Çocuğumu kaynanama göndermelimiyim

Cocuk yasta evlenip, gencliginizin baharinda anne olmussunuz. Artik donusu yok o sizin caniniz kaniniz, sizden uzakta buyumesine vicdaniniz nasil el veriyor. Oncelikle esiniz olacak adam bi silkelenecek kafa kafaya vereceksiniz o cocuga gozunuz gibi bakacaksiniz. Isten geldiginde alip yarim saat 1 saat parka goturecek siz de o surede bi nefes alacaksiniz. Okuma hevesinizi simdilik bi kenara birakin ya da imkaniniz el veriyorsa krese gonderin ve cocuk kresteyken ders calisin. Hala boyle hayatlarin olmasina sasiriyorum.

Yakıştırıp düşürmüşsün dediğin konum annelik. ben kime neyi anlatıyorum ki annelik büyük emek ve sevgi isteyen uğraş ben sadece yoruldum destek istiyorum olabilirmi diye burda sordum sen bana gelmiş aşk meşk kampüs diyorsun fikirlerin sende kalsın

Kreşlerde çocuklara yapılanları biliyoruz o olmaz okuma hevesi demek yanlış olur gelecek lazım bana bunun için istiyorum

Çocuğu hatta bebeğini sakın bir yere gönderme. Sağlık açısından bi sorunun yoksa vitamin vs gibi kendine çocuk bakarken aynı zamanda alan aç. Eğer bakıma yardımcı kimse yoksa ev işlerini mutlaka çocuk uyanıkken yap muntazam olmasına uğraşma pratik yap geç uyuduğu zaman dinlen. Kvye vermek yerine yarım gün kreşe verebilirsin, hem sen dinlenirsin hemde bebeğin sosyalleşir annesindende kopmaz. Bir sürü seçenek ve çözüm var. Büyüdükçe istediklerini yapacaksın , bebeğinin bu zamanları gelmeyecek, bi cahillikle onu gönderirsen kapatamayacağın yaralar açarsın. Çok değil 1 sene sonra bile başka olacakken kendini bu kadar bunaltma, zaman su gibi.

Eşinizin ilgisizliği, sorumluluk almaması, yalnızlık, yorgunluk sizi çok yanlış düşüncelere sevk etmiş. Kayınvalidenıze ne diyorsunuz gönder ben bakarım diyor sizin çocuğunuz için? Bu teklif başka anneleri çıldırtır normalde. Çocuk mu mağdur oluyor, siz mi sürekli dert yanıyorsunuz?
Size yardımıcı olmak istiyorsa yanınıza gelip çocuğunuzla ilgilensin ara ara, kendi doğurduğu sorumsuz oğluna bir seyler söylesin.
Çalışmak istemeniz normal, evde durmak, tüm gün çocuk sorumluluğu yorabilir ama bunun çözümü cocuğu tabiri caizse başınızdan atmak değil.

Özel güvenlik görevlisiyim ailemle aramda sorun yok ama bir destekleri yok eşimi nasıldahil edicem kavga çıkartıyorum onu bile umursadığı yok
Annenin dediğini okudum. 19 yaşında çocuk doğur evde otur diyen annenin zaten sana destek olacağını düşünmüyorum. Eşini nasıl dahil edersin bilmiyorum artık ama etmen lazım. Hem kendi iyiliğin hem çocuğun rol modelliği açısından. Hep mi umursamazdi bu adam niye çocuk yaptın?

pardon çocuğumu gönderiyorsunuz babaanneye yanlış mi anladım?
normalde hani babaanneler vs size gelip bakiyor ya?
20 yaşında mok varmış gibi koşa koşa evlenmişsiniz üstune birde çocuk yapmışsiniz şimdi çöp gibi babaannenin üzerine atmaya çalışıyorsunuz.
nasıl olacakmış hayatı, nasıl olacak kocayı boşar gidip başkasından bir tane daha yapar onuda atacak bir yer bulursun bu kafayla.
Keşke siz çocuğu oraya buraya birakacaginiza anneniz babaniza o gece başım ağriyor deseydide hepten kurtuluş olsaydı o çocuğunuz için

Yazık empatiden yoksun anlama kabiliyeti sıfır böyle düşündüğü için bir anneyi aşşağılamak başka annelere yakışmıyor
Anne baba göremiyorum ben konuda, zira normal anne babalar böyle yapmıyor.
Biri keyfinde zaten, öteki bende bu çocuğu versemde kendi keyfime baksammı acaba kafasında siz gerçekten kendinizi aanne babamı sanıyorsunuz?

Ya ben benim psikolojim kötü diyordum benden becerileri varmış ya başım git şurdan ne değişik insanlar var ya şurada ciddi alabileceğim 3 insan çıkmışsa çıkmıştır ne çok ruh hastası var yazdıklarımı bidaha oku ben çocuğuma senin popana iyi baktığında daha iyi bakıyorum hiç merak etme

Hayvan bakmakla çocuğa bakmayı mukayese ettiğinize inanamıyorum
kadın hayvanını verememiş, siz kendi doğurduğunuzu nereye satsam kafasındasiniz şu kk da neler okudum neler duydum ilk kez bu konudaki bir insana bu kadar bilendim ya.
Bıkmık zırındıyın ama ırtık yıpımıyorummuş, eşşek gibide yapacaksıniz yirmi yaşında kocaya versem gitmem dememişsiniz ama onu yapabilmişsiniz maaşallah.
izinlerde gidip görecekmiş birde çocuğu hangi sıfatla?

o destek öyle destek değil sen olayi yanlış anlamışsın.
Bizde çocuk buyuturken yoruluo destek istiyoruz ama anamizin kaynanamizin uzerine atip tatilden tatile gorelim demiyoruz.
Gelsinler 1 saat belki 1 hafta kalsınlar rahat bir duş alıp dışarda bir kahveyi sessizce içebilelim diye istiyoruz.

sizinki öyle yapsaydıda bu böyle hayata öfkeli bireyin sayısı az olurdu yazık

konu sahibine örnek teşkil etsin o zaman konu sahibi, bahanelerin arkasına sığınmayın.
çocuğunuzun tam eğitim ve farkındalık yaşında. 2 sene daha dişinizi sıkın. temizlikte yapacaksınız. Yemek de.
hayır benim anlamadığım bu görevler ne zaman kadına fazlalık gelmeye başladı, günün 10 saati işteyim.
Akşamdan makineyi programladım, sabah yıkadı, astım. Çıkarken robot süpürgeyi çalıştırdım.
Eve gidince de 2 çeşit yemeğimi yapacağım. Dün akşamdan tatlı yaptım ayrıca dolapta. Geriye ne kaldı ?
Pratik olmayı öğrenmek zorundayız.
Çocuğunuz da ilerde böyle genç yaşta istemediği yollara savrulup, başına istemediği durumlar gelsin istemiyorsanız, onu yetiştirmek zorundasınız. 4 yaştan sonra kreş-okul zaten siz de ister ona eşlik eder birlikte okursunuz, ister gezersiniz. İster kardeş yaparsınız. Sonrası sonra..
İşleri gözünüzde bu kadar büyütmeyin lütfen. Hayat o kadar uzun değil inanın.

İyimisiniz ne satması yuh artık

sizinki öyle yapsaydıda bu böyle hayata öfkeli bireyin sayısı az olurdu yazık
Ben hayata öfkeli değilim canım benim, hayatım gayet yolunda gerekli yaşta evlenip bakabileceğim bir çocuğu doğurup mis gibide bakıyorum.
her şeyimde yerinde çok şükür, benim öfkem senin gibi 20 yaşında koca peşinde koşup fofenklemeyi ögrenmiş,üremiş sonrada o çocuğu acaba geri nereme soksam diye düsünüp kendi götünu gezdirme derdinde olanlarla.
Birde laf soktuğunu sanıp gülücük atmış yazık, sence ben senin o gülücüklü mesajını ay bana laf soktuuuu diyerek kendimi mi yerim zavallıcık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…