İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

:KK49:

Merhabalar ben de ikinci sınıfları okutan bir öğretmenim.Veli gözüyle de görmek istedim sınıfımı sizlere yardımcı da olabilirim belki.Ayrıca iki sene sonra ben de veli olacağım alışmak lazım değil mi???
hoşgeldiniz. burada olursanız bilgilerinizden yararlanmak isteriz .
günaydın hanımlar;

seyyah alemi canım hayırlısı olsun...

bu değişiklik hem senin hem sıla için iyi olacaktır inşallah...

öğretmenlerimiz hoşgeldiniz...

biz bu hafta matematikten başladık...

6şar 9 şar saymaları yapıyoruz...

dünde sözlükten bilmediğimiz kelimeleri bulma çalışması vermiş öğretmenimiz...
slm .ben 6 şar ve 9 ar sayma bu yıl görülmeyecek diye biliyorum :44:öğrettim ama ,müfredatta var mı ?
bu hafta bayağı yumuşak geçecek anlaşılan bizim, bakalım haftaya nolcak
haftaya acılırsınız :KK1::KK1:
bizimde öyle gidiyor şimdilik akşam da sadece arkalı önlü matematikden fotoopi vermiş onalrı da zaten ben işten gidip yemeği hazırlayana kadar bitiridi

bir bize mi ağır ödevler geliyor En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

kızlar bir konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum. mat dersinde kilogramları öğreniyoruz gelen sorular ağır geldi bana nasıl anlatacağımı bilemedim :KK14::KK14:
soru şu:
bir pasatacı 5 kg un 2 kg şeker 1 kg ceviz kullanıyor,
32 kg kek yapımında kac kilo un kullanılır ?cevabı buldum öğrettim. böyle sorular icin erken değil mi ?
ben emeklemeden koşsun istemiyorm :KK50:

kızlar bir konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum. mat dersinde kilogramları öğreniyoruz gelen sorular ağır geldi bana nasıl anlatacağımı bilemedim :KK14::KK14:
soru şu:
32 kg kek yapımında kac kilo un kullanılır ?cevabı buldum öğrettim. böyle sorular icin erken değil mi ?

soru tam olarak böylemi, anlamadım:KK53::KK53:

soru tam olarak böylemi, anlamadım:KK53::KK53:

aynen böyleydi soru olduğu gibi yazdım :KK14:
şimdi üstteki un şeker ceviz karışı 8 kg yapıor ya .32 de 8, 4 defa var
yani dört kek yapılıyor 5 kg un karışımda varsa 5kere 4 20 sonuc :20
anlatmayı beceremedim. cocuk bu denklemi nasıl kursun ya:KK19: daha ne ilginc sorular vardı :KK14::KK14::KK14:

ben hem veli hem öğretmen olarak veli olmanın daha kolay olduğunu düşünüyorum.çünkü o kadar ilginç veliler var ki,en sinir olanı da evde çok güzel yapıyor,burda yapamıyor diyenler.tabi veli olmanın da zorlukları var ama ben öğrencilerimle ilgilenmekten kendi çocuklarıma akit daha az yırabiliyorum,hatta kızım anne sen öğrencilerini daha çok mu seviyorsun,diye sordu.:KK43:

bugün öğretmenler toplantısı vardı bol bol bahsedildi o velilerden:KK53:

günaydın hanımlar;

seyyah alemi canım hayırlısı olsun...

bu değişiklik hem senin hem sıla için iyi olacaktır inşallah...

öğretmenlerimiz hoşgeldiniz...

biz bu hafta matematikten başladık...

6şar 9 şar saymaları yapıyoruz...

dünde sözlükten bilmediğimiz kelimeleri bulma çalışması vermiş öğretmenimiz...

umarım şimdilik iyi gibi bakalım ilerde görücez ben hala yeni olduğundan diyordum ki bugün başka bir öğretmenin kızını bulmuş kanka olmuş bi de ellerini kanatmaya kalkmışlar kan kardeşi olmak için

anlatmayı beceremedim. cocuk bu denklemi nasıl kursun ya:KK19: daha ne ilginc sorular vardı :KK14::KK14::KK14:

bazen biz de soruyu yapıyoruz ama nasıl anlatıcaz diye 2-3 kişi aramızda tartışıyoruz en doğru yolu bulmak için
zorlamak iyidir canım zihni açar arada lazım abartmadan

yok canım ya böyle soru gelmedi hiç, zaten soruda yeterli açıklama yok gibi, bunu yapan çocuk olmuşmu acep merak ettim

soru şu:

Canım bu soru 2.sınıf öğrencisine göre çok ağır bence bir kere çocuklar düz mantık sonuçta soruda un soruluyor 5 kg undan gider çocuk bizim sınıfta zannetmiyorum bu soruyu çözen çıksın 8 kg kek karışımını bulacakta 32 de arıyacakta.....Demekki sizin sınıfın seviyesi yüksek

günaydın hanımlar
meldamcım nasıl bir soru o öyle bence 2. sınıf çocuğuna göre üst seviyede bir soru bu çocuklar o bağlantıyı nasıl kuracak da bu soruyu çözecek bize daha böyle bir soru gelmedi biz bu hafta hala onluk bozarak çıkarma işlemlerini görüyoruz dün akşamda sadece türkçeden ödev vardı matematik yoktu hiç

soruyu okuyunca kendimi kötü hissettim ...

anlayabilmek için 2-3 kez okumam gerekti...

Allahtan bize böyle sorular gelmiyor ama gelicek ben ne yaparım diye düşündüm

ki mantığım ve matematiğim iyidir diye düşünüyordum...

tırstım bu soruyu görünce...

daha çok çalışmam gerekiyor demek ki...:KK14:

yok canım ya böyle soru gelmedi hiç, zaten soruda yeterli açıklama yok gibi, bunu yapan çocuk olmuşmu acep merak ettim

bugün öğretmenler toplantısı vardı bol bol bahsedildi o velilerden:KK53:

umarım şimdilik iyi gibi bakalım ilerde görücez ben hala yeni olduğundan diyordum ki bugün başka bir öğretmenin kızını bulmuş kanka olmuş bi de ellerini kanatmaya kalkmışlar kan kardeşi olmak için

bazen biz de soruyu yapıyoruz ama nasıl anlatıcaz diye 2-3 kişi aramızda tartışıyoruz en doğru yolu bulmak için
zorlamak iyidir canım zihni açar arada lazım abartmadan

Canım bu soru 2.sınıf öğrencisine göre çok ağır bence bir kere çocuklar düz mantık sonuçta soruda un soruluyor 5 kg undan gider çocuk bizim sınıfta zannetmiyorum bu soruyu çözen çıksın 8 kg kek karışımını bulacakta 32 de arıyacakta.....Demekki sizin sınıfın seviyesi yüksek

soruyu okuyunca kendimi kötü hissettim ...

anlayabilmek için 2-3 kez okumam gerekti...

Allahtan bize böyle sorular gelmiyor ama gelicek ben ne yaparım diye düşündüm

ki mantığım ve matematiğim iyidir diye düşünüyordum...

tırstım bu soruyu görünce...

daha çok çalışmam gerekiyor demek ki...:KK14:

bu arada herkese günaydııınnnn:KK3::KK3::KK3:

günaydınlar herkese:KK34: tek tek cevap verdiğiniz icin cok teşekkür ediyorum :KK54::KK54::KK54::KK54:
bizim sınıf öğretmene göre cok ilerde .tek başına yapabilen kac cocuk var bilmiyorum ama :KK31:ben iyice öğretip yolluyorum :KK31: eşim zihni acılır temeli sağlam olur diyor ama ben öyle düşünmüyorum. ilerde ne sorularla karşılaşacak şimdiden bu kadar ağır sorular ne gerek var bana göre erken:KK19: .bu sorular geldiğinde kendimi kötü hissediyorum o da ayrı :KK14::KK14:gecenlerde su döngüsü resmi gelmişti uzun süre baktıktan sonra cevap verebildim :KK43::KK43:utancımdan kimseye soramadığım oluyor :26:bu günlerde türkce ödevlerimiz yalan hikayeler:KK53: kahramlar yer değiştiriyor sonrasını düzeltip biz tamamlıyoruz :KK14:

seyyahalemi sıla kanka bulmuşta neler düşünmüş cok tatlı:KK34:

merhaba hanımlar 1 hafta geride kaldı bile

tatil dönüşü filan farketmedi aynen tam gaz devam
ilk haftadan hiç vakit kaybetmeden öğretmenimiz Türkçe'den atasözleri deyimlerle ilgili ödevler vermiş
Matematikte gram kilogramla ilgili problemler çözüyorlar.

ben de bugün artık deneme sınavlarıma başladım kuzucuğuma :KK1::KK1::KK1:

bugün sabahleyin ısındırma turu amaçlı 31 soru verdim karışık hayat bil, türkçe , matematik 31 doğru 0 yanlış.

artık yavaş yavaş tempoyu hızlandırırız. martta deneme sınavları kesin başlar :KK34:

matematikte genelde 3 kilosu 9 tl olan domatesten 10 kilo alınca kaç tl öderiz tarzında sorular çözdüler bu hafta :KK34:

pazar günü denememizi yaptık toplam 36 soru 34 doğru 2 yanlış

Türkçe matematik ve hayat bil derslerinden 12 şer soru

Türkçe 1 yanlış
hayat bil 1 yanlış
mat 0 yanlış

bu hafta laylaylom geçti, devasa kaynak kitaplarından bile ödev gelmedi, insan korkuyo:KK1::KK1:

tebrikler farmasi:13:
teşekkürler canım :KK19:
bu hafta laylaylom geçti, devasa kaynak kitaplarından bile ödev gelmedi, insan korkuyo:KK1::KK1:
fırtına öncesi sessizlik mi diyorsun :KK1::KK1::KK1:
öyle bir sistem ki çocuklarımız çocukluklarını yaşayamadan koca adamlar oluyorlar :KK14::KK14::KK14:
elimden geldiğince dengelemeye çalışıyorum yavrum deneme sınavında 1 . olmak önemli değil anne 1. liği korumak devam ettirmek önemli deyince içim kıyıldı resmen sevinsem mi üzülsem mi bu küçük yaşında ne cümleler kuruyor canım ya daha 8 yaşında bir çocuk bu ya offff offff neyse.

Rabbim hepimizin evladına sağlıkla huzurla zihin açıklığı versin ve acılarını göstermesin. :KK16:

Son düzenleme:
Herkese selam...

Kızlar hafta sonunda 1 sayfa dolusu çarpma işlemi geldi ödev olarak...
Ama iki haneli sayıların çarpması sizlerde geçtiniz mi iki haneli çarpmalara
Oğlum yapıyor sorun yok ama çok sıkılıyor...
Bana da sanki daha erken gibi geldi...
Sizler neredesiniz matematikte...

X