Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında çocuğu alınca sizi evden çıkarırlar diye mi korkuyorsunuz? Bu korkunuz olmasa huzurları kaçsın diye verirdiniz çünkü çocuğun velayetini. Zaten konuyu acarken de, çocuğu verirsem nafakam kesilir mi evden çıkarılır mıyım, diye sormuştunuz.
Tek derdi o evet, çocuğu gelir kapisi yapayim ama yükünü yeni karisi taşısın

Çocuğu hastalanınca ilk işi balayındaki eski eşi arayacağına taksi tutup çocuğu hastaneye götürmeyi bile akıl edemeyen biri işe girip çalışır mı sizce?Evle,nafaka elinden gidecek diye korkuyor,çocuğu değil.

ay ben o kısmı görmedim yuh yaaa.
bunu bana eski esim yapsa dava açar alırım çocuğumu🥴

yahu her mesajında seni bir silkeleyip sarsmak istiyorum.
bütün gün evde olup çocuğu niye elalemin kadınına baksın diye gönderiyorsun?
kıskançlığın ve hırsın çocuğuna olan sevginden fazla. Allah içine merhamet versin.
Yok ben tüm gün yollamıyorum okulu 5de bitiyor bazı akşamlar servis onlara bırakıyor babasıda 9 gibi geliyor galiba bilmiyorum ama kadın ödev yaptırmıyor çocuğun eline hemen tableti veriyormuş gelince ödev yapmıyor ilgi yok bir cumartesi günleri tüm gün birlikte kalıyordu kadınla o gümlerde de cocuk bilgisayarda tablette ilgi yok babayla pazar vakit geçiriyor babası ödevleri yaptırıyor ama üstün körü

Ben çocuğum küçüktü çok istedim kardeşi olsun yaş farkı az olsun diye eski eşim 2. Çocuk istemedi çok üzüldüm o zamanlar korunmuyordukda başka yöntem oluyordu ama hamile olmadım şimdi çocuğuma kardeş yapmak istiyor üstelik yaş farkları çok fazla olacak oğlum kendini dışlanmış hissedecek belkide ,haklısınız pedagoga götürelim dicem eski eşime
Hayır kendin götür Ya da eşin götürsün eski eşinle artık plan yapma rezil ediyorsun kendini
Yok ben bakamam başka birinin çocuğuna o yüzden temiz sorumluluğu çocuk olmayan biriyle evlendim demek istedim
Evet bakamazsın kendi çocuğuna da bakmıyordun istenmediği eve eşşek gibi bakacak diyordun
Öyle bir şey düşünmüyorum da bizim çocuğumuz var ben niye metres olayım 7 yıl nikahla karısıydım onun zaten bArısmayı düşünmem bende artık köprümün altından sular aktı
Eskidendi o, evli adamla görüşmek metresliktir. Eski eşin görüşmek istese de görüşmemen gerekir nisan düğün dışında dürüst de değilsin biz burdan zır zır barışmak istediğini anladık eski eşinle 😏

Saka gibi bu nedir ya 😏 "kadın bebek odası yapacakmıs diğer odayı çocuk yapacak heralde neyineyse bir çocuğa bakmayı bilmiyor çocuğum oda istiyor orda diye o kadın yine kavga çıkarmış bebek odası orası ona oda yapmam yer yok demiş çocuğum şahit olmuş " Kadının yerinde olsam çocuğu eve sokmam sokacağım varsa bile ! Eşşek gibi bakacakmis, eski kocani deli gibi kiskaniyorsun ondan boyle kuduruyorsun. Koz olarak o cocugu kullanma. Elinde tek çocuk kozu var, simdi o da çocuk yaparsa tuh nolacak. Git tedavi ol. Senin çocuğun, sen bakacaksın.

Yok ben tüm gün yollamıyorum okulu 5de bitiyor bazı akşamlar servis onlara bırakıyor babasıda 9 gibi geliyor galiba bilmiyorum ama kadın ödev yaptırmıyor çocuğun eline hemen tableti veriyormuş gelince ödev yapmıyor ilgi yok bir cumartesi günleri tüm gün birlikte kalıyordu kadınla o gümlerde de cocuk bilgisayarda tablette ilgi yok babayla pazar vakit geçiriyor babası ödevleri yaptırıyor ama üstün körü

kadın niye ödev yaptırsın sizin çocuğunuza sizin göreviniz o.

Çocuk haftaiçi tüm gün okuldaysa haftasonu neden yanınızda değil de kadınla beraber. Ödevi önemliyse siz yaptırın. Neden yani çocuk sizinle değil.
Siz evdesiniz. Çocuğun tek haftasonu var ve sizinle değil elalemle.
Çocuk ziyanı bu yaptığınız resmen

Balayındalardı telefonları kapatıp gittiler çocuğum hastalandı aradım ulaşamadım geldiklerinde eski eşim özür diledi kötü hissetti çocukla vakit geçirmek istedi eve onlarda istedi sonra cocugu ama kadını bilemem içten içe

Yok öyle değildi ateşliydi babayı sayıkladı görüntülü aradım konuşması için hastaneye kayınpederim götürdü bizi

ay ben o kısmı görmedim yuh yaaa.
bunu bana eski esim yapsa dava açar alırım çocuğumu🥴
İşte burda.

eski eşimle 2 yıl önce boşandık 7 yaşında çocuğumuz var velayeti bende kendisi altı ay önce evlendi normalde mahkeme günleri dışındada alırdı çocuğu evlendiği kadın müşterisi o şekilde tanışmışlar geçen sene .kadının çocuğu yok ilk evlendiklerinde ben çocuğu sık gönderdim oraya alışsın diye aynı ilçede oturuyoruz ama kadın hoşnut değildi galiba bilmiyorum çocuğuma sordum hep sana bisey yaptımı diye kadın eline tablet veriyormuş bütün gün çocuk tablette ilgilenme yok ödev yaptırma yok çocuğumun canı köfte çekmiş x abla yapmadı yemek var evde dedi baska yemek yedirdi dedi kadın baska yemek yaptı diye çocuğumun istediğini yapmıyor niye çocukluyla evlendi o zaman eşek gibi yapacak çocuğu ağlatmış koltuğa bisey döküncede kızıyormuş çocuğa dikat et diye bide olay buradan sonra koptu çocuğum dün onlarda kalmıştı kadın sinir krizi geçirmiş evde eski eşimle kavga etmiş bağırmış niye bilmiyorum çocuğum korkmuş bugün kadını aradım benim çocuğumun önünde böyle yapamazsın haddini bil dedim oda çocuğunu zırt pırt başıma atıyorsan yaparım eşim bütün gün evde yok çocuğu bana atıyorsun dedi kavga ettik en son birdaha çocuğunu gönderme dedi bende eşek gibi bakacaksın orası çocuğumunda evi dedim oda çocuğunun evi değil benim evim eşim benim evime taşındı hatırlatırım dedi ev kadının bekarlıkta aldığı ev benim pislik eski eşim onun evine taşındı yinede çocuğumu kabul edip bakmak zorunda bugün arkadaşlarım çocuğu bırak babaya Anya Konya görsünler diyor çocuğumun o evde odası yok salonda yatırıyorlarmış kadın bebek odası yapacakmıs diğer odayı çocuk yapacak heralde neyineyse bir çocuğa bakmayı bilmiyor çocuğum oda istiyor orda diye o kadın yine kavga çıkarmış bebek odası orası ona oda yapmam yer yok demiş çocuğum şahit olmuş bunlara çocuğu bırakmak iyi olurmu onlar çocuk yapacak görsünler dünya kaç bucak sizce vereyimmi tamamen? Biz şuan çocuğumla eşimin evinde oturuyoruz ev biz evlenmeden alınmış babasının üstüne o evden valizle gitti herşeyi bırakmıştı boşanınca ,ben çocuğu versem beni evden çıkarabilirmi? Ben evimden gitmek istemiyorum nafaka alıyorum kesilirmi? Birde eski eşimi aradım onada kızdım ben yoğun çalışıyorum bilmiyorum ev içini sen gönderiyorsun çocuk istiyor diye x kabul ediyor rahatsızsan yollama dedi bende sen babasısım esek gibi bakacaksınız dedim tamamen verme fikri oluştu aklımda bu insanlara müstahak ben tek başıma yapmadım bucocugu
Elin kadinina essek gibi bakacaksin dediginiz cocuk sizin oz cocugunuz dimi.Cidden masallah.Derdiniz cocuk olsa,babasiyla disarda gorussun derdiniz,cocugu mutlu olmadigi eve gondermezdiniz.

Eski eşim aradı yarım saat önce hoparlör den galiba kadında yanında eşimle konuştuk artık çocuğun eve gelmesini istemiyor dedi ben iş dışında çocuğumla görüşür yemek yeriz evine getiririm bir daha ben yokken gönderme dedi bir yemekle babalık oluyormu dedim kavga etmişler heralde bilmiyorum çocuğu tek yapmadım dedim evet tek yapmadın çocuğumla ilgileniyorum ben vaktim olunca çalışmazsam çocuk nasıl eğitim görecek yoğun çalışıyorum dedi bende çocuğu size komple veririm istesem dedim sinirle söyledim kadın arkadan bağırdı veremezsin almıyorum zorlamı dedi çocuğunu görmek istemiyorum senin bu eve giremez diye bas bas bağırıyordu arkadan bu kadının gerçek yüzünü ne zaman görecen baksana dedim eski eşim onu susturmadı kendi sustu çocuğu yarın veriyorum size tamamen dedim eski eşimde yarın çocuğu komple alıyorum anneme bırakıcam çocuğu babaannesi baksın ben iş saatlerim dışında anneme gider görürüm sık sık dedi yüzüme kapattı kayınvalidem biz evliyken oğluma bakmıyordu yaşım var diyordu 60 yaşında ama bakacağını sanmıyorum vermek istemiyorum oğlumu sizden sonra zaten vazgeçmiştim ama sinirle veriyorum dedim kışkırttı kadın bana bağırınca ağzımdan çıktı vermek istemiyorum vermicem geri aradım düzgün konuşmak için açmıyor telefonu kayınvalidemi aradım oda benim haberim yok konuşur ben sana dedi dönecek bana kötü biri değilim ben
En sonunda attıracaksın kendini o evden ha gayret.

Cocuk ders çalışsın istiyosan anasi degil misin dur basinda. Hafta ici niye oraya yolliyosun madem babasi gec geliyor, okula giden cocuk erken yatar, belki babayi görmüyor bile. Senin derdin cocugun babayi görmesi degil, hayati kadina zehir etmek. Bunun icin de çocuğu kullaniyosun. Olan sana ve ogluna olur bu isin sonunda. Haberin olsun musakkam cacigim.

eski eşimle 2 yıl önce boşandık 7 yaşında çocuğumuz var velayeti bende kendisi altı ay önce evlendi normalde mahkeme günleri dışındada alırdı çocuğu evlendiği kadın müşterisi o şekilde tanışmışlar geçen sene .kadının çocuğu yok ilk evlendiklerinde ben çocuğu sık gönderdim oraya alışsın diye aynı ilçede oturuyoruz ama kadın hoşnut değildi galiba bilmiyorum çocuğuma sordum hep sana bisey yaptımı diye kadın eline tablet veriyormuş bütün gün çocuk tablette ilgilenme yok ödev yaptırma yok çocuğumun canı köfte çekmiş x abla yapmadı yemek var evde dedi baska yemek yedirdi dedi kadın baska yemek yaptı diye çocuğumun istediğini yapmıyor niye çocukluyla evlendi o zaman eşek gibi yapacak çocuğu ağlatmış koltuğa bisey döküncede kızıyormuş çocuğa dikat et diye bide olay buradan sonra koptu çocuğum dün onlarda kalmıştı kadın sinir krizi geçirmiş evde eski eşimle kavga etmiş bağırmış niye bilmiyorum çocuğum korkmuş bugün kadını aradım benim çocuğumun önünde böyle yapamazsın haddini bil dedim oda çocuğunu zırt pırt başıma atıyorsan yaparım eşim bütün gün evde yok çocuğu bana atıyorsun dedi kavga ettik en son birdaha çocuğunu gönderme dedi bende eşek gibi bakacaksın orası çocuğumunda evi dedim oda çocuğunun evi değil benim evim eşim benim evime taşındı hatırlatırım dedi ev kadının bekarlıkta aldığı ev benim pislik eski eşim onun evine taşındı yinede çocuğumu kabul edip bakmak zorunda bugün arkadaşlarım çocuğu bırak babaya Anya Konya görsünler diyor çocuğumun o evde odası yok salonda yatırıyorlarmış kadın bebek odası yapacakmıs diğer odayı çocuk yapacak heralde neyineyse bir çocuğa bakmayı bilmiyor çocuğum oda istiyor orda diye o kadın yine kavga çıkarmış bebek odası orası ona oda yapmam yer yok demiş çocuğum şahit olmuş bunlara çocuğu bırakmak iyi olurmu onlar çocuk yapacak görsünler dünya kaç bucak sizce vereyimmi tamamen? Biz şuan çocuğumla eşimin evinde oturuyoruz ev biz evlenmeden alınmış babasının üstüne o evden valizle gitti herşeyi bırakmıştı boşanınca ,ben çocuğu versem beni evden çıkarabilirmi? Ben evimden gitmek istemiyorum nafaka alıyorum kesilirmi? Birde eski eşimi aradım onada kızdım ben yoğun çalışıyorum bilmiyorum ev içini sen gönderiyorsun çocuk istiyor diye x kabul ediyor rahatsızsan yollama dedi bende sen babasısım esek gibi bakacaksınız dedim tamamen verme fikri oluştu aklımda bu insanlara müstahak ben tek başıma yapmadım bucocugu
Bazı insanlar neden bu kadar şuursuz ben anlamıyorum ya. Siz evde çocuğunuza gerektiğinde dikkat et demiyorsanız, paşam istiyor diye hazırladığınız yemeği sunmak yerine çocuğa yeni yemek hazırlıyorsanız bu sizi iyi bir anne yapmıyor aksine eksik bir anne yapıyor, anne olarak vermeniz gereken disiplini ve terbiyeyi veremiyorsunuz demek bu. Siz evde bu kadar minnoş değilseniz ama "üvey annesi" öyle olsun istiyorsanız o da dünyanın en büyük saçmalığı. Eşinize kızgın olabilirsiniz ama boşanma sürecinde adil davranmış Yeni eşi de 2. kadın filan değil aranıza girmemiş, elinizden almamış. Mantıklı olmayı karşı tarafla iyi geçinmeyi hedeflemeniz lazım. Ömür boyu yüzyüze bakacaksınız bu insanlarla boşuna kendinizi gereksizce doldurmanın bir faydası yok.

Ex kocanın evinde kalıp çocuğu yeni karısının evine postalamayı hayal etmek de muhteşem bir yüzsüzlük buarada söylemeden geçemeyeceğim

Bakın benim de beş yaşında oğlum var.
Eşim pazar ve pazartesi gecesi evde değil. Cumartesi babasını özlüyor onunla olmak istiyor ama pazarları kendi anneme bile bırakmıyorum beraber vakit geçiriyoruz. Çünkü kendi evladım. Zaten babasını özlüyor bir de beni özlemesin diyorum.
Siz annelik içgüdülerinizi mi aldırdınız. Özlemiyor musunuz çocuğunuzu da cumartesi tüm gün yolluyorsunuz kadına. Babası olsa hadi neyse de baba yok anne yok. Çocuk sahipsiz gibi başkalarının yanında.
Şu yazdığınız şey normal mi? Oturun düşünün biri size bunu anlatsa kadın kafayı yemiş demez misiniz!

Cevap yazma istegim bu konuyu okuyunca nirvana yapti, bir cok anne aksama kadar cocugunun eline tablet verip is yapiyor( onaylamiyorum ama uvey anneye has degil sanmiyirum ki ilkkez orda aline aliyor sizde veriyirsunuzdur) cocugunuzun basina oturup odev yaptirmak zorunda degil , bizde evimizde hazir yemegimiz varken dondurucudan kiyma cikarip cozdurup pat diye kofte yapmiyoruz cocuk bu yapilani yesin , siz evde onun dedigini pisiriyorsaniz yollamayin odevini siz yaptirin , kadin cocugun annesi degil bakicisi hic degil esiniz evde degilken yollamak neyin nesi,sizs koca ev birakilmis kadin bir oda acmak istemiyor bile bile cocugu yollayan sizsiniz , sizin derdiniz sorun cikarmak ve cocugunuza kapanmaz yaralar aciyirsunuz, bizde bazen birsey dokulunce gerilebiliyiruz dikkat et diyiruz, siz ustun yetenekli bir annesiniz sanirum

Çocuğun ödevlerini eşşşek gibi sen ve babası yaptırmak zorunda düş kadının yakasından. Haftaiçi ödev yapmıyor diye gönderme o zaman. Ya da okuldan gelince sen yaptır babası işten dönerken alsın senden evinde vakit geçirsin sabah da okuluna bıraksın. Kafanız basmıyor mu sizin hiç.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X