İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Seyyahalemi ne kadar güzel anlatıyorsun keşke bunu bazı öğretmenlerimizde bilse zaman değişti artık psiklologlar bile bir çocuk usluysa onda bir sorun vardır diye bas bas bağırırken bizim öğretmenlerimiz bunu bir eksi olarak görüp çocukları izole ediyorlar bir gözlemle bakalım sınıfı hangi çocuğun neye karşı ilgisi var.Gerçekten öğretmenlik zor meslek hakkını verene .Bilsemin geçen seneki sonuçlarına bakmıştım bizim okuldan isim yoktu büyük bir ihtimalle bizim öğretmenimizde duyuru filan yapmaz.Benim öğrenmek istediğim bireysel olarak başvurabilirmiyiz ? okula giden çocuklarda öğretmenin başvurması gerekiyormuş diye duymuştum.

seyyahalemi ne kadar güzel anlatıyorsun keşke bunu bazı öğretmenlerimizde bilse zaman değişti artık psiklologlar bile bir çocuk usluysa onda bir sorun vardır diye bas bas bağırırken bizim öğretmenlerimiz bunu bir eksi olarak görüp çocukları izole ediyorlar bir gözlemle bakalım sınıfı hangi çocuğun neye karşı ilgisi var.gerçekten öğretmenlik zor meslek hakkını verene .bilsemin geçen seneki sonuçlarına bakmıştım bizim okuldan isim yoktu büyük bir ihtimalle bizim öğretmenimizde duyuru filan yapmaz.benim öğrenmek istediğim bireysel olarak başvurabilirmiyiz ? Okula giden çocuklarda öğretmenin başvurması gerekiyormuş diye duymuştum.

işte öğretmen seçimi veliye bırakırsa gidin derim siz bi söleyin bakalım toplantıda belki haberi bile yoktur ya da uğraşmak istemez bireysel bilseme gidilmiyor ama kendin özele gidip test yaptırabilirsin tabi ben çocuğumun ilgisini yönünü öğrenmek istiyorum diye üniversite hastanesinde yapıyolar

öğretmenlik maalesef artık garanti iş idealist işi olmaktan çoktan çıktı hakkını verene sonsuz saygım var ,bir çocuk değişir dünya değişir,hep beraber elimizden geleni yapmaya çalışıcaz veli okul olarak

Kızım ödevleri kontrol etmeme izin vermiyor ve yanlışları asla düzelttirmiyor sizde var mı bu durum

ben istte değilim diğer arkadaşları bilmiyiorum

merhaba benim oğlumda 2. sınıfa gidiyor avcılar borusan da olanınız var mı ?

hoşgeldin,:13: bende istte değilim

Kızım ödevleri kontrol etmeme izin vermiyor ve yanlışları asla düzelttirmiyor sizde var mı bu durum

bizde yok ama benim bi arkadaşta var, oğlumla aynı sınıftalar ve çocuk ödevleri odasında yapıp hiç annesine göstemiyomuş, bakmana gerek yok diyomuş, valla bazı çocuklarda var bu hataları düzeltilsin istemiyolar, bırak dağınık kalsın diyolar:KK1:

ay aklıma geldi oğlumun odasına bi girdik bugün savaş alanı resmen, fotorağıfını çekip face e koycaz herkes görcek diye tehtid edip toplattırdık
:KK1:

hoşgeldin,:13: Bende istte değilim

bizde yok ama benim bi arkadaşta var, oğlumla aynı sınıftalar ve çocuk ödevleri odasında yapıp hiç annesine göstemiyomuş, bakmana gerek yok diyomuş, valla bazı çocuklarda var bu hataları düzeltilsin istemiyolar, bırak dağınık kalsın diyolar:KK1:

Ay aklıma geldi oğlumun odasına bi girdik bugün savaş alanı resmen, fotorağıfını çekip face e koycaz herkes görcek diye tehtid edip toplattırdık

=)) vay be doğru söylüyor çocuk bırak dağınık kalsın özeli sonuçta sen karışma =))

Yani çocuk 3 yaşında başladı anaokuluna 2007 den beridir boyama yapıyo çocuk yeter yaw:KK1: serbest resimi çok sever de, diğerinden bıktı artık haliyle
malesef bi veli birliği yok bizde veliler 3 grup halinde gruplaştı ve her grup birbirinden nefret eder halde, çocuklar kadar olamadık onlar birbiriyle gayet mutlu, benim olduğum grup 4-5 kişilik
bende kendimce çözümler bulmaya karar verdim işte napıyım, ödev yüzünden ceza alırsa o zaman konuşurum artık, mesela yine dün 2 sayfa o ondan küçük bu bundan büyük vs.. yazılcaktı matematik ödevi, bende >, < ,= işaretlerini gösterdim öyle yaptı
bu arada sanırım branşın Türkçe değil mi :)

Selamlar,
Yok Chess, ben İngilizce öğretmeniyim:)
Kitap okumanız nasıl gidiyor. Kaç sayfalık kitaplar kaç günde bitiyor?

işte öğretmen seçimi veliye bırakırsa gidin derim siz bi söleyin bakalım toplantıda belki haberi bile yoktur ya da uğraşmak istemez bireysel bilseme gidilmiyor ama kendin özele gidip test yaptırabilirsin tabi ben çocuğumun ilgisini yönünü öğrenmek istiyorum diye üniversite hastanesinde yapıyolar

öğretmenlik maalesef artık garanti iş idealist işi olmaktan çoktan çıktı hakkını verene sonsuz saygım var ,bir çocuk değişir dünya değişir,hep beraber elimizden geleni yapmaya çalışıcaz veli okul olarak

Kesinlikle katılıyorum. Her çocuğu kendi içinde değerlendirebilecek, geride kalanla ilgilenip, iyi olanı takdir edebilecek , çok yönlü, öğrenmeye yaşam boyu devam eden öğretmenler...

Selamlar,

aaa süper canım hemen uzmanı bulmuşken danışmak istiyorum ben oğlumu ingilizce kursuna yazdırdımda ikinci gün grup atlattılar, 2 hafta bi grup daha atlattılar, şimdi 6. sınıflarla kursa girecek ne dersin ağır gelirmi, bizimki çok meraklıdır ingilizceye yeteneğide var sanırım. sınıfçak gidiiyolar diğer arkadaşları ilk grupta kaldı

vallahi canım 100-120 sayfalık bi kitabı 2 günde bitiriyo, bizimki 5 yaşında öğrendi okumayı yani okula gitmeden biliyodu, o yüzden hiç sıkıntı olmadı o konuda, bilmiyorum ama okumayı okulda öğrenmediği için akıcı okuduğunu düşünüyorum bazen, çünkü okuldaki sistem okuma hızını düşürüyo gibime geliyo

Son düzenleme:
arkadaşlar dersi ağzı açık dinleyen ödevleri virgülüne kadar yapan sessiz sakin söz dinleyen her çocuk akıllı değildir bunu unutmayalım ben de kendimi kaybediyorum çoğu zaman ama dinlemediği yapmadığı zaman sinirlenmemek lazım bakın benim kızıma gerizekalı bile dendi çocuk akademik anlamda sıfır hala tekleyerek okuyor hiçbir dersi dinlemiyor birçok duyuruyu eve getirmeyi unutuyor düz yolda yürürken bile takılıyor biyerelere çarpıyor düşüyor hani görseniz bu çocuk değil 8 4-5 yaşında dersiniz ama öyle değil işte ıqsu 137 olarak belirlendi sürekli kafasında biişler olduğu dikkati dağıldığı için dinlemiyor aslında düşmeleri bile ondanmış ama neye yönlendireceğimizi bilmiyoruz biz hep okula göre değerlendiriyoruz aslında tamamen çocuğa odaklı gitmemiz lazım o zaman her çocuk başarılı olacak öğretmenler yapmıyosa biz kendi çocuğumuzu izleyip elimizden geleni yapıcaz mebde güya bunun için çalışmalara başlamış o zaman daha iyi olacak çocuklar için

ya chess bu alıntı işi çok iyiymiş saolasın ya =))

maşallah canım kızına, benimkide düz yolda düşüyo ya deli ediyo beni:KK1: ama allahtan ödev yapmıcam durumları yok:KK1: bilmiyorum ki canım bilsem uzak servisi olsa bile kursları var, uyar mı uymaz mı, uyarsa yollarım tabii, bakalım o aşamaya gelebilcekmiyiz, kendi kendime gelin güvey olmıyım:KK1:

Son düzenleme:
kesinlikle katılıyorum. Her çocuğu kendi içinde değerlendirebilecek, geride kalanla ilgilenip, iyi olanı takdir edebilecek , çok yönlü, öğrenmeye yaşam boyu devam eden öğretmenler...[/quote]

inşallah o günler de gelecek

bunun içinde öğretmenlerimize eğitim şart

kesinlikle evet evet evet

maşallah canım kızına, benimkide düz yolda düşüyo ya deli ediyo beni:KK1: Ama allahtan ödev yapmıcam durumları yok:KK1: Bilmiyorum ki canım bilsem uzak servisi olsa bile kursları var, uyar mı uymaz mı, uyarsa yollarım tabii, bakalım o aşamaya gelebilcekmiyiz, kendi kendime gelin güvey olmıyım:KK1:

maşallah maşallah da arada sinirlerim zıplıyor ay içim cız etti bigün böle düştü yine kızdım önüne bakmıyor musun ,görmüyor musun diye eve geline bana dedi ki ben anneymişim ona sarılıp geçti demem öpmem bişey yok demem lazımmış oy hatırladım kötü oldum ya biraz sinirlerime hakim olmam lazım

belki senin oğlun da bilseme gidecek çocuklardan biridir canım sakın ihmal etme mutlaka gönder öle bi durum oluşursa

her çocuk özeldir yeter ki biz o özelliği bulup ortaya çıkaralım

Son düzenleme:
Selamlar,

Kesinlikle katılıyorum. Her çocuğu kendi içinde değerlendirebilecek, geride kalanla ilgilenip, iyi olanı takdir edebilecek , çok yönlü, öğrenmeye yaşam boyu devam eden öğretmenler...

çok iyi ya bulmuşken ben de sorayım uzman bana kızım için 5. Sınıf seviyesinde matematik ve dil eğitimine başla dedi maalesef işsizim kursa gönderemiyorum benimle de birşey yapmıyor nerden başlamam lazım dil için nasıl kaynaklar almam kazım bi fikir versen örtmeniim

bizimde ödev kontrolü olmazsa okula gitmemek için bahane arıyor çantayı da en az beş defa kontrol ediyorum:KK53: bizim öğrtmen anneniz baksın hatanızı öğretsin dio yoksa kafaya çakıyo:KK19: ödü kopuyor tabi ceza almamak adına bana izin vermek durumunda kalıor

ay aklıma geldi oğlumun odasına bi girdik bugün savaş alanı resmen, fotorağıfını çekip face e koycaz herkes görcek diye tehtid edip toplattırdık
tehdit yaramış demek :KK1::KK1::KK1::KK1:
ben de geçen yıl ödev yaparken ağladığı için resimlerini çekmiştim okula götürcem ödev yapmamak için ağlıor dicem falan gibi tehditler savurdum. oğlum götür göster dedi ödev için ağlamadığını söylicekmiş :KK19::KK19:
Bunun içinde öğretmenlerimize eğitim şart
bence de :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
aaa süper canım hemen uzmanı bulmuşken danışmak istiyorum ben oğlumu ingilizce kursuna yazdırdımda ikinci gün grup atlattılar, 2 hafta bi grup daha atlattılar, şimdi 6. sınıflarla kursa girecek ne dersin ağır gelirmi, bizimki çok meraklıdır ingilizceye yeteneğide var sanırım. sınıfçak gidiiyolar diğer arkadaşları ilk grupta kaldı

vallahi canım 100-120 sayfalık bi kitabı 2 günde bitiriyo, bizimki 5 yaşında öğrendi okumayı yani okula gitmeden biliyodu, o yüzden hiç sıkıntı olmadı o konuda, bilmiyorum ama okumayı okulda öğrenmediği için akıcı okuduğunu düşünüyorum bazen, çünkü okuldaki sistem okuma hızını düşürüyo gibime geliyo

kesinlikle katılıyorum. Her çocuğu kendi içinde değerlendirebilecek, geride kalanla ilgilenip, iyi olanı takdir edebilecek , çok yönlü, öğrenmeye yaşam boyu devam eden öğretmenler...

inşallah o günler de gelecek

kesinlikle evet evet evet

maşallah maşallah da arada sinirlerim zıplıyor ay içim cız etti bigün böle düştü yine kızdım önüne bakmıyor musun ,görmüyor musun diye eve geline bana dedi ki ben anneymişim ona sarılıp geçti demem öpmem bişey yok demem lazımmış oy hatırladım kötü oldum ya biraz sinirlerime hakim olmam lazım

belki senin oğlun da bilseme gidecek çocuklardan biridir canım sakın ihmal etme mutlaka gönder öle bi durum oluşursa

her çocuk özeldir yeter ki biz o özelliği bulup ortaya çıkaralım[/QUOTE]

oyy kuzumm nasılda can alıcı yerden yakalıyor annesi öpünce geçecekmiş
çocuklar dikkatsiz oluyor benim oğlumda yola birden atlar sağa sola bakma huyu yok :18:bir de eşek arısından çok korkuyor yolda uçarken görünce arıdan kaçmak için kaldırımdan yola fırlıyorrrrr:18:

çok teşekkür ederim hoşbuldum :KK16:

Bu yaşlarda ne verirsen alırlar. O yüzden eğer sıkılmıyorsa, tekrar yapıyorsa (çok önemli), geriide kaldığını hissetmezsen büyüklerle de gidebilir. Ben de kız kardeşim de okumayı çok erken öğrendik. Bu tür çocuklar yaşıtlarından daha büyükerle de yapabilir. Kız kardeşim şu an tıp okuyor. İlkokulda iki sınıf atlamıştı. Hiçbir zaman da zorlanmadı. (Yine de ben sınıf atlama taraftarı değilim çünkü çocukluğunu yaşayamadı) İngilizceye yatkınlığı olan çocuğa bence yükleme yapabilirsin. Dil yeteneği yüksek çocuklr genelde beynin sol tarafını iyi kullanan hem dil, hem mantık, hem sayısal alanda başarılı olabilecek çocuklardır. Tabi ben seviyesini bilmiyorum. Hangi kitabı kullanıyorlar?

çok iyi ya bulmuşken ben de sorayım uzman bana kızım için 5. Sınıf seviyesinde matematik ve dil eğitimine başla dedi maalesef işsizim kursa gönderemiyorum benimle de birşey yapmıyor nerden başlamam lazım dil için nasıl kaynaklar almam kazım bi fikir versen örtmeniim

Sevgili Seyyah Alemi sana da çevrenizde çocuğu koleje giden arkadaşın varsa 3. sınıf seviyesinde İngilizce dersinde okutulan kitabı almanı tavsiye edrim. Tabi senin de onunla birlikte çalışman lazım. Birebir özel ders yapar gibi çalışın. Haftada 2 kez yeterli olur. Bu kitaplar her yıl genel bir tekrarla başladıklarından 3. sınıf düzeyi sizin için iyidir. Bu kitapların ikinci elini araştır bence. Yabancı yayınlar oldukça pahalı oluyor. Bu arada sayıları bilmiyorsa 1den 20ye kadar olan sayıları tek tek kartlara yaz. Arkasına harflerle yaz. Asla Türkçe okunuşlarını yazma. Sonra onluklarla 100e kadar devam edersin. I like/ I don't like ... diye başlayın. noktalı yere hergün yeni kelimeler koyun. Yok bunları zaten biliyor diyorsan başka şeyler söyleyebilirim. Türk yapımı kaynak ve alıştırma kitaplarını ben kullanmıyorum. (İstisnalar olabilir) Sorun olursa her zaman yardımcı olmaya çalışırım.

Bu yaşlarda ne verirsen alırlar. O yüzden eğer sıkılmıyorsa, tekrar yapıyorsa (çok önemli), geriide kaldığını hissetmezsen büyüklerle de gidebilir. Ben de kız kardeşim de okumayı çok erken öğrendik. Bu tür çocuklar yaşıtlarından daha büyükerle de yapabilir. Kız kardeşim şu an tıp okuyor. İlkokulda iki sınıf atlamıştı. Hiçbir zaman da zorlanmadı. (Yine de ben sınıf atlama taraftarı değilim çünkü çocukluğunu yaşayamadı) İngilizceye yatkınlığı olan çocuğa bence yükleme yapabilirsin. Dil yeteneği yüksek çocuklr genelde beynin sol tarafını iyi kullanan hem dil, hem mantık, hem sayısal alanda başarılı olabilecek çocuklardır. Tabi ben seviyesini bilmiyorum. Hangi kitabı kullanıyorlar?

valla canım ilk başladıklarında family and friends kullanıyolardı oxford un muş. şimdi ne kullancaklar bilmiyorum bu haftasonu başlıcak 6. sınıflarla, benim çekincem ingilizceden ziyade büyük çocuklarla anlaşabilirmi, dalga geçerlermi falan, çünkü bu ilk ergenlik dönemindeki çocuklar biraz dengesiz oluyo gibime geliyo benim
aynen dediğin gibi bizimde gözlemimiz öyle yıllardır, matematik ve dil yeteneği var, bende merak ediyorum haftasonu nolacak, uyum sağlayabilcekmi. teşekkür ederim canım değerlendirmene
:13::13:

tehdit yaramış demek :KK1::KK1::KK1::KK1:
ben de geçen yıl ödev yaparken ağladığı için resimlerini çekmiştim okula götürcem ödev yapmamak için ağlıor dicem falan gibi tehditler savurdum. oğlum götür göster dedi ödev için ağlamadığını söylicekmiş :KK19::KK19:

bence de :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

eski tehdit metodumuz öğretmenini arıyorum baktı cep telefonuna numarayı çeviriyormuş gibi yaparak fakat gördük ki face koyma tehditi daha etkili, nasıl anneyiz ya:KK1::KK1::KK1:

:KK1::KK1: damardan girmiş, biliyo demekki yumuşak tarafını akıllı, laf ebesi bunlar:KK1::KK1:

oyy kuzumm nasılda can alıcı yerden yakalıyor annesi öpünce geçecekmiş
çocuklar dikkatsiz oluyor benim oğlumda yola birden atlar sağa sola bakma huyu yok :18:bir de eşek arısından çok korkuyor yolda uçarken görünce arıdan kaçmak için kaldırımdan yola fırlıyorrrrr:18:[/QUOTE]

:KK1::KK1: damardan girmiş, biliyo demekki yumuşak tarafını akıllı, laf ebesi bunlar:KK1::KK1:

TABİ VAR YA NASIL İŞLERİNİ BİLİYOLAR BEN NASIL ANNEYMİŞİM HEM CANI YANMIŞ DÜŞÜNCE HEM DE BEN YAKIYOMUŞUM ÖLE KIZARAK HALBUKİ SARILSAM ÖPSEM BİŞİ YOK DESEM NE VARMIŞ Kİİİ

O YOLA FIRLAMA OLAYI ZATEN AKLIMI ALIYO BİZ DE YOLDA KÜSÜŞÜNCE YAPIYORUZ ONU

eski tehdit metodumuz öğretmenini arıyorum baktı cep telefonuna numarayı çeviriyormuş gibi yaparak fakat gördük ki face koyma tehditi daha etkili, nasıl anneyiz ya:KK1::KK1::KK1:

BEN DİREK ARIYORUM FAYDALI OLUYO 2 KERE ARADIM 2 GÜN GİDİYO SONRA ARAMA TEHDİDİ YETİYO =))

Sevgili Seyyah Alemi sana da çevrenizde çocuğu koleje giden arkadaşın varsa 3. sınıf seviyesinde İngilizce dersinde okutulan kitabı almanı tavsiye edrim. Tabi senin de onunla birlikte çalışman lazım. Birebir özel ders yapar gibi çalışın. Haftada 2 kez yeterli olur. Bu kitaplar her yıl genel bir tekrarla başladıklarından 3. sınıf düzeyi sizin için iyidir. Bu kitapların ikinci elini araştır bence. Yabancı yayınlar oldukça pahalı oluyor. Bu arada sayıları bilmiyorsa 1den 20ye kadar olan sayıları tek tek kartlara yaz. Arkasına harflerle yaz. Asla Türkçe okunuşlarını yazma. Sonra onluklarla 100e kadar devam edersin. I like/ I don't like ... diye başlayın. noktalı yere hergün yeni kelimeler koyun. Yok bunları zaten biliyor diyorsan başka şeyler söyleyebilirim. Türk yapımı kaynak ve alıştırma kitaplarını ben kullanmıyorum. (İstisnalar olabilir) Sorun olursa her zaman yardımcı olmaya çalışırım.

KIZIMDA KARŞIT GELME BOZUKLUĞU VAR ÖZELLİKLE BANA KARŞI KULLANIYOR BENİMLE HİÇBİRŞEY YAPMIYOR DOKTOR DA UZMAN DA BAŞARAMAMA KORKUSU VAR DEDİ HERALDE BENİM ŞAHİT OLMAMI İSTEMİYOR ANASINIFINDAN KALMA KAYNAKLAR VAR SONRASI OLMADI ZATEN DEVLET OKULUNDA BİLDİĞİ RENKLER SAYILAR İŞTE BENİMLE YAPACAĞI ŞEYDEN ÇOK RESİMLİ FALAN KENDİ BAKIP ÖĞRENECEĞİ ŞEYLER LAZIM ŞU ANDA HERALDE ÇOK KAYNAK VAR DA BİLMEYİNCE CESARET EDEMİYORUM Bİ DE BENİM DİLİM ALMANCA İNGİLİZCE HİÇ BİLGİM YOK HANGİSİ İYİ KÖTÜ BİLEMİYORUM YASAKTIR BELKİ ÖZELDEN KAYNAK ADI FALAN GÖNDERİR MİSİN BANA

hemen maydonoz olayım:KK1: yok canım kaynak tavsiyesi yasak değil, kaynağı kendi satıyosa yazması yasak

valla yadet yazarsan bende alırım şimdi kursa gitçem başka bi konu için gideceği sınıf hangi seviye öğreneyimde...

X