İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

valla ya, kontrolde etmicek mümkün mü 35 çocuğun 24 sayfalık ödevine baksın ama yinede görev bilinciyle yaptırdım, zaten hasta inşallah bugün ödevi olmaz
chess öncelikle geçmiş olsun üç kez alıntı yapıp geçmiş olsun diyemedimm .
bzim öğretmen yeni yöntem bulmuş herkes yanındaki arkadaşının ödevini kontrol edecekmiş. başlarılı olmayanların ödevi defteri masaya bırakılıp incelemeye alınacakmışş asayiş tammm:) smileyde olsa bu yazılarıma ii giderdi neyse)
ne güzel senin sevmiş olmalı olayı da büyütmüşş :)benim oğlan cetvele anne dilinin uzunluğunu öleçebilirmiyim dedi tabi o cetvelle dayak yedi ceza da yedi
bizim öğretmen olaya fazla kendini kaptırdı konuşacam ben yetişemiorum çocuk gece 1 e kadar ne öğrenebilirki devreler yanıııııııııııııor. hergün hikaye kitabı da veriyor 50 60 syflık tenefüste bitirmeyen evde bitirip gelsin diooo
öle olacak sonunda matematiği sevimli kılmıorlar ki
spider oldu hepsi :)
Benimki 3 ayda özlemedi 1 haftalık tatilde asla özlemez.
Chess sizin öğretmen coşmuş ne o öyle 24 sayfalık ödev çocukların canı çıkmıştır kesin.
bir ihtimal özler belki okul arası ii gelebilir

Saol canım, bugün daha iyi gibiydi, bişey kaçırmasın diye de yolladım ama içimde rahat değil

acaba seninki bi imada mı bulunmaya çalıştı meldam dilinin uzunluğu derken

aynen öyle oluyo ödev çok olunca bi noktadan sonra çocuk başka alemlere kayıyo zihninde bişey anlamıyo zaten, bizde sıkıştırıyoruz yetişsin diye, hiç verimli olmuyo aslında çok ödev tam tersi okuldan soğutuyo

hep bu çok konuşan veliler yüzünden, ödevler azmışmış, çocuk evde boş duruyomumuş, o zaman çocuğuna faydalı eğlenceli bi hobi bul, oyun bul be kadın :)

Son düzenleme:

Evet chess sizde bizim gibi aynı durumdasınız kaynak kitap alımında gecikince hopp baştan tekrar geometriye döndük şimdi.Ayrıca dediğin konuda haklısın bizim kaynak kitapda anlaşılmasın diye farklı kelimeler kullanmış dün mesela aklıma türkçede anlamadığım 1 tane soru çıktı oda çok basit bir şey heceleme düşün artık heceleme kelimesini başka türlü anlatsa ancak bu kadar anlaşılması zor olabilirdi ne gerek var 2.ssınıf öğrencisi bunlar

tabii abuk sabuk bi dil kulanınca daha zor oluyo ya güya daha iyi oluyo, o soruyu normal bi dil kullanarakta sorabilir, böyle olunca çocuk bana sormadan tek başına ödev yapamıyo hatta benim bile anlamadığım çok yer oluyo, o zaman bir üst mercii olan babasına soruyoruz o hepten karışıtırıyo :)))

Merhaba ben de 2. sınıf öğretmeniyim.Yazdıklarınızı sürekli takip ediyorum.Ödev konusunda ise fazla ödevi çok yanlış buluyorum.Çocuğa faydadan çok zarar sağlar.Okuldan uzaklaştırır.Bu yaş grubu henüz oyun çocuğudur.Ödev o günkü veya haftaki konuların kısa tekrarını kapsayacak şekilde verilir.Çocuğun kitap okumaya teşvik edilmesi ve zaman bırakılması bence çok daha önemli.

2. Sınıf çocuğu 60 sayfa kitap okuyamaz normali 16-20 n fazla 30 olmalı onu da yatmadan önce okursa çok aha iyi olur

bence dilini ölçmek istemesi naçizane fikrim çok güzel olmuş keşke izin verseniz hatta istediği diğer şeyleri de ölçseydi kendi merak ettiği için daha faydalı olurdu

alttaki öğretmen arkadaşa kesinlikle katılıyorum

ha bi de öle 1lere kadar falan ödev yaptırmayın kesinlikle yatma zamanında mutlaka yatmalı bitmiyosa da bitmesin zaten kafası almaz o saatte

pazartesş okul açıldı salı toplantı yapıldı bizde çarşamba malzemeler tamam olsun dendi hemen derse geçmek için bence de geç toplantı için

ben de benim kız gibileri seviyorum tabi ki çocuk hareketli ve meraklı olmalı pısırık özgüvensiz bişi olmak yerine ama benim kızım fazla geldi heralde sınıfa çok farklı bakıyor olaylara nesnelere bunlar kimseye zararı olmasa da dersi çocukları etkiliyor öğretmene göre o tepki gösterince çocuklar da tepkili oluyor tüm bunların sonunda üstün zekalı olduğu belirlenen kızım önceleri gerizekalı muamalesi gördü hep bu olaylar yüzünden daha da çok çekeceğiz öğretmen şimdi d akıllı çocuk böle yapar mı diyomuş benim de en sinir olduğum mudaheleci veli yapıp çıkacaklar beni sonunda

bizde çok konuşan velilerin ödevini etüde yapıorlar kabak bizde patlıor sonra
2.sınıf öğrencisi olduklarını unutuyorlar sonra bırakın çocuklar yardımsız yapsın ödevini
bizde babaya havale ediyoruz. baba bizim zamanınmda böle sorular yoktu diyip sıyrılıor
bizim öğretmende duysa sesinizi
bizim kitaplar hergün ilk ders verilior isteyen evde isteyen tenefüste isteyen eve giderken okumalı ama o bitmeli dior böylece boş zamnı kitap okuyarak değerlendirecekler.azar azar olsa tamam bana göre de çok fazla bu kadar ödev varken boş anında çocuk eğlenmeli
derslerimiz yetişmediği için ertesi gün ceza almamak için geç saatlere kalıoruz sabahlarıda okumaları yada etkinlikleri yetiştiriyoruz
naçizane benimde fikrim yeteri kadar şey ölçtü anlayacağı kadar anladı. yeni konulara kafayı versin anneyede saygı olmayı bilsin .

teşekkür ederiz rabbim beterinden korusun diyorum sadece...
erkek çocuklar çok hareketli gerçekten ve birbirlerinden de çok etkileniyorlar bende öyle oyunlar oynamayın oğlum diyorum o zaman yalnız kalıyorum diyor ben nasıl davranacağımı şaşırdım artıkk...

matematik sevinci ne kadar işe yarıyor henüz çözemedim malesef...

tmm canım sizinkinden almayız

Siz okul kurslarına yolladınız mı kızlar, okul kursları pek verimli olmuyo sanki, hatta bizim öğretmende toplantıda okul kurslarına yollamayın gereksiz dedi, şaşırdım :)

bence de gereksiz oyun çocuğu bunlar daha birde kurslara giderlerse ne zaman oyun oynayacaklar ki zaten çok fazla oyun oynanabilecek zaman kalmıyor...
onun yerine spor faaliyetleri hem zihninin hem bedeninin çalışması için daha etkili bence...

bu arada chesscim çok geçmiş olsun canım sezonu açmışsınız anlaşılan...

saol kelebekçim, bu arada geçen tahmin ettiğim gibi hoca yırtmaktan vazgeçip kitapları eve yollamış bugün ama ben beğenmedim fasikül yayınları.

ya bi ton ödev var yine, pöff

keşke her öğretmen senin kadar duyarlı olsa, yine çok ödev var ve hep geçtikleri konular geometri, krokiler, kişisel bakım vs... malesef öğretmenimizin velilerle pek iletişimi olmadığından derdimizi söyleme açıklama anlaşma şansımızda yok

60 bişey mi canım, oğlumun getirdiği kitaplar 100-120 sayfa civarı, gerçi ödev azsa okuyo iki günde ama ödev çoksa imkansız

o kitabı bi günd okumalarını beklmiyolar gerçekten değil mi hiç doğru değil bu durum kesinlikle konuşmalıısınız veliler o çocuklarda beyin kalır mı

anneye tabi ki saygılı olsun bunu mu anladınız bundan

teneffüsler de çocukların ihtiyaçları içindir ayrıca ha ayrı bir okuma saati olur genelde o zaman okunur okulda ama bunca ödev ve bu kitap mevzuu gerçekten doğru değil

60 bişey mi canım, oğlumun getirdiği kitaplar 100-120 sayfa civarı, gerçi ödev azsa okuyo iki günde ama ödev çoksa imkansız[/QUOTE]

Oğlumu ilk yazdırdığımız bir öğretmen var.Biz okulun ilk haftasında alıp şu anki öğretmenine vermiştik.O sınıftan bir veliyle konuştum bugün.
Öğretmen çarpım tablosunu öğretmiş.6 lara kadar gelmişler ve 4 basamaklı sayıları eldeli şekilde toplayıp çıkartmayı öğretiyormuş şu an.Veliye
sizin çocuk biraz geri kalıyor demiş.Hocam biraz önden gitmiyor musunuz demiş. Hayır üçüncü sınıfta iyice alışıp yaramaz oluyolar,dördüncü sı
nıftada ergenliğe giriyolar o yüzden şimdiden öğrensinler.Veli diyor ki seneyede üniversiteye hazırlayacak çocukları...

60 bişey mi canım, oğlumun getirdiği kitaplar 100-120 sayfa civarı, gerçi ödev azsa okuyo iki günde ama ödev çoksa imkansız[/QUOTE]

Oğlumu ilk yazdırdığımız bir öğretmen var.Biz okulun ilk haftasında alıp şu anki öğretmenine vermiştik.O sınıftan bir veliyle konuştum bugün.
Öğretmen çarpım tablosunu öğretmiş.6 lara kadar gelmişler ve 4 basamaklı sayıları eldeli şekilde toplayıp çıkartmayı öğretiyormuş şu an.Veliye
sizin çocuk biraz geri kalıyor demiş.Hocam biraz önden gitmiyor musunuz demiş. Hayır üçüncü sınıfta iyice alışıp yaramaz oluyolar,dördüncü sı
nıftada ergenliğe giriyolar o yüzden şimdiden öğrensinler.Veli diyor ki seneyede üniversiteye hazırlayacak çocukları...

o kitabı bi günd okumalarını beklmiyolar gerçekten değil mi hiç doğru değil bu durum kesinlikle konuşmalıısınız veliler o çocuklarda beyin kalır mı

yok canım 2 günde okumasını bekliyo, valla kimsenin bunları hocayla konuşcak cesareti yok. Dün yine 16 sayfa ödev vardı, kitapta o kadar anlaşılmaz beynim patladı bide bu konunun bu kısmını anlatmışmıydı diyorum hayır diyo, yani sen dersi dinlemiyomusun anlatmıştır hoca diyeceğim ama diyemiyorum

Son düzenleme:
60 bişey mi canım, oğlumun getirdiği kitaplar 100-120 sayfa civarı, gerçi ödev azsa okuyo iki günde ama ödev çoksa imkansız

nıftada ergenliğe giriyolar o yüzden şimdiden öğrensinler.Veli diyor ki seneyede üniversiteye hazırlayacak çocukları...[/QUOTE]

aman allahım 4 basamaklar zaten 4. sınıf konusu, müfredat falan bırakmamış hoca, gerçi bilmiyorum tüm sınıf alıyosa hocada veriyodur, doğru mu yanlış mı bi fikrim yok, belkide doğru yapıyo bu konuda ama yasak sanırım:26:
ay ayrıca nasıl 4. sınıfta ergenliğe giriyolar anlamadım

artık eğitim yıllar boyunca sınavlardan geçtiği için öğretmenler de geri kalmamak için tamamen sınav sistemine göre çalışıyor biraz onları da anlamak lazım tabi bi seviye tespitte sınıf geri kalsa kabak onların başına patlıyor ama bu doğru olduğu anlamına gelmez anlattıklarınızın hiçbiri normal değil yani olması gereken değil ben yaptırmıyorum şahsen yaptırmıcam da ha geri kalıcaz büyük ihtimal bu ülkede bi yere gelebilmek için öyle olması gerekiyor ama elimden geldiğince dışarıdan destek vericem artık özel derslerle falan ilgi alanına göre yoksa çocuklar mutsuz oluyor o zaman hiç başarılı olamazlar

canım 2,3 sınıfta sınav yok diyoruz ya, öğretmenler neye göre not veriyolar, nasıl karar veriyorlar karneye ne yazaklarına?:26:
mesela benim oğlum için hocamız çok iyi diyoda, biz tabii yazılı sınavlara göre değerlendirmeyle yetiştiğimiz için benim için muğlak bi cevap oluyo bu emin olamıyorum, yani sınıfta sınav olsa, kaç almış nerde yanlış yapmış görsem, ona göre önlem alsam diyorum ama bu sistemde olmuyo
şimdide SBS kalkçak deniyo, kalkarsa not ortalamasına bakılcak sanırım yani notların yüksek olmasıda önemli

Son düzenleme:
Arkadaşlar öğretmenler çıtayı hep yüksek tutmak ister.Tabi bu çıtayı da öğrencilerin seviyesine göre yükseltir ya da alçaltır.Öğrenci alıyorsa ,kavrıyorsa çıtayı yükseltmekte hiç bir sakınca yoktur. yanlız 2. sınıf öğrencisine de çok fazla kalın kitaplar verip öğrenciyi okumadan uzaklaştırmamak gerekir. ama seviyesine uygun kitaplardan haftada 2-3 okumalı ve okuduğunu anlatabilmelidir. ben bir eğitimci olarak öğrencilere çok fazla baskı uygulanmasını doğru bulmuyorum . okuyacak ödevlerini yapacak dersini yapacak ama tv de izleyecek , oyun da oynayacak . çocuktur çocukluğunu yaşamalı .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…