Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibi önceki konuşmalarını bir kenara bırakarak yorum yapiyorum arkadaslar durumu çok iyi algılayıp sana olması gerekenleri yazmışlar zaten.

Kabullenemiyorsun, eski eşin gün geçtikte hem senden hem oğlundan uzaklaşacak diye inatla çocuğunu kullanıyorsun. Yapma.

Eski eşine de mesaj at açmıyorsa, bir anlık sinirle konuştuğunu oğlundan ayrılmak istemediğini sadece senin de benim kadar ilgini alakanı eksik etmeni istemiyorum yeni bir aile kuruyorsun ama oğlunu da ihmal etmeni istemiyorum derdim bu de kapat konuyu. Eşin de babaanne yerine sende kalmasını tercih edecektir.

Son olarak sana sözüm eşini unut. O artık başkasıyla evli, şu an baska birisi ile evlilik hayatını kurmaya calişıyor. Bunu kabullen. Sen eski eşisin, oğlunuz ise bakii. Çocuğun için toparlan, ona iyi bir anne olmaya çalış.

Bak iyi mi oldu şimdi eşin bile çocuk gelmesin demeye başladı. O istemez miydi evladının yeni hayatında da bir odası, evi olsun? Ama böyle olmaz. İnsanlar zamanla birbirine alışır. O kadın da rahibe falan değil ogluna öz evladı gibi bakabilsin. Sen yapabilir miydin?

Oğlun küçük de değil, gezmene tozmana bak. Planlarına oğlunu dahil et. Birlikte ol. Onun mutluluğu için yaşa. İlerisi için de kendine bir yol çiz ister evlen ister evlenme. Ama böyle evladını arada bırakma sonra sen çekersin, babası değil unutma.

Ay gitti ev , nafaka

Sen bilerek çocuğu hasta mı ettin? Kızım sen evde bak bu eski kocan ve yeni karısı hakkında çocuğun yanında ileri geri laflar ediyorsun. Çocuğun psikolojisi bozuluyor. Bak yarın öbir gün babasına falan anltır. Elinden alırlar çocuğunu çocuğa kötü davrandı diye.

Haklısınız benimde gitmem lazım iyi değilim galiba dolduruşa geldim
Evet çocuğu da götür kendin de git. İnsanlara karşı doldurma çocuğu. Bir kardeşi olabileceğini kabullensin sevsin onu. Hayatta en yakınlarından, destekçilerinden biri de kardeşi olacağını bilsin. Nefretle büyütme çocuğu.

kaç yaşında da bütün bunları anlayıp kafasına takacak yahu. en fazla babam kardeşimi sevecek hep onun yanında olacak diye düşünür. gerisi sizin kuruntunuz belliki
Tabi ki oğlunu doldurmamıştır. Babam seni sevmeyecek artık dememiştir. Hiç böyle büyük bir kötülüğü oğluna yapmamıştır

Ben kendini değerli hissetsin üzülmesin diye diyorum

Yav heee değerli hissetsin üzülmesin diyorsun istenmediği eve gönderiyordun düne kadar ne oldu ? Evin nafakan gidecek diye tutuştun şimdi cocuk umrunda değil

Bak sana biraz daha senin tarafında yorum yapacam bu kez. Çevre ver der. Benim Bi tanıdığım boşanırken ona da 3 çocuğunu da ver sen babanın evinden mi getirdin rahat et dediler. Bunu diyenler en yakınlar bile oldu çocukların teyzesi dayısı vs. Kadın çocuklarını verdi ama tabi anne bu tamamen vazgeçme niyeti ile vermedi. Ama çocuklar ondan vazgeçti. Kendi kızının düğününe bile davet edilmedi. Kına gecesinde annem şarkısında üvey annesine sarılıp ağladı. Kadın yıllarca hem çocuk hasreti çekti, gözünün yaşı kurumadı, ama haketmişti doğrusu. Çocuklarda sarma duman oldu. Şuan biri hariç hepsinin hayatları berbat. Psikolojileri ise hepsinin berbat. Annenin sevmediği attığı çocuğu kimse sevmez. Sen kendi çocuğun için nasıl ağzına alırsın hepten vereceğim size diye. O senin kanın. Yarın o kadının çocuğu olsa sana tırnağını göstermez doğal olarak. Ama sen ona emanet edebiliyorsun. Bak bu kadın senin çocuğunu çok sevse çok iyi baksa bile o çocuğun yanı senin yanın. Maddi imkanın olmaz sığınacak evin olmaz çocuğuna alacağın ekmek oran olmaz o zaman bizde deriz ver babası baksın o halde diye. Ama adam iyi kötü babalık görevini çocuğuna sana Bi çatı bırakarak nafakasını ödeyerek yerine getirmeye çalışıyor. Bi zahmet sen de çocuğuna bak. Sen doğurdun. O çocuğun psikolojisi bozulsa yarın uyuşturucu bağımlısı olsa serseri olsa o yeni eşin umru olmaz, ama ne olursa olsun senin canın yanar, sıkıntısını sen çekersin. Bırak eski eşi çekiştirmeyi onu kıskanmayı sen çocuğunu kıskan, yüzünü bile gösterme o kadına. Bırakeski eşin çocuğundan mahrum kalsın bırak. Bak o zaman çocuk da daha kıymetli olur. Sen sevgini ilgini ver yeter çocuğa. Kendi hayatına bak. Belki karşına iyi biri çıkar çocuğunu birlikte büyütürsünüz. Çocuk çok küçük değil git çalış para kazan al çocuğunu izinli olunca gez toz. Ruh hastası gibi hayatının merkezine eski eşini ve onun eşini koymuşsun. Kendi hayatının da çocuğunun hayatının da içine s.çıyorsun.

Kadın sizin çocuğunuza bakmak zorunda falan değil. Siz şaka mısınız. Çok çirkin cümleleriniz var. Kimse kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değil. Çocuklu bir adamla da evlenebilir ama çocuğa bakmak kocasının görevidir kendi görevi değil. İçinden gelir isteyerek bakar o ayrı. Haklı da aynı zamanda babası yokken çocukla vakit geçirmek istemeyebilir. Başınızdan atıp kadına baktırtamazsınız çocuğunuzu. Yok mu görüş günleri? O günlerde yollayın.

Bu sadece adam ilk başta evlenirken benim çocuğum bende kalacak ben de çalışıyorum bu sebeple ancak bir anne gibi olabilirsen hayatlarımızı birleştirebiliriz dediyse ve kadında bunu kabul ederek evlendiyse denilebilecek bir şey. Yoksa bakma zorunluluğu falan yok.

O çocuğun bir annesi bir de babası var kadın dış kapının mandalı bu kadar basit.

Ya bacım senin ne işin var ex kocanın ailesi ile. Niye bu kadar. İç içesin bu insanlarla çok mu paraları var

Onu bende yazmıştım.İşe girip çalışıp,kendi hayatını kurmasını ve hatta o evden çıkmasını.Galiba böyle yaşamak daha rahat geliyor kendisine.Oğlum için ben evlenmeyeceğim diyor ama oğlunu babasına vermeyi düşünüyor.

Ben çocuğum küçüktü çok istedim kardeşi olsun yaş farkı az olsun diye eski eşim 2. Çocuk istemedi çok üzüldüm o zamanlar korunmuyordukda başka yöntem oluyordu ama hamile olmadım şimdi çocuğuma kardeş yapmak istiyor üstelik yaş farkları çok fazla olacak oğlum kendini dışlanmış hissedecek belkide ,haklısınız pedagoga götürelim dicem eski eşime

Tabi ki oğlunu doldurmamıştır. Babam seni sevmeyecek artık dememiştir. Hiç böyle büyük bir kötülüğü oğluna yapmamıştır

neyi anlamıyorum biliyo musun calci adamı boşamak istemiyorsan niye sürekli blöf yapıyorsun. en son adam boşanmış bu kez de kıymete binmiş önüne bakınca.
belliki adamın durumu da iyi merhametli düzgün bi adam ki evi nafakayi sorun etmemiş.
kadin kendini geleceğe hazırlamak yerine hala herkesin hayatını alt üst ediyor.

ipler artık elinde değil bi farkına varsa

Ben kendini değerli hissetsin üzülmesin diye diyorum
İşin aslının öyle olmadığını sizde bizde biliyoruz maalesef,nasıl futbol topu gibi insan çocuğunu ordan oraya yollar,hiç psikolojisini düşünmeden,çok sorunlu ve zorbasınız

O zaman istemiyormuş şimdi ister size mi soracak ne zaman yapacağını.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…