Çocuk Kitabındaki kötü karakterler

cemile ahlakı öğreniyor diye bir kitap yok, cemile havuza gidiyor, doktora gidiyor, herşeyi kendi yapmak istiyor, okula gidiyor vs. var ahlakı öğreten kitabına bende rastlamadım henüz ki serinin yarısı var elimde.

yanlış oldu,

ben cemile serisini bilmiyorum zaten
kitapçıda görüyorum xxx şunu yapıyor diye.
xxx ahlaklı olmayı öğreniyoru da gördüm de, yoruma örnek diye cemile yazdım.
ama pek anlaşılmadı o anlamda yazdığım.

yanlış oldu,

ben cemile serisini bilmiyorum zaten
kitapçıda görüyorum xxx şunu yapıyor diye.
xxx ahlaklı olmayı öğreniyoru da gördüm de, yoruma örnek diye cemile yazdım.
ama pek anlaşılmadı o anlamda yazdığım.
anladım, o zaman yolunuz D&R a düştüğünde bi göz atın cemile etkili bir karakter, atakan istinde erkek çocuklarına hitap edeni de var belki beğenirsiniz bi göz atın biz kızımla çok seviyoruz Cemile'yi

Benim okumama gibi bir şansım yok,kendi alıyor ,39 aylık şu an,100den fazla kitabı var ki ilk kitaplarım serisi olanları hep verdim ihtiyacı olan birilerine,kitap konusunda kırmıyorum genelde,hayır demiyorum,ikna etmeye çalışıyorum ama ısrar etmiyorum,soğumasın istiyorum kitaplardan ,yinede yaşından büyük olanları bir kez okuyup (tabi kendimce uyarlayarak) kenara kaldırıyorum,ilerde okur diye,tabi masallarda var bu kitapların içinde.
O bahsettiğin süper kahramanları bizde okulda oyuncak gününde getirildiği için öğrendik maalesef, hepsini tanıyor kaptan amerika,batman,süpermen ,spiderman. Spiderman'a bayıliyor özellikle.İzletmiyorum ama tanıyor hepsini.
Ne yapacaģımizı şaşırdık artık vallahi. Biz ne kadar istemesek,yasak koysakta öğreniyorlar.

Benimki de alır ama okulda bilinçli okuma dersi vardı

Önce inceleyecek sonra alacak vs

Ben daha renkli vs reyondan ya da TÜBİTAK reyonundan seç diyorum oradan seçiyor

Ya da yaş aralığı uygun değilmiş diyorum gerçekten uygun değilse de kendi bakıyor bu kitap +6 ama almışız dedi mesela

Arkadaşlar sabah kreşe gönderdim kitabı, pedagog incelesin diye.

Diyor ki;
hikayede sorun yok, resimler çok güzel, ama çok gerçekçi, özellikle gözlerdeki ifadeler çok vurucu. İlk defa bu tarz bir kitap okuduğu için etkilenmiş olabilir. yeni olduğu için bu kitapları istiyordur diyor, ki öğretmenine bile vermek istememiş okulda.
muhtemelen bunları unutması için akşam kitap alışverişine çıkıcaz.
burada yazanları bulmaya çalışıcam ama gittiğim kitapçıda artık bulabilirsem.
dr var burada en büyük kitapçı olarak, oraya giderim muhtemelen.

bir sürü yeni kitap aldık, eskileri unuttuk artık.

bir de keloğlan serisi tavsiye edilmişti, çok yazılı diye daha sonra alırım diye düşünmüştüm, bir akrabamız da bu haftasonu hediye etti bu kitap serisinden bir kaç kitap. okumak istedi hemen bizimki.
size danışmak istediğim, Keloğlan serisinde Allah çok anılıyor, işte Allaha şükür, Allah bizi yarattı vs şeklinde.
günlük hayatta kullandığımız ifadeler. ancak pedagoğumuz çocuğun yaşı dolayısıyla henüz bunlara hazır olmadığını söyledi.
siz ne düşünüyorsunuz?

Çocuk Edebiyatı adlı bir ders görüyorum şuan. Kitapları da var her yerde. Özellikle anneler siz okursanız çok iyi olur. Çocuk kitaplarında neler olmalı neler olmamalı, bildigimiz doğruların yanlışlıkları gibi bir sürü konu var. Okursanız hem kendinize hem çocuklarınıza inanılmaz yararlı olursunuz. Kitaplar çocuklar için inanılmaz önemli.

bir sürü yeni kitap aldık, eskileri unuttuk artık.

bir de keloğlan serisi tavsiye edilmişti, çok yazılı diye daha sonra alırım diye düşünmüştüm, bir akrabamız da bu haftasonu hediye etti bu kitap serisinden bir kaç kitap. okumak istedi hemen bizimki.
size danışmak istediğim, Keloğlan serisinde Allah çok anılıyor, işte Allaha şükür, Allah bizi yarattı vs şeklinde.
günlük hayatta kullandığımız ifadeler. ancak pedagoğumuz çocuğun yaşı dolayısıyla henüz bunlara hazır olmadığını söyledi.
siz ne düşünüyorsunuz?

pedagog dediyse bir bildiği vardır
ben uzman değilim ama bence de o tür kitaplar din baskısı yaratıyor
yaşı küçük desek de mesela size okuduktan sonra Allah nerde
nasıl bizi yarattı gibi sorular soracak siz de cevaplayamayacaksınız o da tatmin olmayınca o konu büyük bir boşluk olarak kalacak

X