmiyor elimden. Hepsi için dualar ediyorum. Annem, anneannem evde mi diye sık sık kontrol ediyorum. Kardeşimi işe giderken ve çıkarken arıyorum. Görümcemin iş çıkış saatinde eşimi arayıp onun iş yerinin oradan geçip onu da alması için yönlendiriyorum. Kendim zaten arabasız markete bile gitmiyorum. Hem arabamda hem evde hem çantamda kendimi korumak için biber gazım, bıçağım var. Elektro cihazı da sipariş verdim. Biliyorum zamanla bu korumacılığım ve dikkatim azalacak. Sonra yeniden bir felaket yine aynı döngü, anksiyete, korku…. Bu cenderenin içinde bir de bir bebek hayal edemiyorum maalesef. Buna hakkım yok diye düşünüyorum.
Eğer yanlışlıkla korunmayı beceremezsem ve hamile kalırsam aldırmayı düşünmüyorum ama onun dışında asla çocuk istemiyorum. Benim hissettiklerimi, benim irademle dünyaya gelen bi çocuğun hissetmesini istemiyorum.

Hayır, tam Ferhanslık bir konu😬😬 konu çocuk bebek vb olunca bombasını atıp gidiyor konuya.
Oda bebek istiyor ben çözdüm onun karın ağrısını.Istiyor ama dile getiremiyor linçlenir diye bir kez konuda konuşurken itiraf edicek gibi oldu ame etmedi.Yoksa niye hep atlasin bebekli konulara o üremiyor ya kimse üremesin istiyor. Zaten korunmuyorda.Bu hareketlerinden benim çıkardıgim anlam bu. 🙄

Oda bebek istiyor ben çözdüm onun karın ağrısını.Istiyor ama dile getiremiyor linçlenir diye bir kez konuda konuşurken itiraf edicek gibi oldu ame etmedi.Yoksa niye hep atlasin bebekli konulara o üremiyor ya kimse üremesin istiyor. Zaten korunmuyorda.Bu hareketlerinden benim çıkardıgim anlam bu. 🙄

Yani evet Ferhans evlileri çocukluları hamileleri kıskandığını ara sıra söylüyor zaten😶takıldığı bir grup erkek vardı sanırsam ama hiçbirini beğenmiuordu ciddi düşünmüyordu.

Yani evet Ferhans evlileri çocukluları hamileleri kıskandığını ara sıra söylüyor zaten😶takıldığı bir grup erkek vardı sanırsam ama hiçbirini beğenmiuordu ciddi düşünmüyordu.
Yahu böylesi gerçekse çocuk yapmasın zaten bir günde 3 4 farklı kişiyle oluyorum demişti böyle bir ortamda yaşayan kadın saglıklı bir çocuk büyute bilirmi? Hamile kalsa babasi kim bilemeyecek nerdeyse tövbe ya Rabbim ya

Bana da çok tuhaf geliyor.her taraf çoluk çocuk dolu cehennem gibi ülkede.hâlâ daha milyonlarca çocuk yapmaya çalışan, yapamazsa kafayı yiyen kadın var ülkede.hayatım boyunca empati yapamadığım tek konu.
E sen yapma o zaman?

X