Çocuk sahibi olmak

Offf yani daha dogmadan cinsiyetçi bir şekilde büyüteceğiniz belli o çocuğu. ister kız olsun ister erkek çocuğa üzülüyorum eltilerin gelinlerin en cok ben doğurdum, en güzel ben doğurdum savasının ortasına doğacak. Ayrıca bu devirde daha 1. hamileyken 4. çocuğunun hesabını nasıl yapıyorsunuz ya? o cocukları nasıl büyütüp nasıl ilgileneceksiniz maddi manevi?

Milletin paylaşımlarıyla ilgileneceğinize,nasıl sağlıklı hamilelik geçiririm gibi şeyler okuyup ilgilenseniz😣bu cehalet anneannem zamanında kaldı sanıyordum bu devirde hala olması çpk üzücü.Allah bi evlat vermiş,sağlıkla gelsin,hayırlı bi evlat olsun diye dua edeceğinize yazdıklarınıza inanamadım,yıl 2024 ama toplum 1 adım ileriye gidememiş ,kızınıza ayrıca üzüldüm,sizin gibi bi ailede yetişecek maalesef

e nolacak başınız göğe mi erecek? Oğlunuz olursa köy mü bırakacaksınız?

“Allah’ın gücüne gider de verdiğini de alır” diye korkmuyor mu bu paşa oğlumcular ya
Şeyhzade doğuran annenin akrabalar arasında rütbesi artıyor. Evde yeri sağlamlaşıyor.
Takıntılı bir şekilde erkek çocuk sevdası var, Allah’ın bundan hoşlanmadığını bile bile..

Niye kimse beğenmemiş ya bunu
ERKOLAR KAPATILSIN diye boşuna mı diyoruz 😂😂

Bu arada benim de erkek kardeşim var yani bilmiyorum bir gün beni utandırır umarım ama var mı yok mu belli değil 😂 varsa yoksa arkadaşları.
Bizim aramızda çok yaş farkı ben anne gibi bir ablayım ve bizim çok özel bir ilişkimiz vardı aslında ama 18-20den sonra kaybettik oğlanı.
Şimdi o yaşta kız kardeşim olsa cıvıl cıvıl takılırdık diyorum 😂

:):) işte aynısı ben de. Ve benim erkek kardeşim 35 yaşında koskoca adam bu arada. Evli de değil yalnız yaşıo. Annem de yalnız. Kadının yazlığına gidio tatile ama 10 dk oturmuo kadınla sürekli dışarda.

Siz erkek çocuğu olmaması gereken tiplerdensiniz. Siz ve çevreniz...
Kızım kalk abine/erkek kardeşine çay koy
Kızım kalk utulerini yap
Kızım disari çıkamazsın

Oğlum ablan yapar
Oğlum yat sen
Tamam Oğlum çık sen

Iyyyy Allah sabır versin aile evinde ayrımcılık yapan analarına katlanan tüm kızlara.

Daha hamilesin neyin derdi bir doğsun hele 2-3-4. Çocuk diyorsun 1. Ye bakabilecek misin insan ister oğlu da olsun kızı da olsun ama sizin istek biraz erkek olsun yeter kafasında ayrıca niye nisbet yapsın oğlu dur paylaşılır kızım diyecek hali yok ya çoçuğa

Siz bir doğurun sevgisinden aşkından gözünüz kör olsun da, sonra tekrar değerlendirirsiniz bu saçma düşüncenizi.

En uygun yer burası diye düşündüm.
Merhaba hanımlar kısaca yazacağım ama lütfen beni yargılamayın anlamaya çalışın. Ben kız erkek ayrımı yapan birisi değilim. Ve hatta kız bebişleri kız çocukları çok seviyorum çok tatlılar sanki Allah özellikle böyle güzel yaratmış erkek çocuklarına göre. Şimdi benim bir kızım olacak hamileyim çok şükür. Kuzenimin iki kız çocuğu var ve ona inat sürekli oğlu ile paylaşım yapan eltisi var. Her paylaşımında oğlumda oğlumu vurguluyor . Toplumumuzda da böyledir ya hepimiz aynı toplumdayız sonuçta. Sizde eminim bunları gördünüz. Bi marifet değil erkek çocuk doğurmak evet bu sadece Allah tan gelen bir şey kuranda da yazıyor . Yengemin de 3 kız çocuğu var ve yaşlandı artık. Benim de içimde evlenmeden önce çocuğum olmaz korkusu vardı şimdi ise ikinci de kız olursa 3. Yü nasıl denerim 3 de kız olsa 4. De hiç deneyemem korkusu var. Ben bunu nasıl aşacağım. Ha bunun tam tersi olsa vallahi o zaman da üzülürdüm komşumuzun 3 erkek çocuğu var mesela keşke hep 3. Kız istedi ama o da erkek oldu. Biliyorum diyeceksiniz hiç çocuğu olmayanları düşün ama biz hayatımızı olumsuz şeyleri düşünüp olumlu şeylere odaklanırsak hep hep, bu sefer de kendimizi kandırmaya dönecek. Hani benim elimdekiler bunlar ben bunlara sevinirim ya da bunlara üzülürüm. Eminim benim gibi düşünen bir çok kişi var şuan. Allah affetsin ama erkek çocuğunu yemin ederim sadece toplumda çevrede erkek çocuk olayı var diye istiyor hale geldim. Yoksa kız çocuklarını çok ama çok seviyorum dedim ya sanki Allah özellikle kız çocukları bu kadar tatlı hayırlı efendi yaratmış.
Hangi toplumdasınız? Erkek çocuk sevdası eskide kalmadı mı? Benim çevremde herkeste kız çocuk sevdası var. Benim fikrim ise kız erkek farketmez, evladın olunca hepsi bir. Allah hepsine sağlık versin. Bu arada bir cinse çok takıntılı olunca Allah onunla sınıyor sizi. Çevremde çok var, 3. kez hamile kalıp da erkek olan.

Yalnız konu sahibi ortalarda yok. Konuyu açmış, mesajını yazmış ve kenara çekilmiş bir köşeden izliyor muhtemelen.
Biz de delinin teki kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkaramamış misali dünden beri kendi kendimize konuşuyoruz.
Yalnız konu sahibi baktığı yerden "amma da karıştırdım ortalığı" diye güldüğü için mi yoksa "şimdi cevap versem daha da gömerler" diye korksundan mı sessizliğe büründü? Sanırım asıl soru bu.

Yalnız konu sahibi ortalarda yok. Konuyu açmış, mesajını yazmış ve kenara çekilmiş bir köşeden izliyor muhtemelen.
Biz de delinin teki kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkaramamış misali dünden beri kendi kendimize konuşuyoruz.
Yalnız konu sahibi baktığı yerden "amma da karıştırdım ortalığı" diye güldüğü için mi yoksa "şimdi cevap versem daha da gömerler" diye korksundan mı sessizliğe büründü? Sanırım asıl soru bu.
Bence ikincisi o suçu topluma atınca biz ona ah canım inşallah erkek olur ikincisi (!) toplum çok ahlaksız diyecektik .Allahım kızlarımızı bu zihniyette yetişen ailenin çocuklarıyla karsilastirmasin . O kadar korkuyorum ki anksiyete yaşıyorum bir gün kızım böyle bir aileden birinin oğluyla olur diye . Eltim oğlum diye paylaşım yapsa aklimin ucundan geçmez bana inat yapıyor diye. Bir insan evlat nasıl kıyaslayabilir. Safi kötü olmak lazım

Konudaki bazı arkadaşlar fikir belirtmeye çok hevesli ancak onay görmeyip eksilendikleri an delirip kendisine katılmayan tüm üyelerin en alakasız gönderilerini bulup eksiliyorlar kendilerini şikayet ettim. Bunu yapmak site kurallarına göre aykırıdır, ban sebebidir. görüşünüze katılınmaması sizi bu kadar çıldırtıyorsa forum pek de size göre değil demektir.

X