Çocuğumu kaynanama göndermelimiyim

Şimdi neden 22 yaşında olupta 2 yaşında çocuğun var demek saçma çünkü olan olmuş geriye dönüş yok bu saatten sonra.

Çocuğunuzu alın dışarı çıkın gezin dolaşın etkinlikler yapın sizde çocuğunuzla büyüyeceksiniz.

Bunalmışsınız belki destek almak iyi gelir size

Akranlarınızın ne yaptığı , ne yapmadığı , gezdiği, tozduğu v.s. gördükleriniz sizi aşağıya çekiyor.

Çocuğun en ilgi beklediği dönemdesiniz.

Bi kap yemek yapıp bırakın temizliği ona odaklanın.

Kreş yaşı gelince (maddi durum nedir bilemem) kreşe verip hazırlanın üniversiteye.

Babaanneye göndermeyin çocuk döndüğünde daha da hırçın olacak.

Sizde çocukla gidip birkaç gün kalıp dönün değişiklik olur.

Ayrıca babanın kendince kurduğu dünyasını yıkın sorumluluk alsın biraz

Çalışmadığı zaman bırakın babaya çıkın dışarı gezin biraz

Erkeklerin aileye bakış açısı kadın çocuk baksın , temizlik yemek yapsın ben işten gelince bir şeye karışmayım.

Ne ala böyle güzel dünya

Sağlıkla büyüsün meleğiniz.

Ben hayata öfkeli değilim canım benim, hayatım gayet yolunda gerekli yaşta evlenip bakabileceğim bir çocuğu doğurup mis gibide bakıyorum.
her şeyimde yerinde çok şükür, benim öfkem senin gibi 20 yaşında koca peşinde koşup fofenklemeyi ögrenmiş,üremiş sonrada o çocuğu acaba geri nereme soksam diye düsünüp kendi götünu gezdirme derdinde olanlarla.
Birde laf soktuğunu sanıp gülücük atmış yazık, sence ben senin o gülücüklü mesajını ay bana laf soktuuuu diyerek kendimi mi yerim zavallıcık.
Tamam giderimsiniz ciddiye alamıyorum

Şimdi neden 22 yaşında olupta 2 yaşında çocuğun var demek saçma çünkü olan olmuş geriye dönüş yok bu saatten sonra.

Çocuğunuzu alın dışarı çıkın gezin dolaşın etkinlikler yapın sizde çocuğunuzla büyüyeceksiniz.

Bunalmışsınız belki destek almak iyi gelir size

Akranlarınızın ne yaptığı , ne yapmadığı , gezdiği, tozduğu v.s. gördükleriniz sizi aşağıya çekiyor.

Çocuğun en ilgi beklediği dönemdesiniz.

Bi kap yemek yapıp bırakın temizliği ona odaklanın.

Kreş yaşı gelince (maddi durum nedir bilemem) kreşe verip hazırlanın üniversiteye.

Babaanneye göndermeyin çocuk döndüğünde daha da hırçın olacak.

Sizde çocukla gidip birkaç gün kalıp dönün değişiklik olur.

Ayrıca babanın kendince kurduğu dünyasını yıkın sorumluluk alsın biraz

Çalışmadığı zaman bırakın babaya çıkın dışarı gezin biraz

Erkeklerin aileye bakış açısı kadın çocuk baksın , temizlik yemek yapsın ben işten gelince bir şeye karışmayım.

Ne ala böyle güzel dünya

Sağlıkla büyüsün meleğiniz.
Teşekkür ederim ihtiyacım olan şeyleri yazdınız sizin gibi ilaç olan insanlar yazsa keşke

Hamileymişsiniz daha bir çocuğun sorumluluğu altına görmemişsin dünyaya geldiğinde yorum yapın olurmu bende böyle büyük laflar söylüyordum ama öyle olmuyor ayrıca çocuğuma yazık falan değil el bebek gül bebek büyütüyorum yoruldum diyoru anlayışınız olsaydı anlardınız
İnsanlar 4-5 çocukla dul kalıyor yine kimseye vermiyor gerekirse kendi hayatını yok sayıp o çocuklara bakıyor.Kusura bakmayın ya da bakın .....bencilsiniz annelik ne demek o duygudan yoksunuz,hepimiz yorulduk ,bunaldik hatta isyan ettik ama eminim hiç bir "anne" çocuğu kv atayım arada gidip göreyim biraz kendime zaman ayirayim dememiştir ,dürüst olun kendinize !!!! niye böyle narsistçe düşündüğünüzü sorgulayın Sorun evliliğiniz olmasın??? Cok kurtulmak istiyorsanız babalık vasfindan yoksun adamı anasına yollayın

Konuyu okurken aynı şehirdesiniz birkaç saat bakacak çocuğu eğleyecek diye okudum buna tamamdım kendi adıma. Ama başka şehire 2 yaşındaki çocuğu yollamam ben.
benim de aklımdan bu geçti başka türlüsünü kafam almadı çünkü

konu sahibi çocuğu silah zoruyla doğurtmadılar dimi? ki öyle bile olsa o sizin çocuğunuz ve evet en iy işekilde bakmak zorundasınız

kv nizi çağırsanız size sizde çalışsanız ancak öyle.. gelmez mi?

Çok gençsiniz. Bir şeyler için geç kalmadınız daha. 2 yaş zorlu olmalı. Onun baskısıyla böyle düşünmeye başladınız belki. Biraz daha sabredip çocuğun okula, kreşe vs gitmesini bekleyip sonra ders çalışmaya başlayabilirsiniz. Yukarda söylendiği gibi kan değerlerinize de baktırın. Çok etkiliyor eksiklikler ruh ve beden durumunuzu. Kayınvalidenizle anlaşabiliyorsanız o gelsin kalsın, baksın sizinle. Okuyun, çalışın. Ama çok küçük göndermek için çocuğunuz.

İnsanlar 4-5 çocukla dul kalıyor yine kimseye vermiyor gerekirse kendi hayatını yok sayıp o çocuklara bakıyor.Kusura bakmayın ya da bakın .....bencilsiniz annelik ne demek o duygudan yoksunuz,hepimiz yorulduk ,bunaldik hatta isyan ettik ama eminim hiç bir "anne" çocuğu kv atayım arada gidip göreyim biraz kendime zaman ayirayim dememiştir ,dürüst olun kendinize !!!! niye böyle narsistçe düşündüğünüzü sorgulayın Sorun evliliğiniz olmasın??? Cok kurtulmak istiyorsanız babalık vasfindan yoksun adamı anasına yollayın
Haketmediğim şeyler söylemişsiniz ama son söylediğiniz doğru babalık görevinden yoksun çocuğu annesine göndermek lazım

Yakıştırıp düşürmüşsün dediğin konum annelik. ben kime neyi anlatıyorum ki annelik büyük emek ve sevgi isteyen uğraş ben sadece yoruldum destek istiyorum olabilirmi diye burda sordum sen bana gelmiş aşk meşk kampüs diyorsun fikirlerin sende kalsın
Kendini yakıştırdığın şey annelik mi sence senin ? Sen şu an anneliğine mi laf yiyorsun sanıyorsun ? Sen annelik yapamayışına laf yiyorsun önce bunun ayrımını yap. Aşk meşk dediğimin altını anlıyor musun ? Küçücük yaşta alamayacağın sorumluluğun altına yatmışsın okul okuyup kendi ayakların üzerinde durmak varken. Şimdi kendin kıyaslıyorsun yaşıtlarınla kendini bizim dediklerimiz mi zoruna gitti ? Kendine gel yapamayacaktın madem niye doğurdun derler adama.
Aklın fikrin, şeyinin yerini öğrendiğin an sevişip doğurmak olmuş ben aşk meşk okul dedim diye ettiği lafa bak.

benim de aklımdan bu geçti başka türlüsünü kafam almadı çünkü

konu sahibi çocuğu silah zoruyla doğurtmadılar dimi? ki öyle bile olsa o sizin çocuğunuz ve evet en iy işekilde bakmak zorundasınız

kv nizi çağırsanız size sizde çalışsanız ancak öyle.. gelmez mi?
Kendisi gelmek istiyor ama eşi istemiyor istnabulu sevmediği için gelmiyorlar

Çok gençsiniz. Bir şeyler için geç kalmadınız daha. 2 yaş zorlu olmalı. Onun baskısıyla böyle düşünmeye başladınız belki. Biraz daha sabredip çocuğun okula, kreşe vs gitmesini bekleyip sonra ders çalışmaya başlayabilirsiniz. Yukarda söylendiği gibi kan değerlerinize de baktırın. Çok etkiliyor eksiklikler ruh ve beden durumunuzu. Kayınvalidenizle anlaşabiliyorsanız o gelsin kalsın, baksın sizinle. Okuyun, çalışın. Ama çok küçük göndermek için çocuğunuz.
Peki teşekkürler ederim

Arkadaslar yorgun bir annenin ustune gitmek dogru değil. Cocugunu savundugunuzu zannediyorsunuz su an. Annelik depresyonu cok agirdir, hele ki fiziken yorgunsa bu anne daha da agirlasir. O yuzden anneyi linclemek su an o cocuga iyilik değil.

Konu sahibi A Ayferre iki cocuk annesiyim cok yorgun, uykusuz kaldigim, dayanamadigim, bebeklerim aglarken yanlarina gecip hungur hungur ağladığım zamanlarim oldu. Ikinci dogdugunda ilk cocugum 2 yas sendromuna yeni giriyordu, ikisi bir arada ustune bir de lohusa depresyonuna girdim, o da yetmedi buyuk kizim cok agir bir rahatsizlik gecirip hastanede yatti (bebek servislerinde babanin refakatciligi yasak) o gunlerde lohusa depresyonundayim ayrica kucuk kizimin daha 40'i cikmamisti. Hastanede refakatci kalamiyorum diye kendimden nefret etmistim, kizimin hakkini yiyorum diye kendimden tiksinir hale gelmistim.

Yasadigin duygular cok normal ki sen hayata birseyleri eksik birakip erken atilma riskine girmissin, bunlar senin hatalarin, hatalarini sahiplenmelisin, buyumek olgunlasmak boyledir. Hata yaparsin, yapamazsın diyemez kimse, ama hatalarina sahip cikar ilerlemeye devam edersin. Su an yasadigin psikolojik problemler cocuguna yansidigi icin huysuzlaniyordur emin ol. Her gece yatmadan once kendini sakinlestirmek icin bir yontem bul, belki kitap okumak, dusa girmek, yuruyuse cikmak ne bileyim herkes kendine neyin iyi geldiğini bilir.

Cocugunu sutten kestiysen 1 hafta esinle tatile gidebilirsin belki, yani bul kendini iyilestirecek bir yontem.

Sonra sabah kalktiginda cocugunun gozlerine bakmadan once derin nefes al ve onu karninda buyuttugun o tasasiz gunleri hatirla ve bugun suratimi asmayacagim hep gülecegim diye kendini sakinlestir.

Cocugun her huysuzluk yaptiginda hareket etmeden, konusmadan once derin nefes alip 10'a kadar say ve kendine sunu hatırlat, onun bir sucu yok, sadece cok kucuk, derdini anlatmak icin huysuzluk yapiyor. Cocugun inat degil ilgini ariyor sadece ve muhtemelen inatlasarak ilgini alabildigini dusunecegi seyler yasiyorsunuz.

Ve eger imkanin varsa bir uzman destegi al 💕 gececek bugunler.

Kendini yakıştırdığın şey annelik mi sence senin ? Sen şu an anneliğine mi laf yiyorsun sanıyorsun ? Sen annelik yapamayışına laf yiyorsun önce bunun ayrımını yap. Aşk meşk dediğimin altını anlıyor musun ? Küçücük yaşta alamayacağın sorumluluğun altına yatmışsın okul okuyup kendi ayakların üzerinde durmak varken. Şimdi kendin kıyaslıyorsun yaşıtlarınla kendini bizim dediklerimiz mi zoruna gitti ? Kendine gel yapamayacaktın madem niye doğurdun derler adama.
Annelik yapmadımı neyi görerek karar verdiniz aşk meşk dediğin şeyin altını gayet iyi anlıyorum yaz dizisi yaşanmıyor gerçek hayata bi dönünün gerçek hayata bakın ben 30 yaşında anne olsaydımda eminimki böyle yorulup bıkıcaktım saçmalıyorsunuz lütfen susun

Arkadaslar yorgun bir annenin ustune gitmek dogru değil. Cocugunu savundugunuzu zannediyorsunuz su an. Annelik depresyonu cok agirdir, hele ki fiziken yorgunsa bu anne daha da agirlasir. O yuzden anneyi linclemek su an o cocuga iyilik değil.

Konu sahibi A Ayferre iki cocuk annesiyim cok yorgun, uykusuz kaldigim, dayanamadigim, bebeklerim aglarken yanlarina gecip hungur hungur ağladığım zamanlarim oldu. Ikinci dogdugunda ilk cocugum 2 yas sendromuna yeni giriyordu, ikisi bir arada ustune bir de lohusa depresyonuna girdim, o da yetmedi buyuk kizim cok agir bir rahatsizlik gecirip hastanede yatti (bebek servislerinde babanin refakatciligi yasak) o gunlerde lohusa depresyonundayim ayrica kucuk kizimin daha 40'i cikmamisti. Hastanede refakatci kalamiyorum diye kendimden nefret etmistim, kizimin hakkini yiyorum diye kendimden tiksinir hale gelmistim.

Yasadigin duygular cok normal ki sen hayata birseyleri eksik birakip erken atilma riskine girmissin, bunlar senin hatalarin, hatalarini sahiplenmelisin, buyumek olgunlasmak boyledir. Hata yaparsin, yapamazsın diyemez kimse, ama hatalarina sahip cikar ilerlemeye devam edersin. Su an yasadigin psikolojik problemler cocuguna yansidigi icin huysuzlaniyordur emin ol. Her gece yatmadan once kendini sakinlestirmek icin bir yontem bul, belki kitap okumak, dusa girmek, yuruyuse cikmak ne bileyim herkes kendine neyin iyi geldiğini bilir.

Cocugunu sutten kestiysen 1 hafta esinle tatile gidebilirsin belki, yani bul kendini iyilestirecek bir yontem.

Sonra sabah kalktiginda cocugunun gozlerine bakmadan once derin nefes al ve onu karninda buyuttugun o tasasiz gunleri hatirla ve bugun suratimi asmayacagim hep gülecegim diye kendini sakinlestir.

Cocugun her huysuzluk yaptiginda hareket etmeden, konusmadan once derin nefes alip 10'a kadar say ve kendine sunu hatırlat, onun bir sucu yok, sadece cok kucuk, derdini anlatmak icin huysuzluk yapiyor. Cocugun inat degil ilgini ariyor sadece ve muhtemelen inatlasarak ilgini alabildigini dusunecegi seyler yasiyorsunuz.

Ve eger imkanin varsa bir uzman destegi al 💕 gececek bugunler.
Göz yaşları içerisinde okudum teşekkür ederim gerçekten ❤

Annelik yapmadımı neyi görerek karar verdiniz aşk meşk dediğin şeyin altını gayet iyi anlıyorum yaz dizisi yaşanmıyor gerçek hayata bi dönünün gerçek hayata bakın ben 30 yaşında anne olsaydımda eminimki böyle yorulup bıkıcaktım saçmalıyorsunuz lütfen susun
Başka bir şehre vermekten bahsediyorsun sen anneliğinin kanıtını mı arayalım.

Kendisi gelmek istiyor ama eşi istemiyor istnabulu sevmediği için gelmiyorlar
bakın sizi de anlamaya çalışıyorum
babası sorumluluk almıyor diyorsunuz ya zorla yaptıracaksınız şımartmışsınız sizde

akşam geldi mi atın kucağına "canım benim şu işim var az çocuğa bak" ya da yemek yapıcam
ya da babası hadi parka götürüver gibi

öyle yapmıyor diyip gurur yaparsanız nefes almaya vaktiniz kalmaz
direteceksiniz yani

Teşekkür ederim ihtiyacım olan şeyleri yazdınız sizin gibi ilaç olan insanlar yazsa keşke

Rica ederim.

Aslında arkadaşlar haklı okumanız gereken çağda çok büyük sorumluluk altına girmişsiniz

Daha kendiniz ayaklarınızın üzerinde duramazken anne olmayı seçmişsiniz.

Dediğim gibi bunun geri dönüşü yok olan olmuş.

Hayat geriye dönük bir şans vermez insana

O yüzden ileriyi güzelleştireceksiniz.

Burada yazdıklarınız erken evlenmek isteyen kızlarımıza aslında onları nasıl zorlukları beklediğinin kanıtıdır.

Arkadaşlar birazda ondan sert yazıyolar ama doğruyu yazıyorlar.

Siz çocuğunuzun en güzel çağlarını kaçırıyorsunuz böyle düşünerek

Anne olan insanın sıkılma , bıkma gibi lüksü yoktur.

😀😀tamam sen haklısın ne diyim
Kocanız madem yardım etmiyor eve bakıcı alın, belirli saatler dışarı çıkabilirsiniz. Hem bir kafede ders çalışır hem de hava almış olursunuz. Bence de üniversite okuyun, meslek sahibi olun. Çocuğuna adam gibi babalık yapmayan bir adama güvenmezdim ben, hayatımı kurtarmaya bakardım. Babaanneye verme fikrini de unutun, şu an psikolojik olarak iyi değilsiniz belli ki. Destek de alın lütfen.

Sakın geliyorsa kaynanam sana gelsin. Çocuk güzel ilgili çeken şeyleri sever mesela masada ders çalışırken ona da renkli kalem kağıt verip oda orda oyalanir. Bu kadar karamsar olma canım oğlunu da al beraber gezin kafede oturun ben öyle yapıyorum. Oğlum iyiki var yoldaş oldu bana. Ben üni düşünüyorum ilerde inşaallah. Ama bu kadar çocuğunu yükmus gibi yaklasma🤗

X