Çocuğumu Görmek İstemiyorum (Geçici durum biliyorum)

Kadın sadece yorulmuş. Gayet insani değil mi? Evet buraya biraz sert bir üslupla yazmış ama konu sahibi de insan ve destekçisi yok. eski koca yoruldum diye kaçıyor ama annenin 5 yılda bir kere de sitem etme hakkı yok mu? Yalnız başına bir canlıyı yetiştirmeye çalışıyor. Anneliğine hakaret edecek kadar kötü ne yazdı kadın? Tek hatası bu bir haftada aramamak. Ama bu onu yazık diyecek kadar küçümsemeyi gerektirmez ki. Sadece bir çözüm arıyor. Olayların en masumu çocuk ama annesinin de YAZIK denecek bir kadın olduğunu düşünmüyorum

Çocuk doğururken tek başına bakmak zorunda kalabileceğimizi de göz önüne almalıyız.
Dünyaya gelmeyi çocuk seçmedi. Zor olacağını bile bile sen yaptın.
Çevremde 2 yaş bebeğiyle tek kalan anne var. Kocası ölen. Ölüm de olabilirdi.
Zor da olsa dünya getirdiysen bakacaksın.
Burada anneyle empati yapanlar bir de çocukla yapsın bakalım.
Daha yeni baban başka evde yaşamaya başlıyor. Sen nedenini algılayamıyorsun. Annene baba diye ağlıyorsun anneni yoruyorsun. Yorduğunu anlamıyorsun doğal olarak. Sonra seni babaanneye bırakıyorlar annenin sesini bile duymuyorsun. Belki annen terk etti sanıyorsun. Hiç göremeyeceğinden korkuyorsun. Belki oyuncaklarını özledin evini özledin annenin kokusunu özledin. Ama sesini duyup söyleyemiyorsun bile çünkü bunları söylerken ağlıyorsun hırçınlaşıyorsun diye annen sesin sesini bile duymak istemiyor. Beş yaşındayken bunu yaşamak ister miydiniz?
Duygusal ve zihinsel yapısı erişkin hale gelmiş bir insanla empati yapanlar dönüp henüz beyin gelişimi tamamlanmadığı için anlayamayan anlatamayan bir çocukla da yapsınlar bence

Ama konu sahibi 4-5 gündür bu haldeyim diyor. Yani demek ki cidden çok bunaldığı bir süreç. Çözüm üretmek yerine yazık senin anneliğine demek de kadının 5 yılını çöpe atmak değil mi?

Ama konu sahibi 4-5 gündür bu haldeyim diyor. Yani demek ki cidden çok bunaldığı bir süreç. Çözüm üretmek yerine yazık senin anneliğine demek de kadının 5 yılını çöpe atmak değil mi?
Yaptığının kötü olduğunu muhtemel sonucunu söylemez normalleştirirsek belki çocuğu temelli verecek babaanneye?
Ben o ışığı görüyorum mesela

Babası ilgilenmediği için siz bu sorumluluk altında tek başınıza ezilmişsiniz, babasına da görevler ve sorumluluklar verin çocukla ilgili , bir de pedagog ile de görüştürün , bu arada siz de psikolojik destek alın ...

+++++++

Keşke ölmüş olsaydı babası bu ruh halinde olmazdım.
Siz kendinizce anlamak istiyorsunuz ya da anlamak istemiyorsunuz. Uzun uzun anlatamam ben.

Çocuğumu kimseye bırakmam ben. Anne misiniz bilmiyorum. Anneliğimi sorgulayamazsınız 4-5 günlük sağlıksız düşüncemi göz önüne alarak geçmişteki yaptıklarımı silemez hiç kimse. Her neyse

Bende babamın evinden alıp gelmedim ya çocuğu. Ortak çocuk diye biliyorum ben evliyken de rahattı boşandık daha da rahat çocuk bakımında ve yoruldum bunaldım. Sizin tıkanma zamanlarınız olmuyor mu?
Elimden geldiğince en iyi şekilde ilgilendim büyüttüm büyütmeye de devam edeceğim.
İlk defa böyle bir şey oldu bende diyorum siz diyorsunuz çocuğu babasına bırakıp hayatınızı yaşarsınız imâlarında bulunuyorsunuz. Ne alaka!

İnsanın çocuğunu görmek istememesi nasıl bir duygu? Berbat bir evlilik yaşadım. Boşanmak üzereyim. Üst üste 2 çocuk doğurdum. Yatağa bayılarak giriyorum ama çocuklarımı 1 saat görmesem aklım kalıyor. Annelik delice bir duygu. Sana muhtaç bir canlı var.
Hayattaki tek amacım çocuklarıma layık bir anne olmak. İlerde çocuklarımın aklı erince inşAllah "iyi ki bizim annemiz sensin" derler. Dünyada bundan daha büyük bir başarı, haz olamaz benim için.

Aramıyorsunuz, beş yaşında çocuğunuzun bir kere bşle sesini duymak istemiyorsanız normal değilsiniz.
Büyükannede babada kalması başka aramamak çpk başka

Evet neredeyse 7 yaşında çocuğum var. Geçen seneden beri yaz tatillerinde anneannesinde bir iki gece kalıyor isterse. Elli kere arayasım geliyor. Yedi mi uyudu mı? Rahat uyudu mu diye. Aramamanız sorun. Anne olduğum için tepkim.

Kadin düşüncesini paylasmis,
Sokağa atmamış, dövmemiş.
Mental olarak yorgun hissettiğini dile getirmiş.
İyi anne, kötü anne, bakan anne, bakmayan anne, çalışan anne, ev hanımı anne, ilgili anne, ilgisiz anne......
Ama baba kelimesi tek.
Baba.
Çalışsan vay efendim cocuk bırakılır mı?
Calismasan iyice saldın sen!
Robot zaten kadın!
Kadinin kadina yaptığını inanin erkek yapmiyor.

Bugün devletin psikiyatri doktoruna gittim zaten her hastaya 15 dk ayırıyorlar dinledi anlattım. İlaç yazdı gönderdi 1 ay sonra tekrar gel dedi.

Şimdi böyle mi ilerliyor her şey özel fiyatlarını bilmiyorum yüksektir elbet ama oraya henüz para veremem.

Evet malesef bu şekilde. Özeller de çok pahalı. Burada olumsuz yorumlar hep yapılır, canınızı sıkmayın. Babası hayatta ilgilenmediği için tüm yük sizde, zaman zaman yorulabiliriz fakat bizim toplumumuzda annenin söz söylemeye hakkı yok. Büyüklerin yanında bile çocuk ile ilgili olumsuz bir şey söylesek, Allah ın gücüne gider evladınla imtihan olursun derler. Anne asla şikayet edemez, yorulamaz. Sonsuz şekilde çocuğuna tapmalıdır. Aynı zamanda işe gidip para kazanmalı, eve dönüp yemek, bulaşık, çamaşır işlerini halletmeli,çocuğuna sonsuz sevgi vermeli.... Peki baba bu işin neresinde? Bu kadar yük alıp içimize atıp patlayalım mı? İlla biri ile paylaşıp rahatlamak lazım. Yakın bir arkadaşınız varsa onla dertleşmenizi tavsiye ederim, psikologdan daha iyi gelecektir. Sizin içinizi dökmeye ihtiyacınız var. Terapiye gidilecekse de baba ile çocuğunuzun gelişimi için gitmenizi tavsiye ederim. Belki babaya tavsiyede bulunur da bir faydası olur.

Çocuğunuzu aramayarak kimi cezalandırıyosunuz? Kötü anne tanımı yanınızda çok hafif kalmış berbatsınız.

Aramıyorsunuz, beş yaşında çocuğunuzun bir kere bşle sesini duymak istemiyorsanız normal değilsiniz.
Büyükannede babada kalması başka aramamak çpk başka
Kesinlikle çok haklısınız. Çocuk daha çok annenindir. Bunalmış yorulmuş diye yumuşatmaya çalışmak nedir anlamıyorum çocuğunu aramıyor, aramak sesini duymak istemiyor bunun yorgunluk neresinde? Kimbilir neler hissediyor içinde nasıl üzülüyor içim ezildi resmen.

Çocuğunuzu aramayarak kimi cezalandırıyosunuz? Kötü anne tanımı yanınızda çok hafif kalmış berbatsınız.
Kadin belli ki depresyonda..bu kadar agir konusmaniz hic dogru degil.psikiyatra bile gitmis. İntihar eden anneler de var degil mi hayatta! Nasil suruklendikleri malum..kadin cikis ariyor bir sorun oldugunun farkinda.daha yapici olamaz misiniz..

Boşanan kadınlardaki bu ruh hali ve bu bakış tarzı nedir arkadaş ? Gerçekten şok oluyorum . Bu düşünce tarzıyla burada o kadar çok karşılaştim ki . Babası da baksın o da sorumluluk alsın diye başımdan savayim düşüncesi. Beş yasjndaki çocuğu günlerdir arayıp annecim nasılsın diye sormayacak kadar ne yaşadınız ? Çocuk gelişim kitaplarını okursanız bir çocuğun neyi neden yaptığını anlarsiniz

Kadin belli ki depresyonda..bu kadar agir konusmaniz hic dogru degil.psikiyatra bile gitmis. İntihar eden anneler de var degil mi hayatta! Nasil suruklendikleri malum..kadin cikis ariyor bir sorun oldugunun farkinda.daha yapici olamaz misiniz..
Yapıcı olamam. Depresyondaysa tedavi olabilir koskoca kadın. Bir annenin yorulmasını bunalmasını anlıyorum tüm sorumluluk üstündeyken nefes alamamasınıda fakat çözüm çocuğu cezalandırmak olamaz.
Çocuk öyle sıkıldım diyip kenara atılacak bir şey değil o çocuk ne yaşıyo ne hissediyo umrunuzda mı acaba?
Babanesine daha öncede verebilirdi güzelce anlatıp 2-3 akşam kalırdı çocuk, kendiside dinlenir, kısa bi tatil yapabilirdi. Akşamları 2dk telefon açıp çocuğuna iyi geceler seni seviyorum demekle ağız aşınmazdı değil mi?
Çocuğunun sesini dahi duymaya tahammülü yoksa psikolojisi bozuksa velayeti devredebilir. Sırf babalar ilgisiz şam babası diye adamı cezalandırmak için çocuk bu şekilde baştan atılamaz. Kimse kimseye ittire ittire babalık yaptıramaz.
Ben bu forumda kadınları en çok savunanlardan biriyim çocuğunu bıraksın tatile gitsin bi nefes alsın ne bileyim babane anane hala vs kimse fark etmez çocukta farklı ortam görür annede dinlenir burada sen annesin yorulamazsın bunalamazsın demiyorum. Bir anne çocuğunu annesizlikle cezalandıramaz diyorum. Aradaki farkı umarım anlarsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…