cocuk esirgeme

Sen de kötü kalpli bir insansın maalesef. Sırf yeni evli, kocanla cicim cicim olacaksın diye kardeşini evine almıyorsun. Atacak yer arıyorsun.

İnsan bari bunca zaman para biriktirir, yatılı ilkokul ayarlamaya çalışırdı haftasonu eve gelirdi ne güzel.

tamam basınıza gelirse öyle yaparsınız bu kadar kolay değil durum

Bu eski konusuna yazmış, nişanlısı evde istememiş kardeşini. Kendi de annem rahatsız eder vs bahanesiyle istemediğini yazıyor.
Öyle nişanlısınında annesininde
üvey kardeşiz babalar ayrı millet kendi cocuuna bakmazken ben kardeşim icin bunca zaman cok fedakarlık yaptım emin olun canımdan cok seviyorum. belkide annem veya teyzem demek istemiyorum o kişilere ? hani öyle sen bak en güvenilir yer senin yanın evet öyle ama kaygılanmam gereken kişilere kendimide ekledim artık 3 senedir hayatım mahvoldu bilemezsiniz bilmedende hani kafayı yiyorum bagımlı bir anne erkek peşinde koşan bir teyze bakamıyorsanız yurda verin diyen bir baba ben 23 yasında biriyim düne kadar annem dısardayken eve girmedik ayyaş girmedik adam kalmadı cocugu koruyacagım diye canım cıktı canım. millet kardeşini parka götürmeye erinirken beni eleştiremezsiniz
yanlış arkadaşım yanlış öz veya üvey kardeşin o senin elbette koruyacaksın Allah allah çıldırtma beni burda aradan yıllar geçincede o program senin bu program benim aramaya çıkarsınız sonra kardeşimi bıraktım çok pişmanım diyerek

Son düzenleme:
Uzun zaman önce sevgi evlerinde gönüllü olarak görev aldım. Yaşadıkları ortam çok çok hosuma gitmişti co güzel bir ev yeni gelin evi gibi döşenmesi hepsinin odaları vardi sıcacık bir ev ortamı yanlarında dönüşümlü olarak kalan ablalar oluyordu. Biz yanlarından ayrılana kadar hersey ne kadar güzel diye düşünüyorduk ama biz eve giderken bir çocuk sormuştu şimdi siz evinize mi gidiyorsunuz anneniz babanız var mi gibi sorular sorup ne güzel keşke biz de evimize gidebilsek demeleri ile ben tükenmiştir. Be olursa olsun çocuklar aile ortamında buyumeli ama sizin durumunuzu önceden de biliyorum. Çok zor bir karar bu umarım kardeşiniz için en doğru kararı verirsiniz.
aile ortamı yok ki cocugun keske olsa bi orda bi burda ben ablasıyım cocuk beni oyun arkadası ablası olarak görüyor asıl istediği şey anne baba. yengeme anneesine teyzesine hep anne diye sesleniyor yakın gördüğü adama baba diyor bu ailedede asla aile ortamını bulamadı ve bulamayacak

Rabbim kimseyi kimseye muhtaç bırakmasın küçük çocuğa çok üzüldüm ağlamamak için zor tutuyorum. Evlenmek yerine bı işe girip başka şehirde kardeşine bakabilirsin kan bağı böyle yapıyorsa elin insanları ne yapmaz? Karakola gidip durumu anlatırsın sizi güvenle yere alir. Ama o çocuğu öyle yanlız bırakma. Bı yerden Rabbim çıkartır. Sen varken teyzesine düşmez. Resmen bahanelere sığınıp çocuğu bırakma derdindesin.Rabbim o çocuğun yüzünü güldürsün ordan oraya savrulmuş. İçindeki hayal kırıklığı üzüntüye kimse bilemez. İyi insanlarla karşılaşmak bu devirde zor olduğunu anladım. Çok yazık

Öyle nişanlısınında annesininde

yanlış arkadaşım yanlış öz veya üvey kardeşin o senin elbette koruyacaksın Allah allah çıldırtma beni burda aradan yıllar geçinceye o program senin bu program benim aramaya çıkarsınız sonra kardeşimi bıraktım çok pişmanım diyerek
ben zaten bu cocuk üvey benim kardeşim bakamam demiyorum. desem en basta ben kaçar giderdim naptıgı umrumda olmazdı diyorumki neler uasadıgımı ben biliyorum. 23 yasındayım ben daha annem uyuşturucu bağımlısı kendimide kardeşimide artık uzak tutmak istiyorum kardeşim benle kalırsa annem beni cok rahatsız edecek kafa normal değil cocuk bahanesitle hayatımı karartır bildiğiniz gibi bi insan değil. ben evimi bile göstermek istemiyorum bu insanlara. sizin gözünüzde ben kardeşimi basımdan atan olayım sevmeyen olayım önemli değil siz beni tanımazsınız ben sizi tanımam su siteyi kapattıktan sonra siz beni unutursunuz ben sizi. benim icin cok rahat allah yukarda görüyor neler yaptıgımı bunca zaman. size iyi geceler diliyorum

tamam basınıza gelirse öyle yaparsınız bu kadar kolay değil durum

Evinde bir tane döşek, bir tabak fazladan yemek koyup. Çocuğu devlet yatılı okuluna kayıt ettirebilirsin.

Ya da bir tanıdığına, bir aileye düzenli para verirsin çocuğa bakarlar.

Bu çocuğun kalacak yer sorunu bir seneden fazladır var. Bunca zaman aklın nerdeydi? Evlenecek yaşa gelmişsin, belliki kendini yetişkin sanıyorsun. Kendi çocuğun olunca kocan senden boşanmaya kalkınca nasıl kardeşini eve almıyorsa seni çocuklu halde almayacak. Bugün kardeşini eve almayan yarın seni evde istemez.

Yahu, annelik yapsana kardeşine. Çalış bak, büyüt adam et. Acelen ne evleniyorsun koşa koşa? Kardeşinden değil de yabancıdan bahsediyorsun sanki. Yahu benim annem babam hayattayken, kardeşim eve bir saat geç gelse korkulara kapılırdım. Üstelik böyle küçük bile değildi kazık gibi adamdı. Nasıl kabulleneceksiniz siz varken kardeşinizin yabancıların arasına gitmesini? Kardeşinizi istemeyen nişanlınız vazgeçilmez ama kardeşiniz vazgeçilir öyle mi?! Ay ne düşünceli bir abla evlenmeden kardeşini bir yere atma derdine girmiş.

Rabbim kimseyi kimseye muhtaç bırakmasın küçük çocuğa çok üzüldüm ağlamamak için zor tutuyorum. Evlenmek yerine bı işe girip başka şehirde kardeşine bakabilirsin kan bağı böyle yapıyorsa elin insanları ne yapmaz? Karakola gidip durumu anlatırsın sizi güvenle yere alir. Ama o çocuğu öyle yanlız bırakma. Bı yerden Rabbim çıkartır. Sen varken teyzesine düşmez. Resmen bahanelere sığınıp çocuğu bırakma derdindesin.Rabbim o çocuğun yüzünü güldürsün ordan oraya savrulmuş. İçindeki hayal kırıklığı üzüntüye kimse bilemez. İyi insanlarla karşılaşmak bu devirde zor olduğunu anladım. Çok yazık
karakola gitmedimmi sanıyorsun savcıya şikaet ettim umurşarında olmadı kaç defa alındı bırakıldı. kardeşimi alıp calıssam ben işteyken cocuga kim bakcak annesimi biraz mantıklı düşünün suanki hayat şartlarına bakında konusun ya. teyzesi sosyal hizmetlere vasiyi ben alıcam dedi anlaştılar ben bakarım dedi kaç sefer sonra noldu biliyomusunuz ben alamam zaten annesi cıkcak yakında cezaevinden oda bakar dedi annesinin bağımlı oldugunu bilmesine rağmen ben kimseye zorla bakın demiyorum teyzesinede öyle ama bakıcam ben bakarım değipte böyle davranınca konu buralara geliyor

Hep derim rabbim hakedene versin evladı. Millet değil sizin gibi art niyetliler bakamaz. Benim çocuğumun tırnağına zarar gelse bu bedenim aslan kesilir dağı devirir. İkinciye hamile kaldım 3 gün ağladım çocuk için değil ilk çocuğuma verdiğim imkanları buna sağlarmıyım diye. Geçen seneden beri yurt arayışına girmişsin çocuk 5 yaşında . Yarın bu fedakarlığı çocuğun yüzünede vurursun. Yargılamak istemiyorum ama ya dersini anlatamıon yada gerçekten çok kötüsün yazdığın yazılar kullandığın kelimeler hiç bir haklılık payı olmuyor. Verme demem eminim sevgi evi sizin yanınızdan daha hayırlıdır. Özel gereksinimli bir çocuk birde rabbim bahtını açık etsin...
üvey kardeşiz babalar ayrı millet kendi cocuuna bakmazken ben kardeşim icin bunca zaman cok fedakarlık yaptım emin olun canımdan cok seviyorum. belkide annem veya teyzem demek istemiyorum o kişilere ? hani öyle sen bak en güvenilir yer senin yanın evet öyle ama kaygılanmam gereken kişilere kendimide ekledim artık 3 senedir hayatım mahvoldu bilemezsiniz bilmedende hani kafayı yiyorum bagımlı bir anne erkek peşinde koşan bir teyze bakamıyorsanız yurda verin diyen bir baba ben 23 yasında biriyim düne kadar annem dısardayken eve girmedik ayyaş girmedik adam kalmadı cocugu koruyacagım diye canım cıktı canım. millet kardeşini parka götürmeye erinirken beni eleştiremezsiniz

Son düzenleme:
ben zaten bu cocuk üvey benim kardeşim bakamam demiyorum. desem en basta ben kaçar giderdim naptıgı umrumda olmazdı diyorumki neler uasadıgımı ben biliyorum. 23 yasındayım ben daha annem uyuşturucu bağımlısı kendimide kardeşimide artık uzak tutmak istiyorum kardeşim benle kalırsa annem beni cok rahatsız edecek kafa normal değil cocuk bahanesitle hayatımı karartır bildiğiniz gibi bi insan değil. ben evimi bile göstermek istemiyorum bu insanlara. sizin gözünüzde ben kardeşimi basımdan atan olayım sevmeyen olayım önemli değil siz beni tanımazsınız ben sizi tanımam su siteyi kapattıktan sonra siz beni unutursunuz ben sizi. benim icin cok rahat allah yukarda görüyor neler yaptıgımı bunca zaman. size iyi geceler diliyorum
Yahu annen yerini bilmezse nasıl gelecek rahatsız edecek? Senin çocuğu bırakıp rahat rahat evlilik hayatını yaşayasın var. Mutlu olamazsın ama böyle benden söylemesi

Yahu, annelik yapsana kardeşine. Çalış bak, büyüt adam et. Acelen ne evleniyorsun koşa koşa? Kardeşinden değil de yabancıdan bahsediyorsun sanki. Yahu benim annem babam hayattayken, kardeşim eve bir saat geç gelse korkulara kapılırdım. Üstelik böyle küçük bile değildi kazık gibi adamdı. Nasıl kabulleneceksiniz siz varken kardeşinizin yabancıların arasına gitmesini? Kardeşinizi istemeyen nişanlınız vazgeçilmez ama kardeşiniz vazgeçilir öyle mi?! Ay ne düşünceli bir abla evlenmeden kardeşini bir yere atma derdine girmiş.
ha tebrik ederim dünyanın en iyi ablası ödülüde verildimi ? annelik yapmadıgımada cok eminsin maşallah

Bana gelipte yok kardeşime şu fedakarlığı yaptım yok bunu yaptım diye üste çıkamazsın
Yapacaksın tabi yapacaksın kardeşin o kardeşin
Neymiş anneniz rahatsız edermiş
Al uzaklaştırmayı al gizlilik kararını bak n’oluyo sonra çok yöntem var kardeşim çok anlıyo musun
Senin derdin nişanlın sadece istemediği için bırakıyorsun işte bal gibi kabak gibi ortada hersey

Yahu annen yerini bilmezse nasıl gelecek rahatsız edecek? Senin çocuğu bırakıp rahat rahat evlilik hayatını yaşayasın var. Mutlu olamazsın ama böyle benden söylemesi
benim yaşadıgım şehir cok kücük sçylemiyim yinede ben pazarda calısıyorum nişanlımın yanında evlenincede öyle olacak yani yerim yurdum belli ev olmasa pazar bakın bildiğiniz gibi bi kadın değil diyorum baya normal değil tehlikeli yani gözü görmüyo hiçbişeyi

karakola gitmedimmi sanıyorsun savcıya şikaet ettim umurşarında olmadı kaç defa alındı bırakıldı. kardeşimi alıp calıssam ben işteyken cocuga kim bakcak annesimi biraz mantıklı düşünün suanki hayat şartlarına bakında konusun ya. teyzesi sosyal hizmetlere vasiyi ben alıcam dedi anlaştılar ben bakarım dedi kaç sefer sonra noldu biliyomusunuz ben alamam zaten annesi cıkcak yakında cezaevinden oda bakar dedi annesinin bağımlı oldugunu bilmesine rağmen ben kimseye zorla bakın demiyorum teyzesinede öyle ama bakıcam ben bakarım değipte böyle davranınca konu buralara geliyor
Kardesim evlen madem öz veya üvey sen bak bu kadar zor mu ya. Tek mantıksız senin o küçük çocuğu çaresiz birakman. benim konulara gelene kadar sizin mantık sınırını açmaz emin ol.

ben suan yengemdeyim arada teyzemde arada nişanlımda kalıyoruz. ben evlenicem 1 aya cocuk açısından gözüm arkada kalsın istemiyorum annesi zaten bakmaz bakmıyorda teyzesi bakabilir ama bakmak istemiyor o canı istediğinde görmek sıkıldıgında siz bakın demek istiyor. bende cocuk acısından gözüm arkada kalsın istemiyorum işte cünkü aileden biri bakarsada gözüm arkada kalacak
Ben tek kardeşimi bırakmazdım zaten bebekte digil okula gidecek yaşta yaşasın işte sizinle evleniyorsun aile kuruyorsun oda senin ailen?

Bu eski konusuna yazmış, nişanlısı evde istememiş kardeşini. Kendi de annem rahatsız eder vs bahanesiyle istemediğini yazıyor.
Nişanlım böyle söylese ilk onu hayatımdan çıkarırdım ne demek küçük çocugu kardeşimi evde istemiyorum ne kadar vicdansız insanlar var ya😏

X