İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

teşekkür ederim kızlar:13::13::13::13:

günaydın karamukçum:KK16:

bu sene bölmede varmış ya, dönem başından beri ilk defa esaslı bi ödev geldi matematikten, metre, cm konusundalar, hemen sonrasında çarpma ve bölme var sanırım, gerçi çarpma görmüşlerdi ama galiba bölmenin hemen öncesinde tekrarı var

yorgunuuuum

günaydın hanımlar

geçen haftadan beri uğrayamadım biraz telaşeli bir haftasonu geçirdik. bizim küçük bebiş hafta sonu korkuttu bizi cumaretsi günü kontrole gitmiştik dr. ultrasona alınca bir baktı ki bebeğin kalbi yavaş atıyor daha sonra normale döndü ancak kendi de telaşlandı bizde hemen bebeğin kalp ultrasonunun çekilmesini istedi biz hemen ordan çıktık bir ultrason merkezine gittik tabi beni aldı bir korku iki gözü iki çeşme ağlıyorum ama bebeğime bişey olacak diye gittik oraya dr aralıklarla 3 sefer ultrasona aldı 4 saat orda bebeğin kalbi incelendi çok şükür ritminde bir sorun görülmedi salı günü de tekra ultrasondaydım bu sferde 3 saat bebeğin tüm iç organalrı tırnağından beynine kadar tek tek incelendi kalp elektrosu çekildi allahıma şükürler olsun bebeğimde hiçbişey olmadığını görmüş olduk ama kızlar bu iki üç gün içerisinde ömrümden ömür gitti anlatamam size allahım işallah sağsalim bebeğime kavuşturusn beni...

çok geçmiş olsun o korkuları beş buçuk ay yaşamış biri olarak neler hissettiğini anlayabiliyorum bundan sonrası iyi olsun inşallah

Merhaba arkadaşlar
Şu an Ankara da yoğun bir kar yağışı var.Meteroloji sabaha kadar devam edip yarında gün içinde yağacağı açıklaması yaptı.Okullar tatil olur mu acaba dedim ama bir açıklama yok.Böyle devam ederse yarın göndermeyi düşünmüyorum.Sizin orada havalar nasıl?Bu sene kış bana çok uzun geldi gerçi ayın 20 sinde ilk cemre düşüyor.Havalarda ısınmaya başlıyor.Baharı çok özledim.
İyi geceler.

yaz gelsin artık kemiklerim bile üşüyor

pazar günü deneme sınavı sonuçlarımız 46 soru 0 yanlış

30 matematik sorusu 0 yanlış
9 hayat bil 0 yanlış
7 Türkçe 0 yanlış

maşallah maşallah nazar değecek yavruya

saolun kızlar çok şekersiniz çok değerlisiniz, 2 gün ayrı kalabildim zaten:KK1::KK1:

demek ki neymiş canım sadece türkçeyle olmuyormuş biraz da özen seviye saygı gerekiyormuş ...boşver

aslında hergün giriyorum kızlar ama elim klavyeye gitmiyor adliye katiplik sınavı vardı o kadar çok klavye yazdım ki bıkmıştım anca yazdım sınavı tabi ki kazanamadım 90 kelime yazmak lazımdı 87de kaldım :KK52:

nasılsınız

gökyüzündedans teşekkür ederim canım:13:

seyyahalemi, öğretmen oldun bizi unuttun ha, olmuyo böyle, buraya daha çok yazsaydın, bol antreman olurdu kazanırdın sınavı, şaka şaka, hayırlısı olsun, canım sen kaç doğrumlusun, yazmak istemezsen yazma tabii de, zaten katiplikte belli okul çıkışlılara öncelik veriliyo diye biliyorum sanırım bilgisayar çıkışlılara, neyse hayırlısı başka yerden açılır belki bi kapı

yorgunuuuum

çok geçmiş olsun o korkuları beş buçuk ay yaşamış biri olarak neler hissettiğini anlayabiliyorum bundan sonrası iyi olsun inşallah

yaz gelsin artık kemiklerim bile üşüyor

maşallah maşallah nazar değecek yavruya

demek ki neymiş canım sadece türkçeyle olmuyormuş biraz da özen seviye saygı gerekiyormuş ...boşver

aslında hergün giriyorum kızlar ama elim klavyeye gitmiyor adliye katiplik sınavı vardı o kadar çok klavye yazdım ki bıkmıştım anca yazdım sınavı tabi ki kazanamadım 90 kelime yazmak lazımdı 87de kaldım :KK52:

nasılsınız

Allah razı olsun teyzesi Allah'ın izniyle birşey olmaz burada kem gözlü kötü niyetli teyzeleri yok :KK19:
hepimizin kuzucuğu çok çok iyi olsunlar inşallah:KK19:

merhaba kızlar herkese hayırlı akşamlar

önümüzdeki günlerde okulda deneme sınavı yapılacak çok büyük ihtimalle
biz okulda milli eğitimin deneme sınavları harcinde özel bir firma ile de anlaştık okulda deneme sınavı yaptırmak için.
bugün deneme sınavı evraklarını gördüm müdüre sordum sınav mı yapılacak diye evet yakında yapmamız lazım dedi.

biz kuzucukla beraber evdeki denemeleri de sıklaştırdık. bugün okuldan gelince ödevlerini yaptıktan sonra deneme yaptık
sonuç şu : toplam 58 soru 57 doğru , 1 yanlış

hayat bil 23 soru 0 yanlış
mat 12 soru 0 yanlış
Türkçe 23 soru 1 yanlış

slm hanımlar
nasılsınız
seyyahalemi çok sağolasın canım iyi dilekrlin için
ya kızlar bişey sorucam bizimki illaki morpa kampüse üyeolmak istiyodu aldım bugün en sonunda biraz inceledim ama 2. sınıfta hiç çarpma bölme ile ilgili konular yok morpa kampüsün matematiğinde kullanan var mı aranızda hiç memnunmusunuz daha detaylı inceleyemdim tabiki bakalım istedi diye aldım öğretmeni tavsiye etmiş o zamandan beri başımın etini yiyiyor işallah faydası olur

bugünkü deneme sonuçlarımız

41 soru 1 yanlış

Türkçe 15 soru 15 doğru
hayat bil 17 soru 17 doğru
mat 9 soru 8 doğru

slm hanımlar
nasılsınız
ya kızlar bişey sorucam bizimki illaki morpa kampüse üyeolmak istiyodu aldım bugün en sonunda biraz inceledim ama 2. sınıfta hiç çarpma bölme ile ilgili konular yok morpa kampüsün matematiğinde kullanan var mı aranızda hiç memnunmusunuz daha detaylı inceleyemdim tabiki bakalım istedi diye aldım öğretmeni tavsiye etmiş o zamandan beri başımın etini yiyiyor işallah faydası olur

ve aleykümselam canım morpa yayınlarını hiç kullanmadık , şahsen bir fikrim yok.:KK19:

slm hanımlar
nasılsınız

inşallah faydası olur derken? hangi derse faydası olcakki canım, zaten senin oğlunun durumu güzel değilmiydi, öyle hatırlıyorum.

valla ben demosunu sitesini incelemiştim, çok methini duyduğumdan ama benim hoşuma gitmedi açıkcası, küçük yaş çocukları bence hayatta ordan ders çalışmaz, başlarında ana-baba ya da öğretmen olmadıkça, çocuklar herşeyin hızlı akmasına alışkın, ama bu tip siteler çok yavaş, ama ilkin cazip gelecektir tabii, dersleri izlemese bile testleri çözer herhalde, test çözmeyi seviyodu oğlun hatırladığım kadarıyla

tabii, fikirler farklı olabilir benim düşüncem bu, çocuklara 4-5 sınıfta faydalı olabilir bence, o zaman dersler zorlaşcak çünkü

Son düzenleme:
inşallah faydası olur derken? hangi derse faydası olcakki canım, zaten senin oğlunun durumu güzel değilmiydi, öyle hatırlıyorum.

valla ben demosunu sitesini incelemiştim, çok methini duyduğumdan ama benim hoşuma gitmedi açıkcası, küçük yaş çocukları bence hayatta ordan ders çalışmaz, başlarında ana-baba ya da öğretmen olmadıkça, çocuklar herşeyin hızlı akmasına alışkın, ama bu tip siteler çok yavaş, ama ilkin cazip gelecektir tabii, dersleri izlemese bile testleri çözer herhalde, test çözmeyi seviyodu oğlun hatırladığım kadarıyla

tabii, fikirler farklı olabilir benim düşüncem bu, çocuklara 4-5 sınıfta faydalı olabilir bence, o zaman dersler zorlaşcak çünkü

canım benim faydası olur derken tabiki benim oğluşumun çok şükür şimdilik ihtiyacı yok bennim orda demek istediğim yani bir hevesle aldırıp ondan sonrada yüzüne bakmazsa diye söylemiştim akşam bir hevesle oturud başına bakalım çarpmaya geçtile şimdi bizimkiler onunla ilgili konualrı dinledi hikaye okudu falan pek bi ilgiliydi.aman girip abuk sabuk çizgi filmler izlecene orayı izlesin :KK14:

4+4+4 sistemi

Bu yasa teklifi ile
-İlköğretim ikiye bölünüyor ve ikinci kademenin zorunlu olması muğlaklaşıyor, yani zorunlu eğitim 4 yıla iniyor
-Kesintili eğitim özellikle kız çocuklarının okuldan alınabilmesinin önünü açıyor
-Çocuklar 10 yaşında mesleklere yönlendiriliyor ve bilinçsiz meslek seçiminin önü açılıyor
-İlköğretim ikinci kademede farklı okul türleri ortaya çıkacak
-Farklı okul türleriyle merkezi sınav sistemi kaçınılmaz olacağından, çocukların 2. sınıftan itibaren dershaneye gitmeleri gerekecek ve toplumsal eşitsizlikler artacak
Yukarıda birkaç noktası vurgulanan bu teklif kamuoyunda tartışılmadan acele ile meclisten geçirilmeye çalışılıyor. Bu yasa teklifinin geri çekilmesi ve ilgili kurumların katılımıyla yeniden oluşturulmasını talep ediyoruz.

Eğitim Reformu Girişimi, TBMM Milli Eğitim Komisyonu’nda görüşülmeye başlanan yasa teklifinin dayandığı gerekçeleri ve yaratacağı sonuçları bir basın toplantısında tartıştı. Konuya ilişkin ERG'nin hazırladığı bildirgeye ulaşmak için tıklayınız.

ERG’ye göre, teklif yasalaştığı takdirde:

12 yıllık zorunlu eğitimin ne zaman başlayacağı belli olmayacak.
İlköğretimde ilk dört yıldan sonra açıköğretimin önü açılacak, bu durum kız çocukların ve engeli bulunan çocukların okullulaşmasıyla ilgili kazanımları riske sokacak.
İlköğretim ikinci kademede farklı okul türleri olduğunda çok erken yaşta sınav kaçınılmaz olacak.
Temel eğitimde farklı okul türlerine bölünme, toplumsal eşitsizlikleri derinleştirecek.
Çıraklığa başlama yaşı 11’e düşecek, çocuk işçiliği yaygınlaşacak.

kaynak:sabanciüniv. edu

kız çocuklarının okula yollanmaması riski, çocuk işçiliği riski, çocukların 4. sınıfta meslek seçimine zorlanması riski gerçekten düşündürücü, umarım piyango bizim çocuklara rastlamaz, gerçi bu da züğürt tesellisi ama...

Son düzenleme:
kız çocuklarının okula yollanmaması riski, çocuk işçiliği riski, çocukların 4. sınıfta meslek seçimine zorlanması riski gerçekten düşündürücü, umarım piyango bizim çocuklara rastlamaz, gerçi bu da züğürt tesellisi ama...

inşallah hakkımızda ve kuzucukların haklarında hayırlısı olur canım:KK19:

X