İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Merhaba bize yaz tatili için adım adım matematik ve zihinden problemleri vermişti öğretmenimiz.
Adım adım matematiği bulamadım şimdi ama zihinden problemler yıldız yayınları Musa İmançlı idi.

Merhaba bize yaz tatili için adım adım matematik ve zihinden problemleri vermişti öğretmenimiz.
Adım adım matematiği bulamadım şimdi ama zihinden problemler yıldız yayınları Musa İmançlı idi.

sağol canım bende baktım kırtasiyeden ama yayınevini sormak aklıma gelmedi buradan fikir alayım öyle alıcam...

selam

benim kıızmda 2. sınıfa gidiyor. takipteyim :126:

hoşgeldin canım:13::13:

bizim hoca bugün enginlere sığmamış 24 sayfa ödev vermiş

geometriden soğucaklar yemin ediyorum hala köşe, ayrıt yahu, o konu geçmişti ama tekrar geri dönüldü herhalde

kelebekcim tahmin ettiğim gibi aldığı kitaplardan ödev vermiş ama, kitap yırtmalı, kitabın bütününü göremedim yani, yırtarak ödev veriyo, yakın zamanda yırtmaktan sıkıp, şu sayfadan şu sayfaya diye kitabı eve yollıyacağını sanıyorum geçen seneki gibi o zaman yazarım yayınevini
:13:

Son düzenleme:

oooohooo geometri 24 sayfa normal ödevle 7-8 sayfa eder ama gene de çok ya biz zaten kızımla oturuyoruz beraber ders çalışıyoruz ben kpss o ödev nolcak sonumuz bilmem

oooohooo geometri 24 sayfa normal ödevle 7-8 sayfa eder ama gene de çok ya biz zaten kızımla oturuyoruz beraber ders çalışıyoruz ben kpss o ödev nolcak sonumuz bilmem

yok canım ortaya karışık, mat, hb, türkçe 5-6 sayfa geometri ama, ya aynı şeyleri öyle göster böyle göster, yok yüzüne kelebek kondur yok köşesinine tırtıl kondur anladık yahu ayrıt nere, köşe nere, yüz nere, vallahi ben bile şiştim bu konudan

çocuklarımız kpss gibi sınavlara girmek zorunda kalmaz inşallah:13::13:

amin inşallaaaaah

tamam canım sağol ilgilendiğin için bende araştırıyorum bir yandan

günaydın kızlar kurban bayramı tatilinin süresi hakkında bilginiz yok dimi

Büyük bir ihtimalle uzun bir tatil olamıyacak

olsun canım ya, çocuklar şimdiden yoruldu sanki, böyle dönem ortalarında uzun tatiller iyi geliyo onlara. ay bu similer nereye kayboldu, alışkanlık olmuş simili koymayınca garip oluyo, klasik simili koyalım o zaman :)

Dur chess daha yeni açıldı okullar bir ay olmadı daha boşver gitsinler zaten 3 ay boyunca yattılar veletler şimdi 1 hafta tatil demek yine hoppp derslere adaptasyonun sıfırlanması demek.

chesss ödeve isyan başlamıışş :)
biz tekrar uzunluk ölçülerindeyiz .dün akşam gelen ödevler o kadar zordu ki anlatamam .uzunluk ölçüsü ama karma karışık puzzule gibi önce parçaları bul sonra işlemi kur çocuğa gideceği yolu mu öğretmeli işemi nasıl tamamına erdireceğini mi bilemedi aldım defteri kalemi komşularda bana yol gösteen bi veli gelsin dedim onlarda işin içinden çıkmadı bir iki soru da değil 40 a yakın soru bu şekildeydi böle giderse öğretmenle konuşmaya gidecem aynı yolu gösterim o problemden olsun duvar ölçüleri toplanımı en boy olarak verim başka konuda çarpa yaparak verim bilmiorum şimdi etüd bakmaya gidcem :ağlayan melda smileyi:
günaydın kızlar kurban bayramı tatilinin süresi hakkında bilginiz yok dimi
bilmiorum inşalahh uzun soluklu olur
Dur chess daha yeni açıldı okullar bir ay olmadı daha boşver gitsinler zaten 3 ay boyunca yattılar veletler şimdi 1 hafta tatil demek yine hoppp derslere adaptasyonun sıfırlanması demek.
ders yapmayı özlerler tatil iyidirrr :)

o da doğru bi de tatil sonrası sendromları var bunların :))

Sorma meldam ya kafayı yicektim, matematikten böyle nefret ediliyo herhalde, gereksiz gereksiz şeyler, aşırı gereksiz tekrarlar, yok efendim elbise dolabının boyunu kulaçla ölçeymiş, örümcek adamdı ya benim ki de :))

Benimki 3 ayda özlemedi 1 haftalık tatilde asla özlemez.
Chess sizin öğretmen coşmuş ne o öyle 24 sayfalık ödev çocukların canı çıkmıştır kesin.

Sormayın geçen gün bizimde öyle bir ödev vardı çocuk evde metreyle dolaşıyor ama benim oğlan aştı kendini okuldaki cetveliyle değilde şerit metreyle ölçüyor yok pencerenin eni boyu,evdeki halının eni ve boyu,masanın eni boyu birde tahmınlerini sormuşlar sizin tahmınnız çıkan sonuç aradaki fark Melda sizin öğretmen ödevlerde maşallahı var seneye herhalde ödev yapmak için ekip filan kurmak gerekecek...

Benimki 3 ayda özlemedi 1 haftalık tatilde asla özlemez.
Chess sizin öğretmen coşmuş ne o öyle 24 sayfalık ödev çocukların canı çıkmıştır kesin.

valla ya, kontrolde etmicek mümkün mü 35 çocuğun 24 sayfalık ödevine baksın ama yinede görev bilinciyle yaptırdım, zaten hasta inşallah bugün ödevi olmaz

çok geçmiş olsunnn bu erkek çocuklarında da zaptedilemeyen bi barbarlık var her oyun kavga dövüş üzerine tuhaf tuhaf ses çıkartıyorlar ödüm kopuyor bzimkininde başına bişi gelcek die vuran çok oluyor sen karışma diorum anne o zamnda bana kız diorlar ne yapımm diorrr
Merhaba bizim okulda kurs ve etkinlik olarak henüz bir program yok.Henüz sınıf toplantımız olmadı belki sınıf toplantısında konuşulur.
çok geç kalınmış neden toplantı yapılmadı ki
saol canım,:13: biri oldumu hepsi sırayla oluyo işte, havalarda tam hastalık havası sıcakmı soğukmu belli değil

çok sağol bitanem
Rabbim hepimizin evladına akıl fikir sağlık mutluluk huzur versin
amin inşallah cnm
ben senin çocuk gibi canlı çocukları seviyorum arkadaşlarına zarar vermedikten sonra ne şikayet gelir anlamış değilim. bel fıtığı olmuş dmek :)

matematik sevincinin faydası oldumu cnm

Canım işte o ödev normal aslında bizde yapmıştık onu ama ta okullar ilk açıldığı haftalar, zaten çocuklar bayılıyo o şerit metreyi kullanmaya ama bende korkuyorum birden bırakır elini keser diye, inşallah onlarada geri dönmeyiz

sanırım kaynak kitaplar gelince öğretmen ilk sayfalardan başladı ödev vermeye bizde geri gitmiş olduk haliyle

fotokopi ödev verse yine keşke, bu kaynak kitap çok anlaşılması zor, hatta anlamsız yerleride bolca, dili anlaşılmasın diye sanki

buradan hareketle kelebekçim sen bizim bu kullandığımız yayın evini alma sakın diye vereceğim ismini, kitap eve gelirse :)

Siz okul kurslarına yolladınız mı kızlar, okul kursları pek verimli olmuyo sanki, hatta bizim öğretmende toplantıda okul kurslarına yollamayın gereksiz dedi, şaşırdım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…