İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

vallahi hocam bu hafta hiçbişeye vakti olmadı, yolladığım kurslar var spor ingilizce, onlardan bile almayı düşündüm ödevler yetişsin diye, hatta sporu bıraksın diye ciddi ciddi düşünüyorum. zaten almıyo ki bi noktadan sonra, normalde hemen kolaylıkla cevap vereceği soruya boş boş bakıyo dakikalarca, zaten bi noktadan sonra beyin kendini kapatıyo sanırım

Son düzenleme:
saol kelebekçim, bu arada geçen tahmin ettiğim gibi hoca yırtmaktan vazgeçip kitapları eve yollamış bugün ama ben beğenmedim fasikül yayınları.

ya bi ton ödev var yine, pöff
ödevlere kaçta başalayıp kaçta bitiyor chess
biz 140 a yakın kelimeyi hecelerine ayırdırdık kaç harften oluştuğunu yazdık. 5N 1 K çalışmalası yaptık 2 sayfa 2 sayfa test hayat b dengeli beslenme konusunu soruları ile birlikte deftere yaptıkk yine geceledik ya
dövüş sporunu tercih edior çocuklar
ne demek istediğini anladın cnm işin şakasındayım ben
bzim öğretmen şartı koşuyor tenefüste koşturmasınlar die dvd açıor beslenme yaptırıor yada kitap okuyun dio konu yetişmediyse tenefüsten çaldığıda oluyor çocukların tenefüslerde ihtiyacı olduğunu unutuyor
60 bişey mi canım, oğlumun getirdiği kitaplar 100-120 sayfa civarı, gerçi ödev azsa okuyo iki günde ama ödev çoksa imkansız

Oğlumu ilk yazdırdığımız bir öğretmen var.Biz okulun ilk haftasında alıp şu anki öğretmenine vermiştik.O sınıftan bir veliyle konuştum bugün.
Öğretmen çarpım tablosunu öğretmiş.6 lara kadar gelmişler ve 4 basamaklı sayıları eldeli şekilde toplayıp çıkartmayı öğretiyormuş şu an.Veliye
sizin çocuk biraz geri kalıyor demiş.Hocam biraz önden gitmiyor musunuz demiş. Hayır üçüncü sınıfta iyice alışıp yaramaz oluyolar,dördüncü sı
nıftada ergenliğe giriyolar o yüzden şimdiden öğrensinler.Veli diyor ki seneyede üniversiteye hazırlayacak çocukları...[/QUOTE]
bu birazda öğretmenin hırsında da kaynaklanıor öğretmen arkadaşlar kızacak ama benim sınıfım benim öğrencilerim hep önde olsun istediği de var her çocuğun kapasitesi bir değil ki önemli olan sindire sindire yaşında alabilmek oyun çocuğu bunlar huyları alışkanlıkları yavaş yavaş değişecek çocukların böle yaparlarsa çocukları şimdiden zorlu şartlara alıştırılarsa erken olgunlaşırlar tabii

aman allahım 4 basamaklar zaten 4. sınıf konusu, müfredat falan bırakmamış hoca, gerçi bilmiyorum tüm sınıf alıyosa hocada veriyodur, doğru mu yanlış mı bi fikrim yok, belkide doğru yapıyo bu konuda ama yasak sanırım:26:
ay ayrıca nasıl 4. sınıfta ergenliğe giriyolar anlamadım
[/QUOTE]
tüm sınıf belli yere kadar alır ama kafalar karışmıormu fazla yükleme olmuyormu ben bu kadar ödevin içinden çıkamazken diğer konular bana ağır geldi velilerin çoğu durumdan memnumudur
tamamiyle dediklerine katılıorum çocukları bu yaşta bu kadar ağır şartlara zorlarsak ilerisini hiç düşünemiorumm:18::18:
bizede yeni konulardan çok ağır problemler geldi onları yapmalarını yetrli buluyorum ama çıtayı yükseltemk adına müfredattan önde gitme çabasını doğru bulmuyorum şu an ölçüler öğreniyorsa onunla ilgili problemleri yeterli görüyorum. şimdiden 4.sınıf bilgilerini alıyorlarsa 4 sınıfta ne öğrenecekler ailesi öğretmek istiyorsa özel ders aldırabilir çarpım tablosunu öğretebilir. fazla kalın kitaplar okuması okumadan soğutacak gib:18:i hiç bir zaman kitap şart koşulack birşey değil kitap bi hobi olmalı .saftirkler haylazlar okulu sayesinde edindiği kitap alışkanlığı değişecek die ödüm kopuyor. dediğin gibi oyun oynamalı tv izlemeli bu çocuklar

slm demedim bugün keyifler nasılll
arkadaşım yanıma ağlayarak geldi kızlar bizim öğretmen saygısızlık yapan çocukları ayırmış hiç bir arkadaşı bu çocukarı guruba almayacak konuşmayacak derse de katılamsına izin vermeycek demiş. arkadaşları çocuğu dışlamış çocuk hıçkıra hıçkıra ağlıorumuş bu ceza ağır değil mi sizce ?arkadaşım hadi arkadaşınızla oynayın dedğinde öğretmen o nu istemior neden oynayalım dio çocuk olula gitmek istemior öğretmenimi sevmiyorum dior öğretmen velilerle de konuşmuyor arkadaşımın üzerine kapıyı kapatmış o konuşmak istedikçe öğretmen kapıyı çekmiş o sıra kızın omzuda kapıda sıkışmış
ne üzücü bi durum yaa tamam çocuğu cezalndırıyorsun annesi olayın ne olduğunu anlasınn anneyi neden cezalandırıyorsun

meladacım benim oğlum baskete gidiyor geçen hafta başladık
ama babası judoya kareteye göndericem diye tutturdu dayak yiyip gelmesin diyo geçen bahsettiğim olaydan sonra...

sizleri okudukça gidip öğretmenimize sarılasım geliyor nazar değmesiz inşallah...
oğlumda çok seviyor öğretmenini...
biz 3,30 da çıkıyoruz okuldan akşam 6 olmadan çoğunlukla ödevler bitmiş oluyor ki gelince de dinlenme vakti var...
bende geceleri boş geçmesin diye kitap alıyorum, netten 2. sınıf testleri falan indiriyorum yapsın diye...

alla alla ne yapmış acaba saygısızlık belki üst sınıflardaki çocuklar hakeder dicemde 2. sınıf çocuğunu bunu hak edecek ne yapmış olabilir, ee haliyle o çocuk ne öğretmenini sever ne okulu ne arkadaşlarını özgüvenini yerle bir etmiş çünkü. Veliye davranışıda enteresan yani, kolunu kapıya sıkıştırcak kadar, bence arkadaşın acilen öğretmen değiştirsin hatta okul değiştrisin çünkü aynı okul içinde gideceği başka sınıftada yeni öğretmen onu hoş karşılamayabilir, aynı okul içinde bu sınıf değiştirmeyi ne idare ne öğretmenler hoş bakmıyo diye biliyorum

valla canım geliyo oturuyo ödeve 10 gibi yatıyo sabah kalkıyo okula gidene kadar yaptırıyorum, ama üzülüyorum ne gerek var bu kadar ödeve anlamsız yani bu kadar aşırı tekrar
bu akşam sporu var 2 saat, yine ödev böyle gelirse nasıl yetişcek bilmiyorum, zaten spordan gelince çok yorgun oluyo

düzenli zevkine kitap okurdu şimdi ödev olarak gelen okumaları bile yapcak zamanı yok

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,
Ben de bu yıl ikinci sınıf velisiyim. Biz Salan yayınlarını yardımcı kitap olarak kullanıyoruz. Kitaplar fena değil. Çocuklar sıkılmıyor. Birinci sınıfın ikinci döneminden beri düzenli günlük yazıyoruz. Öğretmenimiz yazın da devam ettirip okul başlayınca tek tek kontrol etti. Yazmadıkları güne çarpı atmamızı istiyor. Geometrik cisimler, ölçme bitti. Geometrik şekillerdeyiz. Sınıfımız 23 kişi ki bir devlet okulu için bulunmaz nimet. Yazın on hikaye kitabı okuttu ve 3er sayfalık alıştırmalar verdi. Yine öğretmenin verdiği İki de test kitabı bitirdik. Kendiokuduğumuz kitaplarla birlikte ödevler çok yorucu oldu. 3. sınıf velisi arkadaşım öğretmenlerinin çarpım tablosunu ezberletmeye başladığını söyledi. Çoğu öğretmense ritmik saymadan yana. Ben de öğretmenim ama branşım farklı. Bu konu biraz kafa karıştırıcı. Aranızda öğretmeni günlük yazdıran var mı? Konuyu kaçırdımsa kusura bakmayın. Sevgiler.

merhaba, hoşgeldin:13:

bizim öğretmenimizin öyle bi talebi olmadı günlük yazsınlar diye. Bizim öğretmende ritmik saymadan yana olsa gerek, ezberde zaten mantığı kavramazlar bence bu yaşta, kaynak kitap egzersizleride hep bu yönde gördüğüm kadarıyla. bizimkiler en son 4 er li ritmik saymayı bitirdi. sanırım bundan sonra 6 şarlı ya geçecekler
bizde de geometri ve ölçmeler bitti ama hala bunlardan ödev geliyo, ama asıl güncel konuları onluk ve birliklere ayırma, basamak değerleri falan sanırım

Son düzenleme:

Tesekürler Chess, Hoşbulduk,
Bazen çocuklar isyan etseler de aslında günlük yazmak güzel bir alışkanlık haline dönüştü. Bugün deste, düzine problemleri çözdürmüş öğretmenimiz. Ritmik saymaları bu yıl hiç yapmadılar henüz. Biz biraz çalışdık. Siz matematik de bizden öndesiniz demekki. Geçen yıl kızımın yazısı çok çirkindi (Halbuki çok erken başlamıştı kalemle çizip karalama yapmaya resim yapmaya) Üstüne gitmedim. Çok hızlı yazıyordu. Önemli olan ne yazdığın, yazın okunabilsin yeter dedim. Öğretmenimiz de üstüne gitmedi. İçten içe de şaşırdım böyle kötü yazmasına. Bu yıl birden inci gibi yazmaya başladı. Gelişimleri devam ediyor ,biz de şaşırmaya devam ediyoruz.

aynen benzer bişeyi bende yaşadım ve çok şaşırdım, berbat yazan oğlum bu sene inci gibi yazmaya başladı, üstelik yaz tatilinde bir kelime bile yazmamıştı, nedense... büyüdükleri için herhalde...

Inanın hayretle okuyorum hiç hiç normal değil bunlar 9 yıl öğretmenlik yaptım arkadaşlar ve bunun 5-6 yılı 2. Sınıftı uzman sayılabilirim bu konuda sorunlu çocuklar uzaklaştırılmaz kaynaştırılır o öğretmende devam ederse çocuk kesinlikle soğur okuldan ne demek veliyle konuşmamak nasıl kapıyı kapatır ders esnasında sınıfa girilmez o anda bile olsa teneffüste gelmesi söylenir o öğretmenle kesinlikl konuşulmalı dinlemezse de şikayet edilmeli yaptıkları kabul edilebilir gibi değil

ödevler de aynı şekilde bu kadar ödev verilmez mümkün değil kendi inatla söylüyorum yaptırmayın ödevin amacı tekrarı sağlamaktır üstüste vakit geçmeden yapılan tekrar bıktırır verimli olmaz kesinlikle

ches sporu bence bıraktırma sağlam kafa sağlam vucutta bulunur onlar bizden 2-3 kat enerjik enerjide sorun yok çocuk bıkkınlık yaşıyor hele sabah kalkınca da daha uyanmadan ödev başka şube varsa bence ordaki velilerde görüşün diğerleri de böyle mi ödev veriyor bizde etüt var ödevler orda yapılıyor 1 sayfa tekrar babında ödev en fazla 2 sayfa geliyor etüt yokkende en fazla gelen 6-7 sayfa idi o da haftasonu falan bu çocuklarda beyin kalır mı ya zaten 2. Sınıf çocuğu dikkati taş çatlasa 15 dkdır sonrası boş kıssadan hisse sorun sporda değil derste chess spor zinde tutar çocuğu bizim öğretmn inatla spor yapsınlar diye uğraşıyor veliler birlik olamadı

günlük bizim öğretmen de istedi tatilden beri hoş biz yazmıyoruz ama yazan çocuklara çok faydası var yazma okuma anlama bakımından da

ya bi de şu bikaç alıntı nasıl yapılıyor arkadaşlar tek mesajda parça parça yazdım =))

canım alıntı yap yazan yerde çift virgiül bi de artı işareti olan yere tıklıyosun çoklu alıntı için, alıntı yapacağın her mesajın altındaki artıya tıkla
2 senedir tenis oynuyor, bende istemiyorum bıraksın ama ödevler yetişsin diye işte, böyle devam ederse hiç istemesemde hocayla konuşmak zorunda kalcam galiba, herhalde o da istemez sporu bırakmak zorunda kalsın
bugün artık bezdim ben de oğlum da, 2 sayfasını yaptırmadım, biraz yönlendirdim gibi oldu ama, istersen şu sayfaları yapma sen karar ver dedim, o da dünden razı yapmamaya, hangi rakam büyüktür, büyükleri boyayın diye 2 sayfa kiraz, artık onları yapmadı
bi veli yapma demiş oğluna aman kadına bi fırça çekti veli toplantısında sen neden çocuğa yapma diyosun benim ne otoritem kalır o zaman vs.. gerçi haksız değil ama..
aslında bizim öğretmenimiz çocuklara karşı çok iyi, hoşgörülü falan ama veli görünce saçları dikiliyo adamın, veli alerjisi var

sizin ödevler usturupluymuş, 2 sayfa ne sıkar ne bıktırır, dediğin gibi amacınada ulaşır, şimdi önümüzdeki veli toplantısında konuyu açayım diyorum ama kesin diğer veliler muhalefet olur, nasıl bi mantık var millette anlamıyorum

Günaydın kızlar bugün bizim veli toplantımız var bakalım neler olacak.Şikayetler boyumuzu aşacakmı çok merak ediyorum.Ödevimizde dün şöyle bir soru vardı ülkemize eurovıonda 1 incilik getiren sanatçı kimdir? birde atasözü sormuşlar ak akçe....... içindir noktalı yerleri tamamlayın yazılmış.

gerçekten konuş bence de burası sakin bir yer 16 kişi sınıf herkes birbirini tanıyor belki onun da etkisi vardır dersler daha vrimli oluyordur az olunca ama sınıfın seviyesi geri falan da değil yani bence de konuşmalısın takma diğrlerini aaslında erkek hocalara daha sakin olur ama ilginç benim düne kadar hocayı boğasım geliyodu dün ev ziyaretin geldi konuştuk anlaştık dedim kadına bakın konuşunca anlaşabiliyoruz böyle yapalım şimdi nerdeyse sevicem =)) kızım da geçen seneden daha iyi en azından okula gitmeme inadı yok bence herşey konuşarak çözülür

tek tek her mesajı yazdığımda diğerinden alıntı mı yapıcam bi seferden mi hepsinden alıntı yapayım çok cahilim ne konuusnda be

o ne öyle ya, KPSS sorusu gibi, bilene memuriyette versinler bari
atasözleri için erken değilmi ya bizimde vardı metnin ana konusunu hangi atasözü özetler diyo, tabii bizimki bilemedi, komşu komşunun külüne muhtaç olcak dedim, başladı, muhtaç ne demek, kül ne ki

canım diyelim hep yukarda gökyüzündedans tan alıntı yapcaksın bi de benim bu mesajımı diyelim, önce göyüzündedansın mesajının altında alıntıyap yazan yerin yanındaki artı ya basıyorsun sonra benim mesajımın altındaki alıntı yap yerine basıyosun sadece, önden alıntı yapcaklarını artıya en son alıntı yapcağını alıntı ile cevaplaya basıyosun, zaten açılan pencerede alıntılar belli oluyo onların altınada gökyüzündedans ın alıntısının altına ona yazcağını yazıyosun, sonra benim mesaj alıntımın altına bana yazcağını yazıyosun, ay biraz karışık oldu ama anla işte

valla ev ziyareti konusunda da bi anım var, bize geçen sene ilk toplantıda ben misafir sevmem kimseyede gitmem kimse evime gelmesin, evinede çağırmasın demişti, entersan bi hoca bizimkisi

senin adına sevindim yani daha yıllarca bu hocalarla beraber olcaz iletişim kurmak çok önemli

Son düzenleme:
Chess,
Anladığım kadarıyla öğretmeniniz çocukları şimdiden yoğun tempoya alıştırmaya çalışıyor ama gerçekten çok yükleniyor. Boyama tarzı ödevler ve tekrarlı alıştırmalar ,hele de uzunsa, çocukları bıktırıyor. Bu kadarı hem çocuk hem anne için çok zor. Bizim ödevler 4-5 sayfa olmasına rağmen evde yapmak istediklerimize yeterli zamanı bulamıyoruz. Hikaye yazmak istiyor,serbest kitap okumak istiyor, odasını düzenliyor. Daha küçükler. Hamur oynamak, resim yapmak istiyor. Bunlara da zaman lazım. Öğretmeniyle konuşmayı düşünüyorsan yanına alabileceğin başka veliler yok mu?

Bu arada bizim öğretmenimiz atasözlerini çok önemsiyor. Geçen yıl aralıklarla üçer üçer vermeye başladı. Her hikaye kitabını atasözüyle özetletti.

babalarda aynı düşünceler var spora gönderilim dioruz juda olsun diorlar öncelik vereceği,m bi spor değil şimdilik ilerde oğlum gitmek isterse gidebilir .sizin çalışma saatleriniz çok güzel çocuklara yeteri zamn kalabilyor ne şansılısınz her konuda

chessçim çocuklar beden eğitimi dersinde okul görevlisiyle uğraşmışlar gözlerini korkutmak için idareye felan götürmüşlerçocuğu. yine de çocuk bunlar anlayacakları türde cezalar vermek lazım .o değişsin dediğin öğretmen bizim öğretmenn
sporu hafta sonu olsa bu kadar yorulmaz .çocuğa zaman bırakamıyoruz ne üzücü

Yani çocuk 3 yaşında başladı anaokuluna 2007 den beridir boyama yapıyo çocuk yeter yaw serbest resimi çok sever de, diğerinden bıktı artık haliyle
malesef bi veli birliği yok bizde veliler 3 grup halinde gruplaştı ve her grup birbirinden nefret eder halde, çocuklar kadar olamadık onlar birbiriyle gayet mutlu, benim olduğum grup 4-5 kişilik
bende kendimce çözümler bulmaya karar verdim işte napıyım, ödev yüzünden ceza alırsa o zaman konuşurum artık, mesela yine dün 2 sayfa o ondan küçük bu bundan büyük vs.. yazılcaktı matematik ödevi, bende >, < ,= işaretlerini gösterdim öyle yaptı
bu arada sanırım branşın Türkçe değil mi :)

oldu olacak polis çağırsalardı ne kadar abartmışlar ya, biliyorum canım siizn öğretmen, o konuda da bişeyler yazcaktımda vazgeçtim pipiklendirmeyim şimdi kızı diye:13:

hoşgeldin
biz geçen yıl salan yayınlarını almıştık geçen sene memnun kalmıştık 23 kişi devlet okulunda muhteşemm bizim öğretmenler çocuğunuz günlük yazsın talebinde bulundu bu yıl çocuğunuz yazsın sizde okula gidince okuyun ama hiç bir zaman belli etmeyin demişti ama ben yazdırmadım
6 şarlı saymayı biz bu yıl görmicez die biliyorum öğretmen 5 kadar olan çarpmalara problemler çözecez siz evde tüm çarpım tablosunu ezberletin demişti .bende asıl ağırlığı basamak değerlerinde gördüm taopla çıkarma da eksile kalan üzerine problemler bölmeyide sonlara doğru görcez biz şimdi deste ve düzindeyizz ölçümler bitti
yzı yazma durumu bizde de vardı ne zamn güzel yazı defterinden normal deftere geçtik o an bi mucize yaşandıı gelişmeler bu yıl var çocuklarda geçen yıl bana yapışık gezen oğlum bu yıl beni rezil etme bebekmiyim okula geliorsun servisle gidcem dio geçen yıldan benim durumu bilen arkadaşlar vardır ne zorluklar yaşadım şimdi allahıma şükür ediyorum

bzim öğretmende keşke sesinizi duysa bi kaç kez söyledim ağırlığından şikayet ettim ama sınıfta bu kadar ödevi az bulup öğretmene iyi olmaya beni devre dışı bırakmaya çalışan veliler dolu onların çocukları da etüte gidiyor yada yardımcıları var onlar yaptırıyor olan bize oluyor anlayacağın arkadaşım öğretmenle konuşamadı bugün psikolog ve rehber danışmandan yardım alacak kızada çok üzülüyorum okuldan al desem zor adapte oluyor çocuğu
bakalım ne yapacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…