İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

slm canım
bizim ağırlık ölcüleri yeni,bitti bu gün yeni konuya gecilecek dedi bakalım ne öğrenecekler
öğretmen cuma günü carpım tablosunu biliyormusunuz ben öğretmeden carpma bölme öğrenmeyin demiş bizde iki haneli öğreniriz kesin .kolaydan başlamıyoruz cünkü
cocuklar sıkılıyor sıkılmakta da haklılar .toplama cıkarma öğrenirkende canımız cıkmıştı aynı şeyleri sürekli yapmak hoş olmuyor

Merhaba
Biz bilinmeyen toplananı bulma işlemi yapıyoruz ve alt alta 6-7 tane iki basamaklı sayı yazıp toplayıp eldeli toplamayı pekiştiriyoruz.
Sanırım siz biraz daha önden gidiyorsunuz.Biz hiç çarpma işlemi yapmadık daha.Oğluma yaptırdığım testlerde bazen çıkıyor sorduğunda mesela 8x3 ben ona açıklarken 3 tane 8 in toplamını soruyor diye açıklıyorum.

çarpma problemleri geliyo bol bol ama daha iki basamaklı soruya rastlamadım daha doğrusu sayılardan biri iki basamaklı oluyor ama ikiside iki basamaklı olanına rastlamadım

valla canım daha çok canları sıkılır çünkü 3. sınıfta aynı, kitapçılarda 3. sınıf mat kitaplarına bakarsan tamamen aynı sadece 3 haneli oluyor sayılar

biz sanırım biraz önde gidiyoruz...

ben bile sıkıldım çocuklar ne yapsın...

bugün öğlen yemeğinde oğlumun dediklerine hem üzüldüm hem de hak verdim...

5-6 sayfalık ödevin yarım sayfasını yapmamıştı hafta sonu...

öğretmenimizde kim ödevini yapmadıysa çıksın tahtaya demiş...

üzülmüş benim oğluşumda...

çünkü sadece yarım sayfa kalmıştı gerisi yapılmıştı...

öğlen gelirken

- Annecim can mı önemli ders mi diyor bana
- Can tabii ki annecim dedim...
- Peki bizim canımız ne olacak dedi..
- Nasıl yani anlayamadım dedim...
- Biz ne zaman oyun oynayacağız zaten büyüyünce de hep iş var ne zaman canımızın istediğini yapacağız dedi...
Bir şey diyemedim anlatmaya çalıştım ama haklı çocuk ne zaman oyun oynayacaklar zaten akşama kadar okulumuz var bizim
sonrada gelince ders, ders bitince uykusu geliyor bir tek hafta sonu kalıyor...

Aslında biz yine şanslıyız çok aşırı ödev veren bir öğretmenimiz yok ama çocuklarda sıkılıyor işte...

çok dertlenmişim bayağı uzun oldu kusura bakmayın...

pazar günü denememizi yaptık toplam 36 soru 34 doğru 2 yanlış

Türkçe matematik ve hayat bil derslerinden 12 şer soru

Türkçe 1 yanlış
hayat bil 1 yanlış
mat 0 yanlış

tebrikler valla

zihinden toplamadalar yeni okulda,çarpma falan görmedim ben şimdiye

oğluna hak vermemek elde mi,çocuklar kadar büyükler de düşünce zaten bu sorunlar olmazdı
geçen toplantıda dedim 9 yıl öğretmenlik yaptım,2 senedir veliyim ,yine öğretmenliğe başladım ,veliyken toplantıda bütün yakınılanları öğretmenlerden duydum veli olarak şimdi de öğretmenlerden öğretmen olarak ,ben ilk başladığımda da aynı sorunlar konuşuluyordu ,değişen birşey yok ,sorun kimde dedim,müdür de dedi sorun sistemde evet sistemde,bu sistemle bizden bi cacık olmaz

haftasonu bikaç eğitim videosu izledim avrupanın en iyi eğitim sistemi finlandiyadaymış ,günde 3 saat ders işliyorlar müfredat serbest ama bütün öğretmenler yüksek lisanslı bizi denetleyen olursa mesleği bırakırız diyorlar bizim öğretmenler dosyalarla boğuşuyor

japonya da üst sevideymiş ,haftada 20 saat ders var ,eşit fırsat için okuldaki kız erkek öğrenci bile aynı sayıdaymış

türkiyede ilköğretim haftada 30 saat ,lisede değişiyor sanırım,oğlunun demesi gibi bu çocuk ne zaman oyun oynayacak,ne zaman hobi edinecek,ne zaman dinlenecek ,ne zaman eğlenecek
zor işimiz zor

canım ben evde okuldan bağmsız şunları çözdürüyorum.

coşku ,şifre,birey ,zirve ,tudem ve zambak yayınlarını

canım siz evde nefes alıyor musunuz ya

Son düzenleme:
dün okul çıkışı 1 saat etütleri vardı kuzucuğun
anne 25 soruluk(12 + 13 soru ) türkçe ve matematik testinden hiç yanlışım çıkmadı 100 aldım diye sevinçle eve geldi.

ödev olarak öğretmenleri pekbirşey vermemiş sadece matematikten 5 tane kg ile ilgili problem yazın ve çözün .

böyle olunca da anne deneme yapalım dedi ve yaptık.
zambak yayınlarından toplam 39 soru 38 doğru 1 yanlış

soru dağılımı şöyle ; türkçe 11 soru 0 yanlış
matematik 13 soru 0 yanlış
hayat bil 15 soru 1 yanlış

Son düzenleme:

merhaba canım teşekkür ederim.

canım evde nefes almaz mıyız tabiki alıyoruz

haftasonu yapıyoruz denemeleri
haftaiçi ise ödevleri yoğun değilse yapıyoruz.

ve kuzucuğun sürekli takip ettiği çizgi filmler var günlük ortalama 1.5 - 2 saat
kardeşiyle oyun oynar.
zaten okul 14:35 te bitiyor
etüt olursa 15:30 -16:00 arası bitiyor.

21:30 da yatıyor. o zamana kadar 7 saat var ya da etüt yaptığı günlerde 5.5 - 6 saati oluyor
beslenme, gezme , oyun oynama, tv izleme gibi etkinliklerinin dışında da ödevleri ve yapılacaksa deneme sınavı için bunun içerisinden 2 saati ayırıyoruz.

deneme yapmak ona çerez gibi geliyor hem seviyor hem sürekli soru çözdüğü için artık belli bir serilik kazandı. örneğin
65 soruyu 30-40 dk da yapıyor.
30-40 soru 15-20 dakikasını alıyor.

bahsettiğim yayınların da bir denemede birinden diğer denemede diğerinden yaptırıyorum farklı yayınları paralel çalışmış ya da çözmüş oluyor.

sevgililer gününüz kutlu olsun kızlar, en büyük aşkı kocası, annesi, arkadaşı olanda çoktur ama bizim en büyük aşkımız çocuklarımız sanırım

sevgililer gününüz kutlu olsun kızlar, en büyük aşkı kocası, annesi, arkadaşı olanda çoktur ama bizim en büyük aşkımız çocuklarımız sanırım

Saol canım seninde muhakkak artık sıra yer değiştirdi onların aşkı hiç bir şeyle mukayese edilemez .

valla canım daha çok canları sıkılır çünkü 3. sınıfta aynı, kitapçılarda 3. sınıf mat kitaplarına bakarsan tamamen aynı sadece 3 haneli oluyor sayılar
konuların tekrarı yapmaktan matematikten soğuduk zor soru gelir ondan şikayet ediyorum .konu tekrarı olur şikayet ediyorum . ne olacak benim bu halimm bilmiyorum
hepsi aynı dertten şikayetci üzülüyorum bende ama bu sistem değişmedikce biz daha cok dertleniriz
canım ben evde okuldan bağmsız şunları çözdürüyorum.

coşku ,şifre,birey ,zirve ,tudem ve zambak yayınlarını
saol canım bahceşehir ve bilgi başarı testlerini nerede bulabilirm:44::44:

seninde sevgililer günün kutlu olsun en büyük aşkımız cocuklarımız oldu
öğretmen anlayışlı olup bugün ödev yollamasa ne güzel olur kutlama yok ama bu vesileyle bir gün ödevden yırtmış olurdum

teşekkürler hanımlar, valla ödev yok bugün meldam, senin dileğin bizde tuttu

günaydın hanımlar

geçen haftadan beri uğrayamadım biraz telaşeli bir haftasonu geçirdik. bizim küçük bebiş hafta sonu korkuttu bizi cumaretsi günü kontrole gitmiştik dr. ultrasona alınca bir baktı ki bebeğin kalbi yavaş atıyor daha sonra normale döndü ancak kendi de telaşlandı bizde hemen bebeğin kalp ultrasonunun çekilmesini istedi biz hemen ordan çıktık bir ultrason merkezine gittik tabi beni aldı bir korku iki gözü iki çeşme ağlıyorum ama bebeğime bişey olacak diye gittik oraya dr aralıklarla 3 sefer ultrasona aldı 4 saat orda bebeğin kalbi incelendi çok şükür ritminde bir sorun görülmedi salı günü de tekra ultrasondaydım bu sferde 3 saat bebeğin tüm iç organalrı tırnağından beynine kadar tek tek incelendi kalp elektrosu çekildi allahıma şükürler olsun bebeğimde hiçbişey olmadığını görmüş olduk ama kızlar bu iki üç gün içerisinde ömrümden ömür gitti anlatamam size allahım işallah sağsalim bebeğime kavuşturusn beni...

maşallah canım, sıkıntı çekmissin ama allahtan sonu ferah olmuş, doğum ne zaman bi zaman aralığı verdimi dr,
aşağıdaki velilerle sürtüşme başlığında canım sıkıldı, bi süre uğramasam iyi olcak sanırım pardon "olacak"

görüşürüz hanımlar:13::13:

Son düzenleme:

çok sağolasın canım sorma çok korktuk ama çok şükür bişeyimiz çıkmadı doğum kısmetse mayıs sonu gibi olacak normalde haziran 10 dedi dr ama sezeryan olacağaı için mayıs sonunda alırız dedi
hayırıdr canım kiminle sürtüşme oldu göremedim ben bişey bu topikde mi :44::44:

Çok geçmiş olsun canım büyük bir badire atlatmışsınız tez zamanda inşallah sağlıcakla gelsin bebiş

hayrola canım ne demek uğramamak bu topik sensiz olmaz bunu unutma lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…