Çocuğumu Görmek İstemiyorum (Geçici durum biliyorum)

Sorun işte sorun sorun hastalık her neyse adı. İlk defa oluyor diyorum ne yaptı ne yedi ne içti diye sürekli arayan anneyim normalde.

Şimdi niye böyle oldu beyin şoka mı girdi bende çözüm arıyorum sorunu biliyoruz nedeni biliyor musun neden aramak istemiyorum onu söyle? Ya da nasıl düzelir insan psikolojisi? Ama sadece vah yazık kötü anne. Alemsiniz
Onun tahsil orda bitti:) yuruyemiyorum dedin koş dedi:)

Sorun işte sorun sorun hastalık her neyse adı. İlk defa oluyor diyorum ne yaptı ne yedi ne içti diye sürekli arayan anneyim normalde.

Şimdi niye böyle oldu beyin şoka mı girdi bende çözüm arıyorum sorunu biliyoruz nedeni biliyor musun neden aramak istemiyorum onu söyle? Ya da nasıl düzelir insan psikolojisi? Ama sadece vah yazık kötü anne. Alemsiniz
Neden aramak istemiyosun? Çünkü uzun zaman yardım almadan her şeyi üstlenmiş kendine alan açmamışsın, eski eşin şam babası çıkmış, sorumluluklar sana kalmış. Sende faturayı en kolaya yani çocuğa kesmişsin. Psikolog duygularınızı değiştirmez nasıl yöneticeğiniz konusunda yardım eder. Siz eski eşinize öfkenizi siteminizi yanlış kişiden çocuğunuzdan çıkartıyosunuz. Derseniz benim annelik hislerim gitti aramak içimden bu yüzden gelmiyor işte ona tıp çare olamaz.

Vallahi bol psikologlu komik bir baslik:)
Evde isi gucu yok ,mutsuzluktan bertaraf ki burda butun gun saracak yer ariyor bazilari...

Birde hirsini alamayanlar var.biri @Khomyuk mesela. size esenlik sifa diledigim mesaja bile begenmedim atmiş🤣🤣 artik ne yasiyorsa ic dunyasinda🤣🤣🤣
Yalnız evde işi gücü yok derken komik oluyosunuz, ev hanımı olduğumuzu nerenizden çıkarttınız😄

Yalnız evde işi gücü yok derken komik oluyosunuz, ev hanımı olduğumuzu nerenizden çıkarttınız😄
Neden ustunuze alindiniz.siz cok bilen psikologsunuz:) birde tipta care yok demissiniz ya kaybolan ileri donem annelik guduleri icin (siz sadece lohusalara hizmet ediyorsunuz sanirim).sizle birkac akademik makale paylasmami istermisiniz? Google akademic search alanindan kendinizde yazarakta ulasabilirsiniz Okumayi cok sevmiyorsunuz ama bir goz atin alaninizda gelisirsiniz:)

Neden ustunuze alindiniz.siz cok bilen psikologsunuz:) birde tipta care yok demissiniz ya kaybolan ileri donem annelik guduleri icin (siz sadece lohusalara hizmet ediyorsunuz sanirim).sizle birkac akademik makale paylasmami istermisiniz? Google akademic search alanindan kendinizde yazarakta ulasabilirsiniz Okumayi cok sevmiyorsunuz ama bir goz atin alaninizda gelisirsiniz:)
Benim alanım 112 cicim😄 o dedikleriniz birazda babası baksın üzerine yazılmış makalelerdir eminimki.

Tip -psikoloji alaninda yalan yanlis bilgi verdigini:) hemde 112 alaninda calisan ve tıp biliminin bir parcasi olan biri olarak:)
Bu hanım efendinin böyle tanı alacak bi durumu yok şayet varsa kurula girer tedavisi başlar ve velayetide düşer hanımefendi. Konu sahibi yazsın bakalım ? Bunaldığı yorulduğu destek görmediği için mi bu şekilde yoksa içgüdüsel bi sorunu mu var? Çocuk şuan yanında dursa bakım ihtiyacını dahi karşılamayacak seviyede sorunu mu var?( örnek beslenme ihtiyacı, çocuğa hiç bakamayacak durumda olmak) . Sizin iki satır okuduğunuz şeylerle burada kendinizi komik duruma düşürüyosunuz. Konu sahibi en fazla depresyon tanısı alır ondada yine bakım veren olarak eksiye düşerse çocuk kendisiyle kalamaz. Burada bir şey yazarken iki kere düşünün. Adım kadarda eminim eğer bu tanıyı bakım veremez şeklinde alır velayeti düşerse gelsin raporunu atsın buraya hanımefendi.

Boşanıp çocuğu babaya göstermeyen kadınlardan değilim. Asıl hırsını böyle alıyorlar herkes ben tam tersi babadan uzak kalmasın diye ailemin yanına dahi gitmedim babasına yakın evim. Çocuk babayı istiyor görse dahi mutludur belki ne biliyorsunuz babasında niye eziyet olsun babaaneside bakıyor sokağa atmadım.
Ay israrla anlamiyorsunuz. Babaya isterse 1 ay birakin siz bilirsiniz. Ama hic aramamaniz yanlis. Vicdaninizi rahatlatmaya calisiyorsunuz. Kimse size niye babaya biraktin demiyor. Kacar gibi bir de uyutup gitmis bir daha aramamissiniz. Bu noktada hatalisiniz. Kabul edin ve tamir etmeye calisin.

-Derseniz benim annelik hislerim gitti aramak içimden bu yüzden gelmiyor işte ona tıp çare olamaz-
Bu hanım efendinin böyle tanı alacak bi durumu yok şayet varsa kurula girer tedavisi başlar ve velayetide düşer hanımefendi. Konu sahibi yazsın bakalım ? Bunaldığı yorulduğu destek görmediği için mi bu şekilde yoksa içgüdüsel bi sorunu mu var? Çocuk şuan yanında dursa bakım ihtiyacını dahi karşılamayacak seviyede sorunu mu var?( örnek beslenme ihtiyacı, çocuğa hiç bakamayacak durumda olmak) . Sizin iki satır okuduğunuz şeylerle burada kendinizi komik duruma düşürüyosunuz. Konu sahibi en fazla depresyon tanısı alır ondada yine bakım veren olarak eksiye düşerse çocuk kendisiyle kalamaz. Burada bir şey yazarken iki kere düşünün. Adım kadarda eminim eğer bu tanıyı bakım veremez şeklinde alır velayeti düşerse gelsin raporunu atsın buraya hanımefendi.
bakin ben basit bir aramayla bile bu kadinin tukenmis anne sendromu yasayabilecegi 'ihtimalini' goruyorum.siz gibi suclamak yerine destek olmaya calisiyorum.asil siz 2 kere dusunun yazarken.bu sendroma sahipse sayet sizin bu kadina soyledikleriniz hangi insanliga sigar a! ne bicim bir tarz,uslup bu! Size dedimki yapici olun.neymis olamazmissiniz.hala kendinizi hakli cikartmak icin konusup duruyorsunz.zaten tukenmis bir kadini kotu berbat bir anne olmakla suclayan ben degilim.
Tanida bariz ne yaziyor!!!
Cocugundan uzaklasma bag kopmasi!!!

Velayeti bizi ilgilendirmez.esiyle kendi arasinda.tedavi mi almasin yani velayet dusecek diye...Sizin gibi tip care olmaz ya ararsin ya kotu berbat annesin mi diyelim.
Akil tutulmasi mi yasiyorsunuz siz?? Bu neyin hirsi...

(Hepimiz fili tarif eden körler gibiyiz, kulağını tutan yelken diyor, bacağını tutan sütun) Bence de ne biliyormusunuz, sizin adeta dizlerinizin bagı çözüldü. Bakıyor,sesleri duyuyor, anlıyor, mudahale edemiyorsunuz. Rüya
görüyor gibisiniz. Biraz dinlenin, kendinize geleceksiniz, kıpırdayacak, çözüm arayacaksınız. Üzülmeyin ,bazen ruhun da bagları çözülür :anne:

Screenshot_2024-08-09-20-30-51-401_com.android.chrome.jpg

Ay israrla anlamiyorsunuz. Babaya isterse 1 ay birakin siz bilirsiniz. Ama hic aramamaniz yanlis. Vicdaninizi rahatlatmaya calisiyorsunuz. Kimse size niye babaya biraktin demiyor. Kacar gibi bir de uyutup gitmis bir daha aramamissiniz. Bu noktada hatalisiniz. Kabul edin ve tamir etmeye calisin.
Bir de anlamaya calıssanız , sadece anlamaya:/ "Herkeste baskasının basına gelene sabredecek güç vardır" diyen boşuna dememiş..

-Derseniz benim annelik hislerim gitti aramak içimden bu yüzden gelmiyor işte ona tıp çare olamaz-

bakin ben basit bir aramayla bile bu kadinin tukenmis anne sendromu yasayabilecegi 'ihtimalini' goruyorum.siz gibi suclamak yerine destek olmaya calisiyorum.asil siz 2 kere dusunun yazarken.bu sendroma sahipse sayet sizin bu kadina soyledikleriniz hangi insanliga sigar a! ne bicim bir tarz,uslup bu! Size dedimki yapici olun.neymis olamazmissiniz.hala kendinizi hakli cikartmak icin konusup duruyorsunz.zaten tukenmis bir kadini kotu berbat bir anne olmakla suclayan ben degilim.
Tanida bariz ne yaziyor!!!
Cocugundan uzaklasma bag kopmasi!!!

Velayeti bizi ilgilendirmez.esiyle kendi arasinda.tedavi mi almasin yani velayet dusecek diye...Sizin gibi tip care olmaz ya ararsin ya kotu berbat annesin mi diyelim.
Akil tutulmasi mi yasiyorsunuz siz?? Bu neyin hirsi...
İstediğiniz kadar konuşun çocuğunun sesine tahammül edemeyen ve bakım veremeyen annede çocuk velayeti ka la maz. Kadının iç güdüsü falan gitmedi kadına ağır tanıları koyan sizsiniz:) ben kendisine zaten yazdım.
Çocuğunun sesine tahammül edemezken ona nasıl bakabilir? Akıl tutulması yaşayan sizsiniz. Tükenmiş anne sendromu ile tamamen çocuğa karşı hislerin yok olması devasa farklı şeyler. Tükenmiş anne sendromunu kelime olarak yazmasamda kendisine duygularını yanlış yönlendirdiğini psikologtan bu konuda yardım alması gerektiğini söyledim?
Şunuda söyleyim kaybolan güdüler öyle kolay kolay yerine gelmez bu sadece annelik değil öfke acı merhamet bu duyguları yok olan insanları tıp tedavi edemez, edemiyor.
Anlamıcaksınız ama tekrar söylüyorum konu sahibinin böyle bir SORUNU yok.

Fotografi okumak isteyen icin attim.
rasbag rasbag bu sendrom uzerine biraz arastir canim istersen❤️ belirtileri cok benziyor.ben seni dinlemek icin buralardayim banlanmalar haric ..

Onun disinda ne guzel demis Huseyin Karakus...
Cahille sohbeti kestim..dostt dostt:)

İstediğiniz kadar konuşun çocuğunun sesine tahammül edemeyen ve bakım veremeyen annede çocuk velayeti ka la maz. Kadının iç güdüsü falan gitmedi kadına ağır tanıları koyan sizsiniz:) ben kendisine zaten yazdım.
Çocuğunun sesine tahammül edemezken ona nasıl bakabilir? Akıl tutulması yaşayan sizsiniz. Tükenmiş anne sendromu ile tamamen çocuğa karşı hislerin yok olması devasa farklı şeyler. Tükenmiş anne sendromunu kelime olarak yazmasamda kendisine duygularını yanlış yönlendirdiğini psikologtan bu konuda yardım alması gerektiğini söyledim
Şunuda söyleyim kaybolan güdüler öyle kolay kolay yerine gelmez bu sadece annelik değil öfke acı merhamet bu duyguları yok olan insanları tıp tedavi edemez, edemiyor.
Anlamıcaksınız ama tekrar söylüyorum konu sahibinin böyle bir SORUNU yok.
Hasta, istemediği doktoru bile reddedebilir, boyle bir secenegi var, sizin tavsiyenize uymak zorunda mı sizce:)

X