Çocuğumu Görmek İstemiyorum (Geçici durum biliyorum)

Bence cevap vermeyin okuyup geçiyorum ben. Doğduğundan beri tüm sorumluluk bende yedir içir yıka giydir konuş ilgilen baba neresinde sadece yatak odamda!!
Boşandık babalık yine sıfır Güler yüz sıfır çocuk hasta olur nasıl oldu diye mesaj atmaz annesi zorlar ben zorlarım babalık yapar.
Kimse bilmeden yorum yapıyor okuyup geçiyorum 5 günlük süreç bu ve ilk defa oluyor bende şaşkınım. Çocuğuma aşırı düşkünüm bu durum ilk defa oldu
Ya sen eski kocana sinirlenip hırsını evladından çıkartmışsın. 5 gündür çocuğunu aramıyosun ne düşkünlüğü bırak Allah aşkına. Babalık yapmayan adama çocuk göndererek babalık yaptıramazsınız çocuğunuza eziyetten başka bir şey değil bu. Merak etmeyin hep 5 yaşında kalmayacak zaman size en doğru cevabı vericek.

Bence cevap vermeyin okuyup geçiyorum ben. Doğduğundan beri tüm sorumluluk bende yedir içir yıka giydir konuş ilgilen baba neresinde sadece yatak odamda!!
Boşandık babalık yine sıfır Güler yüz sıfır çocuk hasta olur nasıl oldu diye mesaj atmaz annesi zorlar ben zorlarım babalık yapar.
Kimse bilmeden yorum yapıyor okuyup geçiyorum 5 günlük süreç bu ve ilk defa oluyor bende şaşkınım. Çocuğuma aşırı düşkünüm bu durum ilk defa oldu
Başından beri okuyorum hiç yazmadım, yazdıklarınızda haklısınız da bunların suçlusu el kadar çocuk mu? Benim de annemle babam ayrı, annem tek başına yükleri sırtlanmış biri ama bana istenmediğimi hiç hissettirmedi, beni günlerce aramamazlık yapmadı. Siz bıkmakta bunalmakta haklısınız ama çocuğu neden aramıyorsunuz? 2 dakika arasanız ne kaybederdiniz? Annelik sorgulamayın diyorlar ama bir zamanlar o çocuğun yerinde olan biri olarak sorguluyorum ya, üzgünüm.

1 ay? Siz konuyu nasil okudunuz acaba?? Ben boyle bir oneri veya beyani nerde vermisim.okumaniza gerek yok oyle mi?? Okuyun hanim efendi okuyun..kendi kendinize cikarimlarinizdan sikildim.saldiranda bizzat sizsiniz.yapici olun diyorum.olamam diyorsunuz...
Siz konu sahibinin son yazdığını gördünüz mü? 5 gündür aramadım yarın alıcam yazmış. Tekrar eski kocasının yapmadığı babalıktan yakınmış adama ders vermek için çocuğu yollamış aramamış siz verin desteği. Bazı şeyler bunalımdan değil hırstan öfkeden. Yapıcı olun buyrun bende gerçekten merak ediyorum yazıcaklarınızı.

Ben daha fazla basliga yazarak birilerinin ekmegine bal surmek istemiyorum.bir cogumuz bende dahil polemik nedeni ile ban yiyecegiz zaten.sikayet ettigim icin lisman degilim.konu sahibi size acil şifa diliyorum.dilerim bir an once bu ruh halinden siyrilip cocugunuz ile saglikli bir diyalog kurabilirsiniz.ve dilerim tedaviniz olumlu sonuclanir.

Başından beri okuyorum hiç yazmadım, yazdıklarınızda haklısınız da bunların suçlusu el kadar çocuk mu? Benim de annemle babam ayrı, annem tek başına yükleri sırtlanmış biri ama bana istenmediğimi hiç hissettirmedi, beni günlerce aramamazlık yapmadı. Siz bıkmakta bunalmakta haklısınız ama çocuğu neden aramıyorsunuz? 2 dakika arasanız ne kaybederdiniz? Annelik sorgulamayın diyorlar ama bir zamanlar o çocuğun yerinde olan biri olarak sorguluyorum ya, üzgünüm.
Kesinlikle bende öyle. Bir kez bile böyle hissettirmediği için annelerimizin elini ayağını öpmemiz lazım baksanıza

Evet onu bende düşündüm gelmek istemezse diye düşündüm ne olur bilmiyorum geleceğini umuyorum. Göreceğim yarın :KK43:
Hala aramamışsınız. Pes gerçekten. Bu kadar mesaj üstüne hala pişman olmadan devam ediyorsunuz. Burada destek mesajlarıyla kendinizi pışpışlamaya devam edin. O çocuk büyüyecek bir birey olacak. O zaman yaptıklarınız ve yapmadıklarınızın farkında olacak merak etmeyin. O beş günü de unutmaz, hissettirdiklerini de unutmaz.

Hala aramamışsınız. Pes gerçekten. Bu kadar mesaj üstüne hala pişman olmadan devam ediyorsunuz. Burada destek mesajlarıyla kendinizi pışpışlamaya devam edin. O çocuk büyüyecek bir birey olacak. O zaman yaptıklarınız ve yapmadıklarınızın farkında olacak merak etmeyin. O beş günü de unutmaz, hissettirdiklerini de unutmaz.
Boşa söylüyoruz kadının derdi belli eski eşe ders vermek. Beğenmedim atanlarında derdi belli. Bu psikolojik falanda değil sanıyolar ki her şeyi doktora git terapi al düzelsin, öyle bi dünyada yok. Çocuk bakamayacak kadar psikolojisi bozuk insanlar velayette almamalı tabi bunu diyende yok. Anca sizin dediğiniz gibi pış pış.

Boşa söylüyoruz kadının derdi belli eski eşe ders vermek. Beğenmedim atanlarında derdi belli. Bu psikolojik falanda değil sanıyolar ki her şeyi doktora git terapi al düzelsin, öyle bi dünyada yok. Çocuk bakamayacak kadar psikolojisi bozuk insanlar velayette almamalı tabi bunu diyende yok. Anca sizin dediğiniz gibi pış pış.
Bakımından yorulursun, biraz da babada dursun dersin bunlar tamam.
Ama sesini duymak istememek, merak edip aramamak beni çok tetikledi.
Yorulup babaannesine babasına yatılı versin beş gün. Ama insan ne yedi ne içti keyfi yerinde mi uyurken sorun yaşıyor mu diye duymak istemez mi? Sesini duymak istemez mi?
Benim de oğlum bugün anneannesinde üç kere aradım. Sabah kahvaltısını yaptı mı diye aradım, öğlen ne oynuyorsunuz demek sesini duymak için aradım. Maksimum 1er dakika konuşup kapatıyorum. Maksat çocuk sesimi duysun ben sesini duyayım.
Öbür türlü attım başımdan sesini duymak bile istemiyorum oluyor. İstediğin kadar beş sene baktım emek verdim de 24 saat içinde bir dakikanı ayıramıyorsan kıymeti yok. Sevgisine de inanamaz insan. Ben aramamasına çok şaşırdım ve üzüldüm

Bakımından yorulursun, biraz da babada dursun dersin bunlar tamam.
Ama sesini duymak istememek, merak edip aramamak beni çok tetikledi.
Yorulup babaannesine babasına yatılı versin beş gün. Ama insan ne yedi ne içti keyfi yerinde mi uyurken sorun yaşıyor mu diye duymak istemez mi? Sesini duymak istemez mi?
Benim de oğlum bugün anneannesinde üç kere aradım. Sabah kahvaltısını yaptı mı diye aradım, öğlen ne oynuyorsunuz demek sesini duymak için aradım. Maksimum 1er dakika konuşup kapatıyorum. Maksat çocuk sesimi duysun ben sesini duyayım.
Öbür türlü attım başımdan sesini duymak bile istemiyorum oluyor. İstediğin kadar beş sene baktım emek verdim de 24 saat içinde bir dakikanı ayıramıyorsan kıymeti yok. Sevgisine de inanamaz insan. Ben aramamasına çok şaşırdım ve üzüldüm
Bende aynı şeyleri yazdım. Bunalıp yorulması çok insani bu konuda yardımda alabilir yatılı bırakır konuşur, kendiside dinlenir, babada değil tek, anane hala teyze vs bunlarada 1-2 gece bırakabilir diye ama çocuğa böyle zalimlik yapıp benim psikolojim bozuk diye sıyrılamaz. O çocuk bunca zaman terk edildi zannediyor çünkü aranıp sormuyor anlamıyor muhtelemen ne olduğunu.
Çok üzüldüm çocuğa

Ben inanin takilmiyorum.ban yiyecegimi bile bile sikayet ettim.Sizde takilmayin nolur.siz suan bu kisiyi ciddiye almiyorsunuz ama ruh hali cok kotu biri cikar ciddiye alir.sonu kotu olur.hakaret etmeyi fikir beyan etmek saniyorlar.
Hanimefendi biraz da babasi zaten ilgisizken tum ilgiyi aldigi annesi birdenbire hayatindan cikan, annesine duskun 5 yasindaki cocukla empati yapin. Cocugu 5 dk aramayacak kadar deprssyonda oldugunu dusunmuyorum. Herkes bunalabilir ama cocugunu yok saymaya hakki yok. Baba yok sayiyorsa ben de yok sayarim diyeceksek vah cocuklarin haline.

Konularınızı okumama gerek yok bir çok mesaja sadece ters saldırır cevap attınız. Benim fikrim sizin için yanlışsa sizin için doğrusunu söylemediniz. Tekrar tekrar 500. Kez söyleyim ben bir kadının,annenin yorgunluğuna, nefes almak istemesine asla bir şey demem aksine desteklerim ama çocuğunu cezalandırma noktasında asla. Aferin haklısın 1 ay arama psikolojik yardım al diye bi öneri kesinlikle benden çıkmaz benim için bu çözüm değildir.

Öfkenizi başka yere kusun.
Okuduğunu anlamayan toplumuz
1 ay bırakmadım ben bu pazartesi bıraktım uyuttum gece geldim eve salı konuştuk işteyim işlerim var eve gelmeyeceğim birkaç gün dedim (yalan söyledim evet iyi değilim çünkü)
İhmal edilen çocuk yok. Her detayı ile ilgileniyorum sevdiğimi her zaman söylüyorum sürekli gezeriz tiyatroya götürürüm. Ve daha bir sürü şey. Tıraşına dahi ben götürüyorum babası onu da düşünmüyor söyleyeceksin sürekli robot gibi talimat vereceksin adama.
Sizden ve sizin gibi hemen negatif düşünen çoğu anneden daha da anneyimdir eminim.
Kendinizi sevin, nefretinizi okuduğunuzu anlamadan kusmayın. İyi günler size

Yine de halen aramamışsınız☹️... İşte olduğum için oğluma annemler bakıyor. Öz annem olmasına rağmen arıyorum. Ki akşam göreceğim.

Bırakmanızı anladım daha önce de yazdım neden aramıyorsunuz?

Benim eşimde ilgisiz. İttire ittire babalık yapsın diye uğraşıyorum. Şükür az daha iyi. Toplayamazsa bitecek,. Ki bir ara konu açmıştım. İlgisiz diye boşanmak istiyordum. Birçok şey bende dönüyor... Bende bunalıyorum ama oğlumu aramadan duramam. Mükemmel anne değilim. Kızdığım çok oluyor, kavga dövüş halimizde oluyor.

böyle yaptığında eski eş baba olduğu aklına gelmeyecek. Onu değil çocuğu cezalandırıyorsun...
Haklısınız evet! Bu durum ilk defa oluyor nasıl davranmam gerektiğini düşünemiyorum çocuk benimle olsa belki daha kötü olacaktı; sürekli bağırıp kızacaktım ya da!

Tıkandım…

Hanimefendi biraz da babasi zaten ilgisizken tum ilgiyi aldigi annesi birdenbire hayatindan cikan, annesine duskun 5 yasindaki cocukla empati yapin. Cocugu 5 dk aramayacak kadar deprssyonda oldugunu dusunmuyorum. Herkes bunalabilir ama cocugunu yok saymaya hakki yok. Baba yok sayiyorsa ben de yok sayarim diyeceksek vah cocuklarin haline.
Kadin psikologa gitmis psikologa.ben hasta olmasi riskine karsi sozlerimi hanimefendiye karsi dikkatli seciyorum.oyledir yada degildir risk var belli ki.kadin care atadigina gore oda halinden memnun degil,baslik acmis ,psikologa gitmis bir care.siz o kadar da depresyonda olmadigi kanisina nasil vardiniz? Psikologu siz misiniz?

Ya sen eski kocana sinirlenip hırsını evladından çıkartmışsın. 5 gündür çocuğunu aramıyosun ne düşkünlüğü bırak Allah aşkına. Babalık yapmayan adama çocuk göndererek babalık yaptıramazsınız çocuğunuza eziyetten başka bir şey değil bu. Merak etmeyin hep 5 yaşında kalmayacak zaman size en doğru cevabı vericek.
Boşanıp çocuğu babaya göstermeyen kadınlardan değilim. Asıl hırsını böyle alıyorlar herkes ben tam tersi babadan uzak kalmasın diye ailemin yanına dahi gitmedim babasına yakın evim. Çocuk babayı istiyor görse dahi mutludur belki ne biliyorsunuz babasında niye eziyet olsun babaaneside bakıyor sokağa atmadım.

Boşanıp çocuğu babaya göstermeyen kadınlardan değilim. Asıl hırsını böyle alıyorlar herkes ben tam tersi babadan uzak kalmasın diye ailemin yanına dahi gitmedim babasına yakın evim. Çocuk babayı istiyor görse dahi mutludur belki ne biliyorsunuz babasında niye eziyet olsun babaaneside bakıyor sokağa atmadım.
rasbag rasbag cok sanslisin bak devlette sana 10 dk dogru duzgun bakmadilar.Ama burasi tahsilsiz psikolog dolu🥰❤️ sen gecmisini anlatmadan bile derdini cozmusler..vallahi bravo..bosuna okumus millet🤣

Zaten sorun babasında babanesinde olması değil kalmaya göndermeniz değil sorun hiç aramayıp umursamaz davranmanız. Tabiki babasındada kalsın sizde rahatlayın dinlenin ama bu yaptığınız başka bi olay

Zaten sorun babasında babanesinde olması değil kalmaya göndermeniz değil sorun hiç aramayıp umursamaz davranmanız. Tabiki babasındada kalsın sizde rahatlayın dinlenin ama bu yaptığınız başka bi olay
Sorun işte sorun sorun hastalık her neyse adı. İlk defa oluyor diyorum ne yaptı ne yedi ne içti diye sürekli arayan anneyim normalde.

Şimdi niye böyle oldu beyin şoka mı girdi bende çözüm arıyorum sorunu biliyoruz nedeni biliyor musun neden aramak istemiyorum onu söyle? Ya da nasıl düzelir insan psikolojisi? Ama sadece vah yazık kötü anne. Alemsiniz

Vallahi bol psikologlu komik bir baslik:)
Evde isi gucu yok ,mutsuzluktan bertaraf ki burda butun gun saracak yer ariyor bazilari...

Birde hirsini alamayanlar var.biri Khomyuk Khomyuk mesela. size esenlik sifa diledigim mesaja bile begenmedim atmiş🤣🤣 artik ne yasiyorsa ic dunyasinda🤣🤣🤣

X