Çocuğumu Görmek İstemiyorum (Geçici durum biliyorum)

Boşanmadan önce ailesine söylediğimde üzerine düşmediler borçları ödenir oynamaz dediler borçlarını ödediler hala oynadı. 2 sene de öyle geçti her neyse şimdi annesi götürüyor zorla bence zorla götürüyor geçen randevu aldı annesi gidemem vaktim yok diyor dinlenemiyorum diyor sonra. Eve yansıyor durumu

Ben anne değilim ama bir insanın elbette bunalma mola alma isteği normaldir. Bizde annelik öyle kutsallaştırılıyor li annelerin de etten kemikten insanlar olduğu unutuluyor. Annelikle ilgili yabancı filmlerde görüyoruz mesela çocuğa kızıyor sıkılıyor mola almak istiyor insan çünkü. Canını ver dese gık demeden verirsiniz çocuğunuzu en çok seven insan sizsiniz bunun alternatifi yok. O yüzden arada bunaldığınız daraldığınız için kendinizi suçlamayın. Ayrıca sizin gerginliğiniz mutsuzluğunuz çocuğa yansıyor ve o da olağanüstü bir durum olduğunu sezip iyice panikliyor. Babasıyla artık eş olmadığınızı iyice anlatın ve taviz vermeyin. Hafta sonları babaya gönderin hem babasına doysun hem siz kafanızı dinleyin çocuğunuzla birbirinizi özleme fırsatı da olur

Babaanneyle bağı yoksa kötü olmuş. Çocuk annesi tarafından da terk edildiğini düşünebilir. Üstelik daha çok küçük. Babaanneye çok mu güveniyorsunuz nasıl hiç aramadan durabildiniz? İhmal edilmediğinden emin misiniz?

Babasıyla yanyana gelmeniz de iyi bir fikir değilmiş. Çocuk haliyle boşandığınızı kabullenememiştir. Her buluştuğunuzda umutlanmıştır. Üstelik buluşup çocuğun önünde tartışmanız daha kötü. Özel günlerde doğum günlerinde vs elbette yanyana geleceksiniz ama çocuğa normal hayatınızda artık ayrı olduğunuzu net bir dille ifade etmeniz gerekiyordu. Tabi bunun onun anne babası olmanızı etkilemeyeceğini de. Gerekirse destek almalısınız.

Babası haftasonları da mı ilgilenmiyor? Almıyor mu hiç? Bence bu kadar bunaldıysanız güvendiğiniz ve tabii ki çocuğunuzun da tanıyıp güvendiği bağ kurduğu birine birkaç gün bırakıp ufak bir kaçamak yapın. Yarın da ilk iş çocuğunuzu arayın. Bu yaşta travma yaşatmayın.

Aslında çok düşkünüm bakımı konusunda kimseye tam güvenmiyorum yaptıkları besle tv aç çocuk zaten akşama kadar tv ile agrasif oluyor iyice. Çalışmak zorundayım çocukla az vakit geçiriyorum çok üzüyor bu durum. Yaz okuluna yazdırdım annem gelmişti 2 hafta gitti annemle, sonra gitmem diye ağladı babamı göreceğim diye ağlamış hep okul kapısından geri dönmüşler. İyi dedim gitme okula annem de gitti eve babaannende kal gör doya doya babamı dedim akşam oldu sende kal gitme diye ağlıyor.
Sevgimi her zaman gösteriyorum sevdiğimi söylüyorum sürekli ben annelik yapabiliyorum.
Ve evet sürekli yan yana gelmemiz iyi olmadı şimdi kesin şekilde uzak duruyorum ona da tepki gösteriyor çocuk

Yani siz çalışırken babaanne bakıyor öyle mi? Anneniz gittiği için?
Yoksa çalışma saatlerinizde okulda mı oluyor?

Benim anlayamadigim kumarla mi borc odendi? Yazik olmus zaman bosa gitmis.Sizin evliliginizdeki asil temel sorun kumar gibi gozukuyor. Ne denir ki baska. Insanlar sorunlarini konusarak cozebilseler ne guzel olur degil mi?

Evet o da bambaşka konu
Çocuk babasından uzakta kalmasın diye yakınlarındayım kirada

Ama seneye yakınlarında kalmak istemiyprum

Annem gelmişti ilk bakıyordu gitmek istedi evine sıkıldı

Esim cocuk doktoru ve bu yüzden bir cok aileyi taniyoruz. Bunlarin arasinda bosanan ciftler de var. Tek basina cocuk büyüten annelerde bir cok kere burn-out veya depresyon gibi durumlar ortaya cikabiliyor zamanla cünkü tum sorumluluk onlarda madde manevi, baba figürü de yoksa bunun negatif etkilerini de tasiyorlar. Ayni sizin gibi. Nefes almaya sizin de ihtiyaciniz var. Kendinizi hirpalamayin. Cocugunuzun da sizin de destege ihtiyaciniz var. Psikolojik yardim veya pedagog yardim almaya imkaniniz var mi? Imkaniniz varsa alin. Sakın cekinmeyin. Bu durumu yasayan tek anne siz degilsiniz, ama kalici hasarlar engellemek adina size destek lazim
Ek not: cocugunuzu yinede telefondan arayin. Sesinizi duysun gecici bir ziyaret oldugunu bilmeli

Benim anlayamadigim kumarla mi borc odendi? Yazik olmus zaman bosa gitmis.Sizin evliliginizdeki asil temel sorun kumar gibi gozukuyor. Ne denir ki baska. Insanlar sorunlarini konusarak cozebilseler ne guzel olur degil mi?
Kumar da kaybettiklerini bankalardan çektiği kredi borçlarını ödediler ama oynamaya devam etmiş hep. Eski konularımda var.
Şimdi düzeldi diyorlar imkansız o inandırıcı değil.

Ben destek almadım.
Çocuğu pedagog götürdüm 8 seans sorun yok çocukta dedi baba ile sizi sık yan yana görünce kafası karışmış olabilir dedi

Sonra çocuğa uygun güzel dille anlattım ayrı olduğumuzu

Belli ki zor süreçlerden geçiyorsunuz. Çocuğunuzdan bile uzaklaşmak isteyecek kadar bunaldıysanız bence hiç düşünmeden bir destek alın. Sizde insansınız elbet bazen en ufak şeyler bile size ağır gelebilir kendinizi bir çok şeyin altında kalmış hissedebilirsiniz. Ama bunun yolu o an da size ihtiyacı olan çocuğunuzu kendinizden uzaklaştırmak değil. Çünkü bu yaşadıklarınızda onun hiç bir suçu yok ve bir çok şeyin farkında değil. Üstelik size ihtiyacı var. Benim amacım kesinlikle sizi yargılamak değil, fakat her bunaldiginizda aynı şeyi mi yapacaksınız? Hayatta hiçbir şey tek düze gitmiyor, zorluklar her zaman oluyor. Sizin kendiniz dışında bir de bu hayata hazırlamanız gereken bir çocuğunuz var. Bu yüzden profesyonel bir destek alıp içinde bulunduğunuz durumdan en sağlıklı şekilde çıkmaya bakın. Sonrasında baba kişisini sorumluluklarini yerine getirmesi için uyarın. Ama önce kendinizi toparlayın. Umarım bu süreç en kısa sürede geçer ve tekrar etmez. Çocuğunuzla birlikte mutlu huzurlu olursunuz

Anaokuluna gidiyor tatilde şimdi Eylül’de yine anaokulu devam edecek
Yarım gün okulda sonra evde. Sabah okulda 12 den sonra evde

Amin inşallah her anne huzurla mutlu sağlıkla büyütür çocuklarını inşallah

İlk defa böyle bir durum yaşıyorum

Amin inşallah her anne huzurla mutlu sağlıkla büyütür çocuklarını inşallah

İlk defa böyle bir durum yaşıyorum
İnşallah bazen her şey üst üste geliyor hiç bir anne çocuğundan ayrılmak istemez. Sizin de bir yandan içiniz cız ediyor bence. Zaten umursamasaydiniz buraya yazmazdiniz. Bence bir destek almak size iyi gelecek. Çünkü bu durumun tekrar edip etmeyeceğini sizde bilemezsiniz. En azından ruhsal durumunuz daha kötüye gitmeden bir destek alırsanız çabuk toparlarsiniz

Daha cok kucuk zamanla anlayacaktir. Bence bu kadar olaya gene cok iyi idare etmissin her seyi. Anne babasi ayri olan cocuklar etkileniyor da sanki ayri olmayanlar cok güzel büyüyor :) hepimiz hayatin kazıklarıni cok guzel nasiplendik illa ki. Elinden geleni yaptiktan sonra çok da düşünme.

İki çocuğumda da eşim tepesinde gezdirdi bizi, uyumayan direnen ağlayan çocuğu arabaya koydu gezdirdi uyuttu. Yani saysam bitmez adamın yardımları, babaları tabii yapacak. Böyle desteğe rağmen ağladığım, çaresiz hissettiğim zamanlarım oldu. Yalan yok saatlerce uyusun sesi çıkmasın nolur dediğim de oldu. Anne olduk, bile isteye doğurduk ama insanız değil mi? Bizim de güçsüz düştüğümüz, psikolojik olarak zayıfladığımız çöktüğümüz anlar olabiliyor. Nefes alma ihtiyacımız var. Ben konu sahibini biliyorum çok uğraştı kocasıyla. Yalancı kumarbazın teki. Şunu yazsanız katılırım; böyle rezil onursuz adamlardan niye çocuk yapılıyor? Sadece konu sahibi değil, genel olarak çocuğu kendim için istiyorum kendime yaptım, babası istemese de ben istiyorum bakarım diyen üyelere ders olsun. Baba varken babasızlık nasıl bir şey, çocuklar ne hale geliyor okusunlar.

Düzgün aile ortamı olsa, akşam işten gelip çocuğuyla vakit geçiren baba olsa kadın böyle hissetmezdi. Yalnız başına hem evine hem çocuğuna bakan kadına bağırır gibi ZORUNDASINIZ yazınca kendinizi iyi hissediyorsanız yazın elli kere daha. Adam fiziksel olmasa da psikolojik şiddet uyguluyorsa kimse bir arada olmak zorunda değil. Geçici tükenmişlik yaşayan birine rahatlatıcı yaklaşmak yerine sen şusun sen busun vs. İşe bak eski eş ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin, nasıl davranırsa davransın kadın ZORUNDA ymış. Hayır değil. Çocuk canımız kanımız ama bizim de kişiliğimiz ruhumuz duygularımız var.

Son düzenleme:
Yukunuz ağır ben sizi anlıyorum bizde insanız .Anneyiz diye bize ektradan uyku dayanikligi 5 insan gücü yada sınırsız sabır yuklenmiyor.gecici bir durum yorulmussunuz bikmissiniz.Gayet normal ama çocuğunuzu duzenli lütfen arayın .bu verdiğiniz arada vicdan azabı çekmeyin dinlenmeye çalışın.

Bilen bilir bende bosandim ama cocugun sorumlulugunu asla tamamen ustume almadim. Baba ortak velayet istedi, bende verdim, dogal olarak sadece kagitta degil bakim konusunda da hersey ortak. Babaya gondermenizdr sakinca yok, calisiyosunuz yoruluyosunuz gonderin tabi ama 1 hafta cocugu aramamaniz cocuk icin cok kirici bence.

Evet kötü annesiniz. Tamam üstünüzde fazla sorumluluk olabilir, bunalmış olabilirsiniz. Ama bunun için 5 yaşındaki bir çocuğu annesizlikle cezalandırıyorsunuz. Baba yorgun, anne bezgin.. Eee dünyaya çocuk getirirken ne düşünüyordunuz? Bitki gibi bir köşede büyümesini mi bekliyordunuz? Silkelenin kendinize gelin. Destek mi alacaksınız, sorumlulukları mı azaltacaksınız nasıl olacaksa o çocuğun sevginize, ilginize ihtiyacı var ve bugünleri geri gelmeyecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…