Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ilk ve son sayfayi okudum aaaa rezalet bir dusunce yapisina sahipsiniz ayol, bu kadar kotuluk ve hasetlenme evlerden irak. Cekin ellerinizi eski esinizin yeni ailesinden. Evi alayim nafaka alayim cocugu vereyim hala nafaka alayim evde oturmaya devam edeyim falan bu ne ay parazit gibi.

eski eşimle 2 yıl önce boşandık 7 yaşında çocuğumuz var velayeti bende kendisi altı ay önce evlendi normalde mahkeme günleri dışındada alırdı çocuğu evlendiği kadın müşterisi o şekilde tanışmışlar geçen sene .kadının çocuğu yok ilk evlendiklerinde ben çocuğu sık gönderdim oraya alışsın diye aynı ilçede oturuyoruz ama kadın hoşnut değildi galiba bilmiyorum çocuğuma sordum hep sana bisey yaptımı diye kadın eline tablet veriyormuş bütün gün çocuk tablette ilgilenme yok ödev yaptırma yok çocuğumun canı köfte çekmiş x abla yapmadı yemek var evde dedi baska yemek yedirdi dedi kadın baska yemek yaptı diye çocuğumun istediğini yapmıyor niye çocukluyla evlendi o zaman eşek gibi yapacak çocuğu ağlatmış koltuğa bisey döküncede kızıyormuş çocuğa dikat et diye bide olay buradan sonra koptu çocuğum dün onlarda kalmıştı kadın sinir krizi geçirmiş evde eski eşimle kavga etmiş bağırmış niye bilmiyorum çocuğum korkmuş bugün kadını aradım benim çocuğumun önünde böyle yapamazsın haddini bil dedim oda çocuğunu zırt pırt başıma atıyorsan yaparım eşim bütün gün evde yok çocuğu bana atıyorsun dedi kavga ettik en son birdaha çocuğunu gönderme dedi bende eşek gibi bakacaksın orası çocuğumunda evi dedim oda çocuğunun evi değil benim evim eşim benim evime taşındı hatırlatırım dedi ev kadının bekarlıkta aldığı ev benim pislik eski eşim onun evine taşındı yinede çocuğumu kabul edip bakmak zorunda bugün arkadaşlarım çocuğu bırak babaya Anya Konya görsünler diyor çocuğumun o evde odası yok salonda yatırıyorlarmış kadın bebek odası yapacakmıs diğer odayı çocuk yapacak heralde neyineyse bir çocuğa bakmayı bilmiyor çocuğum oda istiyor orda diye o kadın yine kavga çıkarmış bebek odası orası ona oda yapmam yer yok demiş çocuğum şahit olmuş bunlara çocuğu bırakmak iyi olurmu onlar çocuk yapacak görsünler dünya kaç bucak sizce vereyimmi tamamen? Biz şuan çocuğumla eşimin evinde oturuyoruz ev biz evlenmeden alınmış babasının üstüne o evden valizle gitti herşeyi bırakmıştı boşanınca ,ben çocuğu versem beni evden çıkarabilirmi? Ben evimden gitmek istemiyorum nafaka alıyorum kesilirmi? Birde eski eşimi aradım onada kızdım ben yoğun çalışıyorum bilmiyorum ev içini sen gönderiyorsun çocuk istiyor diye x kabul ediyor rahatsızsan yollama dedi bende sen babasısım esek gibi bakacaksınız dedim tamamen verme fikri oluştu aklımda bu insanlara müstahak ben tek başıma yapmadım bucocugu
Benim önceliğim evladimdir. Cocugu onların başına bela gibi görüp bide devamlı onlarami bıraksam diye dusunmeniz cok çirkin. Uslubunuzda çok kötü! Evlatlarım üzülür diye gözlerinin içine bakıyorum ben, eski eşim biriyle evlense bide kadının evine taşınsa ben evlerine 1 gece yatiya bile yollamam. Babasıyla disarda vakit gecirmesini isterim. Huzursuz ortamda çocuğumu niye bulundurmak istim. Evlatlar bizim silahimiz değildir!

Bu kadın hayatına girene kadar biz sürekli beraberdik boşanmış olsak bile yemeklere gidiyorduk sonra sadece çocuğu alıp gittiler benimle duvar ördü eski eşim bir anda değişti
Gayet normal değil mi?
Siz de evlilik yoluna girseniz eski esinize mesafe koyardınız.
Bakın dert çocuk değil sizde. Eski esiniz. Belki hayatına biri girene kadar sizi de elde tutmak istedi ama sizde izin vermişsiniz buna. Adam evlenmiş artık.
Siz kendinize ve çocuğunuza kadar yorun.
Çalışmıyorsaniz bir iş bulun, meşgule bulun kendinize.

Yapsa tabii iyi olur, çocuğun canı çekmiş ama yapmıyorsa da yapacak birşey yok, zorlayamaz. O da onun insanlığı.. o kadar demek ki...Zaten köfteye gelene kadar kadın çocuğu istemediğini söylemiş daha o eve niye gönderirsin çocuğu, bir de temelli vermekten bahsediyor. Konuyu gördükçe girip yazıyorum, öyle sinir oldum 😔
İnsan kendi çocuğuna yapmaz evde yemek varken. Yarın yapayım der, söz verir. Temelli verse keşke çocuğu, çok sevdiği ex kayın ailesi de yallah etse, babasının evine postalansa bi. Çocuk yokken neden tutsunlar onu o evde, aşık değillerse.

Çocuğunuza hiçmi acimiyorsunuz ya sırf onlara gıcıklık olsun diye bir sürü travma yaşamasına sebep oluyorsunuz. Cocugu tamamen vereyimmi diyorsunuz birde üvey annenin eline teslim etme düşüncesi hiçmi rahatsız etmiyor sizi. Çocuğunuzun derdine dusucegine verirsem evim elimden gidermi nafakam kesilirmi bunun derdine dusmussunuz çocuğum ne olacak diye tasalanacaginiza. Sizin gibi annelere söylenecek çok söz varda neyse.

Son düzenleme:
Bu kadın hayatına girene kadar biz sürekli beraberdik boşanmış olsak bile yemeklere gidiyorduk sonra sadece çocuğu alıp gittiler benimle duvar ördü eski eşim bir anda değişti

Haaa derdin o desene, resmen sevgilini başka kadına kaptırmışsın ondan bu hırsın 🤔

Şaka mısınız siz? Kadın bakmak zorunda değil. Annesi babası kimse onlar bakmak zorunda. Ohhh valla ne güzel, doğurun eski eşin karısına gönderin. Dünya size güzel valla. Kıskançlıktan çatlıyorsunuz galiba
Kadın bide açıklama yapmış, eşim evde olmuyor, çocuğuna tüm gün evde ben bakıyorum diye. Konu sahibesi hala éşşek gibi bakacak diyor. Ne münasebet. Evde yemek varsa ekstra o an köfte yapmak zorunda değil. Çocuğa yazik, onun üstünden huzursuzluk vermeye çalışıyor

O kadın yokken biz üçümüz çıkıyorduk kadından sonra hiç çıkmadık eski eşim beni istemedi normal değil bu bizim çocuğumuz var o kadınla değil bizim üçümüz rutine devam etmemiz gerekmezmiydi kadın dolduruşa getirdi eşimi
Ya agsgafagsggsgsgafa eşim diyo hala. Ahgashagsgsg

Bana istediğim kadar evde kalabileceğimi söyledi eşimin ailesi onlar sorun etmiyor
Eşin değil, eski eşin.
Şu an başkasıyla evli, onun kocası.
Ayrıca adam sana rahatça boşan , musallat olma , çocukla açıkta kalma diye evini vermiş, bugün en yuzune tukurulmeyecek evler beş bin liradan başlıyor. Sen böyle kaşınmaya devam ettikçe çocuğu alır, seni o evden atar, nafakayı da keser. Demedi deme
Sevmiyorlar onu kaynanam allahtan benim tarafımda tamamen
Kaynanan değil, eski kaynanan
Şu an eşinin yeni eşinin kaynanasi

O kadın yokken biz üçümüz çıkıyorduk kadından sonra hiç çıkmadık eski eşim beni istemedi normal değil bu bizim çocuğumuz var o kadınla değil bizim üçümüz rutine devam etmemiz gerekmezmiydi kadın dolduruşa getirdi eşimi

HAYIR ADAMIN YAPTIĞI NORMAL. ADAMIN SANA SORUMLULUĞU YOK. BÖYLE KİNLENDİKÇE SENDEN KAÇIYOR. ADAMIN SADECE ÇOCUĞA SORUMLULUĞU VAR. SADECE ONUNLA GÖRÜŞMESİ GEREKİR, SENİNLE GÖRÜŞMESİNE GEREK YOK.

Asgahaha.
Bütün ayrılan eşler hep beraber takılıyor falan mı sanıyorsunuz siz.

Kadinin cocuguna yaptigi kötülükler (!) abartarak anlattigin halde, kofte yapmamış, koltuga biseyler dokunce kızıp dikkat et demiş vs vs. Bu saydiklairni öz anne de yapiyor. Ki senin bire bin kattigina da eminjm. Eski kocan evlendi djye kudurmussun besbelli. Utanmadan adamin babasinin evinde oturup cocugunu rahatsizlik versin diye babanin basina atma plani yapiyorsun. Pes vallahi bu kadarini da ne gordum ne duydum. Babasinin akli basina gelse de alsa cocugunu da senden, seni de sokaga atsa. Olmasi gereken o cunku

Artık evlenmiş görüşemezsiniz üçlü. Eski eşiniz sizi yeni birini bulana kadar kullanmış ama yapacak bir şey yok.

Eski eşle tekrar evlenmeden sevgili olmamayı tavsiye ediyorum hep. Yoksa böyle eller boş kalıyor.

Adam geceleri de seninle olsun mu prenses ister misin karısını bırakıp sana gelsin sonuçta sizin çocugunuz var onun yok.

Kocanin yerinde olsam seni bi dk oturtmam evimde. Evlenmeden once alinmis ne munasebet oturuosun. Nafaka da veriomus zaten. Cocuk icin katlanio senin tum bu deliliklerine. Ofkeyle kalkan zararla oturur kendine gel bu yazılanları gozardi etme etrafindaki mahalle karilarinin laflariyla gaza gelme.

Bak iki dk mantikli düşün. Cocugu yollayacam diye tutturuosun kadın insaniyet namina tamam gelsin dio. Iyi bakamio diye arkasindan sovuyosun soyledigin sey mantikli mi sence? Baba yok ortada niye yolluyosun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X