Çocuğumu Görmek İstemiyorum (Geçici durum biliyorum)

Piraye kadın yaşadığı buhran sonucu bunları yaşıyor. Çocuk kadar anne de bocalıyor yani, anne de kendini çıkmaz da görüyor, bunlar olağan ve geçici durumlar. Konu sahibi kendine zaman ayırıp kafasını toparladığında geçici de olsa böyle düşündüğü için üzülecek. Zaman zaman hepimiz tökezleriz evliliği yolunda olan çiftler bile. Çocuğun velayetini verecek kadar büyük bir sorun yaşadığını sanmıyorum.
Bazı nedenlerden ben bu durumun pek geçici olmadigini düşündüm puxhu...Konu sahibi duygusal ve mental olarak şu anda sıkışmış durumda, iyi niyetle çırpınıyor farkındayım, bu süreci de en kısa sürede atlatmasini temenni ediyorum ama çocugun anneye daha çok ihtiyacı olduğunu savunan biri olarak bile bazı durumlarda velayetin babaya verilmesi çocuk için daha sağlıklı olabiliyor. Ayıp, tuhaf veya illegal birşey değil sonucta. Bunu yapıp dengeyi çok iyi kurabilen tanıdıklarım var ve çocuk diğer alternatiflere nazaran çok daha sağlıklı yetişiyor.

Son düzenleme:
Bazı nedenlerden ben bu durumun pek geçici olmadigini düşündüm puxhu...Konu sahibi duygusal ve mental olarak şu anda sıkışmış durumda farkındayım, bu süreci en kısa sürede atlatmasini temenni ediyorum ama çocugun anneye daha çok ihtiyacı olduğunu savunan da bazı durumlarda velayetin babaya verilmesi çocuk için daha sağlıklı olabiliyor. Bunu yapıp dengeyi çok iyi kurabilen tanıdıklarım var ve çocuk diğer alternatiflere nazaran çok daha sağlıklı yetişiyor.
Tabiki vardır öyle babalar fakat konu sahibinin eşi o potansiyelde bir baba değil anladığım kadarıyla. Çocuk babaanne yanında babadan çok babaanne ilgileniyor. Malesef ülkemizde boşanma durumlarında erkekler çocuklarından da boşanıyor bunu yapmayan 3 5 erkek vardır. Bana göre çocuğun yeri annenin yanıdır, göreceli bir düşünce belki de.
Boşandıktan sonra ki özellikle 1 2 sene çok sancılı oluyor, tahammül seviyesi düşüyor vs vs..
Baba çocuğu babaanne yanına bırakmaktansa ayda 1 1 hafta zaman geçirse çocukla dolu dolu bu çocuk içinde çok iyi olacak. İzin günlerini zamanını ayarlayıp yapabilir. Babaanne yanında olunca baba yok ( akşam geliyor) anne yok. Çocuk daha da dibe sürükleniyor aslında.

Konu sahibi çocuğu ve en başta kendisi için kendini toparlaması gerek diye düşünüyorum.

Bu kadar sayfa ne yazıldı bilmiyorum, ama insan yeri geliyor kardeşini, annesini, kocasını da görmek istemiyor, tek başıma olsam kafa dinlesem, dinlensem, hiçbir şey yapmasam diyor, ki bu insanlar kendi başına yeten yetişkinler, onları bile görmek istemezken bazen 7/24 bağımlı bir çocuğu görmek istememek de normaldir.

Yorumumu anne baba desteğim yok yazınızı okuyunca sildim ve üzüldüm hayat destek almadan çok zor anlıyorum ama rvladiniza lütfen sıkı sıkı sarılın o çocuk ağlıyorsa yapışıyorsa inanın sevgi acligindan ve 5 yaşındaki çocuk da mantık karar verme mekanizması henüz mantıklı çalışmaz kararları ona bırakmayın o henüz karar verebilen bir birey değil

Son düzenleme:
Bu konunun nesini güzelliyorsunuz anlamadım. Yok mükemmel anneler gelmiş, bilmem ne. Ne alakası var mükemmel annelikle falan. Her insan zaman zaman bunalabilir, psikolojisi bozulabilir vs de çocuğu kaçar gibi bırakıp günlerce aramamak mı gerekiyor? Neyi savunuyorsunuz? Ben empati yapacaksam önce çocukla empati yaparım. Duygusal, fiziksel gelişimini tamamlamamış, sevgiye, ilgiye muhtaç ve korunması gereken canlı ile. Kimse çocuğu bırakmasın, nefes almasın demiyor zaten ama 2 dk arayıp, sesini duymak istememeyi falan kimse açıklayamaz bana kusura bakmayın.

her şeyi anlayabilirim ama bir haftadır aramamanızı asla anlayamam. Sonuçta 5 yaşında ailesi dağılmış bir çocuğa neden böyle bir şeyi yaşatıyorsunuz? Bazı günler o kadar zorlanıyorum ki ama yetişkin olan benim. Zor olanı ben yapmak zorundayım. Bazen hiç istemesem de yaptığım şeyler var. Çocuk değilsiniz o an istemeseniz bile çocuğunuzu aramanız gerekirdi.

Çocuğunuzu ilk aldığınızda ondan aramadığınız için özür dilemelisiniz. Bunun sizden kaynaklandığını, onu çok sevdiğinizi ama bazen yetişkinliklerin de yanlış davranışlarda bulunduğunu anlatmanız lazım. Yorulmak ok, tükenmek ok ama annelik ve babalığın en zor kısmını bu zamanlarda da doğrusunu yapmaya çalışmak oluşturuyor zaten.

Yorulmussunuz ,tukenmissiniz anlıyorum.Annelik hergun ayrı sınav.Bana da çoğu zaman çok zor geliyor.Anne olmadan bı duyguyu anlayamıyorsun.Bir yanın deli gibi seviyor ,canını veriyor.Ama diğer yanın yorgun,tükenmiş , duygusal olarak bitmiş durumda.
Bence istemeseniz bile arayın.ilerde vicdan yaparsınız.Bazi şeyleri yapmamız gerektiği için yapıyoruz.Bu dönemi de öyle geçirin

X