İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

selam arkadaşlar...

kızlar bilgisi olan ve öğretmen arkadaşlarımıza sorayım zihinden problemler diye kitaplar vardı çocuğun matematiği gelişsin diye onlardan alınması uygun mu sizce ya da tavsiye edeceğiniz kitaplar bizde matematik sevinci diye kitap var onu çözüyoruz birde yaprak testler aldım onlardan yaptırıyorum...

Merhaba bize yaz tatili için adım adım matematik ve zihinden problemleri vermişti öğretmenimiz.
Adım adım matematiği bulamadım şimdi ama zihinden problemler yıldız yayınları Musa İmançlı idi.

Merhaba bize yaz tatili için adım adım matematik ve zihinden problemleri vermişti öğretmenimiz.
Adım adım matematiği bulamadım şimdi ama zihinden problemler yıldız yayınları Musa İmançlı idi.

sağol canım bende baktım kırtasiyeden ama yayınevini sormak aklıma gelmedi buradan fikir alayım öyle alıcam...

selam

benim kıızmda 2. sınıfa gidiyor. takipteyim :KK3: :126:

hoşgeldin canım:13::13:

bizim hoca bugün enginlere sığmamış 24 sayfa ödev vermiş:KK1:

geometriden soğucaklar yemin ediyorum hala köşe, ayrıt yahu, o konu geçmişti ama tekrar geri dönüldü herhalde

kelebekcim tahmin ettiğim gibi aldığı kitaplardan ödev vermiş ama, kitap yırtmalı, kitabın bütününü göremedim yani, yırtarak ödev veriyo, yakın zamanda yırtmaktan sıkıp, şu sayfadan şu sayfaya diye kitabı eve yollıyacağını sanıyorum:KK53: geçen seneki gibi o zaman yazarım yayınevini
:13:

Son düzenleme:

geometriden soğucaklar yemin ediyorum hala köşe, ayrıt yahu, o konu geçmişti ama tekrar geri dönüldü herhalde

kelebekcim tahmin ettiğim gibi aldığı kitaplardan ödev vermiş ama, kitap yırtmalı, kitabın bütününü göremedim yani, yırtarak ödev veriyo, yakın zamanda yırtmaktan sıkıp, şu sayfadan şu sayfaya diye kitabı eve yollıyacağını sanıyorum:KK53: geçen seneki gibi o zaman yazarım yayınevini

oooohooo geometri 24 sayfa normal ödevle 7-8 sayfa eder ama gene de çok ya biz zaten kızımla oturuyoruz beraber ders çalışıyoruz ben kpss o ödev nolcak sonumuz bilmem

oooohooo geometri 24 sayfa normal ödevle 7-8 sayfa eder ama gene de çok ya biz zaten kızımla oturuyoruz beraber ders çalışıyoruz ben kpss o ödev nolcak sonumuz bilmem

yok canım ortaya karışık, mat, hb, türkçe:KK53::KK53: 5-6 sayfa geometri ama, ya aynı şeyleri öyle göster böyle göster, yok yüzüne kelebek kondur yok köşesinine tırtıl kondur anladık yahu ayrıt nere, köşe nere, yüz nere, vallahi ben bile şiştim bu konudan:KK53::KK53:

çocuklarımız kpss gibi sınavlara girmek zorunda kalmaz inşallah:13::13:

yok canım ortaya karışık, mat, hb, türkçe:KK53::KK53: 5-6 sayfa geometri ama, ya aynı şeyleri öyle göster böyle göster, yok yüzüne kelebek kondur yok köşesinine tırtıl kondur anladık yahu ayrıt nere, köşe nere, yüz nere, vallahi ben bile şiştim bu konudan:KK53::KK53:

çocuklarımız kpss gibi sınavlara girmek zorunda kalmaz inşallah:13::13:

amin inşallaaaaah

tamam canım sağol ilgilendiğin için:KK19: bende araştırıyorum bir yandan

günaydın kızlar kurban bayramı tatilinin süresi hakkında bilginiz yok dimi

Büyük bir ihtimalle uzun bir tatil olamıyacak

olsun canım ya, çocuklar şimdiden yoruldu sanki, böyle dönem ortalarında uzun tatiller iyi geliyo onlara. ay bu similer nereye kayboldu, alışkanlık olmuş simili koymayınca garip oluyo, klasik simili koyalım o zaman :)

Dur chess daha yeni açıldı okullar bir ay olmadı daha boşver gitsinler zaten 3 ay boyunca yattılar veletler şimdi 1 hafta tatil demek yine hoppp derslere adaptasyonun sıfırlanması demek.

chesss ödeve isyan başlamıışş :)
biz tekrar uzunluk ölçülerindeyiz .dün akşam gelen ödevler o kadar zordu ki anlatamam .uzunluk ölçüsü ama karma karışık puzzule gibi önce parçaları bul sonra işlemi kur çocuğa gideceği yolu mu öğretmeli işemi nasıl tamamına erdireceğini mi bilemedi aldım defteri kalemi komşularda bana yol gösteen bi veli gelsin dedim onlarda işin içinden çıkmadı bir iki soru da değil 40 a yakın soru bu şekildeydi böle giderse öğretmenle konuşmaya gidecem aynı yolu gösterim o problemden olsun duvar ölçüleri toplanımı en boy olarak verim başka konuda çarpa yaparak verim bilmiorum şimdi etüd bakmaya gidcem :ağlayan melda smileyi:
günaydın kızlar kurban bayramı tatilinin süresi hakkında bilginiz yok dimi
bilmiorum inşalahh uzun soluklu olur
Dur chess daha yeni açıldı okullar bir ay olmadı daha boşver gitsinler zaten 3 ay boyunca yattılar veletler şimdi 1 hafta tatil demek yine hoppp derslere adaptasyonun sıfırlanması demek.
ders yapmayı özlerler tatil iyidirrr :)

o da doğru bi de tatil sonrası sendromları var bunların :))

chesss ödeve isyan başlamıışş :)
biz tekrar uzunluk ölçülerindeyiz .dün akşam gelen ödevler o kadar zordu ki anlatamam .uzunluk ölçüsü ama karma karışık puzzule gibi önce parçaları bul sonra işlemi kur çocuğa gideceği yolu mu öğretmeli işemi nasıl tamamına erdireceğini mi bilemedi aldım defteri kalemi komşularda bana yol gösteen bi veli gelsin dedim onlarda işin içinden çıkmadı bir iki soru da değil 40 a yakın soru bu şekildeydi böle giderse öğretmenle konuşmaya gidecem aynı yolu gösterim o problemden olsun duvar ölçüleri toplanımı en boy olarak verim başka konuda çarpa yaparak verim bilmiorum şimdi etüd bakmaya gidcem :ağlayan melda smileyi:

bilmiorum inşalahh uzun soluklu olur

ders yapmayı özlerler tatil iyidirrr :)

Sorma meldam ya kafayı yicektim, matematikten böyle nefret ediliyo herhalde, gereksiz gereksiz şeyler, aşırı gereksiz tekrarlar, yok efendim elbise dolabının boyunu kulaçla ölçeymiş, örümcek adamdı ya benim ki de :))

Benimki 3 ayda özlemedi 1 haftalık tatilde asla özlemez.
Chess sizin öğretmen coşmuş ne o öyle 24 sayfalık ödev çocukların canı çıkmıştır kesin.

Sormayın geçen gün bizimde öyle bir ödev vardı çocuk evde metreyle dolaşıyor ama benim oğlan aştı kendini okuldaki cetveliyle değilde şerit metreyle ölçüyor yok pencerenin eni boyu,evdeki halının eni ve boyu,masanın eni boyu birde tahmınlerini sormuşlar sizin tahmınnız çıkan sonuç aradaki fark Melda sizin öğretmen ödevlerde maşallahı var seneye herhalde ödev yapmak için ekip filan kurmak gerekecek...

Benimki 3 ayda özlemedi 1 haftalık tatilde asla özlemez.
Chess sizin öğretmen coşmuş ne o öyle 24 sayfalık ödev çocukların canı çıkmıştır kesin.

valla ya, kontrolde etmicek mümkün mü 35 çocuğun 24 sayfalık ödevine baksın ama yinede görev bilinciyle yaptırdım, zaten hasta inşallah bugün ödevi olmaz

bir de dün arkadaşı oğluma kafa atmış kızlar oğlumun da dudağı patlamış ...
öğretmen arayınca nasıl okula gittiğimi bilemedim resmen uçarak gitmişim okula...
allahtan arkadaşım oradaymış da hemen sağlık ocağına götürmüş
çok ciddi birşey yok çok şükür ama dudak nasıl şişmiş ve morarmış anlatamam
dişi kırılır ve dikiş atılmak zorunda kalır diye çok korktum ama çok şükür gerek kalmamış...

arkadaşı kafasına cetvelle vurunca benimki ellerini tutmuş vurmasın diye o ufaklıkta nerden aklına geldiyse kafa atmış
benim oğlumda çok merhametlidir asla kimseye vuramaz ama böyle olunca da dayak yiyor ne yapacağımı nasıl davranacağımı şaşırdım babası da bana kızıp duruyor kimseye vurma diye diye çocuk kendini koruyamıyor
judoya gönderecekmiş kendini korusun diye :KK1:
aklımın almadığı o yaştaki çocuk kafa atmayı nereden biliyor
biz çocuğumuza vurdulu kırdılı çizgi film bile seyrettirmezken çocuklar neler biliyor
:KK20:
çok geçmiş olsunnn bu erkek çocuklarında da zaptedilemeyen bi barbarlık var her oyun kavga dövüş üzerine tuhaf tuhaf ses çıkartıyorlar ödüm kopuyor bzimkininde başına bişi gelcek die vuran çok oluyor sen karışma diorum anne o zamnda bana kız diorlar ne yapımm diorrr
Merhaba bizim okulda kurs ve etkinlik olarak henüz bir program yok.Henüz sınıf toplantımız olmadı belki sınıf toplantısında konuşulur.
çok geç kalınmış neden toplantı yapılmadı ki
saol canım,:13: biri oldumu hepsi sırayla oluyo işte, havalarda tam hastalık havası sıcakmı soğukmu belli değil

çok sağol bitanem
Rabbim hepimizin evladına akıl fikir sağlık mutluluk huzur versin :KK19:
amin inşallah cnm
sorma canım hangi birini anlatsam ödev ders hak getire kızımı ne okulda ne evde beş dk tutmak mümkün değil uyumadığı süre boyunca aralıksız konuşuyor ve hareket ediyor ve bunların hepsi mantık dairesinde de değil yani

bi de beni görseniz toplantılarda sıla hiç kitap okumuyor mu sıla yine ders yapmıyor mu ay sıla çok pis (toprağı kazıp hayvanları araştırdığı için) ay sıla hiç söz dinlemiyor öğretmeni çok üzüyor (yağmurda öğretmeni dinlemeyip dans ettiği için) çocuğun biri sılayı sınıfta istemeyenler parmak kaldırsın diyor bütün çocuklar parmak kaldırıyor bunları bile yaşadım delirecektim geçen sene öğretmen çok önemli veliler aynı şekilde çocukları yanlış yönlendirecek konuşmalar yaparsan veliler herşeyi uluorta çocukların yanında konuşursa böle şeyler oluyor işte rahatsızlıklarınızı öğretmene bildirin arkadaşlar çocuklar birçok şeyi gizliyor benim kızım bu son olayı bana 2 hafta sonra söyledi cinnet geçirdim 2 hafta çocuk okula gitmemek için bel fıtığından mide bulantısına kadar icat etmediği hastalık kalmadı zor iş vesselam

çok zor çok
ben senin çocuk gibi canlı çocukları seviyorum arkadaşlarına zarar vermedikten sonra ne şikayet gelir anlamış değilim. bel fıtığı olmuş dmek :)
selam arkadaşlar...

çok fazla yazamıyorum bu aralar...
hergünümüz yoğun geçiyor birde baskete başladık
haftasonları da antremana gidiyoruz...
bu problemler konusunda benimde kafam karıştı yazdıklarınızı okuyunca çocuğuma haksızlık yaptığıma karar verdim...
ben öğrendiler de benimki anlamıyor sanıyordum ve sen öğretmenini dinlemiyorsun sanırım diye çok yüklendim çocuğa
ama görüyorum ki herkes aynı...

kızlar bilgisi olan ve öğretmen arkadaşlarımıza sorayım zihinden problemler diye kitaplar vardı çocuğun matematiği gelişsin diye onlardan alınması uygun mu sizce ya da tavsiye edeceğiniz kitaplar bizde matematik sevinci diye kitap var onu çözüyoruz birde yaprak testler aldım onlardan yaptırıyorum...

matematik sevincinin faydası oldumu cnm

Sormayın geçen gün bizimde öyle bir ödev vardı çocuk evde metreyle dolaşıyor ama benim oğlan aştı kendini okuldaki cetveliyle değilde şerit metreyle ölçüyor yok pencerenin eni boyu,evdeki halının eni ve boyu,masanın eni boyu birde tahmınlerini sormuşlar sizin tahmınnız çıkan sonuç aradaki fark Melda sizin öğretmen ödevlerde maşallahı var seneye herhalde ödev yapmak için ekip filan kurmak gerekecek...

Canım işte o ödev normal aslında bizde yapmıştık onu ama ta okullar ilk açıldığı haftalar, zaten çocuklar bayılıyo o şerit metreyi kullanmaya ama bende korkuyorum birden bırakır elini keser diye, inşallah onlarada geri dönmeyiz

sanırım kaynak kitaplar gelince öğretmen ilk sayfalardan başladı ödev vermeye bizde geri gitmiş olduk haliyle

fotokopi ödev verse yine keşke, bu kaynak kitap çok anlaşılması zor, hatta anlamsız yerleride bolca, dili anlaşılmasın diye sanki

buradan hareketle kelebekçim sen bizim bu kullandığımız yayın evini alma sakın diye vereceğim ismini, kitap eve gelirse :)

Siz okul kurslarına yolladınız mı kızlar, okul kursları pek verimli olmuyo sanki, hatta bizim öğretmende toplantıda okul kurslarına yollamayın gereksiz dedi, şaşırdım :)

X