Çocuğumu kaynanama göndermelimiyim

Göz yaşları içerisinde okudum teşekkür ederim gerçekten ❤

Estafurullah maddi durumunuz nasil bilemiyorum ama kucuk yasta alan kresler var cevrenizde adi "kres ve gunduz bakimevi" olan yerler var mi bi arastirin, fiyatlarini sorun, belki boylece hayal ettiğiniz uniyi kazanmak icin ders çalışma firsati da bulabilirsiniz.

Eger maddi durumunuz iyi degilse aile bakanliginin gunduz bakimevleri var (cocuk esirgemeden bahsetmiyorum normal kres bahsettigim yerler) oralara da yazdirabiliyorsunuz, durumunuzun iyi olmadigini kanitlarsaniz ve cevrede aile bakanliginin kresi yoksa ozel kreslerinde kontenjanlari oluyor bu durumlar icin. Yani sizin adiniza kresin parasını bakanlik oduyor.

Sanirim en yakin sydv ile gorusmeniz gerek ama once bir aile bakanliginin internet sitesindeki bilgilere bakin derim.

valla gönder derim gitsin dinlenmiş olursun... ben hep gönderdim sıkıntısı olmadi.. sonra gelmek istemez evinde bakmasin sen evinde dinlenmelisin. ayri olsun .
Farklı şehre yollayıp sadece tatillerde izinlerde mi gördünüz siz de ? :KK43: Konu sahibinin planı bu ve aynı şehirde hafta sonu için yollamakla kıyas bile edilemez. Çocuk kendi evinde annesi tarafından istenmediğini düşünerek mi büyüsün?

Farklı şehre yollayıp sadece tatillerde izinlerde mi gördünüz siz de ? :KK43: Konu sahibinin planı bu ve aynı şehirde hafta sonu için yollamakla kıyas bile edilemez. Çocuk kendi evinde annesi tarafından istenmediğini düşünerek mi büyüsün?
ben o konuda yaşamadim hiç.. çok rahattim... çocuk öyle düşünmez güzelce konuşmasi gerek..

22 yaşındayım 2 yaşına giricek bir oğlum var çok kötüyüm psikolojim alt üst bedenimde ona göre sürekli yorgun hiçbirşeyden zevk alamıyorum artık. eşim desen kendine ayrı dünya kurmuş orda çok mutlu kimse bana ellemesin diyor . kimsem yok konuşacak gülücek kimsem yok evde hayatım bitiyor sanki benim yaşımdakiler okuyor ,şehir geziyor hayatı tanımaya başlıyor ben neden böyle büyük bir yükün altında girdim diye hep sorguluyorum ünü sınavına hazırlanmaya çalışıyorum olmuyor çocuk bırakmıyor uyuduğu zaman çalışim diyorum yemekmi yapim, çamaşırlamı uğraşim, dinlenim mi o saat yetmiyor uyanıkken çok hareketli çok inatçı yapma diyorsam inadıma yapıyor kaynanam bakarım diyor ama başka şehirde yaşıyor arabayla 4 5 saat sürüyor önceden istemedim yapamam dedim ama şuan ciddi ciddi göndersem nasıl olurdu hayatım diye sorguluyorum çalışıcam bu süre içerisinde izin günlerimde görmeye giderim diyorum biliyorum ben doğurdum bakmak zorundayım ama yapamıyorum artık.
Erken evlilik sonucları

Hamileymişsiniz daha bir çocuğun sorumluluğu altına görmemişsin dünyaya geldiğinde yorum yapın olurmu bende böyle büyük laflar söylüyordum ama öyle olmuyor ayrıca çocuğuma yazık falan değil el bebek gül bebek büyütüyorum yoruldum diyoru anlayışınız olsaydı anlardınız
Hepimiz yorulduk zamannda... üstelik bu yorgunluğa ek bazılarımızın iş bazılarımızın okul hayatı vardı. Kolay buyutmedik hiç birimiz... ama doğurma kararı aldıysak sorumlulugunu da alıcaz. Yok öyle ama bunaldımlar... bunaldıysanız maksimum bir hafta gönderir kafa dinlersiniz ama siz süresiz bi gönderimden bahsediyorsunuz kargo mu bu çocuk... burda buna kimse süper bir fikir demez! Naçizane tavsiyem çocugunuza sınırlarınız olsun el bebek gül bebek degil sınırlı büyütün o zaman bu kadar bunalmazsınız...

🤣🤣🤣Ya ben benim psikolojim kötü diyordum benden becerileri varmış ya başım git şurdan ne değişik insanlar var ya şurada ciddi alabileceğim 3 insan çıkmışsa çıkmıştır ne çok ruh hastası var yazdıklarımı bidaha oku ben çocuğuma senin popana iyi baktığında daha iyi bakıyorum hiç merak etme
Zaten yapmak zorundasın . Bak ZORUNDASİN diyorum . Aman yeaa bunu da atayım babannesine de ben kendi hayatıma bakayım diyemezsin . Yapabilirsin yap bakalım büyüyünce o çocuk sana neler yapıyor . Hayatta mutluluk seni buluyor mu

Hayvan bakmakla çocuğa bakmayı mukayese ettiğinize inanamıyorum
Doğru söylüyorsun içinde bir insanın büyümesiyle bir kedinin olması normalde mukayese edilemez . Bakalım bu kimin ayıbı ? Benim hem kedim hem çocuğum var iki yasinda . Tüm gün bak tüm gün mızirdayan bir çocuk . Su icmeme bazen müsade etmeyen zaten yemek yiyemedigim bir çocuk . Ben ne yapıyorum biliyor musun meslek öğreniyorum . Kıçımı yaya yaya olmuyor tabi uyuyor öğle arasında çalışıyorum gece yatıyor o zaman uykusuz kalıp çalışıyorum. Ben doğurdum ya doğurduğumu bir kez olsun aklıma gelmedi bırakmak . İki yılda iki saat bıraktım birine . Bir çocuk doğduğunda senin hakkın senin önceliklerin diye birşey olamaz bitti . Tam olarak seninle aynı durumdayım. Kaldı ki üniversite kazanmak isteyen yapar. Sanki başka kimsenin psikolojisi yok bir sizin var

Bir bucuk yil uyumadan büyüttüm ben çocuğumu eşim ıssız kaldı yeni meslek öğrendi on bir ay gece gündüz çalıştı kimsem yoktu . Gece on beş kez kalkan gündüz de yarımsar saat uyuyan bu çocukla bende ingilizce ogrendim şimdi yazılıma çalışıyorum. Al sana seninle aynı durumda bir insan . Bir insan çocuk sahibi olduğu için çok bunaldigi olur. O gün çocuğuna bakim vermek istemediği olur . Sinirlendiği de olur . Ama bir anne çocuğumu vereyim mi diye düşünemez . Yine diyorum bağırıp çağıraksan doveceksen ver daha iyi . Ama lütfen git o tüplerini bağlat. Sırf üreyebiliyorsun diye bunu yapamazsin

Ben çocukların buyuklere bırakılmasına karşı değilim. Annem çocuklarıma çok baktı sagolsun ama sizin dediğiniz gibi olmaz bence sizde duramazsnz zaten...

Arkadaslar yorgun bir annenin ustune gitmek dogru değil. Cocugunu savundugunuzu zannediyorsunuz su an. Annelik depresyonu cok agirdir, hele ki fiziken yorgunsa bu anne daha da agirlasir. O yuzden anneyi linclemek su an o cocuga iyilik değil.
Kusura bakmayın çokta güzel linclerim . Onun duyari bunun duyari olur da bir insanın kendi doğurduğunu atmasinin duyari olmaz. Depresyonmuş yok annelerin psikolojisiymiş kusura bakmayın annenin böyle bir lüksü yok . Ayrıca depresyona girmek böyle birşey değil . Depresyonda olan insan hayata kuser kendi öz bakımını bile yapamaz . Eve kapanır . Öyle canım sıkılıyor en iyisi çocuğu atayım gideyim üniversitelere koca düşündüğüm gibi değil hayatımı yasayim demez. Kadın hayat dolu maşallah fikir fikir kaynıyor . Zalimlik değil annelik depresyonu . Bu aralar moda oldu kötülük yok psikolojik rahatsızlıklar var.

Kusura bakmayın çokta güzel linclerim . Onun duyari bunun duyari olur da bir insanın kendi doğurduğunu atmasinin duyari olmaz. Depresyonmuş yok annelerin psikolojisiymiş kusura bakmayın annenin böyle bir lüksü yok . Ayrıca depresyona girmek böyle birşey değil . Depresyonda olan insan hayata kuser kendi öz bakımını bile yapamaz . Eve kapanır . Öyle canım sıkılıyor en iyisi çocuğu atayım gideyim üniversitelere koca düşündüğüm gibi değil hayatımı yasayim demez. Kadın hayat dolu maşallah fikir fikir kaynıyor . Zalimlik değil annelik depresyonu . Bu aralar moda oldu kötülük yok psikolojik rahatsızlıklar var.
Linclemenizin cocuga yarari olmaz ilk mesajimda yazdigim sizinde alintiladiginiz kisimda oldugu gibi.

Kucuk yasta bir anne soz konusu, belliki yanında kendi annesi de yok babanneyi dusundugune gore. Yani yakinim, kanim diyeceği yol gostereni yok.

Hatasiz, kusursuz sayilacak bir ergenligim ve genc kizligim oldu, anneme annelik yaptığım donemlerim oldu (rahatsizligi mevcut) ama ben ergenlerin ve genc kadinlarin hata yapabileceklerini dusunuyorum, evlenerek buyuk hata yapmis, bu kadar erken yasta anne olarak hatasini percinlemis. Evet artik ortada bir cocuk var ve cocugun ruhsal ve fiziksel sagligini onceliklemek en dogrusu bu baglamda bize (forumdakilere) dusen ona dogru yolu gostermek, lincleyerek cocuga iyiligimiz dokunmaz.

Bizler yasini, basini almis olgun kadinlariz ama bu uye değil, elinden tutani yol gostereni olsa zaten gelip bize danismaz o kisiden fikir alirdi. Dogurduysan derdini, cilesini cekeceksin, sevgisini vereceksin, sizle hem fikirim, sahip cikacaksin bunda da hem fikirim (zaten babanneye verme fikrine karsi ciktigim ortada)

Ama tekraren yaziyorum linclemek bu cocuga yaramaz, burada ve her yerde yazdigim birsey var cocugunu sevmeyen anne yoktur yorgun ve yardimsiz kalmis anne vardir.

33 yaşındayım 7 ve 2.5 yasinda cocuklarım var ikisinide desteksiz büyüttüm.7 yasindakini bile gönderemem. bizimkiler dibimizde olmasına ragmen büyük oglum 1 gun zor kaliyor babaannesinde oda kendisiyle yaşıt kuzeniyle oynamak için. kendide istemiyor bende ..

Bunalmisliginizi anliyorum yasinizda toy kan deli akıyor. Ama annesiniz nihayetinde kim sizin gibi bakabilir o cocuga kimin yaninda bu denli huzurlu olur o cocuk sizin bazı şeyleri düşünememişliğinizin sorumlusu o çocuk değil ki bedelini o ödesin.. kayinvalideniz gelebiliyorsa gelsin bir sure rahatlatsin sizi en azindan

Eşiniz olacak adamda o dünyasından çıkmak zorunda esas sorunu yaratan kişi eşiniz böyle bir evlilik yürümez yük tek bir kisinin sırtına atılmaz bence kendisiyle konusmalisiniz

22 yaşındayım 2 yaşına giricek bir oğlum var çok kötüyüm psikolojim alt üst bedenimde ona göre sürekli yorgun hiçbirşeyden zevk alamıyorum artık. eşim desen kendine ayrı dünya kurmuş orda çok mutlu kimse bana ellemesin diyor . kimsem yok konuşacak gülücek kimsem yok evde hayatım bitiyor sanki benim yaşımdakiler okuyor ,şehir geziyor hayatı tanımaya başlıyor ben neden böyle büyük bir yükün altında girdim diye hep sorguluyorum ünü sınavına hazırlanmaya çalışıyorum olmuyor çocuk bırakmıyor uyuduğu zaman çalışim diyorum yemekmi yapim, çamaşırlamı uğraşim, dinlenim mi o saat yetmiyor uyanıkken çok hareketli çok inatçı yapma diyorsam inadıma yapıyor kaynanam bakarım diyor ama başka şehirde yaşıyor arabayla 4 5 saat sürüyor önceden istemedim yapamam dedim ama şuan ciddi ciddi göndersem nasıl olurdu hayatım diye sorguluyorum çalışıcam bu süre içerisinde izin günlerimde görmeye giderim diyorum biliyorum ben doğurdum bakmak zorundayım ama yapamıyorum artık.
4-5 saatlik yola mi gondereceksin ? Yaptığınız hatanın bedelini çocuk ödeyecek yani!

Linclemenizin cocuga yarari olmaz ilk mesajimda yazdigim sizinde alintiladiginiz kisimda oldugu gibi.

Kucuk yasta bir anne soz konusu, belliki yanında kendi annesi de yok babanneyi dusundugune gore. Yani yakinim, kanim diyeceği yol gostereni yok.

Hatasiz, kusursuz sayilacak bir ergenligim ve genc kizligim oldu, anneme annelik yaptığım donemlerim oldu (rahatsizligi mevcut) ama ben ergenlerin ve genc kadinlarin hata yapabileceklerini dusunuyorum, evlenerek buyuk hata yapmis, bu kadar erken yasta anne olarak hatasini percinlemis. Evet artik ortada bir cocuk var ve cocugun ruhsal ve fiziksel sagligini onceliklemek en dogrusu bu baglamda bize (forumdakilere) dusen ona dogru yolu gostermek, lincleyerek cocuga iyiligimiz dokunmaz.

Bizler yasini, basini almis olgun kadinlariz ama bu uye değil, elinden tutani yol gostereni olsa zaten gelip bize danismaz o kisiden fikir alirdi. Dogurduysan derdini, cilesini cekeceksin, sevgisini vereceksin, sizle hem fikirim, sahip cikacaksin bunda da hem fikirim (zaten babanneye verme fikrine karsi ciktigim ortada)

Ama tekraren yaziyorum linclemek bu cocuga yaramaz, burada ve her yerde yazdigim birsey var cocugunu sevmeyen anne yoktur yorgun ve yardimsiz kalmis anne vardir.
kusura bakmayın sizin gibi düşünmek zorunda değilim Sizin gibi düşünmediğim için de çocuğa zarar verdiğimi iddia edemezsiniz birincisi buna hakkınız yok

ikincisi ve en önemlisi 22 yaş küçücük kız çocuğu yaşı değil. Çoğu insan o yaşta bir işe girip büyük zorluklarla çalışıyor. Her tercihin bir bedeli var. Siz ithamda bulunamazsınız yorum yapanlara. Siz ponçik yorumlarınızı yaparsınız benim düşünceme ters geleni de ben bilir yaparım değil mi? Çocuğunu kaynanaya atacak olan kadına "duyar" göstermedim diye çocuğuna daha kötü davranmaz. Linçlemeyin demek ayri siz söylediniz çocuğa daha çok zarar verebilir demek ayrı. Başkasına sopa göstermeden yorum yapın. Bakın bende sizin yorumlarınıza müdahalede bulunurum yoksa.

kadın çocuğu sallayım gitsin diyor. Ben ahh canım benim inan bende kargoya vereceğim bunlar varya hepsi çöp kadığnnn dayanışmağğsı yapamayacağım . Benim kitabımda çocuğunu vermek yok

Bu hayati siz seçtiniz ama suçu el kadar bebeğe kesiyorsunuz.

Sizin yaşınizdakiler üniversite okuyup,geziyorsa evlenmedikleri icin,sanki çocuğunuz evlenin dedi , beni doğur dedi de simdi çocuğa bakmak yük geliyor.

Çocuğa o kadar cok üzüldüm ki, inadina yapma dediğimi yapıyor diyorsunuz evet sizi sinir etmek icin yapiyor.
Valla nasil rahat edeceksiniz bilmiyorum. Cok çok üzüldüm o yavruya. Zaten üniversite sınavına girebilmek icin tek sart evlenmek ve çocuk yapmakti. Liseden sonra neden girmediniz evlendinz

X