Çocuğumu Görmek İstemiyorum (Geçici durum biliyorum)

İnsanlarin nasil depresyona adim adim itildiginin resmen kaniti bu baslik!! Kadin care ariyor..sorunu var farkinda...psikologa gitmis...belki agir depresyon teshisi konulacak ama 'en anne' olanlar kadina demedigini birakmiyorlar.yapici olmak bu kadar mi zor anlamiyorum!!!

Kadinda tedavi almaya baslamis bugun farkindaysaniz...bu durum duygu durum bozuklugu.saglikli bir ruh hali olmadigi icin bu durumda farkindaysaniz...kadin sorunun farkinda cozum ariyor!!! Degil annelik hayatindan vazgecenler var.siz durumun ciddiyetinin farkinda misiniz?

Kadinda tedavi almaya baslamis bugun farkindaysaniz...bu durum duygu durum bozuklugu.saglikli bir ruh hali olmadigi icin bu durumda farkindaysaniz...kadin sorunun farkinda cozum ariyor!!!
Ya hanım efendi sizin algılama sorununuz mu var? Bir anne çocuğunun sesiniz duymak istemiyorsa ve bu anne lohusa değilse tıp buna ne yapabilir? Kadın nefes alsın tatil yapsın zaman geçirsin, bunalması yorulması normaldir nefes alması hakkıdır diyoruz. 5 yaşındaki çocuğu 1 dakika arayıp nasılsın demekle ne olacak? Bu kadarını yapamıyorsa iyi değilse çocuğun velayetinide paylaşabilir. Çocuğu bu şekilde hırpalamaya kimsenin hakkı yok. Anne atar baba atar çocuk kalabalık içinde çöp gibi hissediyor ya. Sırf babası ilgilenmiyor hayatına bakıyor kendisi ise çocukla kaldığı için aklınca adama ders veriyor, çocuk ağlıyor diye atıyor başından al babayı gör babanı diyor, aramıyor sormuyor. Ya bu çocuk bunu nasıl yorumlar ne hisseder bi fikriniz var mı sizin?
Ben burada bir kadın bir anne olarak değil o çocukla empati yaparak yazıyorum. Çocuk menfaati her şeyden herkesten önce gelir.

Sizin seviyenize inmeyecegim. Basliga yazilanlari sikayet ettim.artik muhattabiniz ben degilim.dilerim bir an once gerekeni yapar moderatorler.

Kendinize alan açmanız lazım. Çocugun da sizin de keyif aldıgınız ortak aktiviteler olacak. Ek olarak kurallar net olacak. Ağlasa da olmayacağını bilecek. Ama siz de herşeye hayır demeyecek mantıklı şeylere diyeceksiniz. Acıklayacaksınıx nedenini şu nrdenden izin vermiyorum . Sonrasında aglayabilir. Sınırını ögretin.
Ama ağlama nedenlerine de bakmak lazım. Belki ihmal edilen çocuktur ve aglamaları haklıdır.
Bu durumda ben hep çocuk psikoloğu öneriyorum. Durumu cözüp size yol gösterir. Gerçi çoğu anne baba çocuk problemli densin istiyir ama hep anne babalara hata oluyor. Kalbinizi kafanızı acıp dinleyin . Önerileri uygulayın. İşe yarar eminim

Sizin seviyenize inmeyecegim. Basliga yazilanlari sikayet ettim.artik muhattabiniz ben degilim.dilerim bir an once gerekeni yapar moderatorler.
Edin herkesin kendi fikri. Çok muhteşem önerilerinizi siz yazarsınız artık ben göremedim çünkü? Bu konuda benim fikrim bu çözüm önerilerim de bu, kesinlikle değişmeyecek. Benim seviyeme inemezsiniz zaten zira aşağıdan yukarı inilmesi mümkün değil.

Sizde keske beyan etmeseydiniz de icinizde kalsaydi...

Bazı boşanan insanlar kadın veya erkek boşandıkları insandan dolayı çocuklarına da tepki oluşturuyorlar. Bilinçaltınızda çok şey birikti muhtemelen bu yüzden hiç vakit kaybetmeden destek almalısınız. Çocuğun hayatı boyunca kapatamayacağı yaralar açıyorsunuz şuan. Ayrıca 3-6 yaş grubu bazı çocuklar herşeyi ağlayarak yaptırırlar benim oğlumda 5.5 yaşında istediği herşeyi ağlayarak yaptırır bazen yorgunluktan ayaklarım ağrır başım ağrır ama sesimi çıkarmam kendimi ifade ederim annecim yorgunum lütfen derim sarılır öperim hemen sakinleşir. Hatta çocuğunuzda bu süreçte pedagog desteği alsa iyi olur

Sizde keske beyan etmeseydiniz de icinizde kalsaydi...
Burası açık bi platform farkındaysanız fikirlerimizi belirtmek üzerine yapılmış.Yaranızı mı deştim bilmiyorum ama benim için çocuklar çok önemli bunca laf kalabalığı içinde bir kelam bile çocuk için konuşmamızda sizin duyarınızı belli ediyor. Babası hovarda gibi gezmeye devam etsin annesi günlerce aramasın psikolojisi daha önemli boşversin hayatlarını yaşasınlar, mutlu oldunuz mu?

Bu size kisisel saldiri yapma hakki vermez.ne benim algima laf soyleyebilirsiniz, nede tanimadiginiz birinin anneligine!! Bu ozgurluk alanini nerden buluyorsunuz.benim alanima girmeden ozgursunuz!!

Bu size kisisel saldiri yapma hakki vermez.ne benim algima laf soyleyebilirsiniz, nede tanimadiginiz birinin anneligine!! Bu ozgurluk alanini nerden buluyorsunuz.benim alanima girmeden ozgursunuz!!
Bu kadar hassaslığı çocuklar içinde gösterirseniz sizi ciddiye alabilirim. Tanımadığım biri anneliğine bir şey densin istemiyorsa eşine dostuna anlatabilir burası anonim iyide yazsan kötüde yazsan söylemiş oluyosun. Siz konu sahibinin arkadaşı mısınız sizde tanımıyorsunuz sizde yorum yapıyorsunuz? İşinize gelmeyen bir şey duyunca mı hassasiyetiniz aklınıza geldi?
Siz yorum yaparken 5 yaşındaki çocuğun hislerini nasıl önemsemediyseniz bende sizi ve hislerini önemsemiyorum.
Siz nasıl ki çocuk tarafından duyar kasmıyorsanız bende kadın tarafından kasmıyorum.
Bu kadar basit.

Gene ayni seyi yapiyorsunuz.konularimi okuyun ondan sonra cocuklarla ilgili hassasiyetimi sorgulayin.saglikli cocuk,saglikli ebeveynlerde yetisir..

Bence cevap vermeyin okuyup geçiyorum ben. Doğduğundan beri tüm sorumluluk bende yedir içir yıka giydir konuş ilgilen baba neresinde sadece yatak odamda!!
Boşandık babalık yine sıfır Güler yüz sıfır çocuk hasta olur nasıl oldu diye mesaj atmaz annesi zorlar ben zorlarım babalık yapar.
Kimse bilmeden yorum yapıyor okuyup geçiyorum 5 günlük süreç bu ve ilk defa oluyor bende şaşkınım. Çocuğuma aşırı düşkünüm bu durum ilk defa oldu

Hiç bir kadın kötü anne değildir . Yaşam ve şartlar insanı gerçekten çok etkiliyor .sizdeki biraz bunalmışlık . Eşinizden de destek alamayınca bilenmişsiniz . Eşiniz kötü baba olmayı kendi seçmiş siz bari iyi anne olun. Çocuk babasından olmuş sizden olmasın . Çok normal . Benimde 4 yaşında oğlum var çook yaramaz . Siz birde ayrısınız o çocuğu daha da etkilemiş.hırçınlaştırmış. Oğlum bile gün içerisinde babasını kaç kere arattırıyor . Ama hiç bir sebep yavrumuzun sesini duymamayı isteyecek raddeye getiremez bir anneyi. Buna nasıl dayanıyorsunuz . Ben 10 dk babaannesine bırakınca kırk defa arıyorum evet benimde belki yaptığım doğru değil artık biraz özgür bırakmam gerekiyor ama bilsin bi annesi olduğunu. Peki yarın çocuk babaannede kalırsa size hiç gelmek istemez ise ne yapacaksınız ?? Adınıza çok üzüldüm . İnşAllah düzelir bu durumumuz yavrunuzla Önce kendi sağlığınız düzeltin böyle zaten ne çocuğunuza nede kendinize yetebilirsiniz .

Ben inanin takilmiyorum.ban yiyecegimi bile bile sikayet ettim.Sizde takilmayin nolur.siz suan bu kisiyi ciddiye almiyorsunuz ama ruh hali cok kotu biri cikar ciddiye alir.sonu kotu olur.hakaret etmeyi fikir beyan etmek saniyorlar.

Evet onu bende düşündüm gelmek istemezse diye düşündüm ne olur bilmiyorum geleceğini umuyorum. Göreceğim yarın

Gene ayni seyi yapiyorsunuz.konularimi okuyun ondan sonra cocuklarla ilgili hassasiyetimi sorgulayin.saglikli cocuk,saglikli ebeveynlerde yetisir..
Konularınızı okumama gerek yok bir çok mesaja sadece ters saldırır cevap attınız. Benim fikrim sizin için yanlışsa sizin için doğrusunu söylemediniz. Tekrar tekrar 500. Kez söyleyim ben bir kadının,annenin yorgunluğuna, nefes almak istemesine asla bir şey demem aksine desteklerim ama çocuğunu cezalandırma noktasında asla. Aferin haklısın 1 ay arama psikolojik yardım al diye bi öneri kesinlikle benden çıkmaz benim için bu çözüm değildir.

1 ay? Siz konuyu nasil okudunuz acaba?? Ben boyle bir oneri veya beyani nerde vermisim.okumaniza gerek yok oyle mi?? Okuyun hanim efendi okuyun..kendi kendinize cikarimlarinizdan sikildim.saldiranda bizzat sizsiniz.yapici olun diyorum.olamam diyorsunuz...

Yine de halen aramamışsınız... İşte olduğum için oğluma annemler bakıyor. Öz annem olmasına rağmen arıyorum. Ki akşam göreceğim.

Bırakmanızı anladım daha önce de yazdım neden aramıyorsunuz?

Benim eşimde ilgisiz. İttire ittire babalık yapsın diye uğraşıyorum. Şükür az daha iyi. Toplayamazsa bitecek,. Ki bir ara konu açmıştım. İlgisiz diye boşanmak istiyordum. Birçok şey bende dönüyor... Bende bunalıyorum ama oğlumu aramadan duramam. Mükemmel anne değilim. Kızdığım çok oluyor, kavga dövüş halimizde oluyor.

böyle yaptığında eski eş baba olduğu aklına gelmeyecek. Onu değil çocuğu cezalandırıyorsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…