çocuğu olup da uzağa göndermek zorunda kalanlar lütfen bir bakın

Ben göndermezdim, mümkün değil. İki yaş çok küçük bir yaş. Muhakkak başka bir çözüm bulunur. Varsayın ki hem anneniz hem kayınvalideniz yurtdışına yerleşti. Ya da bakmak istemiyorlar artık. Ne yapacaktınız o zaman?

Yıllık izniniz varsa onu kullanabilirsiniz mesela.

Son düzenleme:
4-5 saatlik yol. her hafta gidemeyebilirim çünkü eşimle vardiyalarımız uymuyor. ama bu dediğim olay 1 aylığına belitmeyi unutmuşum onu. bir ay sonra yine annem bakacak.
Yani sürekli gidip gelmezseniz 1 ay uzun bi süre bilemedim
şimdi çocuk seni özler
hem de alıştıktan sonra babaanne ye alışır
kendine alıştıramazsın bu sefer
Yaşı küçük çünkü aklı erse kalır 1 ay

1 ay sonra annenizin iyileşeceği kesin mi?
Bide herkes bakıcı tut filan demiş ama herkes o kadar para kazanıyor mu bakıcı tutmaya .. gerçekten allah kimseyi zor durumda bırakmasın kendi iş yeriniz ile konuşsanız , eşiniz de kendi iş yeri ile belki vardiyaları dönüşümlü yapabilirler böylece hem siz hem baba bakmış olur ? Bundan başka çözümüm yok , inşallah herkes için en doğru seçeneği bulursunuz

Benim eşimde 2 aylikken köye gonderilmis 5 yasinda gelmiş. Hala annesi ile arasinda kopukluk var. birde simdiki zamanla o zamanlar bir degil neler neler duyuyoruz Allah korusun

Aynen benide 1 yaşına kadar annem büyütmüş sınra ilk okula kadar anneannem başka şehirde büyüdüm hafta sonra ve yaz tatillerinde beraberdik annem ve babamla
Yani evlenene kadar çok ta yakın olamadım onlara ama anneannem dedem benim herşeyim

Bakıcı tutmaya tabiki herkesin durumu olmayabilir ama anane veya babane de torun büyütmek zorunda değil. Heleki böyle hastalıkları vs varsa onlarada yazık günah. Bi cocuk dünyaya getiriyorsak onun geleceginide nasıl bakacagınıda kimseye muhtac etmeden anne babalar olarak bizim düşünüp ona göre plan cizmemiz lazım

evde oturup kendim bakacaktım ki sürekli bir durum olsa evde kalmayı tercih ederim, ama bir aylığına böyle bir sıkışıklığımız var belki de 15 gün sürecek bilmiyorum. ama çocuğumdan ayrılmayı düşünemiyorum.. daha önce mecburiyeten anneannesinde kaldı 2 gece ama anneannesi yakındı bir saatlik yoldydı.

Bende onlara karsi da bir baglilik olusmadi , cok mesafeliyim tum aileye karsi

anneme laf dinletebilsem annem iş hastası şu haline rağmen, herkesin işinin üstünden bir de o geçecek illa hele ki evde çocuk olunca iş bitmiyor anne bırak ben sırasıyla halledicem diyorum ama durmaz, durdurmanında bir yolu yok ne yazıkki kadını.

bakıcıyla anlasın tabıkı
kac yasında olursa olsun cocuk sonucta evdekı kedımızı bıle sehır dısına cıktıgımızda 3-5 gun komsu ılgılenıyor dıye depresyonda kım olursa olsun ne olursa olsun cocuk cocuktur

hanı acıl amelıyat olucam kımsem yok 1 haftalıgına koye gonderıcem desenız o bır nebze ama calısma sartlarınız sonucta degısmez annelerımız buyuk yaşlı her zaman hasta olur buna sızın dogru duzgun bır cozum bulmanız lazım kı zaten yaslılar torun sevme zamanı hala cocuk bakıyorlar bakmak zorunda da degıller

olmaz oyle gondermeyın

benim ki bir ay sürecek belki daha da kısa

Allah yardımcınız olsun..
Bence çok uzun bir süre..
İnşallah başka bir çözüm bulursunuz.
Keşke babaanne torununu annesinden ayiracagina, keyfinden biraz feragat etse..
köyde yapması gereken şeyler veya daha çok görmek istediği kişiler olabilir. hatta sırf köy havasını daha çok solumak istemiş olabilir keyiften feragat etmek vb bence çok kaba dusunceler. bakmak zorunda degil ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…