İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

oldu olacak polis çağırsalardı ne kadar abartmışlar ya, biliyorum canım siizn öğretmen, o konuda da bişeyler yazcaktımda vazgeçtim pipiklendirmeyim şimdi kızı diye:13:
biraz bencilce olcak ama bizim öğretmen beni ders konusunda yıpratmış sadece o da sivri velilerin sayesinde :KK19:benim şimdilik sıkıntım yok :nazar:ama allah korusun bi durum olsa benimle konuşmayacaksa bir yol arardım
Günaydın kızlar bugün bizim veli toplantımız var bakalım neler olacak.Şikayetler boyumuzu aşacakmı çok merak ediyorum.Ödevimizde dün şöyle bir soru vardı ülkemize eurovıonda 1 incilik getiren sanatçı kimdir? birde atasözü sormuşlar ak akçe....... içindir noktalı yerleri tamamlayın yazılmış.
şikayetten çok şimdi istekler oluyor:KK1::KK1::KK1::KK1:
canım alıntı yap yazan yerde çift virgiül bi de artı işareti olan yere tıklıyosun çoklu alıntı için, alıntı yapacağın her mesajın altındaki artıya tıkla
2 senedir tenis oynuyor, bende istemiyorum bıraksın ama ödevler yetişsin diye işte, böyle devam ederse hiç istemesemde hocayla konuşmak zorunda kalcam galiba, herhalde o da istemez sporu bırakmak zorunda kalsın
bugün artık bezdim ben de oğlum da, 2 sayfasını yaptırmadım, biraz yönlendirdim gibi oldu ama, istersen şu sayfaları yapma sen karar ver dedim, o da dünden razı yapmamaya, hangi rakam büyüktür, büyükleri boyayın diye 2 sayfa kiraz,:KK53: artık onları yapmadı
bi veli yapma demiş oğluna aman kadına bi fırça çekti veli toplantısında sen neden çocuğa yapma diyosun benim ne otoritem kalır o zaman vs.. gerçi haksız değil ama..
aslında bizim öğretmenimiz çocuklara karşı çok iyi, hoşgörülü falan ama veli görünce saçları dikiliyo adamın, veli alerjisi var
:KK1::KK1:

sizin ödevler usturupluymuş, 2 sayfa ne sıkar ne bıktırır, dediğin gibi amacınada ulaşır, şimdi önümüzdeki veli toplantısında konuyu açayım diyorum ama kesin diğer veliler muhalefet olur, nasıl bi mantık var millette anlamıyorum:KK53::KK53:
öğretmen haksız değil işine karışmış oluyor :KK1::KK1::KK1:
canım bi kaç kişi varsa konuyu açarsın yoksa sivrildiğinle kalıorsun:KK31::KK31:
gerçekten konuş bence de burası sakin bir yer 16 kişi sınıf herkes birbirini tanıyor belki onun da etkisi vardır dersler daha vrimli oluyordur az olunca ama sınıfın seviyesi geri falan da değil yani bence de konuşmalısın takma diğrlerini aaslında erkek hocalara daha sakin olur ama ilginç benim düne kadar hocayı boğasım geliyodu dün ev ziyaretin geldi konuştuk anlaştık dedim kadına bakın konuşunca anlaşabiliyoruz böyle yapalım şimdi nerdeyse sevicem =)) kızım da geçen seneden daha iyi en azından okula gitmeme inadı yok bence herşey konuşarak çözülür

tek tek her mesajı yazdığımda diğerinden alıntı mı yapıcam bi seferden mi hepsinden alıntı yapayım çok cahilim ne konuusnda be
ne güzel kızına faydası olmuş:nazar: öğretmenlerin veliye oluna tutumlarıda çocukları etkiliyor .bzim öğretmen okula geldiğinde aile dostlarının çocukları üzerine atlıyor bizimkilerin ödü kopuyor:18:sizinöğretmenin mesafesi duruşu çok güzel :nazar:

o ne öyle ya, KPSS sorusu gibi, bilene memuriyette versinler bari
:KK1: atasözleri için erken değilmi ya bizimde vardı metnin ana konusunu hangi atasözü özetler diyo, tabii bizimki bilemedi, komşu komşunun külüne muhtaç olcak dedim, başladı, muhtaç ne demek, kül ne ki
:KK53::KK53::KK1:

canım diyelim hep yukarda gökyüzündedans tan alıntı yapcaksın bi de benim bu mesajımı diyelim, önce göyüzündedansın mesajının altında alıntıyap yazan yerin yanındaki artı ya basıyorsun sonra benim mesajımın altındaki alıntı yap yerine basıyosun sadece, önden alıntı yapcaklarını artıya en son alıntı yapcağını alıntı ile cevaplaya basıyosun, zaten açılan pencerede alıntılar belli oluyo onların altınada gökyüzündedans ın alıntısının altına ona yazcağını yazıyosun, sonra benim mesaj alıntımın altına bana yazcağını yazıyosun, ay biraz karışık oldu ama anla işte:KK53::KK53:

valla ev ziyareti konusunda da bi anım var, bize geçen sene ilk toplantıda ben misafir sevmem kimseyede gitmem kimse evime gelmesin, evinede çağırmasın demişti, entersan bi hoca bizimkisi

senin adına sevindim yani daha yıllarca bu hocalarla beraber olcaz iletişim kurmak çok önemli
eve iş getirmiyor sizin öğretmennn :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
bzimkide beni saat 19. 00.19. 30 arası arayın bi sorun varsa demişti. ben eşine ve ailesine düşkün bir aile babasıyım demişti :KK1::KK1::KK1:
Bu arada bizim öğretmenimiz atasözlerini çok önemsiyor. Geçen yıl aralıklarla üçer üçer vermeye başladı. Her hikaye kitabını atasözüyle özetletti.
.atasözleri türkçede çok lazım oluyor bende hikaye sonlarını atasözüyle bağlatırım .bizim 5 N1K ödevimiz vardır günlük yaşantımızda da sürekli pratiğini yaparız :KK53:

Son düzenleme:
yani çocuk 3 yaşında başladı anaokuluna 2007 den beridir boyama yapıyo çocuk yeter yaw:KK1: serbest resimi çok sever de, diğerinden bıktı artık haliyle
malesef bi veli birliği yok bizde veliler 3 grup halinde gruplaştı ve her grup birbirinden nefret eder halde, çocuklar kadar olamadık onlar birbiriyle gayet mutlu, benim olduğum grup 4-5 kişilik
bende kendimce çözümler bulmaya karar verdim işte napıyım, ödev yüzünden ceza alırsa o zaman konuşurum artık, mesela yine dün 2 sayfa o ondan küçük bu bundan büyük vs.. Yazılcaktı matematik ödevi, bende >, < ,= işaretlerini gösterdim öyle yaptı
bu arada sanırım branşın türkçe değil mi :)

kızım doğduğundan beri kreşe gidiyor anaokulunu da orda okudu o boyamalardan çizgilerden gına geldi zaten boyama kısıtlıyor çocuğu büyük küçüklerde çizgi çek b k çıkıyor biliyorsundur kolay oluyor o zaman

o ne öyle ya, kpss sorusu gibi, bilene memuriyette versinler bari
:KK1: atasözleri için erken değilmi ya bizimde vardı metnin ana konusunu hangi atasözü özetler diyo, tabii bizimki bilemedi, komşu komşunun külüne muhtaç olcak dedim, başladı, muhtaç ne demek, kül ne ki
:KK53::KK53::KK1:

canım diyelim hep yukarda gökyüzündedans tan alıntı yapcaksın bi de benim bu mesajımı diyelim, önce göyüzündedansın mesajının altında alıntıyap yazan yerin yanındaki artı ya basıyorsun sonra benim mesajımın altındaki alıntı yap yerine basıyosun sadece, önden alıntı yapcaklarını artıya en son alıntı yapcağını alıntı ile cevaplaya basıyosun, zaten açılan pencerede alıntılar belli oluyo onların altınada gökyüzündedans ın alıntısının altına ona yazcağını yazıyosun, sonra benim mesaj alıntımın altına bana yazcağını yazıyosun, ay biraz karışık oldu ama anla işte:KK53::KK53:

valla ev ziyareti konusunda da bi anım var, bize geçen sene ilk toplantıda ben misafir sevmem kimseyede gitmem kimse evime gelmesin, evinede çağırmasın demişti, entersan bi hoca bizimkisi

senin adına sevindim yani daha yıllarca bu hocalarla beraber olcaz iletişim kurmak çok önemli

önemli valla konuşup anlaşıcaz artık bizim hoca da köyden gelmişti geçen sene çok hevesliydi 24 saat arayın derdi =)) şimdi 9dan sonra aramayın okula da gün belirlemiş haftada 2 gün gelin diyor ama ben okulun dibinde oturduğum ve kızım çok sorunlu olduğu için her gün okuldayım işiniz olunca çağırıyosunuz ama diye cırladığımdan bişi diyemiyolar ama yakında kovacaklar =))

biraz bencilce olcak ama bizim öğretmen beni ders konusunda yıpratmış sadece o da sivri velilerin sayesinde :KK19:benim şimdilik sıkıntım yok :nazar:ama allah korusun bi durum olsa benimle konuşmayacaksa bir yol arardım

şikayetten çok şimdi istekler oluyor:KK1::KK1::KK1::KK1:

öğretmen haksız değil işine karışmış oluyor :KK1::KK1::KK1:
Canım bi kaç kişi varsa konuyu açarsın yoksa sivrildiğinle kalıorsun:KK31::KK31:

Ne güzel kızına faydası olmuş:nazar: öğretmenlerin veliye oluna tutumlarıda çocukları etkiliyor .bzim öğretmen okula geldiğinde aile dostlarının çocukları üzerine atlıyor bizimkilerin ödü kopuyor:18:sizinöğretmenin mesafesi duruşu çok güzel :nazar:

öle bi keresinde ciddi ciddi kavga ettik okulun koca girişinde hem bana sordu benden tecrübelisin dedi sonra da beni yönlendirmeye çalışıyorsun dün gelince de dedi sizin de fikriniz varsa söyleyin dedim sonra yönlendiriyor dersin güldük dedim ama ,ben zaten sakin bir insan değilim sizin de işiniz zor ama yapacak bişi yok biz gireriz birbirimize çocuğa yansımasın ben hergün kendimi yeniliyorum öle geliyorum okula diyor eskiden sıla yani kızım mahsus yapıyor umursamıyor zannediyordu şimdi durum ortaya çıkınca öğretmen de daha anlayışlı

eve iş getirmiyor sizin öğretmennn :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
Bzimkide beni saat 19. 00.19. 30 arası arayın bi sorun varsa demişti. Ben eşine ve ailesine düşkün bir aile babasıyım demişti :KK1::KK1::KK1:

.atasözleri türkçede çok lazım oluyor bende hikaye sonlarını atasözüyle bağlatırım .bizim 5 n1k ödevimiz vardır günlük yaşantımızda da sürekli pratiğini yaparız :KK53:

Mesajlar tersine olmuş anladınız işte siz acemilik =)) korkuyorum ben ya nolcak böle geçmez gibi geliyor üniversiteye kadar yıllar, benim kızım sizin bahsettiğiniz ödevleri yapsa cinnet geçirir liseyi falan düşünemiyorum

Merhaba arkadaşlar
Bizim haftasonu ödevimiz Ankara nın tarihi ve özel yerlerinin resimlerini bulmak ve dört yaprak testimiz var.
Gazete çıkaracaklarmış sınıf olarak oğlum başkent kulübüne seçilmiş.Resim bulmak,makas,karton ve yapıştırıcı
getirmek onun göreviymiş.
Bütün gazetelerin Ankara eklerine baktım ama elle tutulur bir resim bulamadım.Bilgisayar çıktısına da öğret
men biraz karşı ama başka çarem yok.
Sizler neler yapıyorsunuz?

Merhaba arkadaşlar
Bizim haftasonu ödevimiz Ankara nın tarihi ve özel yerlerinin resimlerini bulmak ve dört yaprak testimiz var.
Gazete çıkaracaklarmış sınıf olarak oğlum başkent kulübüne seçilmiş.Resim bulmak,makas,karton ve yapıştırıcı
Bütün gazetelerin Ankara eklerine baktım ama elle tutulur bir resim bulamadım.Bilgisayar çıktısına da öğret

bu saat oldu kızım daha ödeve bakmadı şeytan diyo yaptırma öğretmen kızsın ama öğretmen de ceza vermiyo ödev dediğim de 2 sayfa =((

eğer resim yapmayı seviyorsa çocuğunuz pcdeki fotoğrafların resmini yapsın daha yaratıcı olur

eski kitaplardaki fotoğraflardan da bulabilirsin

Merhaba arkadaşlar

Günaydın herkese.Okulun etrafındaki kırtasiyelerde kartpostallar satılıyordur onların içinden bulabilirsin belki.

Merhaba arkadaşlar
bizim bu tür ödevleri severek yapıor.bu durumda gazete dergilerde birşey bulmak çok zor oluyor bzim hafta sonu ödevimiz de almış başını gitmişti
dengeli beslenme listesi yaptık. kişisel özelliklerin yanındaki arkadaşının fiziksel özelliklerini aralarındaki farkı yazdıkk 4 test ,türkçe de atatürkün hayatı ve gittiği okulları yazdık atatürk ile ilgili bi akrostiş şiir yazdık
çok yorucu oldu

bu saat oldu kızım daha ödeve bakmadı şeytan diyo yaptırma öğretmen kızsın ama öğretmen de ceza vermiyo ödev dediğim de 2 sayfa =((

eğer resim yapmayı seviyorsa çocuğunuz pcdeki fotoğrafların resmini yapsın daha yaratıcı olur
bzim öğretmende ceza veriyor .sizin cezalarınız nasıl :18::18:
çok olsa ne yaparsınız . çok ödev gelmeye başladıktan sonra az ödevlere konuşmamaya başladı hakkına razı oldu oğlum :KK1:eskiden bir sayfa ödev yapmamak için çırpınırdı

yeni haftamız hayırlı uğurlu olsun :18::18::18::18::18:

bizim bu tür ödevleri severek yapıor.bu durumda gazete dergilerde birşey bulmak çok zor oluyor bzim hafta sonu ödevimiz de almış başını gitmişti
dengeli beslenme listesi yaptık. kişisel özelliklerin yanındaki arkadaşının fiziksel özelliklerini aralarındaki farkı yazdıkk 4 test ,türkçe de atatürkün hayatı ve gittiği okulları yazdık atatürk ile ilgili bi akrostiş şiir yazdık
çok yorucu oldu

bzim öğretmende ceza veriyor .sizin cezalarınız nasıl :18::18:
çok olsa ne yaparsınız . çok ödev gelmeye başladıktan sonra az ödevlere konuşmamaya başladı hakkına razı oldu oğlum :KK1:eskiden bir sayfa ödev yapmamak için çırpınırdı

bizde ceza yok ödül var ama kızımın umrunda değil öğretmen herkese verecek sana vermeyecek diyorum olsun diyor hırs yok istek yok bi de benim kızımda dikkak eksikliği değil de odaklanamama var istemediği hiçbirşeyle 5 dkdan fazla ilgilenmiyor bunun için test ve tedavisi var ama şuan bilsem sınavı olduğu için yapmıyorlar öğretmen de durumu bildiği için zorlamıyor belki ondan sallıyor kızım da ceza olsa o da umrunda değil zaten bak resim dersine izin vermez diyorum (en sevdiği ders zaten zekası görsel olarak belirlendi) o bile umrunda değil olsun diyor

biz de sacede bu araştırma tarzı ödevleri yapabiliyoruz zevkle onları kendi istiyor yapmayı onlar hep 90-100 günlük ödevler sıkıyor bizi öle ödevler daha çok verilmeli

zaten arkadaşlar çocuğa konuyu değil öğrenmeyi öğreteceksin gerisi geliyor çocuk öğrenmek istedikçe herşeyi öğreniyor bu araştırmadan projeden deneyden geçiyor

şimdi inşallah mebin farklı çocuklar için girişimi olacakmış özle sınıf yada okullar seviyelerine göre eğitim alacakları edebiyle yapılırsa faydalı olacağını düşünüyorum

2. sınıf sonunda bil-sem olan şehirlerde sınav yapılacak birçok öğretmen akademik başarıya göre seçiyor çocukları bazı öğretmenler velilere söylüyormuş siz seçin diye öğretmenleriniz size bırakırsa mutlaka çocuğunu sokun arkadaşlar zeka testi yapılıyor bilsemde çocuğun bilim veya sanat yeteneği ölçülüyor zekası önemli değil çocuğun ilgisini yönünü bilmek ona göre yönlendirmek eğitmek çok daha kolay olacaktır bu durumda çocuk da mutlu olur biz de yapılması gereken de bu olmalı her çocuk ilgisi yeteneği yönünde eğitilse eğitim mükemmel olur ülke de

Geçen toplantımız vardı.Öğretmeni yazılı kağıdını gösterdi türkçe ve hayat bilgisinden olmuşlar 15 soruluk bir ölçme testi ve tamı tamına 2 doğru var hayat bilg.den 4 doğru şok geçirdim yaptıklarını okuyunca Arkadaşınız çok üzgün ona nasıl yaklaşırsınıza benzer bir soru vardı cevabı dalga geçerim olmuş ))) türkçede bir kelime sormuşlar örnek:bardak kelimesi kaç hecelidir diye onu bile atmış........

merhaba arkadaşlar okuldan basit müzik aleti yapmamızı istediler önerilerinizi alabilirmiyim..

2. sınıf sonunda bil-sem olan şehirlerde sınav yapılacak birçok öğretmen akademik başarıya göre seçiyor çocukları bazı öğretmenler velilere söylüyormuş siz seçin diye öğretmenleriniz size bırakırsa mutlaka çocuğunu sokun arkadaşlar zeka testi yapılıyor bilsemde çocuğun bilim veya sanat yeteneği ölçülüyor zekası önemli değil çocuğun ilgisini yönünü bilmek ona göre yönlendirmek eğitmek çok daha kolay olacaktır bu durumda çocuk da mutlu olur biz de yapılması gereken de bu olmalı her çocuk ilgisi yeteneği yönünde eğitilse eğitim mükemmel olur ülke de

valla çok güzel yazmışsın canım bizim ülkede çocuğun hangi dersi zayıfsa ondan ders aldırılır özel hoca tutulur falan aslında tam tersi olmalı neye ilgisi yeteneği varsa ondan ders aldırmalı

canım bu sınavlar ilden ile değişiyomu yurt genelinde aynı zamanlarda mı oluyo, başvurular başlayınca bizede haber verirsin değilmi,:13::13::13:
bizim öğretmen pek bunlarla ilgilenmiyo hiç haber vereceğini ilgilenceğini sanmam

bende zaten yolllama bilseme bize çok uzak çünkü ama dediğin gibi sınav ve test sonuçlarına göre yönlendirmek için önemli

Geçen toplantımız vardı.Öğretmeni yazılı kağıdını gösterdi türkçe ve hayat bilgisinden olmuşlar 15 soruluk bir ölçme testi ve tamı tamına 2 doğru var hayat bilg.den 4 doğru şok geçirdim yaptıklarını okuyunca Arkadaşınız çok üzgün ona nasıl yaklaşırsınıza benzer bir soru vardı cevabı dalga geçerim olmuş ))) türkçede bir kelime sormuşlar örnek:bardak kelimesi kaç hecelidir diye onu bile atmış........

canım herhalde daha sınav ciddiyeti olgunluğu yok, zaten sanırım o yüzden sınav yapılmıyo 2. sınıflarda
ne tepki verdin oğluna

bizim hocada yapsa keşke benimki napar merak ediyorum ama yapmıyo test yazılı falan

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar okuldan basit müzik aleti yapmamızı istediler önerilerinizi alabilirmiyim..

vallahi canım aklıma davul tarzı bişeyden başka bişey gelmedi ya, inşallah diğer arkadaşlardan orjinal bi fikir çıkar:13:

yeni haftamız hayırlı uğurlu olsun :18::18::18::18::18:

neden tırstın canım:KK1::KK1:

haftasonu 15 sayfa ödev vardı, anlamadığım konu bizde hiç klüp etkinliği bişeysi yok ama kluplerle alakalı 5 sayfa ödev vardı ya, artık oğlumda herhalde bu klup çalışması denen şey iyi bişeydir diyerek ona göre cevaplandırdı soruları:KK53::KK53::KK53:

canım herhalde daha sınav ciddiyeti olgunluğu yok, zaten sanırım o yüzden sınav yapılmıyo 2. sınıflarda
ne tepki verdin oğluna

bizim hocada yapsa keşke benimki napar merak ediyorum ama yapmıyo test yazılı falan

Yok canım sınav olgunluğundan değil geçen seneden beri öğretmeni alışması için sınav yapıyordu geçen sene sınav fobisi vardı sınıfı etkiliyordu kımse sınav olmak istemiyordu Bu senede bilim adamlarının aslında tembel olduklarını öğrenmiş edison özellikle çok tembelmiş okuldan bile atılmış diyor o yüzden yapmak istemiyormuş savunması bu yoksa o soruların hepsi geçen seneden kalma yarısı Ne tepki vereceğimi artık şaşırdım inanki çok fazla kızdık ama elden bir şey gelmiyor hafta sonu cezalıydı sürekli ders çalıştı kitap okudu.Ama farklı bir ceza verme arayışı içindeyim yoksa böyle olmayacak

Yok canım sınav olgunluğundan değil geçen seneden beri öğretmeni alışması için sınav yapıyordu geçen sene sınav fobisi vardı sınıfı etkiliyordu kımse sınav olmak istemiyordu Bu senede bilim adamlarının aslında tembel olduklarını öğrenmiş edison özellikle çok tembelmiş okuldan bile atılmış diyor o yüzden yapmak istemiyormuş savunması bu yoksa o soruların hepsi geçen seneden kalma yarısı Ne tepki vereceğimi artık şaşırdım inanki çok fazla kızdık ama elden bir şey gelmiyor hafta sonu cezalıydı sürekli ders çalıştı kitap okudu.Ama farklı bir ceza verme arayışı içindeyim yoksa böyle olmayacak

bak sen ya, zamane çocuklarının bahaneleride enteresan:KK1::KK1:

vallahi şimdiki çocuklara ne ödül işe yarıyo ne ceza, kafalarına göre takılıyolar, canları isterse

ama yinede en iyi motivasyon kaynağı rekabet gibime geliyo

başka çocukla kıyasanmak istemiyolar ama başka türlüde gaza gelmiyorlar

geçen toplantımız vardı.öğretmeni yazılı kağıdını gösterdi türkçe ve hayat bilgisinden olmuşlar 15 soruluk bir ölçme testi ve tamı tamına 2 doğru var hayat bilg.den 4 doğru şok geçirdim yaptıklarını okuyunca arkadaşınız çok üzgün ona nasıl yaklaşırsınıza benzer bir soru vardı cevabı dalga geçerim olmuş ))) türkçede bir kelime sormuşlar örnek:bardak kelimesi kaç hecelidir diye onu bile atmış........

kasti yapsa bu kadar yanlış yapamaz bence o soruları okumamış bile dalga geçmiş üzülme

davul güzel fikir bi de kalın karton değil de kağıtla karton arası bişiyi rulo yapıp üstüne delik açıp flüt gibi bişi olabilir davulu da yoğurt kabıyla falan kolay yapabilirsin

valla çok güzel yazmışsın canım bizim ülkede çocuğun hangi dersi zayıfsa ondan ders aldırılır özel hoca tutulur falan aslında tam tersi olmalı neye ilgisi yeteneği varsa ondan ders aldırmalı

canım bu sınavlar ilden ile değişiyomu yurt genelinde aynı zamanlarda mı oluyo, başvurular başlayınca bizede haber verirsin değilmi,:13::13::13:
Bizim öğretmen pek bunlarla ilgilenmiyo hiç haber vereceğini ilgilenceğini sanmam

bende zaten yolllama bilseme bize çok uzak çünkü ama dediğin gibi sınav ve test sonuçlarına göre yönlendirmek için önemli

bilseme göndermeni tavsiye ederim canım orda ders yok çocuğun zekasına göre etkinlikler var ebru seramik resim projeler deneyler bilsem zaten bilim ve sanat merkezi olarak geçiyor heryerde aynı sınavları 2. Sınıf mayıs gibi 3.sınıfta gitmeye başlayıp üniversiteye kadar gidiyolar göndermem diyorsun da oraya gitmesi lisede falan acaip kolaylık sağlar çünkü normalin üstü zekalar kabul ediliyor bence yine yeterli değil ama hiç yoktan iyi türkiye zeka ortalaması 90-100 üniversiteye gidenler 120 (bunlar ortalama tabi) oraya da 120 üstü kabul ediliyor ama her şehirde yok işte bi de servisi var diye biliyorum sen dert etme yeter ki kazansın zaten sınav değil ya zeka testi orda yapılan bizim okul 400 kişi 2 kişi gidiyor bilseme düşün artık

özel okullaların birçok etkinliğine dışardan katılınabiliyor onlara katılın mesela her okul yapmıyordur da burda doğa var her hafta bi yarışma yapıyor atıyorum havada kalan yumurta yapın vs gibi çocuklar çok seviyor o da rekabet duygusunu artırır ve sosyalleşir bi de ödül alsa tadından yenmez =))

arkadaşlar dersi ağzı açık dinleyen ödevleri virgülüne kadar yapan sessiz sakin söz dinleyen her çocuk akıllı değildir bunu unutmayalım ben de kendimi kaybediyorum çoğu zaman ama dinlemediği yapmadığı zaman sinirlenmemek lazım bakın benim kızıma gerizekalı bile dendi çocuk akademik anlamda sıfır hala tekleyerek okuyor hiçbir dersi dinlemiyor birçok duyuruyu eve getirmeyi unutuyor düz yolda yürürken bile takılıyor biyerelere çarpıyor düşüyor hani görseniz bu çocuk değil 8 4-5 yaşında dersiniz ama öyle değil işte ıqsu 137 olarak belirlendi sürekli kafasında biişler olduğu dikkati dağıldığı için dinlemiyor aslında düşmeleri bile ondanmış ama neye yönlendireceğimizi bilmiyoruz biz hep okula göre değerlendiriyoruz aslında tamamen çocuğa odaklı gitmemiz lazım o zaman her çocuk başarılı olacak öğretmenler yapmıyosa biz kendi çocuğumuzu izleyip elimizden geleni yapıcaz mebde güya bunun için çalışmalara başlamış o zaman daha iyi olacak çocuklar için

ya chess bu alıntı işi çok iyiymiş saolasın ya =))

bak sen ya, zamane çocuklarının bahaneleride enteresan:KK1::KK1:

vallahi şimdiki çocuklara ne ödül işe yarıyo ne ceza, kafalarına göre takılıyolar, canları isterse

ama yinede en iyi motivasyon kaynağı rekabet gibime geliyo

başka çocukla kıyasanmak istemiyolar ama başka türlüde gaza gelmiyorlar

Yok canım artık kıyaslanmakta işe yaramıyor benim oğlan kafasında zaten ilk 3 içinde ama öğretmenimizin bir kere bile süper dediğini duymadım benim oğlan kendince şampiyonluğunu ilan etti bile.

X