Çocuğumu Görmek İstemiyorum (Geçici durum biliyorum)

Zihninizin çok dolu olduğu bir süreç ise bu, çocuğunuza odaklanamıyor olabilirsiniz. Çocukların kendileri küçük ama duyguları çok büyük. Olaylara bizim baktığımız yerden bakamıyorlar maalesef. Babanın uzaklaştığının farkındaysa ondan size çok tutunmuş olabilir. (Daha öncesinde sürekli ağlamadığını farzederek konuşuyorum.)
Çocuğunuz bir süre kalsın babasında ama sürekli iletişim halinde olun çocukla, o kopukluğu çok fazla sezdirmemeye çalışın derim ben. Bir de evet, kesinlikle babasıyla konuşmalı ve hem kendiniz hem çocuğunuz için bir uzmandan destek almalısınız.
Önceleride ağlıyordu evliyken de sorumluluk bendeydi baba olarak ilgi sıfır söyleye söyleye babalık görevi yapıyordu hala aynı.

Yoruluyor ağlıyor acıkıyor ağlıyor özlüyor ağlıyor gezdiriyorum eğleniyor parkta mutlu eve giriyor 5 dk sonra huysuzluk yapıyor ağlıyor sürekli aynı

Çocuk var barışın şans ver diyorlar düşünüyorum çocuk için yok oluru yok çocuk aynı evde mutlu olacak diye mutsuz olamam diyorum zihnim yorgun.

İş çıkışı babaannesinden alıp geliyorum öpüyorum seviyorum ilgileniyorum yürümek isterse geziyoruz akşam. Ama babası pazar günü aklına gelirse çocuğu alıyor (annesi söylüyor ondan)

Sürekli yan yana gelince çocuk evli mi ayrı mı kafası karışıyor diyorlar. Neyi nasıl yapacağımı bende şaşırdım

Ben babayı savunacak tek bir cümle kurmadım farkındaysanız, baba kelimesi bile geçmiyor yazdığım şeyde. Çocuk zaten babadan yana şanssız konu sahibinin anlattığına göre. Bari annesini kaybetmesin.
Annesi de babasının yaptığını yapıyor, o da bababaannesine gönderiyor çocuğun ağlamasını çekmemek için 🤷🏻‍♀️
Eee sorunu zaten siz kendiniz söylemişsiniz. Yazdığınız paragrafta baba kelimesi bile geçmiyor. Sanki kadın ağaç kovuğundan çıkardı bu çocuğu. Anneyi bu kadar eleştirenler bir zahmet babayı da eleştirsinler. Koca paragraf boyunca sadece anneyi hedef alacak şekilde yazmışsınız. Ben de keşke babaya da iki kelam etseydiniz dedim çünkü o da en az anne kadar suçlu. Doğurmakla anne olunmuyor demişsiniz çok haklısınız ama bu kadın doğurmuş,emzirmiş babanın bu kadar bile hakkı yok sadece spermini yolluyor.Ona rağmen sorumluluklarını yerine getirmiyor, ben buna daha çok kızarım arkadaş

Canım Rasbag derdine üzüldüm ama daha çok şuna üzüldüm ya çoğu kişi anasın sen anaaaa diye naralar atmış burda. Yahu arkadaşlar o çocuk Rasbag dan doğdu yani kim onun kadar sevebilir düşkün olabilir en iyisini isteyebilir , biz mi? 😤
Kadıncağızı linçler gibi yazmış bazımız çok ayıp ya. Belli ki çok fazla gelmiş bazı şeyler insanız anneysek biz de etten kemikteniz. Mükemmel değiliz olmak zorunda da değiliz! Nasıl bi boşanma süreci oldu o çocuğa rağmen nasıl zor bir karar oldu bilmiyoruz bir de ekonomik yükler üst üste binmiş kadın bunalmış ,buraya dertlenmiş. Aşırı normal ya aşırı. Hiç yadırgamadım ben helal olsun diyorum rasbag belli Ki çok güçlü bi kadınsın , biraz sallanmışsın ama toparlarsın. Ben de bebek bekleyen bi anne adayı olarak duygunu anlıyorum bence harika bi annesin🩷

Canım Rasbag derdine üzüldüm ama daha çok şuna üzüldüm ya çoğu kişi anasın sen anaaaa diye naralar atmış burda. Yahu arkadaşlar o çocuk Rasbag dan doğdu yani kim onun kadar sevebilir düşkün olabilir en iyisini isteyebilir , biz mi? 😤
Kadıncağızı linçler gibi yazmış bazımız çok ayıp ya. Belli ki çok fazla gelmiş bazı şeyler insanız anneysek biz de etten kemikteniz. Mükemmel değiliz olmak zorunda da değiliz! Nasıl bi boşanma süreci oldu o çocuğa rağmen nasıl zor bir karar oldu bilmiyoruz bir de ekonomik yükler üst üste binmiş kadın bunalmış ,buraya dertlenmiş. Aşırı normal ya aşırı. Hiç yadırgamadım ben helal olsun diyorum rasbag belli Ki çok güçlü bi kadınsın , biraz sallanmışsın ama toparlarsın. Ben de bebek bekleyen bi anne adayı olarak duygunu anlıyorum bence harika bi annesin🩷
Bir de bu kadını sert eleştirenler anne. Ben anne olmadan kadının nasıl bunaldığını,tükendiğini hissettim. Destek olmak yerine köstek olanlar var. Tamam anladık en iyi anne sizsiniz. Böyle konularda hemen bir analık modu açılıyor. Konu sahibine iyi yapıyorsun diyen yok ama kadın kendisi de üzülerek yazmış zaten. O da yaptığının mantıklı olmadığının farkında.

Ben babayı savunacak tek bir cümle kurmadım farkındaysanız, baba kelimesi bile geçmiyor yazdığım şeyde. Çocuk zaten babadan yana şanssız konu sahibinin anlattığına göre. Bari annesini kaybetmesin.
Annesi de babasının yaptığını yapıyor, o da bababaannesine gönderiyor çocuğun ağlamasını çekmemek için 🤷🏻‍♀️
Ağlamasını çekmemek için değil yapmayın Allah aşkına. Her şey birikti…

Gitme diye ağlıyor çünkü babası ile beni yanyana görmek istiyor. Ağlayarak Beni kullanmasını istemiyorum yoruyor bu durum

Eee sorunu zaten siz kendiniz söylemişsiniz. Yazdığınız paragrafta baba kelimesi bile geçmiyor. Sanki kadın ağaç kovuğundan çıkardı bu çocuğu. Anneyi bu kadar eleştirenler bir zahmet babayı da eleştirsinler. Koca paragraf boyunca sadece anneyi hedef alacak şekilde yazmışsınız. Ben de keşke babaya da iki kelam etseydiniz dedim çünkü o da en az anne kadar suçlu. Doğurmakla anne olunmuyor demişsiniz çok haklısınız ama bu kadın doğurmuş,emzirmiş babanın bu kadar bile hakkı yok sadece spermini yolluyor.Ona rağmen sorumluluklarını yerine getirmiyor, ben buna daha çok kızarım arkadaş
Ya hu çocuğa sadece sperm katkısında bulunan birinden niye baba diye bahsedeyim ki zaten? Adam baba değil ki.. Ne olduğu ya da ne olmadığı belli değil mi anlatılanlardan?

Adamın konudan haberi olsa, yazılanları okuma ihtimali olsa yardıra yardıra konuşurdum zaten..
Konu sahibi kendi sorununundan bahsetmiş, bende gerekeni söyledim.
Kendisini ister suçlasın, isterse sorgulasın..

Çok üzüldüm 🙁 lütfen profesyonel destek alın acil acil yani . Bunaldınız anlıyorum ama aramıyor olmanız çok kötü olmuş . Çocuk sizi istemedi mi acaba onlar neden aramadılar ? Oğlum 4.5 yaşında 1 gün duramaz mesela

Sağlıkla alın kucağınıza ❤️

Çok üzüldüm 🙁 lütfen profesyonel destek alın acil acil yani . Bunaldınız anlıyorum ama aramıyor olmanız çok kötü olmuş . Çocuk sizi istemedi mi acaba onlar neden aramadılar ? Oğlum 4.5 yaşında 1 gün duramaz mesela
Bende duramam ayrı. :KK43: bu ara kötüyüm Dün akşam aradı çocuğum normal konuştu sesi iyiydi

Sizi 2 çocuk büyütmüş biri olarak çok iyi anlıyorum,Buraya bu konuyu açıp vicdanınızı sorguluyorsanız iyi bir annesiniz.
İnanın her çocuk böyle.
Sabır..siz isteseniz de istemese bizde birgün sizden bağımsız olacak yaşa gelecek.
İlerde pişman olacağınız şeyler yapmamaya gayret edin lütfen

Bende duramam ayrı. :KK43: bu ara kötüyüm Dün akşam aradı çocuğum normal konuştu sesi iyiydi
Yan yana gelince ne kadar kötü bir etki yaptığını anlayacaksınız çok üzgünüm sizi üzmek istemiyorum ama olmaz böyle yarın ilk iş çocuğu alın . Anladım baba kötü ama birde anne de mi kötü olsun ? Çocuk perişan mı olsun ?

Bizim bir arkadasimiz kari koca cocuk kucukken bosandilar.Daha sonra uzun sure evlilk terapisine giderek yeniden evlendiler.Su anda cocuklari 8. sinif. ha zaman zaman yine sorunlari olmuyor degil. Su an en azindan birlikte yasayabilmeyi cozduler. Inanin ikisi de birbirinden cok farkli karakterler de insanlar.Ailer cok farkli. bir zaman birbirlerini sevmisler de ustelik.

Evet zorunda olduğum için hep ben severek isteyerek ilgilendim. Annelik görevimi en iyi şekilde yapmaya özen gösterdim. Bu durum son 4-5 günlük oldu
dün de ben yazdım annelikten nefret ettim bugün diye. Oluyor saman zaman böyle. Ben haftasonu çocugu ananesine bırakıp tatile gittim diye dönünce bana acayip yapıştı. Yemek bile yedirmiyor 3 gündür. Terkedilme korkusu. Sizin çpcukta da var terkedilme korkusu çünkü baba zaten terketmiş. Kendinizi sıçlamayın. 3-5gün kafa toplayın. Bi resetlenin. Ama bu rewetlenme ayrı kalarak olmuyor malesef, yoksa kavuşunca daha beyer oluyorlar. Biz bugun oturduk sarılıp gilm seyrettik, sonra bir sakinleşti. Yani normalde açmam 1 saat film ama ikimiz de dinlenmiş olduk.

Boşanalı 1 sene oldu. Çocuğuma da düşkünüm çok seviyorum her anne gibi. Çalışıyorum aklım onda kalıyor kim bakıyorsa gün içinde 2-3 defa arayıp konuşuyorum. Ama son zamanlar psikolojik galiba, bunaltıyor görmek istemiyorum bana bağımlı gibi yaşıyor. Her şeye ağlıyor gerekli gereksiz her şey ama!
Babasını özlüyor babamı istiyorum diyor az görüyor yoğun çalışıyor ki zaten akşam vakti olunca yorgunum diye söyleniyor ilgilenmek istemiyor babası.
Bizi yan yana görmek istiyor o yüzden böyle davranıyor diye üzülüyorum yan yana geliyordum babası ile. Ama bana iyi gelmiyordu acayip geriyor sinirim bozuluyor tartışıyoruz. Artık yan yana gelmiyoruz bana iyi gelmiyor çocukta haliyle farkında tepki gösteriyor 5 yaşında ve 1 senedir sürekli ben ilgilendiğimden yoruldum bunaldım galiba. Çocuğum da çok akıllı ağlayarak kendi istediğini yaptırmak istiyor yapmıyorum öfkeleniyor.
Baaannesine bıraktım bu hafta babasını görsün akşamları doysun! Babası da sorumluluk almayı öğrenir inşallah. Ve bu sürede hiç aramadım çocuğu. Böyle duygular oldu mu sizde normal mi? Kötü anne mi oluyorum :KK43:(
Tartışmaları çocuğun yanında yaptıysanız bu tepkiler çok normal.

Bizim bir arkadasimiz kari koca cocuk kucukken bosandilar.Daha sonra uzun sure evlilk terapisine giderek yeniden evlendiler.Su anda cocuklari 8. sinif. ha zaman zaman yine sorunlari olmuyor degil. Su an en azindan birlikte yasayabilmeyi cozduler. Inanin ikisi de birbirinden cok farkli karakterler de insanlar.Ailer cok farkli. bir zaman birbirlerini sevmisler de ustelik.
İşte her çocuk gibi Anne baba ile yaşamak istiyor çocuğum dile de getiriyor arada bunu.
Kumar yüzünden ayrıldık yalanı çok güvenim yok. Çocuk mutlu olacak diye onunla aynı evi paylaşmak istemiyorum tartışıyorum

Yanında yapmadım ama çocuk her ruh halini anlıyor zaten
Hiç sormamak olmaz en azından sesini duyabilirdiniz. Güvenini zedeliyorsunuz. Anne olarak tabi ki yorulma hakkimiz var ama karı koca iken bilinçli bir şekilde sevişip çocuk yapıyorsak zorluklarını da ustlenmeliyiz anne baba olarak. Sizi anne baba olarak o secmedi malesef. Babasını siz seçtiniz.

Çocuğunu sevmeyen bir anne değilsiniz sadece yıpranmış ve yorulmuşsunuz.
Çocuk henüz çok küçük ve hassas bir süreçte boşanma durumunu destek alarak açıklamaya çalıştınız mı acaba?
Acilen çocuğun yararı içinde,kendiniz içinde destek alın.Çocuk için sürece baba da dahil olacağı için sorumluluklarının farkına varıp kendi yapması gerekenleri anlaması sağlanabilir.
Ayrıca sen annesin diye sadece kadına yüklenmek ne kadar doğru ? Aynı evin içinde eşimiz çocuğa iki dk bakmasa deliriyoruz,bu kadın yeni düzene ayak uydurup birde çocuğun sorumluluğu ve sorularıyla uğraşıyor.Yarın birgün anneye birşey olsa çocuğa babaanne mi bakacak? Baba bakacak. İki kişi yaptıysa iki kişi o çocuğun hobisini,fobisini sıkıntısını,çocuğa dair herşeyi bölüşmek zorunda,bu çocuklar oyuncak değil sadece canı istediğinde alıp pışpışlayıp geri versin.
Konu sahibi sizde eski eşle açıkça bir konuşma yapın ve destek alın lütfen,çocuğa bu durumu sorunsuz atlatacağı şekilde adapte ederek anlatmaya çalışın bunu da en sağlıklı uzman eşliğinde yapabilirsiniz.

İşte her çocuk gibi Anne baba ile yaşamak istiyor çocuğum dile de getiriyor arada bunu.
Kumar yüzünden ayrıldık yalanı çok güvenim yok. Çocuk mutlu olacak diye onunla aynı evi paylaşmak istemiyorum tartışıyorum
Evet kumar uzerinden ayrilan cok insan var.Yillar sonra bile bosanabiliyor insanlar . Ama kumar da bir hastalik bagimlilik.Ancak terapi ile cozulur.Yani sizin yapabileceginiz cok bir sey yok.
Benim psikiyatristim bagimlilik uzerine uzmanlasmis birisiydi.Aliskanliklarini birakip geleni tedavi ederdi. Yani beni biraktim gelmesi gerekirmis bu insanlarin.Ben cocuk avutmuyoru derdi.Bana burda biraktim diycek sonra disarda devem.Hatta boyle bir hastasini azarlayarak birakmis.Cok buyuk irade gerekiyor.Ama terapi sart,

X