Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O çocuk sizin. Neden üzüldüğü bir ortama gönderiyorsunuz ki ? Görüşme günlerinde babasıyla görüştürün. Hem eşinizin evinde kalıyormuşsunuz. Bence böyle tatsızlık çıkarmaya devam ederseniz evden çıkartır sizi.

Bence para mı biriktirirsiniz yatırım mı yaparsanız bir işe girip krediyle ev mi alırsınız bilemem ama o evden birkaç seneye sizi çıkartma ihtimallerine karşı tedbirli olun

O çocuk sizin. Neden üzüldüğü bir ortama gönderiyorsunuz ki ? Görüşme günlerinde babasıyla görüştürün. Hem eşinizin evinde kalıyormuşsunuz. Bence böyle tatsızlık çıkarmaya devam ederseniz evden çıkartır sizi.

Bence para mı biriktirirsiniz yatırım mı yaparsanız bir işe girip krediyle ev mi alırsınız bilemem ama o evden birkaç seneye sizi çıkartma ihtimallerine karşı tedbirli olun

şehzade anası o kim onu evden çıkartabilir?

ay dayanamıycam kendi soruma kendim cevap vericem: hürrem🤷‍♀️

Benim düzenim bu evde buraya gelin geldim düzen kurdum çevrem komşularım Burda taşınmak istemiyorum evimi çok seviyorum kayınvalidem hiçbir zaman çıkarmayız seni eve erkek sokma istediğin kadar kal dedi hiçbizaman cıkmayı düşünmüyorum açıkçası çocuğum büyüse bile

şehzade anası o kim onu evden çıkartabilir?

ay dayanamıycam kendi soruma kendim cevap vericem: hürrem🤷‍♀️
Ay alemsin 🤭

Ben evliyim aramızda şükür iyi ama hep ilerisi için güvence diyen biriyim . Mesela böyle bir durum da hazır kira vermiyorken nafakası zamanında yatıyorken bir işe girse güzel bir birikimi olsa kötü günde kimseye muhtaç kalmasa güzel olmaz mı ki

Hem çevresi genişler kafasını da eski eşinin yeni ailesine takmaz

Benim düzenim bu evde buraya gelin geldim düzen kurdum çevrem komşularım Burda taşınmak istemiyorum evimi çok seviyorum kayınvalidem hiçbir zaman çıkarmayız seni eve erkek sokma istediğin kadar kal dedi hiçbizaman cıkmayı düşünmüyorum açıkçası çocuğum büyüse bile
Hiç mi birini sevmeyeceksin ? O zaman ne olacak? Ben sana evden çık demiyorum ama ilerisi için birikimini yap çalış sende hayata katıl.

Eminim çok güzel bir kadınsındır. Sende istemez misin hayatın içinde olmak ?

Hiç mi birini sevmeyeceksin ? O zaman ne olacak? Ben sana evden çık demiyorum ama ilerisi için birikimini yap çalış sende hayata katıl.

Eminim çok güzel bir kadınsındır. Sende istemez misin hayatın içinde olmak ?
Hayatıma biri girse bile bu eve getirmem evlenmeyi düşünmüyorum da

Ay alemsin 🤭

Ben evliyim aramızda şükür iyi ama hep ilerisi için güvence diyen biriyim . Mesela böyle bir durum da hazır kira vermiyorken nafakası zamanında yatıyorken bir işe girse güzel bir birikimi olsa kötü günde kimseye muhtaç kalmasa güzel olmaz mı ki

Hem çevresi genişler kafasını da eski eşinin yeni ailesine takmaz

ben sizi anladım da bir üstte size cevap verdiği gibi 80 sayfadır aynı şeyi yazan biri anlamaz🤷‍♀️

Hayatıma biri girse bile bu eve getirmem evlenmeyi düşünmüyorum da
Sen tedbirini al yine de . Üç günlük dünya bak bir deprem oldu herkes evsiz kaldı . Allah bin kez korusun öyle birşey eşinizin ailesinin başına gelse sizin oturduğunuz eve çıkmak istese ne yapacaksınız ?

Aslında birşey olmasına gerek yok . Siz hayatınız boyunca birilerinin yardımına muhtaç kalmayı mı istiyorsunuz?

abartmayın siz de ya. yok kira almıyormuş yok nafaka veriyormuş. verecek tabi ki. herkes gelirine göre verir. o çocuk kolejde okurken sırf babası boşanmak istedi diye devlet okuluna mı geçmesi gerekiyor. evlilik bir akittir sözleşmedir. sözleşmeyi bozan taraf eş olduğuna göre masrafları karşılayacak tabi ki. 5 bin neye yeter. o konularda gereksiz saldırıyorsunuz.
çekişmeli dava açsa tazminat da alırdı malların yarısını da talep ederdi. boşanınca en çok kadından gidiyor, maddi kısımlar da erkekten gitsin. bazı konuları karıştırmayın.

konu sahibi kadın iyi niyetli veya kötü niyetli her neyse sen onu ve eşini düşünme. kimseye de güvenme. yarın eski kayınvalide de satışa geçebilir. oğludur neticede. torunu olsa yine diğer tarafla samimiyet kurmak zorunda. sen ses etme düzenini devam ettir. çalışma saatleri rahat bir iş bulmaya çalış. kafan dağılır. ortamın olur. çocuk tam gün okuyormuş nasılsa. duyguların normal ama bir anne olarak ve yetişkin biri olarak hırslarına kapılma. çocuğunu düşün öncelikle. sonra kendini. gerisi gelir bir şekilde zamanla rahat edersin. çok seversin çok sevilirsin belki. evlenmem deme. aile ortamını belki sen ve yeni eşin verirsin çocuğuna. bırak eski eşi vs. hiç ona al çocuğu babaannesinde görüş bile deme. mümkünse akılsız bir tel al. hat al bir de. çocukla babası oradan iletişim kursun. çocuk babasını arayacaksa bile kendi arasın.

abartmayın siz de ya. yok kira almıyormuş yok nafaka veriyormuş. verecek tabi ki. herkes gelirine göre verir. o çocuk kolejde okurken sırf babası boşanmak istedi diye devlet okuluna mı geçmesi gerekiyor. evlilik bir akittir sözleşmedir. sözleşmeyi bozan taraf eş olduğuna göre masrafları karşılayacak tabi ki. 5 bin neye yeter. o konularda gereksiz saldırıyorsunuz.
çekişmeli dava açsa tazminat da alırdı malların yarısını da talep ederdi. boşanınca en çok kadından gidiyor, maddi kısımlar da erkekten gitsin. bazı konuları karıştırmayın.
Adamın verdiği nafakaya özel okula göndermesine birşey demiyoruz ki yapacak tabi baba olarak. Ama konu sahibi hem nafakamı ödesin evi bende bıraksınlar hem de çocuğa da yeni eşi baksın diyor, pardon eşşek gibi bakacak diyor. Hatta arsızlığı iyice ele alıp adamın karısının kazancını da çocuğuma harcasınlar diyor. Resmen Bi imza attı diye adamı yeni karısını adamın ailesini haraca bağlamış çocuğuna da köle olsun istiyor.

Eski eşimin de durumu iyi çocuk kolejde okuyor oturduğum evin elektrik su faturalar otomatik ödemesinde normalde benim telefon numaram eşimin üstündeydi otomatik ödemeydi kadın sorun etmiş baya beni aradı eski eşim üstüne alır mısın özel hattını diye evlenince numaramı değiştirmek zorunda bile kaldım o yüzden ben ödüyorum onu çocuğumun şartları çok iyi ama bunlar kesilecek gibi gün geçtikçe eski eşim şuan bir çocuğu karşılayabiliyor ikiyi bilmiyorum çocuk yapıp diğerinin masraflarını kadın karşılarsa benim oğlumu da babası anca o zaman yaşam kalitesi düşmez
Tabi,adam yeni çocuk olursa kadın karşılar o Çocuğun masraflarını senin rahatın bozulmasın yeter ki... zaten o çocuk adamın neyi olacak ki!!!

Neren rahat yahu senin sinirini cümle alem paylaştık bugün de paylasa paylasa bitiremedik. Hepimizi sinir hastasi ettin. Rahat görmesek de yutturamazsin o derece.
Bir başka kafa bu konu sahibindeki,sağım solum her yanım 80 ,ci levelde bile aynı 🤷

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X